LG CINEMA 3D – telewizor LG LW5500 - wszystko o serii LW 5500

siucha

New member
witam.kupiłem 4dni temu lg 5500-47cali.posiadam telewizje kablową z dekoderem sd do którego moge sie podłączyc tylko przez wejscie euro.obraz nie jest zły ale mógłby być lepszy .cz jak zmienie dekoder na hd i podłącze go po kablu hdmi to poprawa kanałów oczywiscie nie transmitowanych w jakosci hd poprawi sie znacznie ,czy nie bedzie to widoczne????? kablówka zaproponowała mi również karte którą tylko wpinam w gniazdo mojego tv. prosze o porady bo to jest dopiero mój pierwszy tv tej jakosci,caly czas miałem 29 cali kineskopowy.za wszystkie porady bardzo dziekuje .

euro vs hdmi

Nawet jak nosisz baaardzo grube okulary obraz bedzie na plus kiedy zmienisz na hdmi ;) (nawet na sygnale sd)
 

siucha

New member
Witam,
mam pytanko. Jaka jest różnica pomiędzy modelami LW5500 a LW5590. Zastanawiam sie nad zakupem pomiedzy wyżej wymienionymi dwoma lub ewentualnie LW570S. Ceny tych 3 modeli są identyczne.
Przeczytałem na forum że 5590 posiada podobno funkcje nagrywania a 570S dekoder satelitarny. Ale czy są jakieś różnice w oprogramowaniu, jakości obrazu, odtwarzaniu filmów, ewentualnie jakieś inne?
Będę wdzięczny za poradę który z tych 3 modeli warto kupić przy założeniu że są w tej samej cenie.

Tutaj masz cala game ;) pzdr

Gamme LCD LG 2011 - Line-up - LCD Compare
 

berti82

New member
dzieki siucha za porade,jest bardzo cenna i wazna dla mnie. Mam jeszcze jedno pytanko które jest dla mnie bardzo ważne.bardzo czesto oglądam mecze,no i niestety tv nie nadąża za piłką jest efekt smużenia. czy jak zmienię dekoder i podłącze go pod hdmi a nie jak na starym dekoderze pod euro to efekt smużenia zniknie. dodam tylko ze mam TRUMOTION włączony na najwyższy i nie pomaga.a jak go brałem ze sklepu to sobie zastrzegłem zeby nadążał za piłką na meczach bo jest to dla mnie bardzo ważne.Mówili że da rade bez problemu.
 

bluray

Banned
Dopireo OLED prawdopodobnie wyleczy efekt smużenia.
Plazmy generują tgz. GREEN GHOSTING, czyli zielonkawe krawędzie.
W LCD są w tej sprawie różny systemy.
I różnienie sobie ze smużeniem radzą.
 

berti82

New member
ah. czyli jaki model bym nie miał tv-lcd/led to nie wyeliminuje tego smużenia piłki podczas meczu:sad:. to przykre że tv za 4000zł ma takie wady jak smużenie. no chyba że jest taki tv który to potrafi wyeliminować jest w podobnej cenie i ma podobne parametry jak lg 5500,czyli 46 cali minimum,3d i internet.
 

berti82

New member
tylko lg 5500

panowie i panie!!!! przed chwilą wyszedł ode mnie sąsiad z dekoderem tv kablowej,tyle ze ja mam dekoder SD,po euro złączu a sąsiad HD po HDMI. MOJE WSZELKIE WĄTPLIWOSCI ZOSTAŁY ROAWIANE.
tv LG 5500 47 cali jest najlepszy w swojej klasie za rozsądna cene-to jest fakt!!!!! jakosć kanałów SD na sąsiada dekoderze HD po kablu HDMI -REWELACJA !!!!!!! NO i co najważniejsze nie ma smużenia na meczykach :) :) :)
 

Kruszwica

New member
Po kupnie telewizora trzeba go specjalnie ustawiać by oddało swoje 100 procent jakości? Mam obawy przed kupnem tego sprzętu skoro jestem zwykłym laikiem i nie będę go potrafił 'ustawić' Wytłumaczy mi ktoś na czym to polega? Jest to mój faworyt jak do tej pory bo akualnie wybieram jakiś TV'k. Dobrą opcją wydaje się też to, że dorzucają okulary.
 

LGmaniak

New member
panowie za nic nie moge przerobic napisów txt na srt a zeby napisy zgrywały sie z filmem. np film avi napisy txt na kompie dobrze dzilaja a na tv lipa nie nadazaja, ktos napisal mi zeby przerobic na srt, ma ktos jakis dobry sposób?
 

berti82

New member
do kruszwica. tv-kazdy ustawia pod swój użytek ,a w lg 5500 jest tyle możliwości ze ci troche zejdzie.ja prawie caly dzień siedziełem w ustawieniach tyle ich jest. zaczynasz od kreatora obrazu a potem wchodzisz na Expert 1 i usawiasz pod siebie. ale z praktyki wiem że nawet jak bedziesz siedzial cały tydzien w ustawieniach to ci nic nie da jak nie bedziesz miał odpowiedniego sygnału ( dekoder hd, dobry kabel hdmi).to tyle
 

berti82

New member
jaki film 3d na lg 5500

pany jest taka sprawa. ściągnąłem sobie avatar fulHd 3D zajmuje 13gb 1080-264mkv.obraz jes super ,czysty,piekne kolory ,glębia jest ale nie ma tego pełnego 3D, obraz nie wychodzi z obrazu jak na filmach demo LG które sobie włączyłem. o co chodzi bo nie mam bladego pojecia. jakie filmy w jakim formcie musze ściągać zeby był ten pełen efekt 3D.
Prosze o pomoc !!!!!!!!
 

noyek

New member
Jak przelaczyc na pilocie pisanie liter w internecie jak w telefonie bo nie moge nigdzie tego znalesc i jak chce wybrac jakas litere to tylko numer wchodzi.
 

pawi595

New member
pany jest taka sprawa. ściągnąłem sobie avatar fulHd 3D zajmuje 13gb 1080-264mkv.obraz jes super ,czysty,piekne kolory ,glębia jest ale nie ma tego pełnego 3D, obraz nie wychodzi z obrazu jak na filmach demo LG które sobie włączyłem. o co chodzi bo nie mam bladego pojecia. jakie filmy w jakim formcie musze ściągać zeby był ten pełen efekt 3D.
Prosze o pomoc !!!!!!!!
Ściągnij z youtube reklamy Haribo,efekt wychodzenia z ekranu niesamowity.
 

pawi595

New member
Jak przelaczyc na pilocie pisanie liter w internecie jak w telefonie bo nie moge nigdzie tego znalesc i jak chce wybrac jakas litere to tylko numer wchodzi.
Po lewej stronie wirtualnej klawiatury masz taki globusik,a pod nim trzy pola:pierwsze z lewej na górze język eng lub pol-wybierasz pol,z prawej abc-tutaj wpisujesz litery,a pod spodem cyferki.Powodzenia.
 

polarek80

New member
Witam forumowiczów!
Temat trumotion był poruszany i wiem jak go wyłączyć. Tylko że wyłączenie działa na materiale puszczonym z pena lub dysku twardego. Natomiast kiedy film oglądam z satelity przez tuner zewnętrzny czy puszczony z DVD trumotion dalej jest włączone. Wciskając menu z pozycji ogladania przez HDMI nie ma możliwości regulacji. Kombinowałem różnie, najpierw wyłączałem trumotion puszczając materiał z dysku twardego ale to nic nie daję dalej po powrocie na satelitę jest efekt teatralny. Czyżby tylko można go wyłączyć z pozycji USB? Napiszcie jak jest u was?
 

noyek

New member
Po lewej stronie wirtualnej klawiatury masz taki globusik,a pod nim trzy pola:pierwsze z lewej na górze język eng lub pol-wybierasz pol,z prawej abc-tutaj wpisujesz litery,a pod spodem cyferki.Powodzenia.

To wiem tylko chcialbym pisac tak pilotem jak telefonem (litery na pilocie) nie wiem jak je wlaczyc
 

berti82

New member
pawi595,ja widziałem jakie ma możliwości lg 5500 w 3D na reklamach LG ,jest pieknie .Chodzi mi o to czy ktoś juz ściągną jakiś film lub bajke pełnometrażową która zawiera pełne efekty 3D-czyli obraz wychodzi z ekranu? ja juz ściągnąłem dwa rodzaje avatara jakis teledysk w 3D i nie ma tego efekyu wychodzenia z ekranu.:-(
 

pawi595

New member
pawi595,ja widziałem jakie ma możliwości lg 5500 w 3D na reklamach LG ,jest pieknie .Chodzi mi o to czy ktoś juz ściągną jakiś film lub bajke pełnometrażową która zawiera pełne efekty 3D-czyli obraz wychodzi z ekranu? ja juz ściągnąłem dwa rodzaje avatara jakis teledysk w 3D i nie ma tego efekyu wychodzenia z ekranu.:-(
Oki Berti.
Bajka-Żółwik Summy,Smerfy,Miś Yogi.
Film-Oszukać przeznaczenie 4,a zwłaszcza najnowszy Oszukać przeznaczenie 5,Krwawe walentynki,podobno Transformers 3D,ale jeszcze nie widziałem.
Dokument-Rafa koralowa 3D,Ocean przygód 3D,Wielki kanion.
Reklamówki Haribo nie są przygotowywane przez żadnego producenta tv,ale pokazują niesamowity efekt wychodzenia z ekranu,dzięki czemu można stwierdzić czy nasz tv dobrze sobie radzi w 3D.
Większość filmów 3D jest kręcona w technologii do środka,czyli pod kątem głębi,stąd tak mało efektów na zewnątrz.Podobno Bitwa Warszawska jest z dobrymi efektami wychodzenia z ekranu,ale jeszcze nie było premiery na BR 3D,więc nie mogę tego potwierdzić.
P.S.Super efekty wychodzenia z ekranu są na niektórych filmach XXX.
 
Do góry