LG CINEMA 3D – telewizor LG LW5500 - wszystko o serii LW 5500

andrzeja

New member
Absolutnie nie mam żadnego problemu z tego typu plikami,nie odtwarza DTS-u,ale AC3 zawsze.

Próbowałeś odtwarzać pliki z filmami 3D np:
LG 3D Demo 1080p Half SBS AC3 - z 3D jest kicha :( - napisz proszę czy masz problem z takimi plikami. Ja sprawdzałem kilka filmów na różnych telewizorach w sklepie - niestety dopiero po zakupie swojego.
 

decklen

New member
Najprawdopodobniej wina jest levelu video. ściągnij tsMuxerGUI wsadz do niego ten plik mkv co nie chcec odtwarzać i zobacz jaki ma level. Wszystkie TV odtwarzają max level4.1
 

bialy-10

New member
Witam
Podpowie ktos jak połączyć LG LW5500 42' z kinem domowym LG ht306 pd.
Chodzi mi o to zeby dzwiek podczas ogladania TV slyszalny byl przez glosniki z kina domowego.
Przez jakie kable najlepiej to zrobic ?
 
Ostatnia edycja:

bialy-10

New member
Przez kabel optyczny

problem w tym ze nie ma w kinie wejscia optycznego a przynajmniej tak jest w opisie urzadzenia

Dane techniczne:
Typ zestawu głośnikowego: 5.1
Kolor: czarny
Subwoofer (RMS): 105 W
DVD nagrywarka: Nie
Odtwarzacz Blue Ray: Nie
Technologia 3D: Nie
Bluetooth: Nie
Liczba programowanych stacji: 50
DTS-HD: Nie
Dolby True HD: Nie
Wejście USB: 1
Wi-Fi: Nie
Wejście Ethernet: 0
Wyjście HDMI: 1
Wejście HDMI: 0
Skalowanie do 1080p: Tak
Wyjście komponentowe: 1
Wejście komponentowe: 0
Wyjście SCART: 1
Wejście SCART: 0
Wejście S-video: 0
Wyjście S-video: 0
Wyjście Video (cinch): 1
Wyjścia Audio (cinch): 0
Wejście optyczne: 0
Wyjście optyczne: 0
Cyfrowe wejście COAXIAL: 0
Cyfrowe wyjście Coaxial: 0
Wyjście słuchawkowe: 0
Model na rok: 2011
 
Ostatnia edycja:

bialy-10

New member
problem w tym ze nie ma w kinie wejscia optycznego a przynajmniej tak jest w opisie urzadzenia

Dane techniczne:
Typ zestawu głośnikowego: 5.1
Kolor: czarny
Subwoofer (RMS): 105 W
DVD nagrywarka: Nie
Odtwarzacz Blue Ray: Nie
Technologia 3D: Nie
Bluetooth: Nie
Liczba programowanych stacji: 50
DTS-HD: Nie
Dolby True HD: Nie
Wejście USB: 1
Wi-Fi: Nie
Wejście Ethernet: 0
Wyjście HDMI: 1
Wejście HDMI: 0
Skalowanie do 1080p: Tak
Wyjście komponentowe: 1
Wejście komponentowe: 0
Wyjście SCART: 1
Wejście SCART: 0
Wejście S-video: 0
Wyjście S-video: 0
Wyjście Video (cinch): 1
Wyjścia Audio (cinch): 0
Wejście optyczne: 0
Wyjście optyczne: 0
Cyfrowe wejście COAXIAL: 0
Cyfrowe wyjście Coaxial: 0
Wyjście słuchawkowe: 0
Model na rok: 2011


a moze polacze do kina wejsciem Wejście audio L/R ? czy przy takim polaczeniu musze jeszcze cos w kinie przestawiac ?
 

andrzeja

New member
Najprawdopodobniej wina jest levelu video. ściągnij tsMuxerGUI wsadz do niego ten plik mkv co nie chcec odtwarzać i zobacz jaki ma level. Wszystkie TV odtwarzają max level4.1

tsMuxerGUI - zgłasza mi jakiś błąd
z mkvinfo.exe mam poniższe informacje

+ EBML head
|+ EBML version: 1
|+ EBML read version: 1
|+ EBML maximum ID length: 4
|+ EBML maximum size length: 8
|+ Doc type: matroska
|+ Doc type version: 2
|+ Doc type read version: 2
+ Segment, size 279127289
|+ Seek head (subentries will be skipped)
|+ EbmlVoid (size: 162)
|+ Segment information
| + Timecode scale: 1000000
| + Muxing application: Lavf51.12.1
| + Writing application: Lavf51.12.1
| + Segment UID: 0x7e 0xa6 0xc5 0x32 0xc2 0x87 0x0c 0x1e 0x03 0x7b 0xa1 0x47 0xc
2 0x0e 0x87 0x9e
| + Duration: 278.878s (00:04:38.878)
|+ Segment tracks
| + A track
| + Track number: 1
| + Track UID: 1
| + Lacing flag: 0
| + Language: und
| + Codec ID: V_MPEG4/ISO/AVC
| + Track type: video
| + Default duration: 33.367ms (29.970 fps for a video track)
| + Video track
| + Pixel width: 1920
| + Pixel height: 1080
| + Display width: 1920
| + Display height: 1080
| + CodecPrivate, length 39 (h.264 profile: Baseline @L1.3)
| + A track
| + Track number: 2
| + Track UID: 2
| + Lacing flag: 0
| + Language: und
| + Codec ID: A_AC3
| + Track type: audio
| + Audio track
| + Channels: 2
| + Sampling frequency: 44100
| + Bit depth: 16
|+ Cluster
 

Alex0000

New member
Ten film LG 3D Demo 1080p Half SBS faktycznie idzie bez dźwięku na 47LW 5500 ale wszystkie inne SBS-y śmigają bez problemu.Może coś jest w filmie nie tak.
 

meehan

New member
Witajcie,
Mam do was takie pytanie w mm model LG 42LW5400 jest tanszy od LW5500 o 600zł. Czy jest sens doplacac do wyzszego modelu ? Jakie sa istotne roznice, bo z tego co wiem obraz jast taki sam. Czy po dokupieniu adaptera WIFI bede mogl na modelu 5400 ogladac filmy za pomoca DLNA czy przegladac strony internetowe? oraz czy telewizor ten obsluguje smart tv ?
 

andrzeja

New member
Ten film LG 3D Demo 1080p Half SBS faktycznie idzie bez dźwięku na 47LW 5500 ale wszystkie inne SBS-y śmigają bez problemu.Może coś jest w filmie nie tak.


Coś nie tak jest z LG 42LW5500 film na LG 42LW5400 idzie bez problemów. Sprawdźcie inne filmy 3D zapisane w SBS - również będzie problem z dźwiękiem.
 

dziendobry

New member
Zainstalowałem Plexa na Macu łączy się z TV z biblioteki automatycznie pobrał 33 filmy ale jakieś 50 pominął, nie wie ktoś jak je można dodać do biblioteki Plexa aby były widoczne również na TV.
 

izyda1

New member
od wczoraj też jestem właścielem lg 5500. Jak na razie sprawuje się dobrze.
Mam tylko pytanie czy znacie linki z których można pobrać filmy 3d (Ale nie do oglądania online tylko do zapisu na pamieć przenośną).
 

LGmaniak

New member
panowie jest problem. kiedy sciagne film w avi i sciagne do tego filmu napisy przez napi projekt to leca za szybko niz film, próbowałem synchronizowac na tv ale za kazdym razem napisy przyspieszaja, ma ktos jakies rady???
 

kipercz

New member
witam!
mam ten tv 2 tygodnie-jestem zadowolony,mam jednak kilka pytań:
po podłączeniu internetu padło pytanie czy chcę pobrac aktualizacje-klikłem tak i cos tam pobrało-mam wersje softu 05.01.10-klikam sprawdz aktualizację-wyszło ,że brak nowej aktualizacji.Na stronie LG jest nowa wersja -05.10.02Co wnosi 05.10.02 w stosunku do 05.01.10? i dlaczego tv sam nie aktualizuje się do tej nowszej wersji?
pobrany plik ma ok140MB -czy ktoś z Was wgrywał tą wersję?Czy jest ryzyko "uwalenia"tv podczas takiej operacji? co na to gwarancja?
Czy jest sposób na oglądanie filmów ze strony tvnplayer?
 

Alex0000

New member
od wczoraj też jestem właścielem lg 5500. Jak na razie sprawuje się dobrze.
Mam tylko pytanie czy znacie linki z których można pobrać filmy 3d (Ale nie do oglądania online tylko do zapisu na pamieć przenośną).


Wpisz w google " filmy hd " i na pierwszej od góry stronie masz sporo takich filmów.
 

dziendobry

New member
Nie wiecie co trzeba wyłączyć w tym TV żeby oglądając film i nie czuć się jakby leciała "Moda na sukces" albo teatrTV, jeszcze chciałem zapytać o Hz mój ma 200 a na panelu podglądu widzę tylko 50Hz (tym na górze) oglądając platformę "n" przez HDMI, można to zmienić na więcej?
 
Ostatnia edycja:

wszebor

New member
Dlaczego grając w grę w trybie 3D nie mogę ustawić obrazu na tryb Gra ? [Wejście HDMI ustawione na PC]
Mam tylko do wyboru Standard, Expert i kino chyba [nie pamiętam dobrze]
Mój soft to 04.04.10

PS: Pamiętam, że gdzieś się już na to pytanie natknąłem, ale nie potrafię tego odnaleźć.
Nie pamiętam nawet, czy to było tutaj czy na zagranicznym forum
 
Ostatnia edycja:
Do góry