LG LH604V a LG LH6047

radam5

New member
Byłem już 2 razy w sklepie i niestety nie mają na wystawie. Oczywiście stoją zapakowane i można kupić.
Dodatkowo objeździłem wszystkie sklepy w okolicy i brak.
Szukam w sieci jak najwięcej informacji i wszędzie w opisach i na stronie LG (w pl jest tylko model 49") jest 100Hz. Jedynie na jakiejś czeskiej stronie ktoś napisał, że 50Hz i tak zostało.
Co ciekawe na polskich stronach piszą o modelu LF652, że ma prawdopodobnie matrycę 50Hz.
Ja już nie wiem komu wierzyć.

Dzisiaj już chciałem zamówić przez net w MediaExpert żeby mieć furtkę do zwrotu, ale nie wiem jak jest w przypadku rat zawieranych na miejscu w sklepie, tzn. z rat przez net można zrezygnować w ciągu 14 dni, ale w tym przypadku umowę podpisywałbym na miejscu w sklepie.
 

redzik333

New member
Dobra tv w domu nie ma funkcji TruMotion. Matryca raczej va bo przy dużych kątach spada ostrość, ale nie wiem jak profesjonalnie to sprawdzic a w menu serwisowe boje sie wchodzic
 

vanishHD

New member
Dobra tv w domu nie ma funkcji TruMotion.

Próbowałeś wyszukać w każdym trybie obrazu?

Ja szukałem w Kino i faktycznie nie ma tej opcji. Zobacz na trybach Expert.

BTW.
Jak dla mnie ten TV ma za małego pilota. Przyciski są strasznie blisko siebie, a ten od opcji (z zębatką) to prawie paznokciem wciskałem. Aż strach pomyśleć o codziennym użytkowaniu jeżeli ktoś ma grubsze palce.

Duży minus dla LG.
 

redzik333

New member
Próbowałeś wyszukać w każdym trybie obrazu?

Ja szukałem w Kino i faktycznie nie ma tej opcji. Zobacz na trybach Expert.

BTW.
Jak dla mnie ten TV ma za małego pilota. Przyciski są strasznie blisko siebie, a ten od opcji (z zębatką) to prawie paznokciem wciskałem. Aż strach pomyśleć o codziennym użytkowaniu jeżeli ktoś ma grubsze palce.

Duży minus dla LG.
Niestety nie ma takiej funkcji TruMotion sprawdzane w we wszystkich pozycjach chyba ,że ma to jakies przetłumaczenie na jezyk polski , ale nie sądzę. Przyciski mi nie przeszkadzają, ale zeby dostac sie do wi fi i ogladnąc cos w necie to dopiero trzeba sie namachać :-D
 
Ostatnia edycja:

vanishHD

New member
TruMotion w poprzedniku LF652 było pod regulacją kontrastu itp. na dole, ale tutaj cwaniaczki widocznie ukryli.

A co do pilota to zauważyłem, że przycisk BACK nie służy do cofnięcia się w menu (trzeba kliknąć strzałkę wstecz na górze) tylko wyłącza je całkowicie. Może w smarcie działa zgodnie z opisem?
 

redzik333

New member
TruMotion w poprzedniku LF652 było pod regulacją kontrastu itp. na dole, ale tutaj cwaniaczki widocznie ukryli.

A co do pilota to zauważyłem, że przycisk BACK nie służy do cofnięcia się w menu (trzeba kliknąć strzałkę wstecz na górze) tylko wyłącza je całkowicie. Może w smarcie działa zgodnie z opisem?

U mnie w modelu 32 cale przycisk back dziala poprawnie
 

radam5

New member
Włączyłem czat z LG, i tym razem otrzymałem odpowiedź, że
"... fabryka nie specyfikuje tego od serii 2014..."

Na kolejne pytanie o powiązaniu funkcji TruMotion z odświeżaniem natywnym nie uzyskałem odpowiedzi
 

radam5

New member
Oni sami nie wiedzą co mają.
JA czy jest jakieś powiązanie między funkcją TruMotion a odświeżaniem natywnym matrycy?
LG odświeżanie nie jest specyfikowane, tak więc nie jestem w stanie tego zweryfikować
JA Czyli nie jest Pani w stanie określić jakie natywne odświeżanie ma TV 55LH6047
LG nie, fabryka nie specyfikuje tego od serii 2014
JA Rozumiem. Staram się rozwiązać ten problem. I doszedłem do wniosku, że w tv gdzie jest natywne 100Hz zawsze jest opcja TruMotion a w przypadku 50Hz tej opcji nie ma. W modelu LH6047 niestety brak jest tej opcji ale o opisach widnieje 100Hz
LG te dane nie są nigdzie udostepniane, więc raczej ciężko będzie takie wnioski wyciągnać, bardzo mi przykro
JA W parametrach modelu 49LH6047 na stronie LG widnieje " Wskażnik PMI / Hz - 900/100 Hz"
LG faktycznie, nie widziałam wcześniej aby ten parametr był udostepniany, być może firma zmienila w tej kwestii politykę

Niestety w tym momencie miałem klienta i konsultantka przerwała rozmowę z powodu braku aktywności.
Jeszcze ich chyba pomęczę ale po pracy
 

Login

Member
Jesli chodzi o TruMotion to przeczytajcie pierwsza strone tego tematu. To czy matryca jest 120 hz trzeba stwierdzic na jakiejs innej podstawie.
 

radam5

New member
Jak ja pytałem to dostałem taka odpowiedź
Jak sprawdzić natywne odświeżanie matrycy w TV LG:
"Wchodzimy w menu obrazu, następnie w menu opcji i sprawdzamy, czy jest tam funkcja TruMotion. Jeśli jest to upewniamy się, że po wybraniu trybu "Własny" mamy dwa suwaki: de-judder, oraz de-blur. Jeśli tak, to na pewno matryca ma 120Hz. Jeśli jest jeden suwak, lub nie ma wcale, to matryca ma 60Hz"
 

Login

Member
Nie chodzi o zaklinanie rzeczywistosci tylko o ustalenie faktow. Bylo wczesniej pisane ze w LH6047 mozemy nie znalesc w menu TruMotion (w przeciwienstwie do LH604V) i ze to nie ma nic wspolnego z odswiezaniem matrycy. Wie ktos jak sie wchodzi w menu serwisowe w telewizorach LG ?
 

redzik333

New member
A jak odczucia subiektywne? Obraz płynny czy się tnie/rozmazuje?
Masz porównanie może do poprzedniego tv (i jaki to był)?

Ostatnim tv był ten kdl32r420a https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-sony-kdl-32r420a
poszła matryca po 2,5 roku znaczy jakis sterownik z kablami wtopionymi w matryce wczesniej tez był 32 cale samsung też poszla matryca po trzech latach, ale modelu nie pamietam


Co tu porównywać obraz b.dobry (kablówka upc) oczywiście trzeba było się pobawic w ustawieniach, po ustawieniu trybu kino, ustawieniu filtrów szumu w trybie ekspert ,zniżeniu ostrości do 10 ze 100 co dziwne zawsze musiałem podwyższać ostrość a tu na odwrót, ale nie miałem jeszcze full hd może to przez to. Co do smużenia ja nic takiego nie zauważyłem, ale to jest moje subiektywne odczucie na pewno nie ma efektu komety na piłce nożnej ja tego nie widze, jedyne co to obsługa wi fi troche z dupy :grin: Obraz nie przycina. Zobaczymy jak długo pochodzi, martwi mnie że tu niby tez matryca va, a po dwóch ostatnich doświadczeniach z ta matrycą chcialem cos na IPSie niby trwalsze, no coż zobaczymy
 
Ostatnia edycja:

radam5

New member
Dzięki. Jednak ty masz 32" a ja chce 55 i boję się że wtedy dużo niedoskonałości wyjdzie.
Jutro jestem umówiony na pokaz modelu 55 w sklepie, więc zobaczę w końcu jak to gra
 
Do góry