LG CINEMA 3D – telewizor LG LW570S - wszystko o serii LW 570S

tpat

New member
Niskie napięcie jest do 1 000V. Wysokie napięcie zaczyna się od 60 000V. Co za ścianą może powodować zakłócenia? I co uziemienie ma do rzeczy, skoro TV ma plastikową obudowę?
Może zacznij od kolumn, któe jako stojące praktycznie w 99,9% są nieekranowane.


Tak jak pisałem wcześniej wyniesienie kolumn nie pomogło.
 

neo292

Member
Niskie napięcie jest do 1 000V. Wysokie napięcie zaczyna się od 60 000V. Co za ścianą może powodować zakłócenia?

I tu się mylisz ja mam cyfrową kablówkę z Vectry i miałem zkłocenia do póki nie uziemiłem kabla od nich.

I co uziemienie ma do rzeczy, skoro TV ma plastikową obudowę?


Właśnie chodzi o plastikową obudowę, która nie tworzy ekranu dla silnych pól elektro-magnetycznych.


zresztą chodzi tu zapewne o banding
 
Ostatnia edycja:

zmysl84

New member
Witam.
Niedawno kupiłem TV 32LW570s i mam go połączonego kablem sieciowym do PC po to, bym mógł oglądać udostępnione filmy. Wszystko śmiga ładnie pięknie (na TV wykrywa sieć DLNA, foldery i pliki ładnie widać), lecz nie wiem jak mam włączyć napisy w filmach (czy to MKV, AVI...).
Próbowałem wyciągać z filmu MKV napisy (z tą samą nazwą) i nic.
A może po prostu nie da się w tę mańkę? Niektórzy piszą, że napisy im normalnie chodzą, a u mnie lipa. Pomóżcie! Proszę!
 

neo292

Member
Witam.
Niedawno kupiłem TV 32LW570s i mam go połączonego kablem sieciowym do PC po to, bym mógł oglądać udostępnione filmy. Wszystko śmiga ładnie pięknie (na TV wykrywa sieć DLNA, foldery i pliki ładnie widać), lecz nie wiem jak mam włączyć napisy w filmach (czy to MKV, AVI...).
Próbowałem wyciągać z filmu MKV napisy (z tą samą nazwą) i nic.
A może po prostu nie da się w tę mańkę? Niektórzy piszą, że napisy im normalnie chodzą, a u mnie lipa. Pomóżcie! Proszę!

Przeczytaj parę stron wcześniej było o tym, spróbuj użyć plexa.
 

M4co

New member
Witam Panów,
od kilku dni czytam Wasze forum, jest bardzo pomocne :) Śledzę ten wątek od tygodnia i w piątek zamówiłem 47lw570s. Mam nadzieję, że w poniedziałek już u mnie będzie i że nie przywita mnie wspomnianymi pasami...

Nie żebym reklamował ale jeśli już pasy okażą się i Twoją zmorą (nie życzę nikomu tego bo sam myślę nad tym modelem a tu taki zonk) ale LG rozdaje blu-ray i to mogłoby być jakąś osłodą a i ciekawi mnie czy to prawda z tymi odtwarzaczami, że wszystkim rozsyłają? Ktoś już z tego skorzystał? Jak to mówią blu-ray piechotą nie chodzi :p

Witam.
Niedawno kupiłem TV 32LW570s i mam go połączonego kablem sieciowym do PC po to, bym mógł oglądać udostępnione filmy. Wszystko śmiga ładnie pięknie (na TV wykrywa sieć DLNA, foldery i pliki ładnie widać), lecz nie wiem jak mam włączyć napisy w filmach (czy to MKV, AVI...).
Próbowałem wyciągać z filmu MKV napisy (z tą samą nazwą) i nic.
A może po prostu nie da się w tę mańkę? Niektórzy piszą, że napisy im normalnie chodzą, a u mnie lipa. Pomóżcie! Proszę!

A czy tu nie jest problemem format napisów? Bo najlepiej przekonwertować na .srt zamiast .txt, tv "podobno" ma problemy z tym drugim formatem.
 

Covsky

New member
Ponowie pytanie sprzed paru dni , prosze o pomoc

Czy model 55lw579s moze posiadac wifi dongle , czy trzeba to kupic oddzielne? i Ew jak wyglada sprawa z dostepnoscia bo magic motion w medimarkcie powiedizli mi ze raz mieli jeden pilot a czytalem tez ze sa z tym duze problemy , czy tak samo wyglada sprawa z wifi dongle? bo rozumiem ze bez tego aktualizacji np nie bede mogl robic bo podlaczenie przez kabel odpada

moglby mi ktos tez podrzucic tez linka gdzie jest opisana sprawa tego formatu mkv? bo rozumiem ze pliki trzeba na ten format zgrac zeby pozniej konwersja z 2d na 3d dzialala w tv tak(chybaa ze od razu sa odtwarzane w 3d), bo ze zwyklych dvd ripow czy tym bardziej dvix nie pojdzie ? z jakiego formatu tez pliki sie na mkv konwertuje , ewnetualnie skad mozna je od razu sciagnac ?
 

sebba

New member
Czytam tu o tych dziwnych pasach o obrazie jakby oglądanym przez firankę i myślę ze może to banding

Dużo jest przykładów tego w necie

Jeśli nie to może to być po prostu zanieczyszczona kurzem miedzy warstwami matryca
Mam to tylko że pionowo w stary TV 32" LG
Mieli to moi rodzice po około pół roku użytkowania na swoim TV też LG 37 cali (serwisant usunął w 10min)
Może TV zanim trafił do klienta stał gdzieś gdzie było zanieczyszczone powietrze a plastikowa matryca która nieźle zbiera kurz po po prostu jest brudna od środka (między warstwami)
Może też w fabryce nie zachowali czystości i poszło takie na sklepy - choć mało prawdopodobne po przecież jest kontrola techniczna chyba :/

Mam ten TV od 2 tygodni i nie zauważyłem takiego objawu puki co :/

Jest w trybie ekspert nawet taka plansza w trybie zaawansowanym - wzór - wewnętrzny wyświetla się wtedy biały ekran na którym u mnie jak się mocno przypatrzeć widać ledwo co ciemniejsze lub jaśniejsze (nawet lekko przebarwione) pola
 

sebabix

New member
Nie żebym reklamował ale jeśli już pasy okażą się i Twoją zmorą (nie życzę nikomu tego bo sam myślę nad tym modelem a tu taki zonk) ale LG rozdaje blu-ray i to mogłoby być jakąś osłodą a i ciekawi mnie czy to prawda z tymi odtwarzaczami, że wszystkim rozsyłają? Ktoś już z tego skorzystał? Jak to mówią blu-ray piechotą nie chodzi :p



A czy tu nie jest problemem format napisów? Bo najlepiej przekonwertować na .srt zamiast .txt, tv "podobno" ma problemy z tym drugim formatem.

witam, ja się zapisałem po blu-ray , w piątek napisali ze moja moje dane i rozpatrują czy mi się należy.Jak dostane to napisze po jakim czasie .
 

Woszkowaty

New member
I tu się mylisz ja mam cyfrową kablówkę z Vectry i miałem zkłocenia do póki nie uziemiłem kabla od nich.




Właśnie chodzi o plastikową obudowę, która nie tworzy ekranu dla silnych pól elektro-magnetycznych.


zresztą chodzi tu zapewne o banding
TV jest w II klasie ochrony, więc nie potrzebuje uziemienia (ochronnego) . Uziemienie (ochronne)polega na połączeniu części (metalowych) żeby uchronić Cię przed ewentualnym porażeniem. Nie pełni funkcji ekranu. Idąc dalej tą drogą można wpiąć dla sprawdzenia transformator separacyjny 230//230 z galwanicznie odseparowanymi uzwojeniami, wtedy można wyeliminować na 100% zakłócenia z sieci.
Ale to rak poza tematem.
Raczej faktycznie chodzi o banding :?
 

akwedukt76

New member
Ustawienie 3D-która ikona do BlueRay 3D?

Witam, ja mam taki dylemat. Jak ogladac 3d z BlueRay-a.
Konkretnie chodzi o ustawienie ( które okienko ) po nacisnieciu przycisku 3D. Czy 2D-3D, - ale to rozumie ,ze jest konwersja i nie na tym to powinno polegac- chyba...:?

Lewo- prawo i gora dół odpadają.
Pozostaje ostatnie i przedostatnie okienko wyboru- tylko ja nie widze zadnej roznicy w obrazie 3D miedzy nimi.

Dziwne, bo ogladając np. StreetDance 3D z Canal+ efekty fajne, a z BlueRay np. Sanctum,czi Piła 3D jakos lipa :|

Pochwalcie sie jaki ustawiacie tryb dla BluRay.

Pozdrawiam
 

tpat

New member
Jeśli tak jak mówicie jest to Banding (a po głębszym wczytaniu się tak to właśnie wygląda) to czy jest to przypadłość matrycy która nie zostanie uznana przez serwis jako usterka? Czy raczej każdy taki przypadek jest uznawany jako usterka? Jeśli to znany problem to może ktoś miał z tym już do czynienia w serwisie?
Dla mnie jest to nie do zaakceptowania. Tak jak pisałem na starszych TV mam ładniejszy obraz.
 

michald211

Klub HDTV.com.pl
vip
Jeśli tak jak mówicie jest to Banding (a po głębszym wczytaniu się tak to właśnie wygląda) to czy jest to przypadłość matrycy która nie zostanie uznana przez serwis jako usterka? Czy raczej każdy taki przypadek jest uznawany jako usterka? Jeśli to znany problem to może ktoś miał z tym już do czynienia w serwisie?
Dla mnie jest to nie do zaakceptowania. Tak jak pisałem na starszych TV mam ładniejszy obraz.
czytając TWOJE wcześniejsze posty zwróciłem uwagę na zachowanie się obrazu podczas oglądania meczy piłkarskich i zauważyłem że podczas przesuwania kamery w poziomie trawa na murawie strasznie się rozmazuje ,gdy obraz staje jest ok.
czy u Ciebie jest to samo czy może jest to normalne w tego typu telewizorach???
 

Covsky

New member
panowie , prosze o pomoc , chociaz z tym urzadzaniem wifi bo nie wiem czy sam mam kombinowac czy musze dokupic jakies urzadzenie
 

Covsky

New member
Koeljne tez pytanie mam zwiazane z napisami , Napisy w kilku filmach sa dobrze zsynchronizowane i wyswietlane na komputerze jednak po zgraniu na usb i odpalaniu przez tv pojawiaja sie o pare sekund szybciej i nie za bardzo wiem co mgoe z tym zrobic zeby zmienic konfiguracje na poprawna
 

neo292

Member
Koeljne tez pytanie mam zwiazane z napisami , Napisy w kilku filmach sa dobrze zsynchronizowane i wyswietlane na komputerze jednak po zgraniu na usb i odpalaniu przez tv pojawiaja sie o pare sekund szybciej i nie za bardzo wiem co mgoe z tym zrobic zeby zmienic konfiguracje na poprawna


W ustawieniach opcji wyświetlania video jest opcja do opóźniania lub przyśpieszania napisów
 

bebiko

New member
piszecie, ze nie ma input lag'a po przestawieniu na pc i tryb gra. gdzie sie przestawia na pc czy po prostu chodzi o wybranie wejscia gdzie jest komp podpiety ?
 

magic79

New member
Wciskacz na pilocie przycisk INPUT,po czym pojawia Ci się lista wejść.
Następnie naciskasz przycisk z zielonym prostokątem czyli "oznaczenie wejścia".
Później wejście do którego podłączony jest komputer lub konsola oznaczasz jako PC.
A na koniec jak już masz na TV obraz z konsoli czy kompa wybierasz Menu,opcję obrazu i zmieniasz standardowy na gra.

Z innej beczki.
Bardzo często znika mi EPG,tzn mogę wybrać tę opcję ale przy programach nie ma żadnych informacji,są puste pola.Z powrotem zaczyna działać dopiero po ponownym zaprogramowaniu kanałów.
Dodam,że na innym TV(Samie) EPG cały czas jest dostępne.
Spotkał się ktoś z Was z takim problemem?
 
Do góry