LG - czy aby na pewno będziesz zadowolony ?

medioner

Member
W pierwszym LG miałem przepiękny i płynny obraz bez jakiś specjalnych kalibracji niestety cluding nie był akceptowalny,przykład w czasie nocy kabaretowej gdzie scena z oddala jest widoczna na czarnym tle u mnie cluding powdował trzy słoneczka czy raczej bardzo jasne plamy , nie było to zjawisko do zaakceptowania mimo moich prób.Proszę mi wierzyć oddawać czy wymieniać tak wielki telewizor do przyjemności nie należy.Zdziwiłem się w domu ,wymieniony taki sam telewizor , a jednak inny telewizor, tylko tak samo wyglądał i miał te same funkcje.Obraz wymagał wielogodzinnych kalibracji ( jak by ktoś chciał, mogę podać moje ostateczne ustawienia) nie mam już tego "coś" w obrazie, cluding mam prawie niewidoczny. Jak sprawdzić matrycę ? czekamy na podpowiedz.
 

bazyl12

New member
W pierwszym LG miałem przepiękny i płynny obraz bez jakiś specjalnych kalibracji niestety cluding nie był akceptowalny,przykład w czasie nocy kabaretowej gdzie scena z oddala jest widoczna na czarnym tle u mnie cluding powdował trzy słoneczka czy raczej bardzo jasne plamy , nie było to zjawisko do zaakceptowania mimo moich prób.Proszę mi wierzyć oddawać czy wymieniać tak wielki telewizor do przyjemności nie należy.Zdziwiłem się w domu ,wymieniony taki sam telewizor , a jednak inny telewizor, tylko tak samo wyglądał i miał te same funkcje.Obraz wymagał wielogodzinnych kalibracji ( jak by ktoś chciał, mogę podać moje ostateczne ustawienia) nie mam już tego "coś" w obrazie, cluding mam prawie niewidoczny. Jak sprawdzić matrycę ? czekamy na podpowiedz.
A jakie miał ten poprzedni Product Code i ten wymieniony ?
Moze w ten sposób rozpoznamy różnicę .
 

dawram

New member
W pierwszym LG miałem przepiękny i płynny obraz bez jakiś specjalnych kalibracji niestety cluding nie był akceptowalny,przykład w czasie nocy kabaretowej gdzie scena z oddala jest widoczna na czarnym tle u mnie cluding powdował trzy słoneczka czy raczej bardzo jasne plamy , nie było to zjawisko do zaakceptowania mimo moich prób.Proszę mi wierzyć oddawać czy wymieniać tak wielki telewizor do przyjemności nie należy.Zdziwiłem się w domu ,wymieniony taki sam telewizor , a jednak inny telewizor, tylko tak samo wyglądał i miał te same funkcje.Obraz wymagał wielogodzinnych kalibracji ( jak by ktoś chciał, mogę podać moje ostateczne ustawienia) nie mam już tego "coś" w obrazie, cluding mam prawie niewidoczny. Jak sprawdzić matrycę ? czekamy na podpowiedz.

Podziel sie wlasnymi ustawieniami - potestujemy:eek:k:
 

medioner

Member
Bardzo proszę. Ustawienia po wielu testach na których obraz mam tzw. Bajka.

oszczędzanie energii-wył.
tryb obrazu-expert2
podświetlenie-70
kontrast-83
jasnośc-53
kolor-55
ostrość pion-50
ostrośćpoż.-50
odcień-G10

KONTROLA ZAAWANSOWANA

kontrast dynamiczny-niski
gama kolorów-szeroka
poprawienie krawędzi-wysoka
gama-średnia lub 2,2

BALANS BIELI

temperatura barw-średnia
czerwony- plus 10
zielony-plus 10
niebieski-0

OPCJE OBRAZU

red.szumu-niska
red.szumu mpeg-niska
lok.przyciemnienie LED -wył.
trumotion użytkownik-5

Uwaga- nastawy nie wymienione pozostają na ustawieniach fabrycznych.

Przy tych nastawach uzyskałem przyjemny,naturalny odcień twarzy oraz w ciemnych scenach widoczność szczegułów.

Każdy kto z was przy tych nastawach uzyska piękny obraz tzn.że ma tą samą matryce co ja-proszę pisać.
 

smolax71

New member
Proszę o odpowiedź użytkowników serii LM ;
Co pokazuje karta graficzna podłączonego komputera ?;

- właściwości grafiki - właściwości panelu LCD - czy ? 1920/1080@100Hz
czy ? 1920/1080@60Hz a może co innego :)

i czy ? w ustawieniach pulpitu można zapodać coś więcej z odświeżania niż - 1080p 60Hz
dzięki z góry ???

Proszę o odpowiedź użytkowników serii LM ;
Co pokazuje karta graficzna podłączonego komputera ?;​

- właściwości grafiki - właściwości panelu LCD - czy ? 1920/1080@100Hz
czy ? 1920/1080@60Hz a może co innego :)

i czy ? w ustawieniach pulpitu można zapodać coś więcej z odświeżania niż - 1080p 60Hz

dzięki z góry ???


Czy nikt nie podłączył LG LM do komputera ?
Wszyscy używają tylko blue ray ?
Nikt nie przyzna się do prawdziwych danych możliwości matrycy ?
Mam stary siedmioletni 32 lcd jvc i można ustawić natywne 1365/768p 100Hz...
I myślę o serii LM jako monitor bo ma niby 100Hz ale jakoś tego nie jestem pewny. ?
Proszę o podłączenie laptopa przez HDMI i odczytanie danych z karty graficznej.​


 

smolax71

New member
60 Hz w jakiej zakładce ? we właściwościach pulpitu czy właściwościach panelu lcd?
jaka karta graficzna ?
bo w ati dobrze jest wyłączyć - Enable GPU Scaling

i jeśli jest 60 Hz i nie da się podciągnąć to trochę słaby jako monitor
dobrze by było 75 lub 100Hz
:(
szczególnie pulpit przy 60 ''mruga''
i do grania więcej by się przydało
:(

i jeszcze poproszę sprawdzić czy przez zmianę na PC czy GRA coś nie da ?
oraz TruMotion może wymusi więcej ?

a co do ;
''Podłączyłem odczytałem i mam 60Hz, i co z tego?''

to,
to z tego, że czytam fora i opinie i wszędzie 100Hz... wiem że odświeżanie TruMotion 100Hz
ale gdzie te 100 Hz????
jest 60 to nie 100 TO INNA KLASA i cena.

Jeśli LM faktycznie ma te 60 Hz to pozostaje jeszcze sprawdzić serię LW , która w LW659s nawet miała mieć niby 200 Hz ???!!!
ciekawe

kto ma LW to proszę o odpowiedź
dzięki

i chodzi mi głównie o współpracę tv z komputerem - męczenie oczu itd..
bo do filmów BD i 24 Hz - 24 fps wystarczy
:)
 

bartex12

New member
Ja dodam coś od siebie odnośnie plusów i minusów. Mam w domu plazme 50 calową panasonica 3d i led samsunga 40 cali 3d. Jeśli chodzi o plazme to obraz z tunera dvb-t jest nie do pobicia, czas reakcji genialny, bardzo przyjemnie ogląda się filmy przyrodniczo dokumentalne. Samsung ma świetną ostrość jeśli chodzi o typowe kanały z telewizji n, ale niestety oba te telewizory posiadają 3D z okularami aktywnymi, które niesamowicie męczą wzrok, poza tym obraz 3d jest zasmużony, przyciemniony i nienaturalny. Przypadkowo byłem u kumpla który ma LG LM660s i miałem okazję zobaczyć jak u niego wygląda 3D. Efekt był niesamowity. Kolory żywe, żadnego zmęczenia oczu, a obraz ostry ja żyleta. Poza tym filmy fullhd z dysku prezentowały się bardzo ładnie. Dlatego postanowiłem sobie kupić właśnie telewizor LG przede wszystkim po to aby mógł z rodziną obejrzeć sobie prawdziwe kino 3D. Jeśli poszukacie na internecie rankingów odnoście jakości telewizorów 3D to model LG LM660S zajmuje odpowiednio 2 i 5 miejsce w 2012 roku. Generalnie doszedłem do wniosku że każda nasza wypowiedz odnośnie tej marki będzie subiektywna, bo wszystko zależy od tego co stawiamy za najważniejszy atut tego telewizora. A jeśli ktoś ma zastrzeżenia do jakości wyświetlanego obrazu, to nie spróbuje różnych filmów, z różnych źródeł a na pewno się przekona. Uważam że za tą cenę jest to bardzo przyzwoity telewizor :)
 

smolax71

New member
zgadza się :)
na pewno kupię lg serię LM lub LW do mojego kompa
tylko wybiorę serię , która ma lepsze , prawdziwe odświeżanie
i lg tylko dla tego 3d pasywnego - widziałem i jestem ''w szoku'' :)
 

Grinch

New member
i chodzi mi głównie o współpracę tv z komputerem - męczenie oczu itd..
bo do filmów BD i 24 Hz - 24 fps wystarczy
:)

Po pierwsze uspokój się i odetchnij. Nie pisz post pod postem, edytuj!
Wymusiłem 75Hz po HDMI ale obraz był niestabilny i tyle.
Przy podłączonym kompie po HDMI nie można włączyć tru motion.

Generalne to mylisz pojęcia z tymi Hz'ami :)
 

smolax71

New member
chyba można mieszać trumotion ale nie w trybie pc

Po pierwsze uspokój się i odetchnij. Nie pisz post pod postem, edytuj!
Wymusiłem 75Hz po HDMI ale obraz był niestabilny i tyle.
Przy podłączonym kompie po HDMI nie można włączyć tru motion.

Generalne to mylisz pojęcia z tymi Hz'ami :)

jestem doświadczonym maniakiem gier itp i wiem co to Hz :)
spoko
:)

ps
chyba teraz dobrze edytowałem :)

jeśli się nie da nic więcej przy 1080p to proszę sprawdź w jakiej niższej rozdziałce ma 75 Hz i 100Hz
 

Grinch

New member
Podłączony komputer pod HDMI i przy konfiguracji tego podłączenia jako PC - NIE MOŻNA ZMIENIAĆ TRUE MOTION.

Można zmieniać, jak konfiguracja HDMi jest domyślna


Też jestem maniakiem gier. W Hz bawiłem się jak człowiek chciał w CS'a wyciągnąć jak najwięcej klatek.
Teraz gram na 60Hz monitorze i nie mam z tym problemów - sztuka dla sztuki.

100Hz w TV LG to po prostu dodatkowo generowana pośrednia klatka przez TV, nic więcej.
 
Ostatnia edycja:

smolax71

New member
Podłączony komputer pod HDMI i przy konfiguracji tego podłączenia jako PC - NIE MOŻNA ZMIENIAĆ TRUE MOTION.

Można zmieniać, jak konfiguracja HDMi jest domyślna

aaa , faktycznie czytałem gdzieś , że konfiguruje się HDMI jako PC , a ja myślałem , że można wejść i tryby obrazu zmieniać...
a co daje ta konfiguracja łącza HDMI jako PC ?
 

smolax71

New member
aaa , faktycznie czytałem gdzieś , że konfiguruje się HDMI jako PC , a ja myślałem , że można wejść i tryby obrazu zmieniać...
a co daje ta konfiguracja łącza HDMI jako PC ?


ponieważ bawiłem się z 47LK950 i po prostu podłączyłem do kompa przez HDMI
i wskazałem obraz na HDMI i tyle
i mogłem przestawiać PC, expert1 itd i wszystko ustawiać łącznie z Tru Motion

i ten pokazał 1920/1080p@75Hz
i 1080p 60Hz Właściwości pulpitu

Chyba nie wiesz o czym piszesz, bo znów dowaliłeś 3 posty jeden pod drugim. Ehhh...

przepraszam
byłem niecierpliwy
jestem niedoświadczonym forumowiczem
to się już nie powtórzy

Też jestem maniakiem gier. W Hz bawiłem się jak człowiek chciał w CS'a wyciągnąć jak najwięcej klatek.
Teraz gram na 60Hz monitorze i nie mam z tym problemów - sztuka dla sztuki.

Na monitorze 60Hz to nie ma problemu.
Jednak na tv lcd monitorze to inna bajka. Nie da się dłużej pracować, bawić się, oglądać youtube itd przy 60 Hz. Oczy wtedy wymiękają - i tu chodzi o różne parametry tv lcd, po prostu tak jest.
Także min to 75Hz a ideał to 100 - wiem jak podłączyłem stary tv lcd i było 60Hz a po zmianie sterów karty złapał 100Hz - jakby z ziarnistego SD dostał fullHD.
A i te większe Hz w graniu to gwarancja mniejszego input lag, smużenia itd.
Także dzięki i pozostaje mi odpowiedź użytkownika np 42LW5500, 42LW570s lub 42LW659s.
 

Grinch

New member
Dobra kończąc ten temat...
Telewizor w informacjach o wyświetlanym obrazie pokazuje dane dotyczące sygnału który dostaje. Czyli Otrzymuje z komputera obraz 1920x1080 60Hz i taki idzie kablem. W dalszej części telewizor automatyczne dodaje jedną pośrednią generowaną klatkę i tak masz 100Hz/200/400/600 albo i więcej zależy jakie producent lubi pisać bajki.

Na monitorze oczy się męczą bo TV nie służy do pracy na komputerze. Nawet już sama kwestia "ziarnistości ekranu" powoduje dyskomfort w czytaniu tekstu.

Nie da się dłużej pracować, bawić się, oglądać youtube itd
to powiedz mi czym się różni oglądanie teledysku z youtube przez komputer z odświeżaniem 60Hz z oglądaniem tego teledysku np z platformy cyfrowej N gdzie sygnał z dekodera idzie również 60Hz? Niczym się nie różni.
 
Ostatnia edycja:

smolax71

New member
Dobra kończąc ten temat...
Telewizor w informacjach o wyświetlanym obrazie pokazuje dane dotyczące sygnału który dostaje. Czyli Otrzymuje z komputera obraz 1920x1080 60Hz i taki idzie kablem. W dalszej części telewizor automatyczne dodaje jedną pośrednią generowaną klatkę i tak masz 100Hz/200/400/600 albo i więcej zależy jakie producent lubi pisać bajki.

Na monitorze oczy się męczą bo TV nie służy do pracy na komputerze. Nawet już sama kwestia "ziarnistości ekranu" powoduje dyskomfort w czytaniu tekstu.


to powiedz mi czym się różni oglądanie teledysku z youtube przez komputer z odświeżaniem 60Hz z oglądaniem tego teledysku np z platformy cyfrowej N gdzie sygnał z dekodera idzie również 60Hz? Niczym się nie różni.

Wszystko racja.
A co do ostatniej kwestii - to niczym się nie różni jeśli oglądamy youtube na całym kranie.
Jeśli oglądamy w okienku, na przeglądrce internetowej to mamy to co pisałeś wyżej - zmęczenie oczu przez pozostałą ''otoczkę''.
Jednak co do wskazań komputera to, to że LCD dodaje klatki to wiadomo, tylko, że komputera to nie obchodzi i ''pisze'' co naprawdę widzi czyli 60Hz - szkoda, że nie 100 :(
Dzięki z odpowiedzi co do serii LM :)
Może ktoś napisze o LW ?
Pozdrawiam

Dobra kończąc ten temat...
Telewizor w informacjach o wyświetlanym obrazie pokazuje dane dotyczące sygnału który dostaje. Czyli Otrzymuje z komputera obraz 1920x1080 60Hz i taki idzie kablem. W dalszej części telewizor automatyczne dodaje jedną pośrednią generowaną klatkę i tak masz 100Hz/200/400/600 albo i więcej zależy jakie producent lubi pisać bajki.

I niestety ludzie się nabierają na bajki. Kolega jest starym graczem ale nie za bardzo interesuje go sprzęt. Na ''promocji'' kupił 55 cali plazmę samsunga z super Hz'ami do 800 !!!
Po kilku miesiącach podłączył komputer i gra ale jakoś mu nie idzie, zniechęcił się czasem. Podglądnąłem właściwości a tu 1920/1080 30Hz :( , podłączyłem Fraps i ani dygnie ponad 30fps :(.
Więc dyskwalifikacja do komputera.
 

Grinch

New member
Wszystko racja.
A co do ostatniej kwestii - to niczym się nie różni jeśli oglądamy youtube na całym kranie.
Jeśli oglądamy w okienku, na przeglądrce internetowej to mamy to co pisałeś wyżej - zmęczenie oczu przez pozostałą ''otoczkę''.
Jednak co do wskazań komputera to, to że LCD dodaje klatki to wiadomo, tylko, że komputera to nie obchodzi i ''pisze'' co naprawdę widzi czyli 60Hz - szkoda, że nie 100 :(

Ale czy ty rozumiesz, że 60Hz generuje komputer, więc jak włączysz frapsa na komputerze to nie będzie więcej niż te 60kl/s/ Bo taki obraz generuje KOMPUTER. Jak włączysz truemotion wtedy telewizor generuje dodatkową klatkę i jest 100Hz. Ale tej informacji nei znajdziesz we właściwościach wyświetlania k. graficznej ani w info obrazu na telewizorze.


I niestety ludzie się nabierają na bajki. Kolega jest starym graczem ale nie za bardzo interesuje go sprzęt. Na ''promocji'' kupił 55 cali plazmę samsunga z super Hz'ami do 800 !!!
Po kilku miesiącach podłączył komputer i gra ale jakoś mu nie idzie, zniechęcił się czasem. Podglądnąłem właściwości a tu 1920/1080 30Hz , podłączyłem Fraps i ani dygnie ponad 30fps .
Więc dyskwalifikacja do komputera.
Ludzie się nabierają bo nie potrafią czytać. Żadne producent nie pisze, że ich matryca ma odświeżanie 600Hz. To ejst tak samo jak z mocą kolumn za 100zł z Tesco, pisze 1000W ale PMPO.
Kolega miał 30Hz bo taki obraz wygenerował komputer.

Ciągle mylisz pojęcia :) pomiędzy matrycą 100Hz a sygnałem 60/100Hz.


NIE PISZ POST POD POSTEM!
 
Ostatnia edycja:

smolax71

New member
Ale czy ty rozumiesz, że 60Hz generuje komputer, więc jak włączysz frapsa na komputerze to nie będzie więcej niż te 60kl/s/ Bo taki obraz generuje KOMPUTER. Jak włączysz truemotion wtedy telewizor generuje dodatkową klatkę i jest 100Hz. Ale tej informacji nei znajdziesz we właściwościach wyświetlania k. graficznej ani w info obrazu na telewizorze.
Ciągle mylisz pojęcia :) pomiędzy matrycą 100Hz a sygnałem 60/100Hz.
''Ciągle mylisz pojęcia :) pomiędzy matrycą 100Hz a sygnałem 60/100Hz.'' - chyba tak.
Więc kończąc temat ;
seria LM w połączeniu z komputerem ma matrycę 60Hz jak i obraz 60Hz (trumotion tu nic nie dodaje).
 

Grinch

New member
''Ciągle mylisz pojęcia :) pomiędzy matrycą 100Hz a sygnałem 60/100Hz.'' - chyba tak.
Więc kończąc temat ;
seria LM w połączeniu z komputerem ma matrycę 60Hz jak i obraz 60Hz (trumotion tu nic nie dodaje).

Nie. Komputer wysyła sygnał 60Hz więc taki obraz wyświetla telewizor. Truemotion dodaje 1 pośrednią klatkę dzięki czemu wyświetlany obraz jest 100Hz.
 
Do góry