LG LS570S -nowość?

blaciej

New member
- jak z płynnością na meczach?
- czy da się nagrywać na pendrive?

Szukałem ostatnio w sklepie tv za około 2 tys. z dobrą płynnością obrazu na sporcie i bezproblemowym odtwarzaniem plików tekstowych z polskimi znakami. Sprzedawca polecił mi 37ls570 jako ciekawą nowość, której jednak w sklepie jeszcze nie mieli.

Trochę niepokoją mnie jednak te problemy z napisami txt. dodawanie jakiś znaczków w pliku, żeby tekst się nie rozjeżdżał i w ogóle go wczytało jest trochę dyskwalifikujące dla niego.
 

sedah

New member
Aby nagrywac musi byc dysk podpiety. Na pendrive sie nie da. Napisy konwertuje na *.srt i chodza bez problemu.
 

blaciej

New member
. Na pendrive sie nie da. Napisy konwertuje na *.srt i chodza bez problemu.

Musisz jednak zadać sobie trud, żeby je przekonwertować w programie i jeszcze się zorientować jaki film ma fps prawda?

Szkoda, że to nie jest to takie proste jak w moim starym odtwarzaczu dvd LG. Wystarczyło tylko, że plik txt miał tą samą nazwę co video i ładnie szło.

Czy istnieje jakaś możliwość powiększenia czcionki wczytanych napisów?
Co z tą płynnością na meczach, da radę?
Maksymalny pobór mocy:120 W. Nie za dużo...?
 
Ostatnia edycja:

sedah

New member
Liczba klatek to klawisz "i" w bestplayer. Sekunda roboty. Przekonwertowanie to 10 sekund :) Przepisywanie.pl/konwersja_napisow/ Wybierasz liczbe klatek, ladujesz napisy, wybierasz docelowy format. Wiadomo, wygodniej bez kombinacji, ale co zrobic. Wole tak robic, niz miec jedna skrzynke wiecej przy tv.
Skad wziales 120 W? Do watomierza jeszcze nie podlaczalem, ale producent podaje:
Klasa energetyczna A
Zużycie energii (tryb włączenia) 67 W
Roczne zużycie energii 98 kWh
Zużycie energii (tryb czuwania) 0,3 W
Parametry sa jedne z nizszych.
IMO mecze sa plynnie odtwarzane. Czcionke da sie powiekszac.
 

Madex

New member
Jeśli chodzi o napisy to zciągasz z popularnych portali napisy w formacie srt do danego release-a - zawsze pasują, można też konwertować napisy w programiku SRT v1.4 - wczytujemy napisy w txt, następnie plik z filmem skąd program pobiera ilość klatek, następnie zapisuje w katalogu z filmem napisy w formacie srt z nazwą taką jak nazwa pliku z filmem - razem jakieś 5-10 sekund bez potrzebnej jakiejkolwiek wiedzy na temat ilości klatek w filmie. Musimy pogodzić się z tym że format napisów txt jest popularny tylko właściwie w Polsce, na świecie najbardziej popularny format to właśnie srt wiele odtwarzaczy preferuje napisy tylko w tym formacie więc czym prędzej sie przestawimy tym lepiej.
 

paweltbg

New member
pawel

witam. wybrałem ten model ze wzgl. na cenę, pełną przeglądarkę i dvbs. dvbs próbowałem bepośrednio z satelity działa ale nie ma co tam oglądać (zastanawiam się u jakiego operatora wziąść moduł zamaist dekodera ) jeśli chodzi o internet to pełna przeglądarka jest ale np serwisy filmowe takie jak np youtub nie działa na full screenie nie wiem dlaczego , na infolini powiedzieli mi żeby youtub odpalić z opcji premium , i wtedy jest full screen ale w opcji premium jest tylko youtub nie ma innych serwisów. poradzził sobie już ktoś z tym jest to do zrobienia be premium?
 

maxxl

New member
@paweltbg: Skup się i pisz poprawną polszczyzną, bo trudno zrozumieć o co ci chodzi.

Mnie wkurza, że Orange Sport jest wyświetlany w małym okienku i nie ma opcji oglądania pełnym ekranie. To jest porażka ;-/
Przy okazji, gdyby ktoś nie wiedział, to TVN Player podobno ma być we wrześniu na modelach TV z 2012 roku, więc ls570s się łapie. Taką informację dostałem z LG. Wcześniej z TVN twierdzili, że będzie w pierwszej połowie tego roku. Zobaczymy kto będzie bliżej prawdy ;)
 

rino91

New member
Witam,
niedawno zakupiłem telewizor telewizor LG 37ls570s. Generalnie jestem z niego zadowolony :) , aczkolwiek mam kilka wątpliwości, wynikających w znacznej mierze z tego, że jest to mój pierwszy telewizor nowszego typu.
Z góry proszę o cierpliwość, swoje pytania zadaje jako laik ;) .

1. Jak włączyć 100Hz w telewizorze? Kiedy oglądam telewizję (za pomocą dekodera UPC HD) pokazuje mi się informacja, że częstotliwość odświeżania to 50Hz.
2. Jaka opcja umożliwia podbijanie rozdzielczości kanałów SD do FullHD?
3. Podczas grania w PS3 zwróciłem uwagę, że obraz często się zacina, a np. podczas grania w Euro 2012, piłka często zostawia za sobą ślad. Jak to wyeliminować?
4. Jakie są optymalne ustawienia obrazu? Z tego co czytałem na forum, telewizory bardzo często trzeba samodzielnie skalibrować... jak to zrobić najlepiej w wypadku posiadanego przeze mnie modelu?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc :) .
 

A1one

New member
Czy ktoś wie co oferuje soft 03.03.51 w stosunku do 03.03.50? - wczoraj po zakupie 32ls570 tv zaktualizował się do 03.03.50, dziś na stronie LG znalazłem 03.03.51 - jestem na etapie ściągania i chętnie bym się dowiedział co nowego daje ten soft(czy jest sens go instalować)
 

bizon69

New member
Witam jestem właśnie świeżo po zakupie telewizorka LG 32LS570S-ZB i nurtuje mnie jedna opcja w nim jak zmienic nazwę kanałów wyszukanych w analogu w kablówce. Czy jest taka opcja i jak to zrobic bo denerwuje mnie nazwa kanału np. c028 :( pomoże ktośm, szukalem już chyba wszedzie w TV.
 

bizon69

New member
Nie wiem czy to ktoś odkrył ale w tym modelu po podłączeniu bezprzewodowej myszki A4Tech wykrywa ja i można poruszać kursorem po ekranie sterować głośnością i przełączać kanały w TV niczym pilotem magic :)

Orientuje się ktoś czy ten TV wspiera HbbTV?
 
Ostatnia edycja:
A

andwaw

Guest
Czy ktoś wie co oferuje soft 03.03.51 w stosunku do 03.03.50? - wczoraj po zakupie 32ls570 tv zaktualizował się do 03.03.50, dziś na stronie LG znalazłem 03.03.51 - jestem na etapie ściągania i chętnie bym się dowiedział co nowego daje ten soft(czy jest sens go instalować)

Wczoraj zakupiłem ten TV (42 cale) i od razu problem. Po włączeniu poinformował o dostępności nowego softu (właśnie 03.03.51) i zapytał czy aktualizować. Pobrał i zaczął aktualizację po czym ekran stał się czarny i tak już zostało. Czy to normalne? Czekałem z 15 min. - powinienem dłużej? Nic się nie działo więc wyłączyłem TV, odczekałem mając nadzieje że się zresetuje, ale niestety... po włączeniu dioda led gaśnie a ekran pozostaje czarny. Zauważyłem że z tyłu pod obudową miga pomarańczowa diodka. Miał ktoś taką sytuację?
 

bizon69

New member
używał ktoś może smartfona jako pilota? jest taka opcja w tym tv

Na Androida jest aplikacja LG Magic działa całkiem fajnie i posiada wiele mozliwosci np. sterowanie glosnoscia, zmiana kanalow, wlaczanie bezposrednie premium i listy kanalow i dodatkowo dziala pointer wraz z klawiatura :) (Tv musi byc podpiety pod wifi lub LAN)
 

thug10

New member
Witam !

Lekko odświeżę bo sam tu trafiłem kilka dni temu jak szukałem opinii o tym TV, więc może moja wypowiedź przyda się innym.

Generalnie rewelacja za te pieniądze :)
Dobry obraz i sporo bajerów.

Mam go od 2 tyg. Już 3 razy aktualizowałem oprogramowanie ale nie odczuwam, żadnej różnicy po aktualizacji na nowsze wersje :)

I tu uwaga druga aktualizacja przebiegła "pomyślnie" ale tv się po niej nie włączył. Resetował się za każdym razem po 3 sec na logo LG. Zgłosiłem do serwisu telefonicznie i po 2 dniach był w domu serwisant i wymienił płytę główną. Powiedział, że nie wiadomo co się stało. Minus że się zepsuł ale mega plus za szybki i profesjonalny serwis ( z Wrocławia ). Zarejestrowałem tv na stronie LG zanim się zespół i jak zadzwoniłem do serwisu to Pani od razu po nr telefonu wiedziała jaki mam TV i z kim rozmawia odjęło mi to podawania nr seryjnych adresów itp.

Co do samego tv to obraz i funkcje super. Dźwięk tragedia i brak wyjścia audio innego niż optyczne. Kupiłem fajne głośniki manta MM1950 podłączyłem do wyjścia słuchawek i dają rade. Wygląd spoko i dobre basy.

Na tym zestawie oglądam filmy z ok 3-3,5m i efekt jest super.

Podłączenie myszki bezprzewodowej bardzo ułatwia pracę

teraz:

Mam pytanie to innych posiadaczy czy udało się komuś włączyć Fullscreen na youtube i podobnych serwisach ??

Czy też często po włączeniu televizora pokazuje, że sieć LAN jest nie podłączona. Muszę wyjąć i włożyć kabel sieciowy i wtedy od razu zaskakuje.

więcej mi teraz nie przychodzi do głowy, chętnie wymienię się sugestiami i spostrzeżeniami z innymi użytkownikami. Obecnie korzystam z softu 40.01.27
 

Balon14

New member
Nie wiem czy to ktoś odkrył ale w tym modelu po podłączeniu bezprzewodowej myszki A4Tech wykrywa ja i można poruszać kursorem po ekranie sterować głośnością i przełączać kanały w TV niczym pilotem magic :)

Orientuje się ktoś czy ten TV wspiera HbbTV?

Jaki masz dokładnie model tej myszki ?
Jak możesz daj do niej link.
 
Do góry