LG CINEMA 3D – telewizor LG LW570S - wszystko o serii LW 570S

tom4sz

Member
OK. To jest sposób. A czy pan ma takie urządzenie ? Czy w naszych TV da się ustawić kanały z kablówki i DVB-T ? Jeśli tak, to jak to zrobić ? Kiedyś próbowałem, na początku, ale coś chyba było nie tak z wyborem z jakiego źródła będzie sygnał, tzn. jeden wykluczał drugi. Gdy np. chciałem wybrać telewizję naziemną, to blokowała się możliwość wybory telewizji kablowej i na odwrót. Czy zna pan jakieś rozwiązanie tego problemu ?

Musisz wybrać jako źródło nie telewizję kablowa tylko antena .
Wtedy będziesz mógł wyszukać programy DVB-T. (cyfrowa telewizja naziemna)
Jeśli masz ustawione TV kablowa , możesz wybrać DVB-C (cyfrowa telewizja kablowa)
 

stanelk

Member
OK. To jest sposób. A czy pan ma takie urządzenie ? Czy w naszych TV da się ustawić kanały z kablówki i DVB-T ? Jeśli tak, to jak to zrobić ? Kiedyś próbowałem, na początku, ale coś chyba było nie tak z wyborem z jakiego źródła będzie sygnał, tzn. jeden wykluczał drugi. Gdy np. chciałem wybrać telewizję naziemną, to blokowała się możliwość wybory telewizji kablowej i na odwrót. Czy zna pan jakieś rozwiązanie tego problemu ?

Witam,jak się dokładnie poczyta to powinno być wiadomo co z czym połączyć.Przewody koncentryczne DVB-T i TV kablowej łączymy wtyczkami typu "F' do podanego przez kol.vwrafi przełącznika a wyjście z tego przełącznika łączymy z gniazdem antenowym TV.Po podłączeniu TV programujemy ręcznie z odpowiednio ustawionymi klawiszami w przełączniku.
Pozdrawiam.
 

Kulmaswzk

New member
Witam

Panowie jak jest z hbbtv w tym modelu? Czy ma taka funkcję?Tvp na euro ruszy z hbbtv i jako posiadacz tego modelu nie wiem czy sie cieszyć czy nie :) Oraz czy sa moze jakies informacje od lg czy sie ogarnęli ze smart tv w tym modelu i czy mozemy jednak liczyc na jakąś konkretną aktualizację dodającą jakiej poskie serwisy vod ( iplex, tvn player, tvp vod) ,czy lg pozostaje przy olaniu właścicieli tak starych modeli? ;) pozdrawiam
 

Znakowy

New member
Witam

Panowie jak jest z hbbtv w tym modelu? Czy ma taka funkcję?Tvp na euro ruszy z hbbtv i jako posiadacz tego modelu nie wiem czy sie cieszyć czy nie :)
LG pewnie nie włączy nam tej funkcji, więc trzeba będzie sobie samemu ją włączyć w menu serwisowym. Jak jest tu ktoś, kto może sobie włączyć tą funkcję i ma dostęp do TVP1 z MUX3 to czy wyświetla na ekranie „HbbTV Test”, bo tam TVP prowadzi test tego systemu:?:
 

Egon666

New member
LG pewnie nie włączy nam tej funkcji, więc trzeba będzie sobie samemu ją włączyć w menu serwisowym. Jak jest tu ktoś, kto może sobie włączyć tą funkcję i ma dostęp do TVP1 z MUX3 to czy wyświetla na ekranie „HbbTV Test”, bo tam TVP prowadzi test tego systemu:?:

A nie mozna samemu sprawdzic ? Na stronie OpenLgTv jest opisany prosty sposob na wejscie w tryb serwisowy bez zadnych pilotow itp. tylko PC polaczony siecia z TV.
Sprawdzone na LW5500.
 

jacek67m

New member
Witam
Ja posiadam 47lw579s i o ile się oriętuję to ten model powinien mieć HBBTV odblokowaną tak jest z nagrywaniem , ale jeśli można to proszę o potwierdzenie bo narazie nie kożystam z nadajników naziemnych
 

Balon14

New member
Jaka powinna być wartość hbbtv w menu serwisowym ?
Orginalnie jest na 1 jak zamienię na 2 to nic nie daje :(
Gdzie szukać w ustawieniach tv to hbbtv aby włączyć ten test z tvp1 mux3 jak juz pozmieniam to w menu serwisowym?

Jak to dokładnie ustawić na tym obrazku aby włączyć to hbbtv?

scaled.php
 

Egon666

New member
Mozna sprobowac tych ustawien:

Country Group
Code 04
Group EU

Area option
Area code 4
Nordic UI - 0
HBBTV - 2

Na niemieckim forum twierdza ze na takich ustawieniach dziala hbbtv.
 

Kulmaswzk

New member
A ja nie moge wejsc w tryb serwisowy bo pyta o haslo i nie wiem jakie jest. Juz dwa razy zle wpisalem. Czy przy trzecim błędnym wpisaniu się nie zablokuje? I jakie jest to hasło?
 

Arbitur

New member
A ja nie moge wejsc w tryb serwisowy bo pyta o haslo i nie wiem jakie jest. Juz dwa razy zle wpisalem. Czy przy trzecim błędnym wpisaniu się nie zablokuje? I jakie jest to hasło?
Hasło do menu serwisowego LG to 0413.

Wysłane z mojego E15i za pomocą Tapatalk
 

eljot07

New member
Mozna sprobowac tych ustawien:

Country Group
Code 04
Group EU

Area option
Area code 4
Nordic UI - 0
HBBTV - 2

Na niemieckim forum twierdza ze na takich ustawieniach dziala hbbtv.

Witam,
potwierdzam że na powyższych ustawieniach (ustawienia dokonywane w menu serwisowym EZ ADJUST w dwóch zakładkach "Country Group" i "Area Option") działa HbbTV.

Jest to od około tygodnia test na TVP1 z MUX3. Na początku objawiał się małym napisem w lewym górnym rogu telewizora, a od czwartku wyświetla się w dolnym prawym rogu przeźroczysty napis informujący o naciśnięciu "czerwonego przycisku" i dostępności Aplikacji EURO2012 (coś w tym stylu).
W moim przypadku (LG 47 LW650S) naciśnięcie "OK" na pilocie wyzwala testowe przeźroczyste okienko w którym są losowe informacje tekstowo graficzne.
Dla przypomnienia :) TV musi być podłączony do internetu aby korzystać z dobrodziejstw HbbTV.

Jeszcze jedna uwaga aby zobaczyć HbbTV na naszych telewizorach należy aktywować jeszcze HbbTV w menu telewizora (zakładka chyba OPCJE) tam gdzie są ustawienia Języka i Kraju oraz dodatkowo przestawić kraj na "Niemcy". Po przestawieniu kraju na "Niemcy" pojawia się nowa pozycja "HbbTV" która ma dwie pozycje włącz/wyłącz.

Druga uwaga: po włączeniu HbbTV w powyższy sposób zauważyłem następujące problemy:
- przesunięcie godzinowe w EPG i w związku z tym nieaktualne wskazanie godzin programów
- brak informacji o oglądanym programie po wciśnięciu "OK" ponieważ włącza się informacja z HbbTV
- brak możliwości wybierania programów w klawiatury numerycznej pilota (działa tylko UP i DOWN)
- brak możliwości "Time shift" oraz nagrywania na HDD/nośnik programu TVP1 ponieważ nie wyskakuje okienko umożliwiające tą czynność (ale tylko na TVP1, na innych gdzie brak sygnału HbbTV nie występują powyższe objawy i wszystko działa OK).

To wszystko na tę chwilę co pamiętałem, o następnych spostrzeżeniach będę informować :bober:
 
Ostatnia edycja:

Balon14

New member
Mozna sprobowac tych ustawien:

Country Group
Code 04
Group EU

Area option
Area code 4
Nordic UI - 0
HBBTV - 2

Na niemieckim forum twierdza ze na takich ustawieniach dziala hbbtv.


Nie działa to u mnie, ustawiłem w menu serwisowym i testowałem na tvp1 mux3 z katowic ale nic się nie wyświetla.
Pewnie trzeba tą funkcję włączyć jeszcze gdzieś za pomocą pilota.
 

eljot07

New member
Nie działa to u mnie, ustawiłem w menu serwisowym i testowałem na tvp1 mux3 z katowic ale nic się nie wyświetla.
Pewnie trzeba tą funkcję włączyć jeszcze gdzieś za pomocą pilota.

Być może nie ma jeszcze załączonej sygnalizacji HbbTV na waszym nadajniku.

lub

zwróć uwagę na ustawienia o których pisałem wcześniej:

- podłączenie do internetu
- ustawienia w menu serwisowym
- następnie przestawienie w menu telewizora kraju na "NIEMCY" ( na kraju "POLSKA" brak jest dodatkowej opcji do włączenia HbbTV ponieważ w polskim sofcie LG nie aktywowało tej usługi jeszcze albo nie aktywuje wcale :( ) ,język zostawiasz na polski, przestawiasz tylko kraj
- po przestawieniu kraju pojawia się nowa pozycja w tej zakładce co zmieniałeś kraj i tam masz możliwość włączenia/wyłączenia HbbTV
 

Kulmaswzk

New member
W modelu 579s w menu serwisowym było już tak ustawione. Wystarczyła zmiana w uatawieniach tv na niemcy i hbbtv na tvp dziala( wyświetla sie żeby czerwony wcisnąć) ręczne ustawienie godziny załatwia sprawe z czasem w epg. A pytanko mam jeszcze o gazeta.pl w smart tv. Od wczoraj mi nie działa. a u was? Czyżbyśmy tracili polskie serwisy, których i tak jest mało. Aha a ta opcja THX 3d to co tak naprawde daje? Warto ją włączyć?
 
Ostatnia edycja:

memeczyslaw

New member
witam mam dziwny problem włączam dzisiaj rano telewizor i nie mam żadnego kanału, a więc dałem strojenie automatyczne, źródło antena i wyszukało mi 23 kanały telewizyjne i 12 radiowych. Ale niestety nie moge ich odbierać, ponieważ wyświetla sie błąd "brak modułu CI" co sie dzieje? nie mam żadnych kanałów! jak zaprogramować telewizor żeby znów mieć telewizje? dzięki za pomoc! pozdrawiam!
 

Znakowy

New member
Najwyraźniej zapisało Ci kanały z multipleksu mobilnego Cyfrowego Polsatu. Oni mają wszystkie kanały kodowane, dlatego telewizor wyświetla Ci "brak modułu CI". Spróbuj jeszcze raz wyszukać kanały.
 

memeczyslaw

New member
ok wyszukało mi wszystkie kanały podstawowe które miałem i dodatkowo 23 kanały typu polsat sport itp oraz 7 radiowych ale wyświetla sie brak moduły CI da rade sie jakoś pozbyć tych kanałów albo przełączyć ten multipleks aby wyszukać coś nowego?
 
Ostatnia edycja:

srcp

New member
A nie mozna samemu sprawdzic ? Na stronie OpenLgTv jest opisany prosty sposob na wejscie w tryb serwisowy bez zadnych pilotow itp. tylko PC polaczony siecia z TV.
Sprawdzone na LW5500.
Egon666 prosze o troche więcej informacji , może tytuł tematu na OpenLgTv gdzie znajduje sie ten opis , szukałem ale niestety nie znalazłem.
dziękuje;)
 
Do góry