LG CINEMA 3D – telewizor LG LW570S - wszystko o serii LW 570S

joe11

New member
Masz najnowszy?Czyli nie ma go sensu wgrywać jeżeli na nim też nie ma Skypa.To musi być inny problem zagadaj na czacie LG i powiedz że po ostatniej aktualizacji nie masz Skypa.Może się tym zajmą
 

archadeusz

New member
Dokładnie, nie ma sensu instalować. Czat nie działa dodzwonić się nie mogę, wysłałem im mail, ehh to lg zawsze muszą coś sknocić.
 

vir

New member
Witam!

Też posiadam ten TV od 6 miesięcy i wszystko jest ok po za jednym.
Ostatnio kupiłem Cyfrę+ i po podłączeniu modułu cam stwierdziłem że wszystkie dekodery to szajs w porównaniu z tym modułem :bober:(szybciej i wszystko jednym pilotem).

Problem w tym że po zgraniu pliku z ustawieniami TV i wgraniu ich w TllEdit ver5.0 nie ma wszystkich kanałów które posiada cyfra+. Może mi ktoś powiedzieć jak wgrać dany kanał na listę?
Ewentualnie gdyby ktoś miał taki gotowy plik już z listą kanałów od cyfry było by fajnie.
Ps. znalazłem coś takiego ale niestety w innym formacie (do samsunga):-|

Pozdrawiam!
 

jacek67m

New member
Wysłałem pisemko do LG w sprawie skypa jak bedzie odpowiedz podam na forum a jak teraz mogę kozystać ze skype i czy wogóle
 

waluspiotrek

New member
czy ktoś wie co dalej ze skype?
po wczorajszej aktualizacji dołożyli HBo GO i cuś tam jeszcze ale wcięło SKYPA. przy przełączeniu w opcjach PREMIUM na inny kraj działa normalnie.
Skypa LG też chce nas pozbawić????
 
Ostatnia edycja:

vwrafi

New member
czy ktoś wie co dalej ze skype?
po wczorajszej aktualizacji dołożyli HBo GO i cuś tam jeszcze ale wcięło SKYPA. przy przełączeniu w opcjach PREMIUM na inny kraj działa normalnie.
Skypa LG też chce nas pozbawić????

No ja już pisałem do LG poprzez ich stronę i dosyć szybko dostałem odpowiedź, że pracują nad problemem znikającego Skype z menu. Widocznie parę osób zgłosiło to do nich przede mną.
 

archadeusz

New member
W odpowiedzi na mail do lg dostałem coś takiego:

Dziękujemy za zgłoszenie. Informujemy iż sprawa dotycząca znikającej aplikacji Skype po aktualizacji oprogramowania telewizora została już zgłoszona do odpowiedniego działu naszej firmy. Na chwile obecną dział techniczny pracuje nad rozwiązaniem tej sprawy.

Mamy nadzieję, że odpowiedź okazała się pomocna. W razie dodatkowych pytań prosimy o ponowny kontakt.
 

hesos

New member
Proszę o pomoc
Posiadam dekoder polsatu DSB-H370G podłączony przez HDMI do TV i niestety programy HD TV widzi tylko w rozdzielczości 4:3 576p, gdy w to samo złącze do TV podłączę blurey to pojawia się rozdzielczość 1080i.Wydaje mi się że sygnał HD z dekodera powinien mieć wyższą rozdzielczość.
 

ovner

New member
Strona PL-8 instrukcji tunera
Zanotuj : - Domyślna rozdzielczość dla YPbPr, HDMI to 576P.

Na pilocie masz przycisk RESOLUTION poklikaj.
 

hesos

New member
Dzięki , działa.
A w polasacie kolega powiedział że rozdzielczości w tunerze nie zmienia się , dopasowywuje się automatycznie. Oj słaby ten serwis.
 

markusp

New member
Pomocy czarny ekran 42LW5500

Może ktoś z tego wątku mi pomoże.
Wczoraj podczas aktualizacji oprogramowania przez neta do wersji 05.12.05 przy 70 procentach padł mi net. Po upływie 10 minut kiedy miałem neta chciałem ponownie dokonać aktualizacji ale informacja była że brak aktualizacji więc sprawdziłem ze wersja jaką mam to ta sprzed aktualizacji czyli zostało 05.11.08. Sprawdziłem widgety i nie miałem skypa a doszły mi HBO Go i coś jeszcze. Poczytałem na tym forum że można powrócić do porzedniej wersji wchodząc w Home Opcje i 7 x nacisnąłem "9". Wyskoczyle plansza że bedzie powrót do poprzedniej wersji i telewizor zrobił się czarny. Czekałem jakieś 15 minut i niestety tak już został. Ktoś z kolegów na forum pisał że powinno się wyłączyć TV z prądu na dłużej. Całą noc był odłączony i rano włączyłem i nadal czarny ekran. Można TV tylko włączyć i wyłączyć pilotem, reaguje tylko dioda z białej na czerwoną i odwrotnie. Próbowałem również z włożonym USB na którym mam wersje 05.12.05 oraz z wersją 90.00.00. bez skutku. Czy ma może któryś z kolegów jakiś pomysł czy czeka mnie tylko serwis?
 

geo570

New member
...czy czeka mnie tylko serwis?

Ojoj! Mi się wydaje, że serwis, ale może ktoś coś wymyśli.
Rozumiem, że była podjęta próba wgrywania firmware przy pomocy odpowiednio spreparowanego pendrive (folder LG_DTV a w środku plik epk).

A propos takich usterek, do reanimacji przydaje się dostęp do telewizora przez shell. Wyczytałem, że warto przed jakimkolwiek update'm firmware aktywować tryb debug w telewizorze. Chciałem to zrobić, ale okazało się, że opcja DEBUG w menu serwisowym jest wyszarzona i aby ją zmienić trzeba wykonać kilka dodatkowych czynności powodujących jakieś zmiany w działaniu TV (ponoć klawisz Energy saving zmienia funkcjonalność).

Mam pytania do tych, którzy próbowali to wykonać (tzn. zmieniać Debug Status):
1. Na jaką opcję najlepiej zmienić Debug Status: na DEBUG czy EVENT?
2. Na czym dokładnie polega zmiana w działaniu klawisza Energy Saving; czy to duży problem? czy można to naprawić wykonując reset ustawień fabrycznych?
3. Czy zmiana jest odwracalna? Jeśli tak, to w jaki sposób?
4. Którą procedurą można wejść do shella (busybox)?

Opisy z OpenLGTV (po angielsku):
Bootloader connection - Openlgtv
Debug mode connection - Openlgtv
 
Ostatnia edycja:

kodishu

New member
Może ktoś z tego wątku mi pomoże.
Wczoraj podczas aktualizacji oprogramowania przez neta do wersji 05.12.05 przy 70 procentach padł mi net. Po upływie 10 minut kiedy miałem neta chciałem ponownie dokonać aktualizacji ale informacja była że brak aktualizacji więc sprawdziłem ze wersja jaką mam to ta sprzed aktualizacji czyli zostało 05.11.08. Sprawdziłem widgety i nie miałem skypa a doszły mi HBO Go i coś jeszcze. Poczytałem na tym forum że można powrócić do porzedniej wersji wchodząc w Home Opcje i 7 x nacisnąłem "9". Wyskoczyle plansza że bedzie powrót do poprzedniej wersji i telewizor zrobił się czarny. Czekałem jakieś 15 minut i niestety tak już został. Ktoś z kolegów na forum pisał że powinno się wyłączyć TV z prądu na dłużej. Całą noc był odłączony i rano włączyłem i nadal czarny ekran. Można TV tylko włączyć i wyłączyć pilotem, reaguje tylko dioda z białej na czerwoną i odwrotnie. Próbowałem również z włożonym USB na którym mam wersje 05.12.05 oraz z wersją 90.00.00. bez skutku. Czy ma może któryś z kolegów jakiś pomysł czy czeka mnie tylko serwis?

Przeżyłem to samo. Pomógł dopiero serwis. U mnie wymienili ponoć płytę sygnałową i teraz jest ok.
 
Do góry