LG cx - ustawienia pod konsole

fausto1

New member
Bez reklam
Witam. Chcialbym się dowiedzieć czemu w trybie gry nie mogę dostosować takich samym ustawień obrazu jak np żywym który mi najbardziej odpowiada. W trybie gra , kolory są takie szarawe

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

Michu30

New member
Bo tryb gra jest specjalnie stworzony pod konsole i są kastrowane niektóre opcje by zmniejszyć input lag. Dlatego obraz może się różnić. Na konsoli najważniejsze jest by mieć jak najniższy lag by reakcja którą robisz na padzie nie trwała wieczność zanim pokaże się ona na ekranie. A w trybie żywym te kolory są nie naturalne więc ja nie wiem. Najlepiej sobie zrobić profesjonalną kalibracje.
 

Mike Rosse

New member
A czy cx ma już odpowiedni soft do 4k 120 fps?
Na forum Xboxa czytałem że ludzie do b9 i chyba c9 wrzucają sami z palca.

Nabazgrane z S20 Plus 5G
*Power by Harman Kardon*
 

Rybus85

New member
Pojawiła się kilka dni temu aktualizacja właśnie na wyżej wymienione modele. Niektórzy pisali że mieli problem ja zainstalować. Pomagało kilkukrotne ręczne wyszukiwanie aktualizacji lub wrzucenie jej na pendrive.
Szczerze mówiąc ja jeszcze nie robiłem :p
 

fausto1

New member
Bez reklam
Mam dopiero 3 dzień , jeszcze z 10 na testowanie. Onecnie wisi w domu ks7000 ale już matryca w średnim stanie ( pokażę zdjęcie później) i tak naprawdę wziąłem CX i xh90 jednocześnie i Sony niestety odrezu mi nie przypadł do gustu. Pewnie dlatego że zestawienie robiłem z oledem..


I nie wiem co może być alternatywą. Myślalem o jakimś q90t ale brak dolby vision trochę odpycha
Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

wicher83

New member
Ostatnia edycja:

filcek

Member
Zobacz sobie też to:
https://www.youtube.com/watch?v=ze7LPKNv2Ys&t=787s

I dawaj znaka jak Ci CX pod konsole służy bo też się zastanawiam. Problem z VRR na ps5 nie sprawdzisz bo nie jest w ps5 dostępne (https://www.youtube.com/watch?v=gyfhxYB-E2Q, https://www.youtube.com/watch?v=vV_O2fe7sgM) plus 40Gbps zamiast pełnego 48Gbps (https://www.youtube.com/watch?v=UIXsTq6_OfY) pytanie czy jakoś wpłynie na współprace z konsolą czy temat do zlania.

Vincent testował hdmi 2.1 w xbox series x i ma też 40Gbps , czyli przepustwość taķą jak Lg Cx
 

wicher83

New member
No raczej na obecną chwilę nic lepszego nie ma. Jednak jako, że ja jeszcze przed zakupem próbuję wyciągnąć trochę info od kolegi co już nabył :p

Swoją drogą @fausto1 jakoś założyłem że ps5 masz a jak teraz przeglądam wątek to nigdzie takiego info nie widzę. Na jakiej konsoli testujesz CX?
 

fausto1

New member
Bez reklam
Na Xboxie series X. Jescze mam 10 dni na zwrot CXa. Chciałbym zobaczyć jeszcze Q90T

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

Michu30

New member
Oled strikte pod konsole to ryzykowne posunięcie. Ja też się zastanawiałem nad oledem ale po obejżeniu porównania oleda z lcd pod względem powidoków i wypaleń na youtube wideo mnie skutecznie zniechęciło do zakupu oleda. Tym bardziej że u mnie tv jest jeszcze podłączony pod pc. Wydać 6000 zł i po roku lub dwóch mieć jakieś cuda na matrycy to nie dla mnie. Oledy prędzej czy później traci intensywność kolorów na pikselach w zależności na ile ma się ustawioną jasność oraz jakie treści się odtwarza na tv. Oled to technologia samodestrukcyjna niestety.
 

fausto1

New member
Bez reklam
Oled strikte pod konsole to ryzykowne posunięcie. Ja też się zastanawiałem nad oledem ale po obejżeniu porównania oleda z lcd pod względem powidoków i wypaleń na youtube wideo mnie skutecznie zniechęciło do zakupu oleda. Tym bardziej że u mnie tv jest jeszcze podłączony pod pc. Wydać 6000 zł i po roku lub dwóch mieć jakieś cuda na matrycy to nie dla mnie. Oledy prędzej czy później traci intensywność kolorów na pikselach w zależności na ile ma się ustawioną jasność oraz jakie treści się odtwarza na tv. Oled to technologia samodestrukcyjna niestety.
No właśnie, a żona dała ultimatum żeby za 3 lata nie trzeba wymienić , o ile by oled pociągnął wogole do tego . Jakby zestawić Q90t albo Q95 z oledem?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

wicher83

New member
Ja jednak zakładam, że za te 2-3 lata być może trzeba będzie zmienić ale chcę spróbować OLEDA.
Tu masz fajne podsumowanie LG CX:
https://www.youtube.com/watch?v=8ZJ_pWUUCTw

W skrócie z tego co czytam/oglądam (tylko miej na uwadze, że żadnym ekspertem nie jestem) alternatywy lepszej raczej teraz w OLED nie ma (chyba, że c9 dorwiesz który ma pełnie 48Gbps). Czekanie do przyszłego roku na nowe modele może nic nie dać bo te są już w produkcji więc najprawdopodobniej nie rozwiążą problemów CX'a (a podobno wszyscy producenci z jednego źródła biorą matryce) . No chyba, że to problem softwarowy ale wtedy to i CX dostanie update.

Ja jeszcze poczekam kilka dni, zeby sprawdzić co się po jutrzejszej premierze ps5 stanie (bo pod ps5 kupuję) i jak nikt nic poważnego nie zgłosi na linii CX5-PS5 to go biorę.
 

Rybus85

New member
Jak ktoś zagra na Oledzie albo ogląda filmy z napisami (dubbing to żenada i nic w tym temacie się nie zmienia od wielu lat) to nie wróci do LCD. Ja na tą chwilę na pewno nie,bo widzę żadnej alternatywy. Ale może producenci czymś zaskoczą. Czekam na mikro LED :p
Znajomi sporo grają na oledach(konsole) i nie widziałem jeszcze wypaleń. No chyba że ktoś gra nałogowo całe dnie w pseudo grę zwaną FIFA ;)
 
Do góry