LG - czy aby na pewno będziesz zadowolony ?

michal77

New member
Czytałem na innym forum (nie wiem czy to prawda), że dwu rdzeniowe procki mają LM860 i LM960, tyle że 860 jest prawie 2x droższy od mojego 620 (przy tym 860 dodatkowo ma wifi, okulary dual i pilota magic).

Zmartwiłeś mnie trochę tym pilotem magic, bo chciałem sobie dokupić przed świętami. Też bardzo często korzystam z DVR, a skoro nie obsługuje to już nie wiem czy go wogóle kupić. Może sobie lepiej jakąś porządną myszkę kupić?

Ja też mimo licznych wad (który TV ich nie ma), ogólnie jestem zadowolony z tego LG.

Jeszcze odnośnie dźwięku, to przy przełączaniu niektórych kanałów (minn. Eurosport, TVS) słychać jeszcze przez chwilę poprzedni kanał, trochę to denerwujące.
 
Ostatnia edycja:

aklys

New member
3- tuner satelitarny ,doskonale współpracujący z kartami kodowymi
Z tym to bym polemizował - mam wprawdzie 42LM620S, ale pewnie tuner sat jest w nim taki sam. Korzystam z modułu Conax technicrypt i oferty smartHD (to taka "odświeżona" telewizja na kartę). Moduł działa prawidłowo (przełączanie kodowanych kanałów trochę trwa, ale to akurat jest zrozumiałe), z jednym wyjątkiem, który czasem może być naprawdę denerwujący: jest zauważalny problem z odczytem EPG z niektórych programów - najłatwiej to zauważyć u mnie na TVP2HD. Jak oglądam jakiś inny program i wejdę w EPG, to z reguły jest pusto ma liście z TVP2, nie ma tam dosłownie nic. W tej sytuacji pomaga przełączenie na TVP2HD i odczekanie kilkunastu sekund, wtedy z reguły pojawia się coś w EPG dla tego programu, ale i tak sięga najwyżej kilka godzin do przodu.
Na TVP1HD jest o niebo lepiej z tym EPG, nie wiem dlaczego. Problem zauważyłem też na kilku innych programach, ale najbardziej jest widoczny właśnie na tvp2hd.
Dla mnie nie jest to obecnie bardzo dokuczające, ale jeśli ktoś korzysta z nagrywania przez EPG, to może to być dla niego naprawdę uciążliwe.

I nie jest to tylko problem z moją kartą i moim tv - czytałem że podobne objawy zaobserwowało już kilka osób.
 

mlodzian

New member
Potwierdzam problem z EPG, korzystam z ci+ od polsatu, co do wolnego przełączania to dla mnie mnie jest to zrozumiałe, stary biały nbox z enigma, działa wielokrotnie szybciej. Tv potrafi przełączać kanały nawet 10 sekund, choć normalnie trwa to ok. 5 sekund. Przełączanie kanałów sat niekodowanych i DVB-T też nie jest najszybsze.

Wysyłane z mojego LG-P970 za pomocą Tapatalk 2
 

aklys

New member
+/- pilot Magic - generalnie super rzecz, ładny, wygodny.. ale kilka elementów jest w nim głupich. Po pierwsze rolka zmienia kanały - po cholerę. Po drugie aby dostać się do listy kanałów trzeba kilka kliknięć zrobić. Po trzecie brak klawiszów od TimeShiftu - tego najbardziej mi brak. Generalnie pilota używam na zmianę ze standarowym, bo często wygodniej jest użyć kursora niż kilkać strzałki - ale według mnie wystarczyło by dodać do standardowego pilota opcję wskaźnika - czyli połączyć piloty i ten drugi byłby zbędny.
Ja też mam mieszane uczucia związane z tym pilotem. Z jednej strony korzystanie z jego pomocą z aplikacji w smarttv jest o wiele wygodniejsze (w porównaniu ze zwykłym pilotem), z drugiej jednak mam nieodparte wrażenie, że czegoś w nim brakuje, żeby mógł zastąpić zwykły pilot w codziennym użytkowaniu. Przykład pierwszy z brzegu: lista kanałów, żeby się dostać do niej z magic-a trzeba się naklikać, a przecież to podstawowa funkcja dla tv. Z drugiej strony są na nim klawisze, które są używane sporadycznie - jest np. klawisz "mute" w supercentralnym miejscu (konia z rzędem temu, kto nigdy nie użył go zamiast "ok", przynajmniej na początku korzystania z pilota :)), jest też tak arcyważny klawisz jak "podręcznik użytkownika". Nie mam pojęcia, na jakiej zasadzie zostały wybrane klawisze, które trafiły na ten pilot.
Efekt jest taki, że w użyciu są dwa piloty, jeden do obsługi funkcji "klasycznych", a więc normalne oglądanie tv, ale także i wszelkich materiałów przez DLNA, i drugi do aplikacji ze smarttv (no bo jak się raz spróbuje przez tego magic-a, to potem zwykłym się już nie chce :)).
Moim zdaniem też lepiej by było, gdyby po prostu główny pilot obsługiwał ten wskaźnik i już.
 

Disto

New member
Bez reklam
Witekk, przestań z tym brakiem wyjścia audio. Jest przecież pełny scart - to nie philips !
Wystarczy dokupić odpowiedni kabel: z jednej strony wtyczka scart z drugiej 3x chinch [ audio L/P out+video out] .
 

aklys

New member
Witekk, przestań z tym brakiem wyjścia audio. Jest przecież pełny scart - to nie philips !
Wystarczy dokupić odpowiedni kabel: z jednej strony wtyczka scart z drugiej 3x chinch [ audio L/P out+video out] .
A czy na tym "pełnym" scart będzie dźwięk np przy odtwarzaniu materiałów przez DLNA (albo nawet przez USB), bo coś czuję, że nic z tego?
 

aklys

New member
To nie jest problem z kartą czy TV. Ta sama sytuacja jest przy odbiorze z anteny naziemnej DVB, w EPG też jest pustka w TVP2 HD.
Byłem przekonany, że to jakiś problem z obsługą modułów CI. Czy ktoś jeszcze mógłby potwierdzić że "nasze" LG z serii LM mają problem z EPG także dla naziemnej TVP2HD? (ja niestety nie mam sygnału naziemnej tv cyfrowej).
 

michal77

New member
Byłem przekonany, że to jakiś problem z obsługą modułów CI. Czy ktoś jeszcze mógłby potwierdzić że "nasze" LG z serii LM mają problem z EPG także dla naziemnej TVP2HD? (ja niestety nie mam sygnału naziemnej tv cyfrowej).
To nie jest wina modułu bo na TVS też są problemy, a to przecież nie jest kodowany program, poza tym na TVP2HD naziemnej EPG jest inaczej nadawane (przykładowo ma inny opis).
 

leszekol

New member
Czy ktoś jeszcze mógłby potwierdzić że "nasze" LG z serii LM mają problem z EPG
Niespodzianka :) Chodziłem do sąsiada, który ma Samsunga i odbiera naziemną DVB. Też jest problem z TVP2HD w EPG. Drugi sąsiad ma zwykły TV i odbiera telewizję cyfrową przez zewnętrzny dekoder. Ta sama sytuacja.
Coraz bliżej do wniosku, że przyczyna jest w samej TVP2HD ;)
 

mlodzian

New member
Ale na nboxie z enigmą jakoś nie ma takich problemów. Zresztą problem występuje ma wielu kanałach.

Wysyłane z mojego LG-P970 za pomocą Tapatalk 2
 

smolax71

New member
Czytając ten temat kolejny raz utwierdzam się w tym, że seria LM jest gorsza od zeszłorocznej LW - nawet ceny jakby na to wskazują...?
:) nie lepiej było kupić z serii LW570s lub LW659s ?
Może i mniej bajerów ale mam wrażenie, że solidniejsze te starsze tv i ''lepszy obraz'', inne podświetlenie ale szybsza matryca itp... bardziej dopracowane.
 

andreas2012

New member
Czytając ten temat kolejny raz utwierdzam się w tym, że seria LM jest gorsza od zeszłorocznej LW - nawet ceny jakby na to wskazują...?
:) nie lepiej było kupić z serii LW570s lub LW659s ?
Może i mniej bajerów ale mam wrażenie, że solidniejsze te starsze tv i ''lepszy obraz'', inne podświetlenie ale szybsza matryca itp... bardziej dopracowane.

no niestety ale LW obraz maja gorszy
 

smolax71

New member
''no niestety ale LW obraz maja gorszy''

???
tego to nie jestem pewny, może modele LW4500 i LW5500
ale LW570s i wyższe to chyba nie mają gorszy, bardziej inny, przez mniej błyszczącą matrycę a i wg danych mają też matrycę LED edge plus
a pro po;
jest na forum temat - 42LW570s vs 42LM660s ale jakoś nikt nie napisał ani słowa ?! , ani 1 odpowiedzi !? .... a szkoda
brak bezpośredniego starcia jakby wszystkim zależało na sprzedaży nowszego modelu
ale jak ceny się wyrównały to może jednak lepsza starsza seria jeśli komuś nie zależy na rozbudowanym SMART
w związku z powyższym;

PROSZĘ KOGOŚ O BEZPOŚREDNIE, SUBIEKTYWNE i PRAKTYCZNE PORÓWNANIE 42LW570s vs 42LM660s ;
1. obraz z tego samego źródła DVB-T - wrażenie obok siebie stojących tv - który lepszy
2. obraz z tego samego źródła HD - wrażenie obok siebie stojących tv - który lepszy
3. czy po podłączeniu do komputera można ustawić rozdzielczość - 1920/1080p 100Hz ?
4. wrażenia z gry komputerowej bezpośrednio podłączonych dwóch tv do karty komputera - input lag
5. wskazania fps przez FRAPS w trakcie słabej gry - czy wynik dochodzi do 100 fps (matryca 100Hz )

Może ktoś się ulituje :
Dzięki
Pozdrawiam
 

medioner

Member
Nie mam pewności co do miarodajnego porównywania obok stojących modeli skoro ja miałem dwa te same 47LM670s i były to dwa różne telewizory tzn. inny obraz (inne ustawienia parametrów obrazu) inaczej reagujący pilot, oraz odczuwalna różnica w płynnośći ruchu. Moim zdaniem to LG stosuje też różne matryce.
 

moriss

New member
no to jest problem bo rzeczywiscie potanialy te tv ja kupowalem za niecale 2400 (42 cale) i mysle ze za 2000-2100 bym go opchnal gdybym chcial, dolozyl 150 i kupil panasonika, ale panasonic tez ma wady (poroblemy z filmami+napisy z usb np) wiec lg byl kompromisem

Sorka za OT ale gdzie go kupiłeś za 2400 ? Za tyle to go biorę od ręki.
 
Do góry