LG CINEMA 3D – telewizor LG LW570S - wszystko o serii LW 570S

bluray

Banned
Ponownie pojawia się opis nowego FW.
Tym razem w teście z 20.10.2011 by Rasmus Larsen;
LG Nano LW9800 review - FlatpanelsHD
"3D picture quality on LW9800 is great – really impressive. We recently updated our LW6500 review based on LG’s new 3D firmware, and LW9800 continues in the same lane. 3D detailing is very close to that of active 3DTVs and we experienced no crosstalk whatsoever (only when watching the TV from the top). I honestly think that LG’s Cinema 3D technology delivers as good or better 3D picture quality compared to active 3D LCD/LED models. "
 

azzarinio

New member
Mam pytanie odnośnie serii LW570S oraz serii lx9500 interesuje mnie 55"

1. Odległość od ekranu: 3,5-4 m
2. Jak słońce świeci w pokoju: pokój południowo-zachodni, okno od zachodu ok 5m od TV i daleko ok 9m od południa. Są rolety.
3. Jak duży jest pokój: 7x6m
4. Preferowana technologia: LED
5. Jaki masz obecnie telewizor: LED 32' Philips 5605'
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: film, wiadomości, sport
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: w dzień i wieczorem
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: lekkie światło po bokach TV lampki czarne oświetlają tylko góra dół, nie świecą na TV.
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: raczej ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa: nie wiem ale nie chce się przeglądać w TV w dzień. Nie mam doświadczenia ale słońce mocno w pokoju nie świeci.
11. Preferowana wielkość telewizora: 52-55"
12. Preferowana marka: LG, sharp
13. Czego nie lubisz w telewizorach: jak się zacina, smużenia oraz jak jest nierówno podświetlony.
14. Jakie urządzenia będą podłączone: Cyfra+, kino bose.
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 90% Cyfra+, 10% filmy HD.
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: niewielkie kąty
17. Czy ważne jest wifi: nie
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: niekoniecznie
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: narazie nie może kiedyś.
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD: niekoniecznie
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: niekoniecznie
23. Ma mieć slot na karty SD: niekoniecznie
24. Ma mieć tuner DVB-S: raczej tak
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI, DVB-S2
26. Jaki masz sygnał: Cyfra+
27. Ile programów HD: Cyfra+ full pakiet
28. Ma stać czy wisieć: wisieć
29.Rozdzielczość: Full HD
30.Dvb-t: tak
31.Na czym najbardziej Ci zależy: dobra jakość sygnału SD - skalowanie
32.Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 8h
33.Ile osób ogląda: 1-3
34.Jaka klasa cenowa? ok 6000zł

LG55LX9500 - 5999zł
Sharp LC-52LE830E - 5999zł
LG 55LW570S - 5980zł

Nad tymi modelami się zastanawiam ale nie wykluczam innych. Proszę o pomoc i z góry wielkie dzięki.
 

ovner

New member
Żeby rozwiać wątpliwości odnośnie szarej opcji Ekran zacytuje z instrukcji obsługi str 100
Ustawienie - Opis
EKRAN - Umożliwia dostosowanie opcji wyświetlania materiałów pochodzących z komputera.
Opcja:
Rozdzielczość - Wybór odpowiedniej rozdzielczości dla zawartości pochodzącej z komputera.
Auto. konfiguracja - Telewizor będzie automatycznie dopasowywał opcje wyświetlania.
Pozycja - Dostosowanie pozycji obrazu na ekranie.
Rozmiar - Dostosowanie rozmiaru obrazu.
Faza - Wyeliminowanie poziomych smug na obrazie.
Resetuj- Przywracanie domyślnych wartości ustawień.
 

zbyniu4

New member
Jestem przed zakupem TV. Zdecydowałem się na firmę LG tj 42LW570. Niestety z braku czasu zakup się przeciągnął. Niedawna przeczytałem news że LG wprowadza na rynek nowe serie w tym LW650. Proszę w takim razie o podpowiedzi-czy warto czekać na nowe TV od LG i czy będą się różnić od serii 570.
ps
Nie ma wątku o LW650 chociaż w niektórych sklepach już się pojawiły. Ciekawe tylko z jakiej dystrybucji pochodzą. Brak też jakichkolwiek opinii i testów nowych serii w sieci!!!
 

barteknowack

New member
Bez reklam
czy warto czekać na nowe TV od LG i czy będą się różnić od serii 570

matryca ma 200hz, model ten uzyskał aktualizację softu który podnosi jakość materiałów 3D w stosunku do 570 i innych 100hz, ma o jeden milion większy kontrast, ciupkę wiekszy crosstalk podobno, jest też o 900zł droższy, heh :)

Jeśli oglądasz obraz z 2m i zależy ci na jakości obrazu => wait and pay :D
 
Ostatnia edycja:

zbyniu4

New member
Szczerze mówiąc to już miałbym w domu LW570, tylko tak jakoś wyszło. Tv oglądam z odl. ok 3-3,5m także nie widzę tutaj problemu, sądzę że mógłby być nawet 47" ale po prostu większego nie chcę.
"Wait and pay"- tak tylko jak długo. Jak myślicie na święta w grudnie będzie u nas dostępny czy może wcześniej. Na razie ceny proponowanych są ok. 3,7 tyś. Jak dla mnie to ok a do grudnia o kilka stówek spadnie jeszcze.
 

neo292

Member
"Wait and pay"- tak tylko jak długo. Jak myślicie na święta w grudnie będzie u nas dostępny czy może wcześniej. Na razie ceny proponowanych są ok. 3,7 tyś. Jak dla mnie to ok a do grudnia o kilka stówek spadnie jeszcze.

Ja bym na to nie liczył. Nowy sprzęt na pewno nie stanieje (dopiero może w lutym) święta, ludzie kupują dużo i wszystko.
 

gary1985

New member
wiem że ten TV ma krawędziowe podświetlanie i cudów od niego nie można wymagać ale pytam czy u WAS na każdy rogu ekranu przy czarnym tle widać wyraźne świecenie(chmurki)...
próbowałem już zmniejszyć podświetlenie obrazu ale to tylko trochę pomogło???
ogólnie ten TV jest ok. lecz nie spodziewałem się że te świecenie będzie takie widoczne...

Szczerze posiadam ten model i żadnego cloudingu nie zauważyłem.Albo nie jestem na to jakoś wyczulony albo mam model z mniejszym cl.Tv oglądam zarówno w nocy jak i w dzień.

p.s chciałem otworzyć sobie plik mkv z pendrive ale tv nie chce go otworzyć.Trzeba wgrac sobie jakiś player?
 

ProTon1

New member
Soft

Dzięki serdeczne. Ściągnąłem, wgrałem, wszystko działa, SKYPE jest tylko gdzie kupić kamerę :)
prosze powiedz jak wgrac ten soft? Sciagnalem z linka tutaj zamieszczonego. Po rozpakowaniu na USB i podlaczeniu nic nie widzi na penie. Przez setup/wsparcie/aktual. oprogr. tez nic nie widze o mozliwosci przez USB
A dzisiaj dzwonilem do LG i powiedzieli mi ze nie bedzie mozna softu wgrywac przez USB poniewaz bardzo duzo mieli reklamacji z tego powodu.
Chciałem jeszcze zapytać czy USB Wi-fi LG AN-WF100 "adapter" można zastąpić jakąś innyą
"kartą sieciową" w postaci USB sticka, ktora dobrze by wspolpracowala z LW570s
 
Ostatnia edycja:

memeczyslaw

New member
W instrukcji wgrywania softu pisze tak:

1. Unzip the software file.
2. Insert the USB memory drive into a USB Port on your PC.
3. Make a folder on the USB drive named “LG_DTV”.
4. Save the software file to the “LG_DTV” folder

a więc sproboj utworzyć folder LG_DTV wrzuć tam rozpakowany plik ze softem podłącz i sproboj zaktualizować, powiedz czy działa?


mam pytanie jesli teraz kupie telewizor to będa one mialy najnowszy soft czy premierowy majowy? bo nie wiem czy aktualizować
 
Ostatnia edycja:

ProTon1

New member
W instrukcji wgrywania softu pisze tak:

1. Unzip the software file.
2. Insert the USB memory drive into a USB Port on your PC.
3. Make a folder on the USB drive named “LG_DTV”.
4. Save the software file to the “LG_DTV” folder

a więc sproboj utworzyć folder LG_DTV wrzuć tam rozpakowany plik ze softem podłącz i sproboj zaktualizować, powiedz czy działa?
Dziekuje bardzo! Wszystko poszlo ok soft zainstalowal sie w 100% nie zadnego problemu v04.04.11
 

ProTon1

New member
USB Wi-fi LG AN-WF100 - zamiennik

Chciałbym sie dowiedziec czy USB Wi-fi LG AN-WF100 "adapter" można zastąpić jakąś innyą
"kartą sieciową" w postaci USB sticka, ktora dobrze by wspolpracowala z LW570s.
 

memeczyslaw

New member
Rzeczywiście jest tylko plik Software_Upgrade_Guide(Language_English).ppt , wcześniej był ponad 167 megowy zip z softem, sprawdźcie ten link
Kod:
 http://www.lg.com/lgecs.downloadFile.ldwf?DOC_ID=KRSWD000006568&ORIGINAL_NAME_b1_a1=The_latest_firmware_file_v04.04.11.zip&FILE_NAME=KRSWD000006568-b1-a3.zip&TC=DwnCmd
Z opisu wynika jasno
Kod:
[B]The latest firmware file for upgrade[/B]

[What's new?]
Improve satellite channel receiving sensitivity.


ProTon1 ściągnąłeś z tego linku?
 
Do góry