LG CINEMA 3D – telewizor LG LW5500 - wszystko o serii LW 5500

berti82

New member
ok.dzieki.czyli jak "nabywam" jakis film z internetu w jakosci 3d to nie jestem wstanie na jego wstepie okreslić po jakiś oznaczeniach , czy bedzie pełne 3d ,czy tylko efekt głebi.moze polecił bys mi jakąś dobra stronke do "nabywania" filmów ,bo ta moja niby dobra ale znaleść film który ma lektora pl. albo chociaż napisy pl. , to problem.
jeszcze jedno Pawi.widze ze jesteś kumaty w temacie.wczoraj ściągnąłem dla syna bajke w 3D-Odlot-kopia mini hd 1080p. no mi sie ściągnęło jako jakis plik do.., nie wiem jak to nazwać -to wygląda jak delikatnie zagieta kartka papieru.czy do formatu mini hd jest potrzebny jakiś specjalny program aby sobie mógł to przetworzyć????
 

pawi595

New member
ok.dzieki.czyli jak "nabywam" jakis film z internetu w jakosci 3d to nie jestem wstanie na jego wstepie okreslić po jakiś oznaczeniach , czy bedzie pełne 3d ,czy tylko efekt głebi.moze polecił bys mi jakąś dobra stronke do "nabywania" filmów ,bo ta moja niby dobra ale znaleść film który ma lektora pl. albo chociaż napisy pl. , to problem.
jeszcze jedno Pawi.widze ze jesteś kumaty w temacie.wczoraj ściągnąłem dla syna bajke w 3D-Odlot-kopia mini hd 1080p. no mi sie ściągnęło jako jakis plik do.., nie wiem jak to nazwać -to wygląda jak delikatnie zagieta kartka papieru.czy do formatu mini hd jest potrzebny jakiś specjalny program aby sobie mógł to przetworzyć????
Żaden film 3D nie ma jakiegoś specjalnego oznaczenia mówiącego jakie są efekty,to zależy od tego jak film został nakręcony.Wszystkie filmy kręcone w technologii 3D są jak to nazwałeś ,,pełne",natomiast masa filmów dostępnych w necie to mniej,lub bardziej udane konwersje z 2 do 3D,a w tych pozycjach o wychodzeniu obrazu z ekranu raczej zapomnij/podobnie jak przy konwersji 2D do 3D w naszych tv /.Dlatego przed ,,nabyciem" sprawdź,które pozycje ukazały się w wersji 3D.
Jaką wielkość ma Avatar,którego oglądałeś i nie widziałeś efektu 3D?
Mini hd nasz tv odtwarza bez najmniejszego problemu i nie potrzebny jest żaden specjalny program.
Napisz jaki to film i czy jest w jednym ,,kawałku"czy w kilku.
 

berti82

New member
to jest ten film Pawi595
-http://www.exsite.pl/filmy_video_movies/filmy-3d-sbs/675689-biala-i-strzala-podbijaja-kosmos-3d-sbs-belka-i-strelka-zvezdnye-sobaki-2010-dubbing-pl-mini-hd1080psidebyside-djp.html.
GMZ-też tak myślałem dlatego nabyłem Avatara 13gb ful HD.JAKOSĆ FILMU JEST PIEKNA,GŁEBIA 3D TEŻ a jednak postacie z ekranu nie wychodzą .
 
Ostatnia edycja:

berti82

New member
Pawi595-jeszcze raz bo ten link ci chyba nie odpali .ten film to "biała i strzała podbijają kosmos" jest on w czterech partach,czy rarach ,nie wiem jak to sie fachowo nazywa.
 

pawi595

New member
Pawi595-jeszcze raz bo ten link ci chyba nie odpali .ten film to "biała i strzała podbijają kosmos" jest on w czterech partach,czy rarach ,nie wiem jak to sie fachowo nazywa.
Musisz mieć program do dzielenia i łączenia plików,jest na dole pod linkami do filmu/komputerświat..../
Masz tam także instrukcję jak to zrobić,gdybyś miał problemy pisz.
 

berti82

New member
dzieki pawi595 za podpowiedz,ściągnąłem programik,a reszta poszła już intuicyjnie, wszycho gra ,jestem kolejny krok do przodu .małymi kroczkami i moze ogarne to wszystko.jak pojawi sie kolejny znak zapytania to napewno sie odezwe,pozdro.
 

siucha

New member
@berti82

Mylisz podstawowe zagdanienia Full 3D niema sie jak do half z wychodzeniem z ekrany.

To real 3d lub posprocesing w studio czyli fake 3d.Na avatarze nie widziales jak wyskauje z ekrany bo za duzo tego tam nie dali ;)

Tu masz strone jakie filmy wychodza w real 3d(bedzie wypoadac z ekranu) jak i fake.Nie rozumiem o co szum?
Is it Real or Fake 3D?


W czterech partach rarach i nie wiesz co z tym zrobic.

Sciagnij zainstaluj winrar
Kliknij na jednym z rarow rozpakuj tutaj i ciesz sie filmem w jednym parcie .Po wiecej odsylam

Google - zdaj pytanie mniejszy BURDEL na forum ;)
pozdrawiam
 

berti82

New member
hej SIUCHA jak zauważyłeś dopiero raczkuje w temacie 3D,to fakt ,i sie nie wypieram.program winrar mam już zainsalowany dawno ,zmyliły mnie ikony które sie pojawiły zamiast spakowanych książek -to tyle na ten temat.z google korzystam jak mam problem,a zgadnij jaka strona jest jedną ze stron która mi sie wyświetla? Zgadłeś-HDTV-brawo. więc nie bądz taki sarkastyczny co do mojej osoby ,bo każdy ma prawo zaczynac.mimo to za stronkę dzieki,napewno przeanalizuje.dobrze ze na forum sa takie osoby jak Pawi595 którzy bez zbednych pretensji potrafią nakierować takich początkujących jak ja na odpowiednie tory .
 

pawi595

New member
@berti82

Mylisz podstawowe zagdanienia Full 3D niema sie jak do half z wychodzeniem z ekrany.

To real 3d lub posprocesing w studio czyli fake 3d.Na avatarze nie widziales jak wyskauje z ekrany bo za duzo tego tam nie dali ;)

Tu masz strone jakie filmy wychodza w real 3d(bedzie wypoadac z ekranu) jak i fake.Nie rozumiem o co szum?
Is it Real or Fake 3D?


W czterech partach rarach i nie wiesz co z tym zrobic.

Sciagnij zainstaluj winrar
Kliknij na jednym z rarow rozpakuj tutaj i ciesz sie filmem w jednym parcie .Po wiecej odsylam

Google - zdaj pytanie mniejszy BURDEL na forum ;)
pozdrawiam
Sorry siucha,ale absolutnie nie masz racji, ten film mógłby być spakowany w 2,3,4,5,albo 100 partach,a i tak winrar,ani zip go nie rozpakuje,został on podzielony zupełnie innym programem i żaden z powyższych sobie z tym nie poradzi.Berti doskonale wie do czego służy winrar i google,ale kto pyta nie błądzi.Nie uważam,żeby jego post zaśmiecał forum,jest przecież ono po to żeby w miarę posiadanej wiedzy pomagać użytkownikom.Jeżeli uważasz,że moje wpisy także zaśmiecają forum,to wybacz.
P.S.full 3Dsbs także istnieje,nie tylko half.
Pozdrawiam
 

siucha

New member
Sorry siucha,ale absolutnie nie masz racji, ten film mógłby być spakowany w 2,3,4,5,albo 100 partach,a i tak winrar,ani zip go nie rozpakuje,został on podzielony zupełnie innym programem i żaden z powyższych sobie z tym nie poradzi.Berti doskonale wie do czego służy winrar i google,ale kto pyta nie błądzi.Nie uważam,żeby jego post zaśmiecał forum,jest przecież ono po to żeby w miarę posiadanej wiedzy pomagać użytkownikom.Jeżeli uważasz,że moje wpisy także zaśmiecają forum,to wybacz.
P.S.full 3Dsbs także istnieje,nie tylko half.
Pozdrawiam

Ogolnie temat dotyczy :

LG CINEMA 3D – telewizor LG LW5500 - wszystko o serii LW 5500 ;) (dlatego polecilem google)
 

berti82

New member
No i właśnie Siucha,wracamy do sedna sprawy czyli LG Lw 5500 .A zgadnij co jest znakiem firmowym LG Lw5500-i znowu zgadłeś 3D! A zeby wbydobyc z tych telewizorów to na co je stać ,czyli piekne 3D trzeba wiedzieć jakie filmy nabywac. to by było na tyle,ten rozdzial uważam za zamknięty.pozdro.
 

Arbitur

New member
Witam wszystkich posiadaczy i użytkowników LG LW5500.
Posiadam owe (cacko) od miesiąca niestety od początku TV pozwala sobie na zwiechy i resety. Objawia się to od początku, czasem bywa to raz dziennie a bywa i cztery razy. Oglądając dowolny kanał (zazwyczaj w emisji cyfrowej) telewizor zaczyna smużyć obraz i zatrzymywać klatki trochę to wygląda jak zakłócenia, następnie obraz się zatrzymuje a dźwięk zasuwa dalej i po chwili takiej zwiechy następuje reset, tv się wyłącza i włącza ponownie. Sygnał nie jest za bogaty siła sygnału około 50%, jakość 80-100%. Po telefonie do centrum obsługi stwierdzili że jeszcze takiego przypadku nie było i przysłali serwis aby wymienił PCB (to ta płyta na której znajdują się gniazda wejść i wyjść). Zrobili zdjęcia wszystkich logów w menu serwisowym (widać w nim nieautoryzowane wyłączenia) ale serwisant nie potrafił zbyt wiele powiedzieć na ten temat, bredził coś o błędach procesora ale procesor jest na drugiej płycie tej której nie wymienili.Niestety serwis odjechał a następnego dnia było to samo. Czekam do poniedziałku i ponownie zgłaszam problem.
Stąd moje pytanie czy może ktoś z was spotkał się z takim problemem w swoim odbiorniku?
 

kipercz

New member
witam
mam taki problem z serwisem Ipla-nie wszystkie odcinki danego serialu są dostępne na TV a na komputerze uruchamiając Iple -są dostępne,dziwne,nie?
np serial "tylko miłość" na naszym lg 5500 są dostępne odcinki od 1-41 a potem od 56-go.Logując się do serwisu Ipla na kompie są dostępne brakujące odcinki- ma ktoś na to radę?
pozdr
 
Do góry