LG CINEMA 3D – telewizor LG LW570S - wszystko o serii LW 570S

zbyniu4

New member
Też jestem ciekaw o co chodzi z tym nowym softem. Jeżeli to jest rzeczywiście plik aktualizacyjny to jak go wgrać na soft z wyższym numerem-tv nie puszcza aktualizacji!!!!!
 

frytek

New member
Zastanawiam się nad 42LW570S a samem d7000 (ew d8000 - to już pewnie decyduje żona bo tv różni praktycznie tylko wygląd). Jak wygląda to porównanie? Design - tutaj miażdży Samsung. W 3d chyba lepszy LG? Choć czytałem, że to demo w sklepach jest strasznie wyśrubowane i pewnie trzebaby te same materiały oglądać, żeby widzieć różnicę. Ktoś widział/porównywał? Na plus LG oczywiście cena.. w tej samej mam 7 cali więcej a tu dużo.

Dodam, że będę oglądał z 3m programy z Nki (więszkość niestety SD, ale HD też). Do dobrych filmów HD mam projektor, bardziej chodzi mi o sport, seriale, wiadomości itp.

No i jak jest z tym dekodowaniem (a raczej jego brakiem) DTS w LG? Nie przerabiałem jeszcze tej kwestii od praktycznej strony - jak konwestuje się takie filmy do AC3? Dużo roboty?

Normlanie używam kina domowego (ampli + 5.1) nawet do oglądania TV.. i tutaj pytanie czy jak po dlna puszcze obraz do TV to on po ARC prześle 5.1 do ampli ? Czy musze jeszcze optykiem (to w sumie nie problem) ? W tym wypadku może być właśnie uciążliwy ten brak DTS, tak myslę..

A jak w porównaniu kanałów SD między tymi TV?
Pozdrawiam
 

l5s5d6

New member
Ja wziąłem tydzień temu 42LW659S i nie żałuję, oglądam z odległości ok. 3-3,5m i jest w sam raz, ten model ma 200 Hz, większy kontrast i fabrycznie z funkcją nagrywania (rec. na pilocie) w sklepie Redcoon kosztował 3599 + przesyłka.

No tak, tylko, że ja będę oglądał z odległości 2.2m a także używał jako zwykłego monitora do internetu itp. (w grach nie ma problemu bo mam bezprzewodowy zestaw klawa+mysz)
 

lgfan

New member
Zastanawiam się nad 42LW570S a samem d7000 (ew d8000 - to już pewnie decyduje żona bo tv różni praktycznie tylko wygląd). Jak wygląda to porównanie? Design - tutaj miażdży Samsung. W 3d chyba lepszy LG? Choć czytałem, że to demo w sklepach jest strasznie wyśrubowane i pewnie trzebaby te same materiały oglądać, żeby widzieć różnicę. Ktoś widział/porównywał? Na plus LG oczywiście cena.. w tej samej mam 7 cali więcej a tu dużo.

Dodam, że będę oglądał z 3m programy z Nki (więszkość niestety SD, ale HD też). Do dobrych filmów HD mam projektor, bardziej chodzi mi o sport, seriale, wiadomości itp.

No i jak jest z tym dekodowaniem (a raczej jego brakiem) DTS w LG? Nie przerabiałem jeszcze tej kwestii od praktycznej strony - jak konwestuje się takie filmy do AC3? Dużo roboty?

Normlanie używam kina domowego (ampli + 5.1) nawet do oglądania TV.. i tutaj pytanie czy jak po dlna puszcze obraz do TV to on po ARC prześle 5.1 do ampli ? Czy musze jeszcze optykiem (to w sumie nie problem) ? W tym wypadku może być właśnie uciążliwy ten brak DTS, tak myslę..

A jak w porównaniu kanałów SD między tymi TV?
Pozdrawiam
DTS faktycznie nie odtwarza, jednak to nie problem przerobić film .mkv z DTS na AC3 programem "MKV DTS to AC3 Converter" jest to bardzo proste i trwa kilka minut.

Co do dźwięku 5.1 to musisz podłączyć optykiem inaczej będziesz miał tylko stereo.
 
Ostatnia edycja:

Btk_Tomas

New member
DTS faktycznie nie odtwarza, jednak to nie problem przerobić film .mkv z DTS na AC3 programem "MKV DTS to AC3 Converter" jest to bardzo proste i trwa kilka minut.

Co do dźwięku 5.1 to musisz podłączyć optykiem inaczej będziesz miał tylko stereo.
5.1 spokojnie pójdzie po ARC do amplitunera, optyk nie jest potrzebny.
 

tom4sz

Member
Witam telewizor jak i Blu-ray LG BD660 nie odtwarza filmów nagranych aparatem Fuji FinePix S2960 . Filmy nagrywane są w jakości HD w formacie AVI.
 

ovner

New member
Możecie sprawdzić czy przy włączonym trybie hotelowym, u Was też nie można zaprogramować nagrywania, ani oglądania przez GUIDa.
 

grzefu

New member
Dzień Dobry

Noszę się z zamiarem zakupu telewizora z linii lw570s. Niestety mam dylemat związany z rozmiarem ekranu. Mam kanapę 2,5m od ekranu, rozważam 42 lub 47 cali. Wiem, że zwykły LCD powinienem wybrać mniejszy, ale ten 42 LG wydaje się być w sklepie malutki. Czy telewizor 3d powinien byc wiekszy niż tradycyjny ?


Dziękuje wam za rady. Ostatecznie wpadłem na genialny pomysł i za pomocą taśmy klejącej i bloku rysunkowego, stworzyłem papierowy model wymiarów 47' LG :) Nie wygląda tak źle (nie zasłania całej ściany :) ) i chyba postawie na ta wielkość. Jeszcze raz dzięki za rady
 

Shelter

New member
Dobra, TV kupiony ;) Ogolnie zadowolony, całokształt psuje tylko brak DTS (ale da się to obejść) i obsluga funkcji multimedialnych. Napiszcie koledzy, czy da się w ogole wpisywać adresy www i obsługiwać strony za pomocą standardowego pilota, ale żeby zamiast jeździć kursorem po wirtualnej klawiaturze to żeby pisać jak sms na telefonie. Klawisze numeryczne są podpisane odpowiednio literami, jest przycisk CHAR/NUM (wg instrukcji powinno to pozwolić na pisanie klawiaturą numeryczną) ale pozostają one bezużyteczne?
No i jeszcze jedna wada - You Tube jako widżet denerwuje. A ten w przeglądarce WWW nie działa, ze względu na Flash 8, tego obejść się nie da? :)
 

Miran

New member
Gdyby ktoś szukał to w RTV EURO AGD można teraz kupić taki zestaw
LG 55LW570S + 7 x okulary 3D + pilot Magic Motion za 6599.
Cena może nie powala ale można tam skorzystać z 10 rat 0 % a to już spore udogodnienie.
Sam się zastanawiam ,miałem brać 55LW 5500 ale to w zasadzie to samo co prawda moim marzeniem jest LG 55LW980S ale ta cena.
Zanim stanieje do tych przynajmniej 8 tys trochę wody upłynie wtedy wejdzie coś nowego i tak w koło Macieju.
 

face2face

New member
Ja wziąłem tydzień temu 42LW659S i nie żałuję, oglądam z odległości ok. 3-3,5m i jest w sam raz, ten model ma 200 Hz, większy kontrast i fabrycznie z funkcją nagrywania (rec. na pilocie) w sklepie Redcoon kosztował 3599 + przesyłka.

Też się zastanawiam nad kupnem tego telewizora ze sklepu Redcoon. Mało jest jeszcze opinii na temat tego tv. Może powiesz coś więcej na jego temat. Jak w ogóle to możliwe że jest na redcoon skoro oficjalnie w Polsce nie jest jeszcze dostepny. Będę wdzięczna za każda informację. Zastanawiam się nad nim i nad 42LW570s.
 

srcp

New member
No i jeszcze jedna wada - You Tube jako widżet denerwuje. A ten w przeglądarce WWW nie działa, ze względu na Flash 8, tego obejść się nie da? :)[/QUOTE]
Napisałem do LG opisując ten problem TCN Country odpowiedź z LG "Informujemy, że opisana przez Pana sytuacja wskazuje na to, iż strona, którą Pan próbuje otworzyć pracuje w wyższej wersji FLASH niż ta zainstalowana w telewizorze (FLASH 8). Na obecną chwilę nie ma jeszcze inforamcji na temat aktualizacji FLASHA w sprzęcie."
Jak skłonić Lg do szybkiej aktualizacji ?


 

lgfan

New member
Też się zastanawiam nad kupnem tego telewizora ze sklepu Redcoon. Mało jest jeszcze opinii na temat tego tv. Może powiesz coś więcej na jego temat. Jak w ogóle to możliwe że jest na redcoon skoro oficjalnie w Polsce nie jest jeszcze dostepny. Będę wdzięczna za każda informację. Zastanawiam się nad nim i nad 42LW570s.
No cóż, jak na razie jestem z niego bardzo zadowolony,czy te 200 Hz coś daje nie wiem,trzeba by postawić obok niego 100 Hz i porównać, co do nagrywania to też jeszcze nie sprawdziłem bo na razie nie chcę formatować dysku czego TV wymaga.
Poza tym po ustawieniu wg. siebie parametrów obraz SD super, HD rewelacja, 3D po prostu bajka :smile:
Redcoon bierze je chyba z jakiejś zagranicznej dystrybucji, a ja po 3 tygodniach od kupna straciłem już 200 zł bo o tyle spadła teraz cena :x
 
Ostatnia edycja:

banker_2

New member
Nie wiem o co chodzi, bo faktycznie jest taka informacja o plikach 3D, ale to czego próbowałem do odtwarzania plików 2D po DLNA (dołączany do TV Nero essential i WildMediaSerwer, uważany za jeden z lepszych dla rozwiązań DLNA) redukowały rozdzielczość do owych 720x406 bo rozpoznawana w LW570s implementacja tylko tyle obsługiwała. Podobnie przebiegała próba odtworzenia po wbudowanym serwerze strumieniowym Win7, znowu redukcja rozdzielczości materiału. Na szczęście jest PLEX który używa chyba innego protokołu (ciekawe, nie zdołałem dociec jakiego :)... ktoś wie?) i działa całkiem nieźle, po dwóch dniach w końcu nieco nad nim zapanowałem :).
Takie jeszcze wnioski z porównania - WMS uważam za bardziej funkcjonalne narzędzie, większy wachlarz rozpoznawanych formatów, PLEX zdaje się generuje większe obciążenie sieci przy oglądaniu - te same filmy 1080p po DLNA szły płynnie na na wifi "n", a w PLEX musiałem rzucić skrętkę. Ale... chyba trzeba pokochać tego PLEXa i już :)
No więc sam namieszałem to teraz wyprostuje :), może przyda się komuś w zakresie używania WMS lub PLEX- faktycznie wiele rozwiązań DLNA rozpoznaje jedynie podstawowe funkcjonalności DLNA obniżając rozdzielczość, ale model lw570S ma certyfikację DLNA 1.5 i jest w stanie pracować z pełnym Full HD dla tego trybu. W WMS rozwiązaniem jest wejście we właściwości urządzenia (czyli tv) i w sekcji "UPnP/DLNA" zaznaczyć wsparcie DLNA 1.5 oraz w sekcji "kodery-dekodery-ramki" zmienić "wielkość klatki (w pikselach)" na 1920x1080 i format 16:9, oraz dla pozycji lista rozmiarów klatki zaznaczyć 1920x1080. I wtedy WMS działa świetnie, zresztą PLEX też nieźle choć wolę WMS bo ma więcej opcji i np. dzięki transkodowaniu można uruchomić materiały które mają format jakich TV nie akceptuje. W PLEX można się natknąć na ścianę które już się nie obejdzie, ale kilka "pozornych" problemów można rozwiązać, kilka porad które mogą czasem pomóc:
- czasem plex nie pokazuje filmów które faktycznie są w dedykowanych katalogach - warto pokombinować z nazwami plików, często wyeliminowanie "." czy skrócenie nazwy powoduje że plik zaczyna być widoczny
- napisy które w komputerze są zsynchronizowane z obrazem a pod PLEX kompletnie nie - PLEX nie radzi sobie które synchronizują film po klatce (łatwo poznać wiersze będą się rozpoczynać od wpisów "{1482}{1546}" - trzeba na początku pliku wkleić linię "{1}{1}23.976" która pozwoli PLEX dopasować tekst do czasu filmu. Wartość 23.976 oznacza ilość klatek/s, warto sprawdzić np,. w MediaInfo jaka wartość dla danego filmu jest właściwa.
- plik MKV nie umożliwia wyboru ścieżki audio, często nie można puścić np. wersji z lektorem - no to włąśnie taka ściana, nie znalazłem innego rozwiązania jak edycja pliku MKV, przy czym najczęściej wystarczy spowodować by ścięzka polska byłą domyślną, w MKVmerge wystarczy umieścić ścieżkę polską na szczycie listy ścieżek audio, to dwa kliknięcia i kilka minut pracy programu.

To tyle - generalnie coraz bardziej lubię ten telewizor, choć początki z uwagi na domyślną pracę w 2D były niedobre :). Ale to model zdecydowanie wart polecenia!
 
Ostatnia edycja:

lgfan

New member
W redcoon jest LG 42LW579S. Czym różni się od 42LW570S?
Różni się tym że ten pierwszy ma fabrycznie odblokowane nagrywanie, czyli PVR, Timeshift i przycisk "rec" na pilocie.
ps. jak się zastanawiasz nad 42LW579S to lepiej dołóż niecałe 180 zł i bierz 42LW659S, 200 Hz.
 
Ostatnia edycja:
Do góry