LG CINEMA 3D – telewizor LG LW570S - wszystko o serii LW 570S

marekkurzyna

New member
Pudło kolego. Jeśli piszesz, że jest całkiem ok, to praktycznie zdecydowałem się na LGka. 3D mnie nie obchodzi.

A to sorry :). Akurat pasywne 3D to jedna z większych zalet tego tv. Jeżeli nie bierzesz tego pod uwagę wybór tv nie jest łatwy. Chyba że jeszcze stosunek jakość(możliwości) / cena. Trzeba jeszcze brać pod uwagę dosyć przeciętną czerń i te nierównomierne podświetlenie najbardziej widoczne właśnie na czarnym. Multimedialnie jest jak dla mnie wystarczająco, choć zawsze można się przyczepić. Także powodzenia i zadowolenia z zakupu. Pzd.
 

vwrafi

New member
Mam pytanko a kiedy można się spodziewać jakaś bliższa data (może na święta) kwiecień ma 30 dni:grin: podobno nowe modele "mają DTS" czy modele z 2011 mają szanse mieć możliwość odczytu tego sygnału

No więc też czytałem ten post, poszperałem trochę w necie i okazało się że te wszystkie unowocześnienia dostaną jedynie modele z 2012 roku. A tak już się cieszyłem na flash 10/11 a tu takie rozczarowanie. Lubię swój telewizor, jest bardzo dobry, ale mój następny to na pewno nie będzie LG. Podobny problem miałem z telefonem Xperia x10 mini pro. Producent zapowiedział że nie wypuści aktualizacji do Androida 2.2 i 2.3. Zawiodłem się trochę na tym, sprzedałem telefon po roku i gdy teraz kupowałem nowy to już z góry odrzuciłem Sony Ericsson z uwagi na brak suportu dla starszych modeli. Teraz sytuacja powtórzy się z LG.

Rozumiem, gdyby nasz hardware nie sprostał wymaganiom Flash 10 czy 11. Ale według tego co czytałem na innych forach to mamy jeden z szybszych procków montowanych w TV.
 

guti

New member
Mam pytanko a kiedy można się spodziewać jakaś bliższa data (może na święta) kwiecień ma 30 dni:grin: podobno nowe modele "mają DTS" czy modele z 2011 mają szanse mieć możliwość odczytu tego sygnału
żaden z nowych modeli, które niedługo będą dostępne nie będzie miał obsługi DTS i oprócz wyglądu to na razie nie warto inwestować w te modele bo za wysoka cena. Model 55LW570s jest lepszy od tych modeli do 10 tys. dopiero ten za niecałe 11tys. jest odrobinę lepszy ale wolałbym kupić za 10tys. 55Lw980s z Nano Led.
 

balush

New member
input lag

Będzie na temat input laga.
To mój pierwszy post na forum. Ten i inne wątki na tym forum pomogły mi w podjęciu decyzji o zakupie, więc chciałbym też dać coś od siebie.

Co prawda posiadam 47LW579S, ale poza odblokowanym nagrywaniem ten model nie różni się niczym od tych LW570S.

Krótko: wbrew temu co pisze wielu użytkowników: ten telewizor ma istotny input lag.

Testowałem z komputerem PC. Podłączenie do telewizora przez kabel RGB.
Ustawienia:
Tryb obrazu: Gra
Tryb AV: Gra
Wejście nazwane zarówno PC jak i Gra (akurat to ustawienie nic nie zmienia, dwa powyższe są istotne)

Ważne: po przestawieniu któregokolwiek z powyższych ustawień musiałem wyłączyć i włączyć telewizor, bez wykonania tej operacji często nowe ustawienia nie były przez telewizor uwzględniane. Zapewne z tego powodu w internecie jest takie zamieszanie w kontekście input laga i innych problemów tego tv.

Sposób wykonywania pomiaru: PC ustawiony w tryb dual view (ten sam obraz na obu wyświetlaczach: tv i monitor). Uruchomiona aplikacja mierząca upływ czasu z dokładnością do milisekund (nie mogę dać linku, bo to mój pierwszy post na forum, wystarczy wpisać do google np: countdown timer). Uruchamiamy pomiar czasu i robimy zdjęcie w taki sposób, aby na ujęciu były milisekundy wyświetlane na tv i monitorze. Wykonujemy kilkadziesiąt zdjęć, a nastepnie odczytujemy z nich różnicę pomiędzy wyświetlanymi wartościami. Bardzo niewyraźne wyniki pomijamy, w przypadku tylko nieznacznie rozmytych pomiar bierzemy pod uwagę. Następnie liczymy średnią z otrzymanych wyników.

Tym sposobem uzyskuję wynik: 63ms. W pomiarach pojawiają się najczęściej wyniki oscylujące wokół 80ms i 50 ms. Rozbieżności wynikają z różnic w częstotliwości wyświetlania pomiędzy tv i monitorem.

Jak to się przekłada na granie? Najpierw o moich odczuciach. Były czasy kiedy grałem bardzo dużo, myślę że w kontekście input laga jestem wymagającym graczem. Testy wykonywałem na COD:Black Ops, NFS: Most Wanted i moim ulubionym Quake 2. Niestety lag jest odczuwalny. Ale żeby go zauważyć musiałem co jakiś czas przerzucić na kilka minut wzrok na monitor. Po przeniesieniu wzroku z powrotem na tv odczuwałem lekki dyskomfort związany z opóźnieniem. Po kilku minutach do tego dyskomfortu się adaptowałem i input lag niejako wnikał w fizykę gry do tego stopnia, że o nim zapominałem.

Początkowo rozważałem zwrot tego telewizora z powodu input laga. Po dłuższych testach (jakieś 5 godzin grania) dochodzę do wniosku, że jednak warto go zatrzymać. Dlaczego? Nie zamierzam grać na tv "profesjonalnie". Nie będę brał udziału w turniejach. Nie będę grał na najwyższych ustawieniach trudności. Nie będę bił rekordów ani nabijał pozycji w rankingach online. Nie będę też grał więcej niż kilka godzin w tygodniu. Do tv podłączę konsolę i będę jej używał casual-owo. Do takiego zastosowania ten telewizor jest satysfakcjonującym rozwiązaniem (do bardziej profesjonalnego pogrania w gry które mnie interesują i tak lepszy jest PC niż konsola, a nie zamierzam go podłączać do tv na stałe).

Jeśli jednak szukasz tv, na którym będzie można wyciskać z gier ostatnie soki, pompować statystyki, pozycję w rankingu albo po prostu jesteś wyjątkowo wymagający, to ten telewizor może sprawić Ci zawód. Input lag pozostał. Na relatywnie niskim, ale na pewno nie pomijalnym poziomie.

I nie liczcie, że LG wypuści jakiś update softu, który to usunie. Gdyby mogli, to już dawno by to zrobili, na pewno nie podoba im się to że ludzie obsmarowują ich produkt w internecie.

Mam nadzieję, że powyższe okaże się dla kogoś pomocne. Dziś wieczorem będę jeszcze testował PS3+47LW579S. Na pewno zobaczę, czy lag odczujemy przy graniu w dwuosobową bijatykę. Jak znajdę chwilę to dopiszę coś na ten temat.
 

vwrafi

New member
Po wpisaniu countdown timer w google wcale nie jest tak łatwo znaleźć odpowiedni program :(

Oto moje wyniki:

img0704rl.jpg


img0703tv.jpg


img0702sb.jpg


img0701v.jpg


img0700qa.jpg


img0699ez.jpg


img0698ke.jpg


Akurat u mnie każde zdjęcie wyszło ostre i wyraźne więc przedstawiam wszystkie wyniki, chyba 7 zdjęć. Mój input lag to od 50ms do 70ms przy rozdzielczości ekranu 1366x768. Ale zauważyłem jedną rzecz. Gdy przełączę rozdzielczość na 1920x1080 to wydaje mi się że input lag jest mniejszy, oraz gdy przy rozdzielczości 1366x768 przejdę na tryb Oryginalny zamiast 1:1 to też mam wrażenie że input lag jest mniejszy ( nie chciało mi się już robić fotek ). Testowałem to w ten sposób że ruszałem szybko kółkiem od myszki na stronie internetowej i patrzyłem jak się obraz przesuwa. Zdecydowanie najpłynniej było przy ustawieniu Oryginalny oraz 1920x1080.
 

memeczyslaw

New member
do wszystkich którzy obawiają sie input laga na konsoli playstation 3, gra na playstation 3 na tym telewizorze sprawia dużą przyjemność, nie ma żadnych lagów jak najbardziej polecam, input lag to jakaś plotka, mam soft z tamtego roku, oznaczenie wejścia jako PC, tryb obrazu gra POLECAM
 

vwrafi

New member
do wszystkich którzy obawiają sie input laga na konsoli playstation 3, gra na playstation 3 na tym telewizorze sprawia dużą przyjemność, nie ma żadnych lagów jak najbardziej polecam, input lag to jakaś plotka, mam soft z tamtego roku, oznaczenie wejścia jako PC, tryb obrazu gra POLECAM

Tzn. input lag jest w każdym, dosłownie w każdym telewizorze. To po prostu niemożliwe aby go nie było. Kwestia tego jak duży jest. Według mnie, jak się ustawi natywną rozdzielczość w LG ( żeby tv nie miał dodatkowej roboty ze skalowaniem ), wyłączy wszelkie dodatki to jest OK. Ja jestem graczem takim średnio zaawansowanym ( godzinka lub dwie dziennie ale tak 5 razy w tygodniu ) i jak dla mnie jest OK.
 

balush

New member
@vwarfi: no na podstawie dwóch zdjęć to się nie powinno wyciągać wniosków, ale widzę że Twoje testy potwierdzają moje pomiary :) chciałem przetestować te ustawienia, które proponujesz (proporcje ekranu ustawione na Oryginalny albo 1:1), ale dla sygnału przez kabelek RGB mam do wyboru tylko 16:9 i 4:3, pozostałe są wyszarzone - z drugiej strony 16:9 to jest właśnie sygnał który wysyłam (tj. 1080p)

No i obiecany test 47LW579S i PS3:
Wczoraj i dzisiaj pograliśmy z dwoma kolegami w Mortal Kombat vs DC Universe i Gran Turismo 5. Wszyscy trzej mamy podobne doświadczenie z grami (tzn. były czasy, kiedy graliśmy na prawdę intensywnie, jesteśmy wymagającymi graczami). Wnioski z grania wszyscy mieliśmy spójne: do rekreacyjnego pogrania tv się jak najbardziej nadaje. Dla kogoś bardzo wymagającego, dla gejmingowego profesjonalisty - nie polecam.

Wierzcie albo nie, ale uważam, że każdy kto mówi, że 'ten telewizor nie ma input laga', nie wie o czym mówi albo uprawia marketing szeptany.
 

bluray

Banned
Nie gram, ale jako muzyk napiszę:
dramat z opóźnieniem delay zwany lagiem na wejściu, najprościej wykazać - ocenić w Guitar HERO czy ROCK BAND
Na perkusji.
Uderzamy pałką w pad
rozlega się puk w realtime
a później idzie głos z TV.
I ta różnica dyskredytuje tego typu gry na "płąszczakach".

W zawodowych systemach do produkcji muzy osiąga się opóźnienia 2 - 3 ms.
Dopiero taki wynik jest akceptowalny dla muzyka.
 

malyr

New member
Hmm przecież to nie jest profesjonalny sprzęt do grania czy do studia muzycznego. To jest TV do domu tak kosztuje i tak też działa.
A z drugiej strony znam takich, którzy grając online na tym LG skopali by Wam tyłeczki jak ta lala :)

Jak ktoś chcę porządnie pograć to mój zestawik:
monitor 23" - 2ms, słuchawki, mixamp, pad na kablu

Ja nie potrafię na tym TV grać ze względu na wielkość, jest za duży i nie ogarniam tego co się dzieje na mapie. Na pewno mi input lag nie przeszkadza.

Bardziej mnie martwi to podświetlanie krawędziowe, które jest jakimś fenomenem. Na początku świecił za mocno prawy bok teraz się przesunęło na dół TV.
 

vwrafi

New member
Podświetlenie: LED, 16 segmentów, Malyr. to tak dla Twojej wiadomości to nie jest podświetlenie krawędziowe.

Hmmm, ale mi się wydaje że to jest podświetlenie krawędziowe, przynajmniej na takie wygląda. Być może są segmenty z diód po lewej i prawej stronie, ale to chyba ciągle krawędziówka, tyle tylko że można niektóre segmenty wygaszać.
 

malyr

New member
Zwał jak zwał :) Świeci bokami, największa wada tego TV. Zastanawiam się nad reklamacją, bo zmienia położenie to świecenie.
 

JonnyWoo

New member
Aktualizacja OPROGRAMOWANIA bez kabla.

Witam jak przeprowadzić aktualizację tego LG? Czy te aktualizacje coś dają ?
W domu mam tylko internet przez WiFii a ten model ma dostęp do internetu tylko
przez KABEL. Można zrobić UPDATE przez USB ?? Czy to ma sens ? Czy Te aktualizacje
wpływają na jakość wyświetlanego obrazu ? Może dać sobie spokój ?
 

stanelk

Member
Witam jak przeprowadzić aktualizację tego LG? Czy te aktualizacje coś dają ?
W domu mam tylko internet przez WiFii a ten model ma dostęp do internetu tylko
przez KABEL. Można zrobić UPDATE przez USB ?? Czy to ma sens ? Czy Te aktualizacje
wpływają na jakość wyświetlanego obrazu ? Może dać sobie spokój ?
Witam,każdy soft zawsze coś poprawia.Wszystko na ten temat jest tu;
Pomoc techniczna dla produktu LG: 47LV570S
Pozdrawiam.
 

guti

New member
Witam jak przeprowadzić aktualizację tego LG? Czy te aktualizacje coś dają ?
W domu mam tylko internet przez WiFii a ten model ma dostęp do internetu tylko
przez KABEL. Można zrobić UPDATE przez USB ?? Czy to ma sens ? Czy Te aktualizacje
wpływają na jakość wyświetlanego obrazu ? Może dać sobie spokój ?
przez USB tylko raz którąś aktualizację udało się przeprowadzić a tak zawsze coś wywalało, więc przez kabel sieciowy aktualizuje. Na jakość obrazu nie mają wpływu przynajmniej nic nie zauważyłem i nie słyszałem o tym ale jeśli korzysta się z aplikacji internetowych w tv to warto bo zawsze coś tam dorzucą i zaktualizują wersje programów. Jest duży dostęp do darmowych filmików w 3D w jakości HD.
Ja też nie mam oryginalnego wifi LG tylko router podłączony kablem sieciowym i jeśli tylko jest możliwość to każdemu polecam to rozwiązanie bo jest lepsze.
 

malyr

New member
marekkurzyna testowałem na BLACK OPS (X360) i słabo to wyszło :) W sumie to nic nie widziałem tak się obraz nachodził. Bez szans na granie we dwóch. Chyba, że coś nie tak ustawiłem.
 
Do góry