LG LS570S -nowość?

A1one

New member
co do ramek - niestety jest to piano black(ale nie tak podatna na palcowanie jak myślałem)

No cóż jeśli chodzi o wygląd to każdemu może się podobać co innego - ja za swojego LG dałem z tego co pamiętam za 1700-1800zł i nie narzekam póki co a trochę kasy w kieszeni zostało
 

NickSon

Member
Czemu niestety ramka piano?:) Elementy z polyskiem zawsze ładniej wyglądają ważne żeby nie było tego za dużo Moim zdaniem taka ramka jak nabardziej ok. Co wy macie z tym palcowaniem myjcie ręce! Poza tym telewizora raczej się nie maca.
A1one miales na mysli Philipsa 5507 ? Chwalą ten model. Co prawda nie ma matrycy IPS ale kąty podobno są znośne coś pomiedzy zwykłe VA a IPS więc da się przeżyć. Przyglądałem mu się w sklepie i pozytywne wrażenia ładny obraz i telewizor jeden z ładniejszych w klasie o ile ktoś lubi srebrne wykończenie.
Teraz będę doradzał szwagrowi w zakupie czegoś w 46-47 cali i 5507 będzie sporym faworytem. jak nie to coś z LG lub Panas
 

betman

New member
jeden z ładniejszych w klasie o ile ktoś lubi srebrne wykończenie.
Teraz będę doradzał szwagrowi w zakupie czegoś w 46-47 cali i 5507 będzie sporym faworytem. jak nie to coś z LG lub Panas

Przyglądałem się temu Philipsowi wiele razy i wciąż się zastanawiam czy ta cała srebrna ramka nie będzie męcząca.

A propos 46" to Sharp 46LE830E mogę tu szczerze polecić pod każdym względem (jedynie funkcji 3D nie testowałem). Chyba najlepszy matowy ekran jaki widziałem, do tego świetne kolory, czerń, w ogóle klasa sprzęt.
 

NickSon

Member
A propos 46" to Sharp 46LE830E mogę tu szczerze polecić pod każdym względem (jedynie funkcji 3D nie testowałem). Chyba najlepszy matowy ekran jaki widziałem, do tego świetne kolory, czerń, w ogóle klasa sprzęt.

Niby nie uprzedzam sie do marek i otwarty jestem na każdą o ile zrobi dobry model ;)
Mam malutki uraz do tego co zobaczyłem u sąsiadki. Ma Sharpa LE630 kupiony z mojego polecenia ;) Telewizor może nie jest zły ale ma słabiutkie kąty, beznadziejne menu i tragiczny pilot. Takiego syfiastego pilota dawno nie widziałem :)
Co do ramki philipsa daj spokoj patrz na ekran nie na ramkę... po tygodniu zapomina sie o takich bzdetach. Ja sie przejmowalem polyskujacą matryca w LG LX9500 teraz tego nie widzę Kiedyś wszyscy jechali na szklanych kineskopach :) Jedynie jak komuś słońce zaglada mocno w ekran to może wydziwiać i szukać matowej.
Piszesz ze ten sharp najlepszy matowy jaki widziałeś a jest jakas konkurencja w macie? chyba niewiele:) Na oko oceniales te kolory? Znasz jego delta E po kalibracji? Cieżko cokolwiek mowić o telewizorach bez pomiarów i wałkowania na referencyjnych płytach testowych.
Dobra nie offtopuje bo to temat o LG ;)
 

A1one

New member
A1one miales na mysli Philipsa 5507 ?

Ja się zastanawiałem nad 5007 - różnica między 5507 a 5007 to chyba 3d lub konwersja 3d nie pamiętam w tej chwili. Powiem szczerze, że w markecie obraz mnie nie powalił(uroki dużych powierzchni i ustawień). W każdym razie wziąłem LG i póki co nie żałuje
 

betman

New member
Niby nie uprzedzam sie do marek i otwarty jestem na każdą o ile zrobi dobry model ;)
Mam malutki uraz do tego co zobaczyłem u sąsiadki. Ma Sharpa LE630 kupiony z mojego polecenia ;) Telewizor może nie jest zły ale ma słabiutkie kąty, beznadziejne menu i tragiczny pilot. Takiego syfiastego pilota dawno nie widziałem :)
Co do ramki philipsa daj spokoj patrz na ekran nie na ramkę... po tygodniu zapomina sie o takich bzdetach. Ja sie przejmowalem polyskujacą matryca w LG LX9500 teraz tego nie widzę Kiedyś wszyscy jechali na szklanych kineskopach :) Jedynie jak komuś słońce zaglada mocno w ekran to może wydziwiać i szukać matowej.
Piszesz ze ten sharp najlepszy matowy jaki widziałeś a jest jakas konkurencja w macie? chyba niewiele:) Na oko oceniales te kolory? Znasz jego delta E po kalibracji? Cieżko cokolwiek mowić o telewizorach bez pomiarów i wałkowania na referencyjnych płytach testowych.
Dobra nie offtopuje bo to temat o LG ;)

Ja pisałem o Sharpie 830LE. :) Kąty dobre, kolory, czerń, wszystko na wysokim poziomie. Pilot wykonany najlepiej z wszystkich jakie miałem w ręku w ostatnich latach, nie wiem co tam było w modelu 630 ale 830 trzyma wysoki poziom pod każdym względem i gdybym miał kupić 46" to decyzja byłaby już dawno podjęta. Ale Sharp nie robi 37" a taki akurat teraz potrzebuję, a tutaj ten LG 37LS570S wygląda mi na najlepszy wybór w cenie 2000zł. :)

Co do matowych ekranów to tylko 2 widziałem na bardzo wysokim poziomie (Sharp 47LE830E oraz Samsung C8000 chyba 55"), ten LG natomiast jest chyba jakimś półmatem ale mniejsza o to.

Czy ktoś jeszcze może potwierdzić, że ten LG LS570S ma matryce S-IPS?
 

NickSon

Member
Wiem że pisałeś o 830 a nie 630 tak wyglada pilot do 630 http://coolsubwoofers.com/blog/wp-c...ter_PRO/cache/82224_40LE630E_telecommande.jpg na zywo prezentuje się jeszcze słabiej :) Zerknełem w siieci na remote do 830 jest przyzwoity. Oczywiście pilot to dodatek można zmienic i nie jest najważniejszy..
Dla mnie tv moze miec pilota na kabel mieć ramkę 10cm i grubosc 30 ważne są 3 rzeczy procesor liniowość kolorów i dobre podświetlenie.
Wracając do 830 raczej mnie nie zainteresuje bo za o wiele mniej (Sharp minimum 4tys) szwagier kupi nie wiele słabszy tv a moze lepszy ?:)
46 cali w widełkach 3000-3500zł i tu mamy Lg na IPSach np chwalony zeszłoroczny LW5500 czy własnie ten 5507
Sorry ale ten sharp 830 nie ma matowej matrycy. Przeszperałem testy dla 830 kolory dobre, czerń gorsza niz LE630 0.11 w 630 jest 0.04 Katy lepsze od niższego brata ale nadal tyłka nie urywają. Philips 5507 wypada lepiej (siedzi w nim matryca sharpa ale widocznie lepsza w tym aspekcie)

Z tym C8000 to przesadziłeś tzn chyba się pomyliłes z literkami bo setria C to modele z przed 2 lat i raczej juz niedostępne w sklepach. Miałem taki w domu. Kolory bez kalibracji mocno rozjechane. Kąty kuriozalnie niskie. Ktoś wyliczył że wynosza jakies 12 stopni :) Na kanapie 2 osobowej siedząc przy bocznym oparciu już się rozjeżdzały kolory.
Ludzie nie zdają sobie z tego sprawy jak kąty widzenia są ważne w technice LCD Myślę że ponad połowa ludzi nieświadomie kupujących tv LCD Jest bardzo rozczarowana tym co widzą u siebie w domu Siedząc na kanapie fotelu czyli w różnych punktach salonu mina im rzednie i wtedy jakie znaczenie ma kolor ramki niuanse w czerni czy inne pierdoły?
Gdyby ktoś kolorymetrem sprawdził kolory takiego telewizora pod kątem 20 stopni od prostopadłej pozycji to by wyszło że nie dostałby 2 punktów na 10 za wierność odwzorowania kolorów więc miejmy to na uwadze... Telewizory z mizernymi kątami co najwyżej mogą się sprawdzić w sypialniach czy 2 osobowych pokojach "kinowych" :)
Jest gro ludzi oddajacych telewizory po tym jak uświadczyli dopiero w domu co znaczą wąskie kąty. Jak już pisałem wcześniej w sklepie tego aż tak nie widać z przyczyn o których też wspominałem.
 

betman

New member
NickSon nie znam sie na matrycach ale z danych które ktoś zamieścił w Twoim innym temacie

R - LG Display Co.Ltd. TN
W - LG Display Co.Ltd. S-IPS /в модели 2010г/
Y - LG Display Co.Ltd. S-IPS /в модели 2011г/
U - LG Display Co.Ltd. IPS WUN SAB1/SAB2
P - LG Display Co.Ltd. IPS WXN SBA1/SBA2
Q - LG Display Co.Ltd. IPS WXN SAA1/SAA2
V - LG Display Co.Ltd. IPS WUD SBA1/SBA2
G - CHI MEI OPTOELECTRONICS CORP. TN
H - CHI MEI OPTOELECTRONICS CORP. S-MVA
J - CHI MEI OPTOELECTRONICS CORP. S-MVA
D - AU OPTRONICS CORP. TN
T - AU OPTRONICS CORP. AMVA
M - SHARP CORPORATION МVA
S - SHARP CORPORATION МVA

Przejrzałem dzisiaj sporo modeli LG i najczęściej widziałem kod "W" czyli S-IPS. 37LS570S miał właśnie "W", to samo z całą serią LM: 660, 630 (a może to było 620) oraz jakiś 7XX.

O ile się nie mylę to LV3550, w dwóch różnych rozmiarach, miał "D".

Natomiast LW5500 to już były matryce "Y", także S-IPS.
 

NickSon

Member
To juz zostało ustalone LS570 jest na IPS Jak widac LG stara się stosować swoje matryce we wszystkich modelach z wyjątkiem jednego czy dwóch modeli najniższych.
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
Sharp 46LE830E mogę tu szczerze polecić pod każdym względem

...a napisy w plikach filmowych to czyta z USB ? ;)
TV za ponad 4 tys. PLN bez tej funkcji to deko obciach.

SHARP LC46LE830E - Ceneo.pl

To stary model z 2011 roku (słabe i ograniczone funkcje internetowe, a serfowanie po sieci tylko zwykłym pilotem, co jest mordęgą).
Nie można do niego podłączyć przez USB ani myszki ani klawiatury.
 
Ostatnia edycja:

betman

New member
Wracając do 830 raczej mnie nie zainteresuje bo za o wiele mniej (Sharp minimum 4tys) szwagier kupi nie wiele słabszy tv a moze lepszy ?:)
46 cali w widełkach 3000-3500zł i tu mamy Lg na IPSach np chwalony zeszłoroczny LW5500 czy własnie ten 5507

Ten Sharp jest o klasę wyżej niż jakiś Philips 5507. LG to zależy od modelu, choć chyba najlepszy model który kiedykolwiek wypuścili nie jest już produkowany...

Sorry ale ten sharp 830 nie ma matowej matrycy.

Ma jedną z najlepszych matowych matryc, chyba że jakieś zmiany wprowadzili ostatnio. Zresztą w innym temacie znajdziesz podobne komentarze dotyczące rewelacyjnej, matowej matrycy. Ciekawa zaletą Sharpa jest też bardzo dobry dźwięk, a to jest zwykle słabym punktem tego typu telewizorów.

Philips 5507 wypada lepiej (siedzi w nim matryca sharpa ale widocznie lepsza w tym aspekcie)

Ten Philips to właśnie jest pułapka, bo matrycę Sharpa znajdziesz chyba tylko w 40" wersji. Co śmieszne w większych czy mniejszych rozmiarach już inne matryce montują...

Z tym C8000 to przesadziłeś tzn chyba się pomyliłes z literkami bo setria C to modele z przed 2 lat i raczej juz niedostępne w sklepach. Miałem taki w domu. Kolory bez kalibracji mocno rozjechane. Kąty kuriozalnie niskie. Ktoś wyliczył że wynosza jakies 12 stopni :)

Chodziło mi dokładnie o ten model i pisałem tylko o matowym ekranie. Generalnie bardzo dobry obraz choć z kolorami trzeba się trochę pobawić, ale jak ten telewizor wszedł na rynek to był #1 w swojej klasie. Nie zauważyłem problemów z kątami. Ja mam akurat B8000 a w nim jest błyszczący ekran, ale obraz bardzo dobry.

Wracając do LG, czy ten LW5500 jest nadal produkowany czy to co jest dostępne to resztki z produkcji? I czy ta tabela z matrycami jest aktualna, bo dziwnie to wygląda że zeszłoroczny model miałby oznaczenie "Y" a najnowsze modele "W"?
 

NickSon

Member
Ten Sharp jest o klasę wyżej niż jakiś Philips 5507. LG to zależy od modelu, choć chyba najlepszy model który kiedykolwiek wypuścili nie jest już produkowany...
[
Jestes jakimś strasznym fanem tego modelu... zapewne go miałeś albo ktoś w rodzinie;)


Ma jedną z najlepszych matowych matryc
nie mieszaj ludziom w głowie to nie jest matowa matryca http://img1.lesnumeriques.com/produits/106/10863/LC-40LE830E_reflet.jpg można pisać półmat ćwierćmat ale nie mat :) Mat to ja mam w moim Philipsie 9603 ale już takich powłok nie stosują poza monitorami.

Ten Philips to właśnie jest pułapka, bo matrycę Sharpa znajdziesz chyba tylko w 40" wersji. Co śmieszne w większych czy mniejszych rozmiarach już inne matryce montują...

Dzięki za info nie zaglebialem sie na forum w temat tego 5507 ale coś mi smierdzialo bo jedni pisali matryca samsung inni sharp teraz juz wiem że w przekątnej 46 telewizor odpada

Chodziło mi dokładnie o ten model i pisałem tylko o matowym ekranie. Generalnie bardzo dobry obraz choć z kolorami trzeba się trochę pobawić, ale jak ten telewizor wszedł na rynek to był #1 w swojej klasie. Nie zauważyłem problemów z kątami. Ja mam akurat B8000 a w nim jest błyszczący ekran, ale obraz bardzo dobry.
Bzdury piszesz po pierwsze nie był NR 1 no moze w szumie medialnym... Szczególnie tu na forum pamiętam te ślepe testy... Agresywną akcje promocyjna zwrot gotówki w marketach przy zakupie itd... Z początku nieświadomy byłem fanem tego modelu zdanie zmieniłem gdy trafił do mnie na 2 tygodnie.
Sorry ale jeśli nie widziałeś najgorszych kątów spośród wszystkich tv w tamtych czasach to albo jesteś ślepy albo stronniczy.
Są ludzie którzy potrafią wypierać się prawdy która międzyinnymi ich dotyczy :) Po prostu chwalą swoje i nie potrafią przyznać się że maja pod jakimś względem słaby sprzęt. Z takimi osobami ciężko dyskutować...
Siostra cioteczna ma B8000 ten tez porażka w kątach. Byłem u nich na imieninach siedziałem z boku przy stole i zal było patrzeć na te psychodeliczne kolory i sine twarze.. Specyficzne, ułomne odbiorniki...
Kup sobie coś dobrego na IPS i spróbuj wrócić na takiego samsunga B albo C .... NIE MA SZANS Niestety na forum słabych kątów się zbytnio nie piętnuje z wiadomych powodów. Właściciel forum jest jednocześnie sprzedawcą telewizorów i tu sie robi konflikt interesów...
Zwrot "too narrow angles" przewija się w niejednym teście i nie bez powodu jest wymieniany w nawazniejszych minusach tv w podsumowaniu.

LW5500 raczej już nie produkują. Rozbudowanych funkcji dodatkowych w nim raczej nie ma co szukać ale recki ma pozytywne.
Co to za różnica czy W czy Y najważniejsze było zidentyfikowanie co jest na IPS a co nie. Wszystkie najwyzsze modele LG z tego roku mają W i chyba to w temacie powinno wystarczyć.
 

betman

New member
Jestes jakimś strasznym fanem tego modelu... zapewne go miałeś albo ktoś w rodzinie;)

Dokładnie. Piszę po prostu z doświadczenia, tym bardziej że co tydzień mam styczność z tym egzemplarzem.

nie mieszaj ludziom w głowie to nie jest matowa matryca

Jako człowiek z zerowym pojęciem o matrycach co jest ewidentne po Twoim poprzednim wpisie o stosowaniu matryc Sharpa w Philipsach seria 5507, co w większości modelach nie ma w ogóle miejsca, pozwolisz że zignoruję pisane przez Ciebie "zaczepki". Mam 46LE830E przed sobą co tydzień i jest to matryca MATOWA jakich mało.

Dzięki za info nie zaglebialem sie na forum w temat tego 5507 ale coś mi smierdzialo bo jedni pisali matryca samsung inni sharp teraz juz wiem że w przekątnej 46 telewizor odpada

To po co z taką pewnością klepałeś bzdury o tym, że te matryce są od Sharpa? Każdy na tym forum z rozeznaniem w temacie wiedział, że to pic na wodę i nie dał się na to nabrać. Wzięli to do jednego rozmiaru a całe reszta serii jest oparta na zupełnie innych matrycach...

Bzdury piszesz po pierwsze nie był NR 1 no moze w szumie medialnym... Szczególnie tu na forum pamiętam te ślepe testy... Agresywną akcje promocyjna zwrot gotówki w marketach przy zakupie itd... Z początku nieświadomy byłem fanem tego modelu zdanie zmieniłem gdy trafił do mnie na 2 tygodnie.
Sorry ale jeśli nie widziałeś najgorszych kątów spośród wszystkich tv w tamtych czasach to albo jesteś ślepy albo stronniczy.
Są ludzie którzy potrafią wypierać się prawdy która międzyinnymi ich dotyczy :) Po prostu chwalą swoje i nie potrafią przyznać się że maja pod jakimś względem słaby sprzęt. Z takimi osobami ciężko dyskutować...

C8000 był świetnym telewizorem, w tamtych czasach był nawet telewizorem roku według szanowanych czasopism branżowych. Sam miałem styczność z tym modelem i jest to rewelacyjny sprzęt, którego bym w każdej chwili powitał u siebie nawet dzisiaj.

Słabe kąty? Masz jakąś chorą manią na tym punkcie. :D Ciągle Cię te kąty prześladują, chociaż nikomu innemu nie przeszkadzają. Do tego śmiesznie piszesz, że te "kąty" nie przeszkadzają w sklepie. Tam jest pewnie jakaś tajemnicza aura, która powoduje że nie są one problemem, czyli koszmar się dopiero zaczyna kiedy postawisz telewizor w domu, tak? ;)

Siostra cioteczna ma B8000 ten tez porażka w kątach. Byłem u nich na imieninach siedziałem z boku przy stole i zal było patrzeć na te psychodeliczne kolory i sine twarze.. Specyficzne, ułomne odbiorniki...

Używam do dziś. Najwyższa półka z dostępnych modeli wtedy kiedy ten telewizor wszedł na rynek, nawet teraz podziwiam jego osiągi włącznie ze świetną czernią, która do dziś budzi respekt. Słaby punkt to dźwięk, ale to się tyczy większości płaskich telewizorów...

NIE MA SZANS Niestety na forum słabych kątów się zbytnio nie piętnuje z wiadomych powodów. Właściciel forum jest jednocześnie sprzedawcą telewizorów i tu sie robi konflikt interesów...

To już są doprawdy śmieszne teorie spiskowe. :D Te Twoje tajemnicze "kąty" ukrywane przez wszystkich i w magiczny sposób nie do zauważenia w sklepach, teraz oskarżasz właściciela forum o konszachty... żałosne.

LW5500 raczej już nie produkują. Rozbudowanych funkcji dodatkowych w nim raczej nie ma co szukać ale recki ma pozytywne.
Co to za różnica czy W czy Y najważniejsze było zidentyfikowanie co jest na IPS a co nie. Wszystkie najwyzsze modele LG z tego roku mają W i chyba to w temacie powinno wystarczyć.

Chodziło czemu w tabeli zeszłoroczne modele mają matryce z oznaczeniem 2011 a tegoroczne w rozpisce figurują jako 2010. Stąd można się zastanawiać co dokładnie te roczniki znaczą w tej tabeli...
 

Enjama

New member
Witam

Zastanawiam się nad tym modelem tylko nurtuje mnie pytanie ile on ma naprawdę Hz ?
Czy to jest matryca 50 hz podkrecona do 200 czy 100 podkręcone do 200 :)

Mam głównie 3 modele na oku, który będzie miał najlepszy obraz bez smużenia i dobry do sportu i szybkich scen.

1. LG 42LS570S
2. Samsung UE40ES5500
3. Panasonic TX-L42ET5E
 

betman

New member
Witam

Zastanawiam się nad tym modelem tylko nurtuje mnie pytanie ile on ma naprawdę Hz ?
Czy to jest matryca 50 hz podkrecona do 200 czy 100 podkręcone do 200 :)

Mam głównie 3 modele na oku, który będzie miał najlepszy obraz bez smużenia i dobry do sportu i szybkich scen.

1. LG 42LS570S
2. Samsung UE40ES5500
3. Panasonic TX-L42ET5E

Też przyglądałem się tym modelom, o ile dobrze pamiętam to stojak do tego Samsunga był słaby, nie było w nim żadnej regulacji - nawet a bok nie dało się ruszyć. Z tymi tańszymi modelami może też być taki problem, że używają do jego produkcji 2-3 inne matryce różnych producentów. Ogólnie nic do Samsunga nie mam, ale pod kątem niższych serii to zdecydowanie wolałbym LG.

Tego Panasonica widziałem ale w rozmiarze 32", klasa energetyczna A+ ale to chyba dlatego, że przy podstawowych ustawieniach bardzo ciemny obraz daje. Na plus matryca IPS, ale nie mogłem się do niego przekonać i chyba postawię na LG LS570S z matrycą S-IPS.
 

dominlesne

New member
Porównywał ktoś właśnie ten LG do Panasiaka ET5? Wiadomo ten drugi ma 3D i wifi (LG ma natomiast gniazdo CI - ciekawe jak n-ka na tym działa?), ale jak z jakością obrazu?
No i jak z tym nagrywaniem w LG - znalazłem opinię, że podobno nagrywa tylko na dyski powyżej 40GB - trudno mi w to uwierzyć...
 
Ostatnia edycja:

Zingeer

New member
Mam pytanie odnośnie połączenia przez kabel LAN. Przeczytałem tu o problemach jakie występowały u niektórych w tym modelu, iż po wylączeniu i włączeniu TV trzeba wyciągnąc i włożyć kabel sieciowy bo przeciwnym wypadku nie bedzie dostepu do sieci, badz recznie rpzestawic w ustawieniach sieci z recznych na automatyczne lub odwrotnie. Czy to nadal wystepuje i wiecej osob ma taki problem? Zastanawiam sie nad tym modelem.
 

A1one

New member
Mam pytanie odnośnie połączenia przez kabel LAN. Przeczytałem tu o problemach jakie występowały u niektórych w tym modelu, iż po wylączeniu i włączeniu TV trzeba wyciągnąc i włożyć kabel sieciowy bo przeciwnym wypadku nie bedzie dostepu do sieci, badz recznie rpzestawic w ustawieniach sieci z recznych na automatyczne lub odwrotnie. Czy to nadal wystepuje i wiecej osob ma taki problem? Zastanawiam sie nad tym modelem.

gdy testowałem tv z modemem Vectry wtedy tv zawsze "widział" sieć, obecnie jestem zmuszony do używania internetu z play za pośrednictwem routera tp-link i powiem, że raz sieć widzi bez problemu raz trzeba ręcznie zestawiać sieć(nie korzystam z tego zbyt wiele więc może mam coś źle ustawione).

Nie wiem czy nowy soft wnosi coś do tej obsługi - niestety nie znalazłem nigdzie listy zmian w nowym sofcie
 
Do góry