LG CINEMA 3D – telewizor LG LW570S - wszystko o serii LW 570S

kael12

New member
Witam,
Wczoraj zakupiłem 42LW570S.
Podłączyłem dekoder od UPC i wszystko ładnie śmiga, obraz się tnie.
Jak podłącze internet do TV przez kabel to obraz zaczyna się psuć, zacina się.
Jak odłącze internet wszystko wraca do normy i jest ok.
Spotkał się ktoś z takim problemem?
Z góry dziękuje za odpowiedź,
Pozdrawiam!
 

neo292

Member
Jakie masz ustawienia dotyczące USB możesz napisać lub dać screena.
W menu serwisowe wchodzisz kodem 0413 z funcją EZ_ADJUST pilotem uniwersalnym harmony lub kodami diodą wcześniej było o tym pisane na tym forum
Jest jedna uwaga HUB musi być podłączony do portu USB1 w tv, nastepnie tak przynajmniej u mnie, do huba mam podłączone 1. PENA 2. HDD-USB 3, Pilota Magic w wejściu USB2 w TV mam Dongla WI-WI wszystko działa jednak podłączenie musi być wykonane przed włączeniem TV inaczej mogą działać tylko 2 urządzenia na hubie, testuję dalej. :)
 

barteknowack

New member
Bez reklam
Moje ustawienia, mi najbardziej odpowiadają.

Profil : Expert1

Podświetlenie 70
Kontrast 80
Jasność 55
Ostrość V/H 60
Kolor 65
Odcień G7 (lubię lekko niebieskie zabarwienia, zimne kolory)

Zaawansowane:

Kontrast dynamiczny - Średni
Redukcja szumu - Średnia
Redukcja szumu MPEG - Średnia
Realne kino - Wł
Poziom czerni - Niski
Gamma kolorów - Standardowa
Poprawianie krawędzi - Wysokie
Temperatura barw - Średnia
Super rozdzielczość - Wł.

Dla 3D jest podobnie, jedyne co zmienione to:

Podświetlenie 80 (+10)
Kontrast 85 (+5)
Jasność 60 (+5)
Odcień G12 (+5)
Kolor 70 (+5)
Punkt oglądania 3D - "+7"
Kolor niebieskiego 5

okulary przyciemniają obraz i nadają lekko zielonkawożółty odcień, dlatego mam podbite owe parametry.

Jak ktoś chce niech sprawdzi, i może zasugeruje jakieś zmiany.

Aha, TruMotion mam 6/9 a Lokalne przyciemnianie na Wysoki, niedawno oglądany MaxPayne wyglądał cudnie, czerń jak dla mnie wspaniała, biel taka jaką lubie (zimowa,lekko niebieska) :D
 
Ostatnia edycja:

ovner

New member
No i zonk :/ wgrałem wersje 05.01.01 i zmieniłem ustawienia USB Hub Count z 0 na 1 i zostawiłem USB Count 2 . Po włączeniu tv nie znajduje dysku z nagrywarki i nie działa pilot magic. Po powrocie USB Hub Count na 0 wszystko OK, zaznaczam że nie podłączałem dodatkowego huba, tylko hdd i magic podłączone do usb1 i usb2.
Nagrywarka dvr i time shift działa bez problemu.
 

neo292

Member
No i zonk :/ wgrałem wersje 05.01.01 i zmieniłem ustawienia USB Hub Count z 0 na 1 i zostawiłem USB Count 2 . Po włączeniu tv nie znajduje dysku z nagrywarki i nie działa pilot magic. Po powrocie USB Hub Count na 0 wszystko OK, zaznaczam że nie podłączałem dodatkowego huba, tylko hdd i magic podłączone do usb1 i usb2.
Nagrywarka dvr i time shift działa bez problemu.


Podłacz huba i sprawdź czy działa
 

akwedukt76

New member
Witam.

Ja chciałbym ostrzec przed zbytnim ingerowaniem w Menu serwisowe.
wiem co mowię, bo sam uwaliłem takimi zabawami swój miesięczny TV:fool:
Na szczęscie udało sie załatwić sprawę jeszcze w ramach gwarancji.
 

neo292

Member
Witam.

Ja chciałbym ostrzec przed zbytnim ingerowaniem w Menu serwisowe.
wiem co mowię, bo sam uwaliłem takimi zabawami swój miesięczny TV:fool:
Na szczęscie udało sie załatwić sprawę jeszcze w ramach gwarancji.
Napisz co zmieniłeś,że uwalił się TV? Staramy się dokonywać zmian sprawdzonych. Jak załatwiłeś sprawę gwarancji? każdemu może si e przydażyć taka sytuacja i twoje uwagi mogą być cenne z drugiej strony dlaczego LG nas dyskryminuje takie rzeczy jak DVR czy HUB powinno być od razu w tym sprzęcie ustawione. Duuuuży minus dla LG za to ---------------------------------
 

akwedukt76

New member
Napisz co zmieniłeś,że uwalił się TV? Staramy się dokonywać zmian sprawdzonych. Jak załatwiłeś sprawę gwarancji? każdemu może si e przydażyć taka sytuacja i twoje uwagi mogą być cenne z drugiej strony dlaczego LG nas dyskryminuje takie rzeczy jak DVR czy HUB powinno być od razu w tym sprzęcie ustawione. Duuuuży minus dla LG za to ---------------------------------

Na poczatek włączyłem tryby THX i wszystko było ok przez dwa dni.
ale zacząłem sie "bawić" dalej .
O ile dobrze pamiętam to po wejsciu w WhiteBalance- TV zgasł i już nie powstał .
na szczescie moje- nikt za bardzo nie wnikał. Tv nie miałem dwa tygodnie:hmm:

Teraz mam dylemat czy właczac te funkcje czy nie:roll:
 

neo292

Member
Na poczatek włączyłem tryby THX i wszystko było ok przez dwa dni.
ale zacząłem sie "bawić" dalej .
O ile dobrze pamiętam to po wejsciu w WhiteBalance- TV zgasł i już nie powstał .
na szczescie moje- nikt za bardzo nie wnikał. Tv nie miałem dwa tygodnie:hmm:

Teraz mam dylemat czy właczac te funkcje czy nie:roll:
Wszystkie funkcje o których tu piszemy można śmiało właczać DVR, THX, HUB ale oczywiście robisz to na własne ryzyko ;)
 

neo292

Member
Dobra. Mam takie Pytanie jak w tym TV ustawić odtwarzanie pełnoekranowe, mimo, że mam filmy 3D w rozdziałce 1920x1080 (16:9) 23.976 kl/s to tylko niektóre mam na full ekran reszte z pasami. Wie ktoś o co chodzi?
 

bergoncool

New member
Jako że jestem nowy witam wszystkich.Mam takie pytanie.Posiadam telewizor lg 42 LW570S i chciał bym się dowiedzieć jak mam się zalogować do Facebooka który jest dostępny w tym telewizorze skoro w User name można wpisać tylko 10 znaków a zamiast hasła jest tam pin i trzeba wpisać tyko cztery znaki?Chyba że to nie to samo co Facebook na PC.Z góry dziękuję.
 

wollverine

New member
Cześć, od pewnego czasu waham się z kupnem 42LW570S właściwie to wcześniej chciałem model 42LW5500 ale pomyślałem, że warto trochę dopłacić i mieć tuner satelitarny. W związku z promocją w jednym sklepie modelu 570S za cenę 2999 chciałem się zdecydować, jednak w żadnym sklepie z którym się kontaktowałem nie mieli go ( no może jeden lub dwa egzemplarze ale dawno nie aktualne), podobno jutro ma być, przynajmniej tak słyszałem parę dni temu. Od tamtej pory nic się nie zmieniło :). Z braku laku lepszy i makaron więc spytałem o model 5500, no i usłyszałem dziwną sprawę, mianowicie że model 5500 ma lepszą matrycę i ma coś czego 570S nie ma "sekwencyjne wygaszanie podświetlania". Słyszał ktoś z was o tym i czy to prawda. Wydaje mi się że sporo przeczytałem w tym temacie i z takim czymś się nie spotkałem. Wydawało mi się że to dwa równorzędne modele tylko że jednam ma tuner satelitarny a drugi go nie ma.
 

zbyniu4

New member
Witam. Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie LW570S. Jutro jadę po Tv i nurtuje mnie jedno a mianowicie. Mam stolik pod tv o wys. 40cm. Czy jak będę oglądał Tv stojąc przed nim to wyświetlany obraz będzie taki sam jak patrząc wprost na niego na wys. ekranu-czy nie będzie podobnego efektu jak patrzenie pod kątem?
Proszę o szybką odpowiedź.
 
Do góry