LG CINEMA 3D – telewizor LG LW5500 - wszystko o serii LW 5500

p5zx

New member
Witam

Mam pytanie do użytkownika wszebor : Widziałem że sam bałeś się input laga w lg możesz mi na gorąco napisać jak to wygląda w praniu ??? i jakieś info odnisnie grania online i 3d też będą m ile widziane.

Pozdrawiam
 

wszebor

New member
Witam

Mam pytanie do użytkownika wszebor : Widziałem że sam bałeś się input laga w lg możesz mi na gorąco napisać jak to wygląda w praniu ??? i jakieś info odnisnie grania online i 3d też będą m ile widziane.

Pozdrawiam


Spróbuje jak najszybciej odp. na to pytanie, ale nie teraz.
Ponieważ teraz jest u mnie teraz szał na 3D [cała rodzina bez przerwy u mnie w pokoju siedzi] i nie mogę zrobić normalnie testu input laga.
Jak tylko zrobię to dam znać

Póki co jadę na HDMI-PC i wszelkich ustawieniach na GAME

Edit: Może ktoś mi odp. na moje poprzednie pytanie ?
 
Ostatnia edycja:

katt

New member
Nie wiecie czy dołożą i kiedy TVN Player i podobne temu dodatki do tego tv?
...

LG jeszcze w pierwszym kwartale 2012 roku planuje w swoich telewizorach udostępnić usługę TVN Player.
Jak dowiedzieliśmy się u źródła, serwis filmów i programów na życzenie produkowanych przez telewizję TVN, a dostępny poprzez usługę Smart TV LG miałby wystartować w okolicach kwietnia przyszłego roku. TVN Player wzbogaci obecną bibliotekę usług internetowych dostępnych po podłączeniu telewizora LG z serii Smart Tv do internetu. (nie moge podac źródła bo zamiast linku wyskakują gwiazdki)
 
Ostatnia edycja:

1robson

New member
Witam.Mam ten sam problem nie ma dźwięku na filmie demonstracyjnym.Te filmy które ściągnąłem z internetu w ogóle u mnie nie chcą się wczytać,pokazuje się komunikat Plik Nieznany.Są nagrane w formacie MKV.Tv jest podłączony do internetu i mam najnowsze oprogramowanie,w czym rzecz.
 

andrzeja

New member
Witam.Mam ten sam problem nie ma dźwięku na filmie demonstracyjnym.Te filmy które ściągnąłem z internetu w ogóle u mnie nie chcą się wczytać,pokazuje się komunikat Plik Nieznany.Są nagrane w formacie MKV.Tv jest podłączony do internetu i mam najnowsze oprogramowanie,w czym rzecz.

Z dźwiekiem w filmach mkv 3D jest kicha - prawdopodobnie jest jakiś błąd w oprogramowaniu. Pozostaje jedynie zgłoszenie w ramach gwarancji.
 

p5zx

New member
Czy ktoś z użytkowników grał na tym TV online w FPSy ???

Jak to jest z tym input lagiem w tej serii ? Czy nowy soft co był jakiś czas temu coś zmienił ?

Pozdrawiam
 

moroqq

New member
Czy też bolą was oczy podczas oglądania tego tv i macie efekt teatru bo u mnie cała rodzina to zauważyła mam telewizor dopiero trzeci dzień i wypróbowałem wiele ustawień znalezionych na forach niestety wciąż coś nie tak jest z obrazem w porównaniu do sony 40EX520 którego mają sąsiedzi. Zastanawiam się czy nie wymienić np na sony 40EX720, u sąsiadów w ex520 obraz jest dużo lepszy tz płynniejsze ruchy, nie ma jasnych rogów ekranu i programy sd wyglądają znacznie lepiej. Jedynie 3D jest super w tym LG i nie odczuwa się wtedy drgania obrazu, ale jestem w stanie zrezygnować z pasywnego 3D i mieć dobrą jakość obrazu ewentualnie dokupię aktywne okulary do ex720
 

moroqq

New member
Wyłącz TruMotion i powinno zniknąć to, co nazywasz "efektem teatru".

wyłączałem ale wtedy przy szybkich ruchach kamery strasznie skacze czy drży nie wiem jak to nazwać ale trochę męczy oczy. Sąsiada sony ex520 jest 50hz bez truMotion i innych bajerów a tam tego nie widać no może minimalnie przy bardzo szybkich ruchach, próbowałem już wielu ustawień z różnych forum i chyba jednak wymienię tego lg chociaż trochę mi szkoda 3D bo jest dobre oglądaliśmy avatara i harrego pottera i efekt świetny. Wcześniej mieliśmy plazme 42pfp5332 (zbiła się matryca) i obraz też był naturalny, może to jakaś wada mojego egzemplarza LG ? a co myślicie o aktywnym 3D w ex720?
 
Ostatnia edycja:

moroqq

New member
Poddałem się i wczoraj wymieniłem LG5500 na 40ex720 i muszę powiedzieć ze jest ogromna różnica w płynności i naturalności obrazu i to nawet na wyłączonym motionflow, zauważyłem też, że w ex72 jest większa szczegółowość przy wyświetlaniu gwiazd czy galaktyk Np. na national geographic hd także pod względem obrazu jest super i nie świecą rogi ekranu, ale niestety mam teraz tylko jedne okulary i mniejszy ekran:) w sklepie nie widać tej różnicy dwóch cali, ale w domu po wymianie z lg dało się zauważyć i to nawet sporą różnicę, ale nie żałuję bardziej mi odpowiada obraz w sony, w lg był męczący. Polecam lg do oglądania 3D, choć film z BR 3D w sony są chyba lepszej jakości albo mi się wydaje :), konwersja w sony beznadziejna, w lg była większa głębia, ale i tak z tego nie korzystam :) okulary mogłyby być tańsze, bo muszę dokupić chociaż jedną parę, ale myślę że teraz stanieją skoro większość wybiera pasywne:)
 

siucha

New member
Poddałem się i wczoraj wymieniłem LG5500 na 40ex720 i muszę powiedzieć ze jest ogromna różnica w płynności i naturalności obrazu i to nawet na wyłączonym motionflow, zauważyłem też, że w ex72 jest większa szczegółowość przy wyświetlaniu gwiazd czy galaktyk Np. na national geographic hd także pod względem obrazu jest super i nie świecą rogi ekranu, ale niestety mam teraz tylko jedne okulary i mniejszy ekran:) w sklepie nie widać tej różnicy dwóch cali, ale w domu po wymianie z lg dało się zauważyć i to nawet sporą różnicę, ale nie żałuję bardziej mi odpowiada obraz w sony, w lg był męczący. Polecam lg do oglądania 3D, choć film z BR 3D w sony są chyba lepszej jakości albo mi się wydaje :), konwersja w sony beznadziejna, w lg była większa głębia, ale i tak z tego nie korzystam :) okulary mogłyby być tańsze, bo muszę dokupić chociaż jedną parę, ale myślę że teraz stanieją skoro większość wybiera pasywne:)

Najlepsze sa takie wypowiedzi.

Nie umialem ustawic TV wiec jest do dupy i biore inny -polecam ;)

Wieksza szczegolowosc gwaizd powiadasz widzaiales?Na jakiej zasadzie ?Widziales ich wiecej moze?Policzyles?Ludzie litosci .Nie kupujcie zabawek ktopre was przerastaja i twierdzicie ze sa beeee
 

moroqq

New member
Najlepsze sa takie wypowiedzi.

Nie umialem ustawic TV wiec jest do dupy i biore inny -polecam ;)

Wieksza szczegolowosc gwaizd powiadasz widzaiales?Na jakiej zasadzie ?Widziales ich wiecej moze?Policzyles?Ludzie litosci .Nie kupujcie zabawek ktopre was przerastaja i twierdzicie ze sa beeee

Hehe:) pisałem, że przetestowałem wiele ustawień i zawsze występowało lekkie drżenie przy szybkich scenach lub z włączonym trumotion efekt teatru, który niektórzy tolerują mi to nie odpowiadało, więc wymieniłem. Większą szczegółowość zauważyłem właśnie przy bardzo małych jasnych punktach np gwiazdy, które w lg się lekko rozmywały przy ruchu kamery w sony jest lepiej mówię o materiale HD, pewnie nawet by mi to nie przeszkadzało i nie zauważyłbym tego gdybym nie porównał z innym tv. Nie mówię też, że lg jest beeee po prostu podzieliłem się moimi spostrzeżeniami na forum jednym odpowiada taki obraz innym nie. Zapytałem też kolegę z pracy, który kupił ten tv czy u niego też są podobne objawy i stwierdził, że nie a następnego dnia był zły, że go pytałem, bo zwrócił na to uwagę i zauważył dodatkowo u siebie, że przy włączonym trumotion niektóre sceny chwilami nienaturalnie przyśpieszają ja, np tego nie widziałem Może niektórzy tego nawet nie widzą lub nie mają możliwości porównania i są przekonani, że jest ok., Jeśli komuś to nie przeszkadza to może cieszyć się swoim tv (ja też wolałbym tego nie widzieć i się cieszyć, bo szkoda mi trochę tego 3D)
 

bogiman

New member
Taka jest prawda Panowie i Panie i zaklinanie rzeczywistości tego nie zmieni. Ewentualnie lepszy soft. Sam mam ten telewizorek ale nie kupowałem go z myślą o lepszym obrazie. Do tej pory miałem plazme samsunga i było naprawde dobrze. Dla mnie najważniejsze było to: 1) Energooszczędny 2) Tańszy od konkurencji 3) 3D polaryzacyjne + 7 par okularów 4) usługi internetowe tak dla ciekawości. Przed zakupem obraz sprawdziłem u kumpla i choć nie rzucał na kolana to nie odstraszał. W HD jest naprawde dobry tak samo jak w 3D, choć mam z nim problem ale to chyba przez moją wade wzroku (widze głębie ale nic nie wychodzi mi poza ekran, za to rodzinka a szczególnie dzieci widzą ten efekt doskonale). W SD obraz do zaakceptowania. Najlepszy tryb to ekspert1. Trumotion wg uznania ja mam wyłączony. Jak ktoś wcześniej zauważył w telewizorku na ustawieniach fabrycznych przeważają żółcie i brązy mi to osobiście nie przeszkadza więc nie bawiłem się ustawieniami zaawansowanymi (a jest ich full). Podsumowując to cieszę się, że go kupiłem. Spełnił moje podstawowe kryteria czyli cena i energooszczędność. Niezły obraz i świetne 3D. Jak dla mnie największą bolączką tego telewizora jest to co ma niby poprawiać jakość oglądania czyli trumotion i funkcja, która działa jak chce czyli auto podświetlanie. Czy może ktoś z was się orientuje czy nowości pokazane na CES2012 będą kompatybilne z naszymi telewizorkami? Szczególnie chodzi mi o pilota obsługującego polecenia głosowe
 

siucha

New member
Taka jest prawda Panowie i Panie i zaklinanie rzeczywistości tego nie zmieni. Ewentualnie lepszy soft. Sam mam ten telewizorek ale nie kupowałem go z myślą o lepszym obrazie. Do tej pory miałem plazme samsunga i było naprawde dobrze. Dla mnie najważniejsze było to: 1) Energooszczędny 2) Tańszy od konkurencji 3) 3D polaryzacyjne + 7 par okularów 4) usługi internetowe tak dla ciekawości. Przed zakupem obraz sprawdziłem u kumpla i choć nie rzucał na kolana to nie odstraszał. W HD jest naprawde dobry tak samo jak w 3D, choć mam z nim problem ale to chyba przez moją wade wzroku (widze głębie ale nic nie wychodzi mi poza ekran, za to rodzinka a szczególnie dzieci widzą ten efekt doskonale). W SD obraz do zaakceptowania. Najlepszy tryb to ekspert1. Trumotion wg uznania ja mam wyłączony. Jak ktoś wcześniej zauważył w telewizorku na ustawieniach fabrycznych przeważają żółcie i brązy mi to osobiście nie przeszkadza więc nie bawiłem się ustawieniami zaawansowanymi (a jest ich full). Podsumowując to cieszę się, że go kupiłem. Spełnił moje podstawowe kryteria czyli cena i energooszczędność. Niezły obraz i świetne 3D. Jak dla mnie największą bolączką tego telewizora jest to co ma niby poprawiać jakość oglądania czyli trumotion i funkcja, która działa jak chce czyli auto podświetlanie. Czy może ktoś z was się orientuje czy nowości pokazane na CES2012 będą kompatybilne z naszymi telewizorkami? Szczególnie chodzi mi o pilota obsługującego polecenia głosowe

Tryb ekspert 1 i 2 jest do Twojej konfiguracji a nie defaut :O

Bierzesz konfigurator obrazu i jedziesz ekspert 1 - dzien ekspert 2 - noc

to tyle :p
 

wszebor

New member
To są dla mnie jak na razie najlepsze ustawienia jakie miałem [połączenie ustawień z Home Theater + moje poprawki :D]

2D
Energy Saving: Off
Picture Mode: Expert1
Backlight: 35
Contrast: 90
Brightness: 52
H Sharpness: 50
V Sharpness: 50
Color: 52
Tint: 0
Expert Control

Dynamic Contrast: Off
Noise Reduction: Off
MPEG Noise Reduction: Off
Super Resolution Off
Black Level: High [ lub Low, to już od upodobania zależy]
Real Cinema: On
Color Gamut: BT709
Edge Enhancer Off
Color Temp: Warm
Gamma: 2.2
Method: 2-Point and 10-Point
Pattern: Outer
2-point
Contrast: Red -6, Green 0, Blue -34
Brightness: Red 2, Green 0, Blue 1
10-point
20IRE: Red -1, Green -1, Blue 0
30IRE: Red -1, Green 0, Blue -1
90IRE: Red -5, Green 0, Blue 0
100IRE: Red -9, Green 0, Blue 0
All Others: Red 0, Green 0, Blue 0
Luminance All 130

CMS settings: Color Tint

Red 0 -3
Green -4 17
Blue 0 0
Yellow -17 -2
Cyan 0 0
Magenta 0 0

3D
Energy Saving: Off
Picture Mode: Expert 2
Backlight: 65
Contrast: 90
Brightness: 52
H Sharpness: 50
V Sharpness: 50
Color: 52
Tint: 0
Expert Control

Dynamic Contrast: Off
Noise Reduction: Off
Digital Noise Reduction: Off
Black Level: High [ lub Low, jak wyżej ]
Real Cinema: On
Color Gamut: BT709
Edge Enhancement: Off
Color Temp: Warm
Gamma: 2.2
Method: 2-Point
Pattern: Outer
2-point
Contrast: Red -8, Green -2, Blue +2
Brightness: Red -2, Green +2, Blue -2
CMS settings: All 0
 

monique_1

New member
Posiadam taki telewizor - jesli podpiety do jakiegos urzadzenia to tylko przez HDMI osiagniecie max jakosc, obraz jest ustawiany na oszczedzanie - wtedy jakos jest kiepska - nalezy sobie ja przestawic.
Podlaczony do blu-ray 3d - ogladajac filmy 3d AVATAR, Tron itp - efekty sa swietne, jakosc obrazu ,kolory zawaliste:) lepiej niz w kinie bo kolory sa pelniejsze i nikt nie zaslania. Konwersja 2d do 3d dziala ale nie jest to tak piorunujace jak przy filmach zrobionych juz w 3d. Jedyny minus to nie wiem czy to kwestia filmu sciagnietego z sieci , pendriva - ale film w jakosci bluray tak jakby sie przycinal, i glos sie nie pokrywal z tym co na ekranie przesuniecie o 1s i nie ma opcji zeby to zmienic. Natomiast film .avi odtworzony z pendriva chodzil wysmienicie. Mowie o mozliwosc podlaczenia dysku zew albo pendriva i jakosci.
 

berti82

New member
witam.kupiłem 4dni temu lg 5500-47cali.posiadam telewizje kablową z dekoderem sd do którego moge sie podłączyc tylko przez wejscie euro.obraz nie jest zły ale mógłby być lepszy .cz jak zmienie dekoder na hd i podłącze go po kablu hdmi to poprawa kanałów oczywiscie nie transmitowanych w jakosci hd poprawi sie znacznie ,czy nie bedzie to widoczne????? kablówka zaproponowała mi również karte którą tylko wpinam w gniazdo mojego tv. prosze o porady bo to jest dopiero mój pierwszy tv tej jakosci,caly czas miałem 29 cali kineskopowy.za wszystkie porady bardzo dziekuje .
 

Fovski

New member
Witam,
mam pytanko. Jaka jest różnica pomiędzy modelami LW5500 a LW5590. Zastanawiam sie nad zakupem pomiedzy wyżej wymienionymi dwoma lub ewentualnie LW570S. Ceny tych 3 modeli są identyczne.
Przeczytałem na forum że 5590 posiada podobno funkcje nagrywania a 570S dekoder satelitarny. Ale czy są jakieś różnice w oprogramowaniu, jakości obrazu, odtwarzaniu filmów, ewentualnie jakieś inne?
Będę wdzięczny za poradę który z tych 3 modeli warto kupić przy założeniu że są w tej samej cenie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry