LG cx - ustawienia pod konsole

fausto1

New member
Bez reklam
Jak ktoś zagra na Oledzie albo ogląda filmy z napisami (dubbing to żenada i nic w tym temacie się nie zmienia od wielu lat) to nie wróci do LCD. Ja na tą chwilę na pewno nie,bo widzę żadnej alternatywy. Ale może producenci czymś zaskoczą. Czekam na mikro LED [emoji14]
Znajomi sporo grają na oledach(konsole) i nie widziałem jeszcze wypaleń. No chyba że ktoś gra nałogowo całe dnie w pseudo grę zwaną FIFA ;)
A jakąś kwestia ubezpieczenia dodatkowe wchodzi w grę w razie wypalenia?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

Rybus85

New member
Wystarczy poczytać OWU tych ubezpieczeń. I wątpię żeby coś było na panel. Lepiej chyba przy wypaleniu zrzucić tv na ziemię i zganiać na zdarzenie losowe :/
 

Michu30

New member
Tych ubezpieczeń wcale się nie opłaca brać. Kupując oled nastawiaj się że po gwarancji masz cuda z matrycą i tyle. A gwarancja trwa 24 miesiące więc nie dużo. To że oled ma ładniejszy kolory No to jego zaleta ale to przez nieskończony kontrast. Lcd ma tą przewagę że się niczym praktycznie nie musisz martwić kosztem jakości obrazu No ale coś za coś. Ja jednak wybrałem lcd i zero stresu że coś się wypali i uszkodzi. Na oledach wypalenia to trochę złe określenie bo tam dochodzi do utraty jasności danej grupy pikseli w stosunku do pozostałych na statycznych elementach podczas oglądania. A dlatego producenci oledów nie radzą ustawiać jasności ekranu na 100% bo z czasem szybciej blaknie matryca lub jak kto woli matryca traci nasycenie kolorem. Z czasem te tv i tak tracą na jakości obrazu po upływie lat. Oled wygląda dobrze najczęściej w pierwszych 2 lat od zakupu A potem człowiek nie widzi różnicy w kolorach No chyba że postawiłby obok starego oleda obok nowego oleda i porównał obraz. Tam siedzą matryce organiczne wiec nie bez powodu tak się dzieje. A doskonała czerń to efekt całkowicie wygaszonych pikseli.
 

sipap

New member
Mam pytanie, na jakim poziomie ustawiacie w opcjach obrazu poziom oświetlenia oled? Ja po wyborze trybu Kino miałem go jeśli dobrze pamietam na poziomie 70 i zmniejszyłem do 50.
Jasnosc tez chyba nie powinna być ustawiana na wysokim poziomie ?
 

fausto1

New member
Bez reklam
Na 50 to typowo w nocy, w dzień miałem na 100. Ogólnie też oddałem dlatego że za jasny mam pokój

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

wicher83

New member
Ja się trzymam kalibracji od @kiki: oświetlenie OLED 47, jasność 52
Mi pasuje zarówno w dzień jak i w nocy chociaż głównie oglądamy jak już na zewnątrz ciemno. Zobaczymy jak się w lecie sprawdzi.
 

sipap

New member
A powiedzcie mi jeszcze , czy dobrze zrozumiałem. Poleca się ustawić w „Oled Panel Settings” takie coś jak „Logo Luminance Adjustment” na wartość „High” ?
 

sipap

New member
Kalibracja dobra rzecz, ale czy cos daje , jeśli ja używam tv w różnych porach dnia, przy rożnym oświetleniu ? Nie oglądam na nim normalnej tv , tylko filmy i seriale z platform streamingowych oraz używam do grania na konsoli.
 
Do góry