LG CINEMA 3D – telewizor LG LW570S - wszystko o serii LW 570S

elliotek

New member
przy wyborze wejścia, naciskasz "oznaczenie wejścia" tam gdzie masz podpiętą konsolę i ustawiasz jako "PC", wtedy problem input laga znika w dowolnym trybie obrazu, choć nie można wybrać true motion z wiadomego powodu

Tylko u mnie raczej się tak nie da zrobić, ponieważ ja wszytko podpięte mam pod Amplituner ONKYO(xbox,bluray,cyfra) poprzez hdmi i jednym kablem z ampltunera do TV do hdmi1, tak więc oznaczenie wejścia nie ma chyba sensu?
 

elliotek

New member
Oznaczylem wyjście tak jak napisałeś, ale w takiej konfiguracji jak mam teraz. I nic to zmieniło, dalej aby grać i dobrze to wyglądało muszę przelaczyc na tryb Gra. Mam wrażenie ze to oznaczenie nic nie zmienia po za grafika na wejsciach. Jak dałem pc to dalej TrueMotion działał.
 

don111

Banned
wgraj najnowszy update do tego modelu, podobno to poprawia input lag
odnośnie gier, jeśli nadal po updacie będziesz miał po oznaczeniu wejścia jako PC truemotion, to jak grasz wyłącz tą opcję bo wprowadza duży input lag
 

robsonw1

New member
Panowie, a czy inny adapter wifiniz oryginalny LG bedzie kompatybilny z tym TV? mam standardowe urzadzenie wifi pod usb b/g/n i nie wiem, czy bedzie dzialalo...
 

elliotek

New member
wgraj najnowszy update do tego modelu, podobno to poprawia input lag
odnośnie gier, jeśli nadal po updacie będziesz miał po oznaczeniu wejścia jako PC truemotion, to jak grasz wyłącz tą opcję bo wprowadza duży input lag

Mam najnowszy soft, więc niestety muszę przestawiać na GRA:-( Ale mam jeszcze jedno pytania, bo mam też pilota Logitech Harmony ONE, nie wiecie czy da się tam ustawić, że przy wyborze "GRAJ" oprócz włączenia odpowiednich funkcji zmienił się też tryb obrazu na GRA i oczywiście jak wracam do oglądaj TV to żeby włączył się odpowiedni tryb?

Panowie, a czy inny adapter wifiniz oryginalny LG bedzie kompatybilny z tym TV? mam standardowe urzadzenie wifi pod usb b/g/n i nie wiem, czy bedzie dzialalo...

Gdzie na forum widział listę kompatybilnych kart WiFi, ale niestety nic z tej listy nie umiałem znaleźć i kupiłem oryginalną kartę LG.
 

kijku20

New member
Orientuje sie ktoś na jakim poziomie kształtuje sie input lag po wgraniu nowego softa ?? Pisałem do przedstawicieli Lg Polska ale jak nie było odzewu z ich strony tak dalej nie ma . TV strasznie mi sie podoba wiele pochlebnych opini itd. lecz dużo czasu spędzam przy konsoli i zastanawiam się czy będzie to dobry zakup . Prosze o pomoc
 

don111

Banned
lepszym wyborem do gier i nie tylko będzie jedna z plazm Panasonica z 3d model ST30 lub GT30 (no chyba że masz $ na VT30)
niski input lag przy znacznej różnicy szybkości panelu, lepszych kolorach, czerni
 

kijku20

New member
Czy była by to znaczna róznica podczas grania nie wiem czy bede w stanie to ocenic kożystam ze starego TV 24 cale wiec samo w sobie będzie to przeskokiem rewolucyjnym jak dla mnie :p jeśli chodzi o kase to dysponuje kapitałem około 4300 max wiem że nie jest to post na ten temat ale szybko zapytam czy lepiej lw570s czy Sharp le830 brałem pod uwage też Pnsonica plazme g30 lecz dużo czasu spedzam przed kosolą i przerażają mnie powidoki i wygląd.
 

don111

Banned
będziesz w stanie to ocenić bo kineskop nie ma problemu z ruchem tak jak obecne płaskie telewizory, zwłaszcza LCD bez systemów ruchu (a tylko w ten sposób będziesz grał bez opóźnień - input laga)
plazma ma dużo szybszy panel przy niskim input lagu, powidoków i wypaleń nie ma się co obawiać, zwłaszcza w Panasonicu, zresztą są systemy zabezpieczające typu pikel orbiter
zamiast G30 pomyślałbym o GT30
 

kijku20

New member
Dzięki za pomoc czyli rozumiem że jeżeli dziennie będe przesiadywał na Plaźmie panasonic (nie wiem której jeszcze) około 2 godziny to nie zostaną na stałe żadne powidoki ??? a jeśli zostaną to jak sobie z tym radzić ?????
 

simont

New member
Witam
Na wstępie przepraszam za błędy, ponieważ pierwszy raz zabieram głos na tym forum :)
Od wczoraj jestem posiadaczem 47LW570S i mam dylemat co do jakości obrazu. Wgrałem najnowszy soft, ale pomimo tego obraz na niektórych filmach, reklamach oraz na kanale z planszą informacyjną kablówki drga (na planszy na górze ekranu). Czy też Macie takie problemy ? Może ktoś ma rade jak się tego pozbyć, może jakieś ustawienia pomogą. Dodam tylo, że mam LCD Samsunga i tego nie ma, a źródło sygnału to kablówka analogowa i cyfrowa sd. Z góry dziękuje za pomoc.
 

cherryww

New member
Witam. Zakupiłem moduł NCam do tegoż telewizora i wszystko działa, satelita podpięta, kanały znalazło, obraz na programach HD igiełka (na niektórych oczywiście :) ale... no właśnie... przy przełączaniu kanału ("skakaniu" po kanałach) telewizor strasznie wolno reaguje na polecenia pilota. Niekiedy minie dobre kilka sekund, zanim zniknie obraz z programu X i zacznie się przełączanie na obraz Y. Czy posiadacze modułów w tym telewizorze też tak mają? Idzie się z czasem przyzwyczaić, ale drażniące trochę to jest.
 

don111

Banned
Dzięki za pomoc czyli rozumiem że jeżeli dziennie będe przesiadywał na Plaźmie panasonic (nie wiem której jeszcze) około 2 godziny to nie zostaną na stałe żadne powidoki ??? a jeśli zostaną to jak sobie z tym radzić ?????
w ustawieniach włączasz piksel orbiter, przesuwanie obrazu o kilka pikseli co pare minut
powidoki minimalne czasem są widoczne np jak jest czarna plansza bez sygnału (normalnie nie widać nic), ale powidok to nie wypalenie i sam szybko zniknie przy oglądaniu czegoś innego
żeby było niebezpieczeństwo musiałbyś grać w tą samą grę ze stałymi elementami na ekranie i nie oglądać nic więcej między graniem
jak gra nie ma żadnych statycznych elementów to możesz grać 24h na dobe...
 

simont

New member
Witam. Zakupiłem moduł NCam do tegoż telewizora i wszystko działa, satelita podpięta, kanały znalazło, obraz na programach HD igiełka (na niektórych oczywiście :) ale... no właśnie... przy przełączaniu kanału ("skakaniu" po kanałach) telewizor strasznie wolno reaguje na polecenia pilota. Niekiedy minie dobre kilka sekund, zanim zniknie obraz z programu X i zacznie się przełączanie na obraz Y. Czy posiadacze modułów w tym telewizorze też tak mają? Idzie się z czasem przyzwyczaić, ale drażniące trochę to jest.
Ja dzisiaj podpiąłem modum CAM od kablówki i zauważyłem, że kanały kodowane tak jak u kolegi zdecydowanie wolnej się wgrywają. Na kanałach analogowych i cyfrowych (ale nie kodowanych przez kablówkę) działa to zdecydowanie szybciej. Widocznie ten model tak ma i "sprawdzanie" uprawnień zajmuje cenne sekundy :( Czy posiadacze innych modeli tv też tak mają ?
 

mirmil99

New member
Ja dzisiaj podpiąłem modum CAM od kablówki i zauważyłem, że kanały kodowane tak jak u kolegi zdecydowanie wolnej się wgrywają. Na kanałach analogowych i cyfrowych (ale nie kodowanych przez kablówkę) działa to zdecydowanie szybciej. Widocznie ten model tak ma i "sprawdzanie" uprawnień zajmuje cenne sekundy :( Czy posiadacze innych modeli tv też tak mają ?

no jezeli to nie przypadlosc modulow, to bym jednak napisal na support LG, bo mozna to poprawic w kolejnych wersjach firmwaru...
 

slawo1711

New member
no jezeli to nie przypadlosc modulow, to bym jednak napisal na support LG, bo mozna to poprawic w kolejnych wersjach firmwaru...
Witam, n-TV z turbo-dekodera mam podłączoną kablem hdmi do 47lw570s i również mam przerwy przy przełączaniu kanałów, w tv który miałem wcześniej było tak samo więc "wina" leży po stronie N-ki.Pozdrawiam.
 

memeczyslaw

New member
moze ktoś wyrazić konkretną opinie na temat input laga? bo to pytanie ciągle krąży i nie ma jednoznacznej odpowiedzi, czy jest tutaj użytkownik tego telewizora który gra duzo na xboxie 360? jak wygląda gra? czy faktycznie nie da sie na tym grać? aha jeszcze jedno jaki dysk przenośny kupić zeby móc oglądać przez niego filmy? czy dysk 2,5 cala wystarczy? dzieki za pomoc
 
Do góry