LG CINEMA 3D – telewizor LG LW570S - wszystko o serii LW 570S

memeczyslaw

New member
Witam mam pytanie, posiadam telewizor lg cinema 3d raz na jakiś czas po lewej stronie ekranu wyświetlają się bardzo cienkie czarne pionowe paski, czym to jest spowodowane? czy telewizor sie psuje? prosze o pomoc, dziękuję, pozdrawiam. Co ciekawe gdy wyłącze telewizor i włącze go ponownie, paski znikają i pojawiają sie znów za około tydzień.
 

Attachments

  • LG-LW570S-101.jpg
    LG-LW570S-101.jpg
    82,1 KB · Wyś: 1457

Balon14

New member
Witam mam pytanie, posiadam telewizor lg cinema 3d raz na jakiś czas po lewej stronie ekranu wyświetlają się bardzo cienkie czarne pionowe paski, czym to jest spowodowane? czy telewizor sie psuje? prosze o pomoc, dziękuję, pozdrawiam. Co ciekawe gdy wyłącze telewizor i włącze go ponownie, paski znikają i pojawiają sie znów za około tydzień.

Matryca pada.
 

geo570

New member
Witam mam pytanie, posiadam telewizor lg cinema 3d raz na jakiś czas po lewej stronie ekranu wyświetlają się bardzo cienkie czarne pionowe paski, czym to jest spowodowane? czy telewizor sie psuje? prosze o pomoc, dziękuję, pozdrawiam. Co ciekawe gdy wyłącze telewizor i włącze go ponownie, paski znikają i pojawiają sie znów za około tydzień.

Mi z kolei czasem pokazują się delikatne pionowe regularne paski jak na załączonym zdjęciu. Nie wydaje mi się, że to padanie matrycy a jakaś wada oprogramowania. Problem przepada zawsze po wyłączeniu i włączeniu odbiornika. Czytałem, że ktoś też miał coś takiego w tym modelu. Też chciałbym wiedzieć dlaczego tak się dzieje i jak się tego pozbyć.

lw550sstripes.jpg


A to i tak małe piwo przy tym co miałem na początku użytkowania po pierwszym skanowaniu kanałów:

lw550sstrongstripes.jpg


(ten powyższy problem przepadł po którymś z kolei resecie ustawień fabrycznych).
 

uberman

New member
Brak wejścia optycznego w amplitunerze - rozwiązanie

Zamiast używać gniazda słuchawkowego, kupiłem takie coś:
FiiO D3 DAC Wolfson I2S za ok 150zł. W wiadomym miejscu.
Działa dobrze. Ale wyjście tylko AV stereo.
Mimo to słychać różnicę.
 

Arbitur

New member
Te paski jak mówicie są to pola segmentów loalnego przyciemniania led (funkcja w ustawieniach obrazu mająca poprawiać czerń obrazu) bywa że nie działa najlepiej wraz z oszczędzaniem energii. Wyłączenie powinno problem rozwiązać.
 

memeczyslaw

New member
Mi z kolei czasem pokazują się delikatne pionowe regularne paski jak na załączonym zdjęciu. Nie wydaje mi się, że to padanie matrycy a jakaś wada oprogramowania. Problem przepada zawsze po wyłączeniu i włączeniu odbiornika. Czytałem, że ktoś też miał coś takiego w tym modelu. Też chciałbym wiedzieć dlaczego tak się dzieje i jak się tego pozbyć.

lw550sstripes.jpg


dokładnie ten sam problem co mój! widze, ze nie jestem sam! rozwiązałeś go może?
 

memeczyslaw

New member
a jest jakaś inna opcja która za to odpowiada? bo wyczytalem, zeby pozbyc sie mojego błędu musze tą opcje wyłączyć, chyba, ze jest inny sposob na te linie? (screen powyżej)
 

Arbitur

New member
a jest jakaś inna opcja która za to odpowiada? bo wyczytalem, zeby pozbyc sie mojego błędu musze tą opcje wyłączyć, chyba, ze jest inny sposob na te linie? (screen powyżej)

Trza by się do menu serwisowego dostać i tam jest w TOOL OPTION 4 opcja Local Dimming i ustawić wartość na 1, TOOL OPTION 2 LocalDim Menu na 1, wtedy w opcjach obrazu powinna się pojawić. Funkcja występuje jeszcze w menu IN_START (sterownik tego bajeru). Zakładam że 32 ma ten sam soft co większe modele. TV powinien działać poprawnie bez kombinacji a ten wykazuje złe działanie PCB. Jak masz gwarancję to się nie baw tylko dzwoń do serwisu, wymienią płytę i będzie cacy. Tutaj widok całego menu http://imageshack.us/g/14/20111031033.jpg/
 
Ostatnia edycja:

memeczyslaw

New member
jeśli ten błąd da sie naprawić samemu przez menu telewizora wolałbym w gwarancje sie nie bawić, możesz napisac krok po kroku jak wejść w menu serwisowe? jesli w tym menu wprowadze nowe ustawienia to nie strace gwarancji? dzięki za pomoc

sposob aby sie pozbyć tych pasków to wyłączenie telewizora i włączenie ponowne to jakoś specjalnie nie przeszkadza, a więc nie przejmować się tymi paskami i jak sie pojawią poprostu wyłączyć telewizor? ten błąd nie prowadzi do jakis poważniejszych uszkodzeń? nie przejmować sie nimi?
 
Ostatnia edycja:

guli83

New member
Witam.
Mam strasznie jasny obraz przy ciemnych scenach, czarny wydaje się być szarym, szczególnie przy 3D.
Ma ktoś dobre sprawdzone ustawienia obrazu?
Z góry dzięki!!
 

barteknowack

New member
Bez reklam
Serio z CP jest tak źle ? a przymieżałem się do jego zakupu.
Masz możliwość sprawdzić, albo może wiadomo jest, czy po odblokowaniu w menu serwisowym DVRu, funkcja buforowania obrazu TimeMachine działa podobnie jak nagrywanie też tylko z DVB-T czy z DVB-S też działa?
 

navi3

New member
Mi z kolei czasem pokazują się delikatne pionowe regularne paski jak na załączonym zdjęciu. Nie wydaje mi się, że to padanie matrycy a jakaś wada oprogramowania. Problem przepada zawsze po wyłączeniu i włączeniu odbiornika. Czytałem, że ktoś też miał coś takiego w tym modelu. Też chciałbym wiedzieć dlaczego tak się dzieje i jak się tego pozbyć.



dokładnie ten sam problem co mój! widze, ze nie jestem sam! rozwiązałeś go może?

Miałem identyczny problem.Przez pół roku linie wystąpiły trzy razy,zrobiłem zdjęcie,wysłałem do LG.Skontaktował się ze mną najbliższy serwis,zabrali telewizor+zdjęcia na dowód występowania problemu.Wstawili nową matrycę.Odbiór i przywóz tv na koszt serwisu w ramach gwarancji.
Tak,że nie zwlekał bym tylko od razu uderzał do serwisu.
 
Do góry