LG CINEMA 3D – telewizor LG LW570S - wszystko o serii LW 570S

jacekk23

New member
Mam LV570S i włączoną funkcję DVR. Po aktualizacji (nie wiem czy tej czy wcześniejszej) po wybraniu przycisku Home menu czasem się zgłasza szybko czasem wolno. Przy długim oczekiwaniu 2 ikony między przyciskami łącze do plików a my apps jakby nie mogły się wczytać. Przy szybkim wczytaniu menu wogóle ich nie ma (puste kwadraty).
Premium działa, jednak jakby wolnej. Na Ipli od czasu do czasu co którys odcinek wywala mnie i wyskakuje okienko "Polecenie nie może być przetworzone".
Przestały mi działać, znaczy pokazuje mi się komunikat: "Trwa wczytywanie... Spróbuj ponownie później", przeglądarka i lg apps.
Spotkał się ktoś z takimi problemami? Co z tym zrobić, zgłaszać na serwis?
 

zbyniu4

New member
Witam. Mam pytanie troszkę odbiegające od bieżącego tematu. Czy w tv z serii LW działa nowy pilot magic AN-MR 300? I jeszcze jedno pytanie. Czy w w/w tv da się stosować klawiaturę i mysz w przeglądarce?
 

jacekk23

New member
Wczoraj wykonałem zalecane przez serwis czynności i niestety nic nie pomogło. Rojek1 wielkie dzięki za podpowiedź.
Ale przypadkowo wykryłem w czym jest kłopot. Mam do telewizora podpięte 2 dyski 500GB (zdjęcia i filmy) i 120GB (nagrywanie). Przypadkowo odłączyłem dyski i okazało się że po naciśnięciu przycisku Home wszystko działa poprawnie.
Ponownie podłączyłem dyski i wyłączyłem pojedynczo i okazało się że przyczyną jest 500GB dysk (przy samej 120. wszystko chodzi ok.). Wygląda na to że telewizor czegoś na nim szuka i nie może znaleźć i to jest przyczyna długiego wczytywania. Z tego co wiem to istnieje możliwość składowania LG Apps na dysku i najprawdopodobniej system przeszukuje pod ich kątem dysk a że jest duży trwa to długo. Zgłosiłem problem na serwis może coś zdziałają.
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
Czy w tv z serii LW działa nowy pilot magic AN-MR 300?
Czy w w/w tv da się stosować klawiaturę i mysz w przeglądarce?

Do serii LW Smart TV (na rok 2011) jest niestety przystosowany tylko pilot AN-MR200. LG AN-MR200 - Ceneo.pl
W niektórych Media Markt leży jeszcze w koszach po 29,99 zł (przecena).

Klawiatury i myszki działają tylko w seriach LG na rok 2012.
 
Ostatnia edycja:

zbyniu4

New member
Może warto by było zapytać w serwisie LG czy przewidują aktualizację oprogramowania do serii LW/LV z 2011r. Zainstalowali LG Smart Tv i na tym koniec. Polityka firmy LG w tym względzie jest dla mnie nie zrozumiała. Praktycznie półrocznego Tv firma LG już nie wspiera. Dziwne bardzo.
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
Polityka firmy LG w tym względzie jest dla mnie nie zrozumiała.

Każdy koncern TV ma taką samą politykę.
Nowinki dozować powoli i umiarkowanie oraz nigdy w sposób istotny nie aktualizować swych wyrobów, bo co roku trzeba skusić klienta i jego portfel na nowy model z jeszcze lepszymi bajerami. ;)
A poprawiać w starych TV tylko nieistotne rzeczy (kosmetyczne aktualizacje) i patrzeć żeby nie spadała sprzedaż nowych telewizorów.
Kasa w księgowości musi się zgadzać, a konsument to wróg to wydymania, a nie kumpel z którym trzyma się sztamę.

Co roku w kwietniu azjatyckie koncerny wypuszczają na rynek nowe serie i modele, więc np. linia LM z 2012 roku, będzie starociem już w kwietniu 2013, kiedy to LG wypuści kolejną serię.
W modelach 2013 roku pewnie dadzą np. USB 3.0, jeszcze lepsze 3D, Smart TV itp. itd.
I tak co roku do końca świata.
 
Ostatnia edycja:

zbyniu4

New member
Każdy koncern TV ma taką samą politykę.
Nowinki dozować powoli i umiarkowanie oraz nigdy w sposób istotny nie aktualizować swych wyrobów, bo co roku trzeba skusić klienta i jego portfel na nowy model z jeszcze lepszymi bajerami. ;)
A poprawiać w starych TV tylko nieistotne rzeczy (kosmetyczne aktualizacje) i patrzeć żeby nie spadała sprzedaż nowych telewizorów.
Co roku w kwietniu azjatyckie koncerny wypuszczają na rynek nowe serie i modele, więc np. linia LM z 2012 roku, będzie starociem już w kwietniu 2013, kiedy to LG wypuści kolejną serię.
W modelach 2013 roku pewnie dadzą np. USB 3.0, jeszcze lepsze 3D, Smart TV itp. itd.
I tak co roku do końca świata.

Wszystko to oczywiście prawda. Tylko trzeba zauważyć brak konsekwencji w polityce koncernu. Te starocie z roku 2011 mają już zainstalowany Smart Tv, 3D jak również USB 2.0. Wymienione aplikacje nie mają zamkniętego kodu a tym samym mogą być rozwijane-ulepszane w jakimś zakresie. Kosmetyka jak piszesz nie jest rozwojem aplikacji a poprawą wizerunkową-tapetą. Ja osobiście oczekiwał bym rozwoju w pełnym znaczeniu. Myślę że nic by się nie stało jak bym np miał możliwość do istniejącego już smart tv podłączyć myszkę z klawiaturą no ewentualnie móc sterować tym tv nowym pilotem. To tylko tyle. Nikt przecież nie chce nowych matryc i procesorów w starym Tv.
 

piotrek200

New member
Witam
Czy Wam również na ostatniej aktualizacji nie działa Youtube? U mnie wyświetla się biało-czarne logo "Youtube" na srodku ekranu i nic dalej się nie dzieje. Moze wie kroś kiedy bedzie działało HBO GO? U mnie ciągle coming soon...
 

pol_s

New member
Czy po aktualizacji do wersji 6.01.04 tracimy wejście w tryb serwisowy, lub inaczej - jeżeli uruchomiliśmy wcześniej DVR czy po aktualizacji stracimy możliwość nagrywania, ewentualnie możliwość podłączenia hub-a, tryby THX?

Pozdrawiam
 

BaRiBaL

Member
Czy po aktualizacji do wersji 6.01.04 tracimy wejście w tryb serwisowy, lub inaczej - jeżeli uruchomiliśmy wcześniej DVR czy po aktualizacji stracimy możliwość nagrywania, ewentualnie możliwość podłączenia hub-a, tryby THX?

Pozdrawiam

U mnie po aktualizacji i późniejszym przywróceniu ustawień fabrycznych pozostały do wyboru tryby THX jak również działa DVR więc miło.
Czy będzie działał hub usb to nie wiem, nie używam, tak samo nie sprawdzałem czy działa nadal wejście w tryb serwisowy.
 

memeczyslaw

New member
pojawił mi sie na ekranie martwy piksel, jedna mała czarna kropka, nie rzuca sie jakos specjalnie w oczy ale chciałem spytac czy cos takiego warto zgłaszać na gwarancje i czy wogole gwarancja cos takiego obejmuje?
 

barteknowack

New member
Bez reklam
Hmm, to tak jak z cloudingiem. Przeszkadza, ale dopiero większa wada jest zaliczana do gwarancji :)

Niektórzy przebijali szpilkami matryce żeby mieć te 4 px martwe i na wymianę, inni ostrzeliwali matryce fleszami z aparatów ale tera to chyba już by nie przeszło :)

Na razie niech działa, jak zaczną się wypalać dalej to zgłaszaj.
 

memeczyslaw

New member
ale co to oznacza czy mam sie przejmowac tym jednym pikselem? prowadzi to do jakis uszkodzen? czy to normalna sprawa? 3 tygodnie temu telewizor przeszedł wymiane całej płyty DMI i czyżbym znow miał jakiś problem ;/
 
Do góry