LG C1 ochrona ekranu - logo

Manarino

Banned
Człowieku, daruj sobie personalne wycieczki bo one nikogo nie interesują. Przy okazji, kasę mam na 15 takich OLEDów, więc odczep się a stopki mojej nie musisz czytać, jak ci się nie podoba.

Jak opylisz to dziadostwo ze stopki, to będziesz miał prawie na 15 i pół takich oledów.

To żadne personalne wycieczki . Ja tylko z życzliwości dobrze Ci radzę : opyl to dziadostwo i kup sobie jakiś flagowy oled. Wtedy nie będziesz spekulował .Będziesz tylko wiarygodny .
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Tak dla twojej wiadomości i w nawiązaniu do braku wiarygodności, którą mi zarzucasz - kupiłem 2 mies. temu OLEda (Kiki może ci potwierdzić) ale oddałem go z uwagi na jakość obrazu, dźwięku oraz działanie systemu. Mówiąc krótko, daleko mu było do pochwał jakimi obsypujecie OLEDy. W międzyczasie, przez 10 dni stał w moim domu codziennie testowany.
 

Manarino

Banned
Tak dla twojej wiadomości i w nawiązaniu do braku wiarygodności, którą mi zarzucasz - kupiłem 2 mies. temu OLEda (Kiki może ci potwierdzić) ale oddałem go z uwagi na jakość obrazu, dźwięku oraz działanie systemu. Mówiąc krótko, daleko mu było do pochwał jakimi obsypujecie OLEDy. W międzyczasie, przez 10 dni stał w moim domu codziennie testowany.

Wiem , że miałeś przez chwilę oleda . Gdzieś trafiłem na ten wpis .Jaki to był oled , jakiś flagowiec z 2021 roku ?

Domyślam się , że testowałeś go razem z Sdmanem . Zakładam, że nawet skalibrował Ci tego oleda , bo to przecież specjalista od kalibracji .
Po Waszych wpisach , mogę stwierdzić z wysoką dozą prawdopodobieństwa , że te wasze "testy" odbywały się prawie napewno w nasłonecznionym pomieszczeniu , przy sygnale z kablówki.
Po wspólnych 10 dniowych "testach" jedyne czego wspólnie żeście się dopracowali, to wypaleń .

Mam rację , prawda ? Stąd taka a nie inna narracja z waszej strony . No i oczywiście te koszmarne odbicia .

A fakty są nastepujace : żaden flagowy led odkąd oledy pojawiły się na rynku nie dostał nigdzie referencji. Flagowe oledy w segmencie konsumenckim dostają je cyklicznie co roku .

Inżynierowie z Sony przy tworzeniu swojego studyjnego monitora, który jest referencją , zastosowali matrycę oled a nie led .

We wszystkich światowych testach porównawczych na tarczę trafiają tylko oledy . Jedynym odstępkiem od rutyny jest qled tylko i wyłącznie ze wzgl na hdr , szczytową jasność i niski input lag a i w tych aspektach przegrywa .

W związku z tym , jedyne co Ci pozostaje, to siać niedosyt z posiadania leda, któremu do obrazu premium jest bardzo daleko , co czynisz nieustannie w swych głupkowatych postach .
 
Ostatnia edycja:

Vex

Member
Bez reklam
@kola01
Widzisz. Tak to jest jak bazuje się na tym co inni napiszą. Fajnie, że autor tego obszernego tekstu zostawił włączoną funkcję automatycznej jasności i pewnie dynamiczny kontrast też został włączony. Były to pierwsze rzeczy jakie zostały u mnie wyłączone, bo robiły z bdb jakości filmów 4k kaszanę. Dzięki tej funkcji widać jak pięknie można udupić nawet droższy TV. Za te zdjęcia, które zamieszcza tam autor powinien zostać wylany na zbity pysk. Tak to wygląda na moim bieda TV i wierz mi, zdjęcie wyglądają 10x gorzej niż to co jest na TV. Zrób sobie sam zdjęcie tej sceny ze swojego TV to zobaczysz jaką autor ma fantazję.
 

Attachments

  • IMG_20211127_231334.jpg
    IMG_20211127_231334.jpg
    44 KB · Wyś: 42
  • IMG_20211127_231312.jpg
    IMG_20211127_231312.jpg
    11,8 KB · Wyś: 48

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każdy ocenia wg własnych potrzeb i dlatego jest świetnie, że rożni ludzie wybierają rożne modele.
Oledy mają się bardzo dobrze i od lat jako jedyne rosną rok do roku o 100%
 

SDman

Banned
Jak opylisz to dziadostwo ze stopki, to będziesz miał prawie na 15 i pół takich oledów.

To żadne personalne wycieczki . Ja tylko z życzliwości dobrze Ci radzę : opyl to dziadostwo i kup sobie jakiś flagowy oled. Wtedy nie będziesz spekulował .Będziesz tylko wiarygodny .

Zapewniałem , że im więcej twojego "śmiecenia" w wątkach tym bardziej cierpi jakość tego forum.
99% twoich treści to atak personalny i kompletnie nic w temacie wątku.
Co więcej twoja "wiedza" zwyczajnie ogranicza się do zakupionego modelu.
Pojęcia nie masz o dobrym ustawieniu TV, o skalowaniu, o powłokach antyrefleksyjnych, o materiałach do testów i warunkach w jakich są przeprowadzane.
Kupiłeś OLED to musi wygrać bo przecież kupiłeś.

Masz problem z samym sobą może zadzwoń gdzieś, bierz coś.
Zaśmiecasz forum, widocznie masz w tym interes.
Chwalisz się brakiem wypaleń po roku używania, pewnie obchodzisz się jak z jajkiem, za trudne jest dla Ciebie do zrozumienia, że inne osoby zwyczajnie chcą używać TV jak leci.
Pracuj nad sobą, przestań pisać rękoma (możemy poczytać) -radzę używaj mózgu, może zła karma cię nie dopadnie.
 

Manarino

Banned
Zapewniałem , że im więcej twojego "śmiecenia" w wątkach tym bardziej cierpi jakość tego forum.
99% twoich treści to atak personalny i kompletnie nic w temacie wątku.
Co więcej twoja "wiedza" zwyczajnie ogranicza się do zakupionego modelu.
Pojęcia nie masz o dobrym ustawieniu TV, o skalowaniu, o powłokach antyrefleksyjnych, o materiałach do testów i warunkach w jakich są przeprowadzane.
Kupiłeś OLED to musi wygrać bo przecież kupiłeś.

Masz problem z samym sobą może zadzwoń gdzieś, bierz coś.
Zaśmiecasz forum, widocznie masz w tym interes.
Chwalisz się brakiem wypaleń po roku używania, pewnie obchodzisz się jak z jajkiem, za trudne jest dla Ciebie do zrozumienia, że inne osoby zwyczajnie chcą używać TV jak leci.
Pracuj nad sobą, przestań pisać rękoma (możemy poczytać) -radzę używaj mózgu, może zła karma cię nie dopadnie.

Tobie również polecam ten sam schemat działania.
Opyl tego dziadowskiego leda q90t i ten swój jak Ty to mówisz "system" . Zgłoś się do Kikiego . Wpłać co tam uzbierasz jako zaliczkę i weź u Krzyska jakiś flagowy oled na raty ,(bo przecież za gotówkę nie dasz rady, z emerytury ciężko będzie uskładać na jakiegoś flagowca ). Na profesjonalną kalibrację nie bylło Cię stać ,
o czym nie raz nie dwa wspomniałeś. Profesjonalną kalibrację sobie zamówisz za parę lat, jak już z rat wyjdziesz .
Tym.sposobem będziesz posiadał obraz premium , miał również rozeznanie w materii oled. Będziesz wiarygodny w swych wpisach na temat tej technologii.
No i co najwazniejsze : zniknie Twój niedosyt , ta zgryzota posiadania sredniej jakości obrazu , której upust dajesz w swych glupkowatych wpisach .
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Obraz premium już posiadam jak i wielu innych innych użytkowników, tobie daleko do takiej jakości bo zoomowany obraz i refleksy słabo wyglądają. Proszę nie dyktuj innym jak mają żyć i co kupować bo pomyślę jeszcze, że jesteś...
I tak na zakończenie twojej kompletnej bezmyślności:
"...Będziesz wiarygodny w swych wpisach na temat tej technologii" bredzisz oczywiście o OLED.
Co ma posiadanie OLED wspólnego z jej wadami ?
WYPALENIA i REFLEKSY to największe wady tej technologii zabierające radość ze wspaniałego obrazu jaki ta technologia oferuje w odpowiednich warunkach oświetleniowych - nie każdy model to jest również oczywiste.
 
Ostatnia edycja:

Manarino

Banned
Obraz premium już posiadam jak i wielu innych innych użytkowników, tobie daleko do takiej jakości bo zoomowany obraz i refleksy słabo wyglądają.

Ten frazes z Twoje strony jest tak głupi, że aż nie chce się tego komentować.
Chyba demencja starcza zaczyna Ci już dokuczać, bo Ty człowieku już nawet nie zdajesz sobie sprawy , jak bardzo się kompromitujesz .

Twój obraz premium to led, który odkąd oledy pojawiły się na rynku konsumenckim , nigdzie nawet raz nie dostał referencji .
Flagowe oledy tą referencję dostają cyklicznie co roku .

W najważniejszych testach porównawczych ledy nawet nie są zestawiane . Najlepsze marki na testy wrzucają swoje flagowe oledy . Jedynie Samsung jest wyjątkiem, ponieważ w swoim portfolio nie posiada oleda . Ale nawet już Samsung pojął, że chcąc mieć w swej ofercie obraz premium musi posiadać wyświetlacze z panelem oled , dlatego zakupił od LG kilka set tysięcy czy tam kilka milionów matryc oled.

Inżynierowie z Sony tworząc swoj studyjny referencyjny monitor również zastosowali matrycę oled. Nie postawili na matrycę led, ponieważ uzyskanie obrazu premium jest na niej niemożliwe, nawet dzięki zastosowaniu najlepszej najnowocześniejszej elektroniki, algorytmów itp .


Inżynierowie z Sony , do produkcji swojego referencyjnego monitora BVM-X300 V2 zastosowali matrycę oled a nie led.

Daniel Dubreuil tłumaczy, dlaczego :

Produkty TRIMASTER EL™, charakteryzujące się znaczną przewagą technologiczną i posiadające o wiele więcej zalet niż monitory produkowane w starszej technologii, są dostępne na rynku zaledwie od 18 miesięcy, a już sprzedały się na świecie w ilości ponad 20 000 sztuk. Monitory te zaczęły pojawiać się niemal wszędzie. Są wykorzystywane w***produkcji filmowej, do podglądu obrazu z***kamer, jako monitory referencyjne do profesjonalnej edycji oraz, coraz częściej, jako monitory referencyjne w***wozach transmisyjnych. Tak więc dzięki technologii***OLED TRIMASTER EL™***transmisje na żywo będzie można realizować w***znacznie lepszej jakości obrazu niż dotąd. „Podstawowy powód, dla którego warto wymienić stare monitory LCD na te wyprodukowane w technologii OLED w telewizyjnym wozie transmisyjnym to znaczna poprawa jakości wyświetlanego obrazu, wyższy współczynnik kontrastu, szeroka rozpiętość całkowita i doskonałe odwzorowania szczegółów czerni” – wyjaśnia starszy specjalista ds. produktów w firmie Sony, Daniel Dubreuil.

Precyzyjne odwzorowanie czerni

„Główną bolączką branży w poprzedniej dekadzie był fakt, że żadne z dostępnych monitorów LCD nie były w stanie w sposób dokładny wyświetlić obrazu uchwyconego przez kamerę. Dlatego jakość obrazu z kamery była niższa, co oczywiście odbijało się na jakości produkcji. Kontrola poziomu czerni to czynnik decydujący o***finalnej jakości materiału. Monitory OLED poprawiają widoczność szczegółów o***małej luminancji, a***przez to pozwalają dokładnie regulować poziom czerni”. „Kolejną zaletą technologii OLED, zwłaszcza przy wyświetlaniu szybkich akcji sportowych, jest brak ciekłych kryształów, które muszą zmieniać swój stan. Dzięki temu nie występują opóźnienia w***odwzorowaniu ruchu, tak samo jak w***monitorach kineskopowych”, dodaje Dubreuil. „W przypadku imprez sportowych, gdzie niezwykle istotne jest, by monitor nie pozostawiał smug spowodowanych szybkim ruchem obiektów, wyświetlacze OLED mają znaczną przewagę nad LCD. Podczas innych transmisji na żywo, na przykład z***opery, wierne oddanie ruchu nie jest oczywiście najważniejszym czynnikiem. W***takich przypadkach podstawowe znaczenie dla uzyskania pięknego obrazu ma odwzorowanie czerni, zatem monitor OLED nadal będzie ogromną zaletą”.

Resztę artykułu można przeczytać tutaj : https://pro.sony/pl_PL/products/broa...-oled-monitors

Zamieszczony artykuł w dużym stopniu ukazuje przewagę panelu oled nad panelem led w kwestii osiągnięcia jak najlepszej jakości obrazu .
Jeśli panel oled jest stosowany w profesjonalnym sprzęcie by osiągnąć jak najlepszy obraz , to w segmencie konsumenckim spełni podobne oczekiwania . Panel led nie da tej jakości- jednoznacznie wynika to z treści tego artykułu.

Sdman - jesteś biednym emerytem , który w ciągu dekady posiadał tylko 2 telewizory . Q90t kupiłeś wielkim nakładem sił . Nie było Cię nawet staćna profesjonalną kalibrację. Z poziomu pulpitu tv, poustawialeś wszystko na oko w tym swoim ledzie i twierdzisz ze tv za 3.800 generuje obraz premium .

Tego steku bzdur naprawdę nie da się obronić.
 
Ostatnia edycja:

Manarino

Banned
Obraz premium już posiadam jak i wielu innych innych użytkowników, tobie daleko do takiej jakości bo zoomowany obraz i refleksy słabo wyglądają. Proszę nie dyktuj innym jak mają żyć i co kupować bo pomyślę jeszcze, że jesteś...
I tak na zakończenie twojej kompletnej bezmyślności:
"...Będziesz wiarygodny w swych wpisach na temat tej technologii" bredzisz oczywiście o OLED.
Co ma posiadanie OLED wspólnego z jej wadami ?
WYPALENIA i REFLEKSY to największe wady tej technologii zabierające radość ze wspaniałego obrazu jaki ta technologia oferuje w odpowiednich warunkach oświetleniowych - nie każdy model to jest również oczywiste.

Tak , zgadzam się: oledy zabierają radość tym, których nie stać na obraz premium . Jesteś tego znakomitym przykładem. Kiedyś oledy stanieją a moze wtedy będziesz mógł wygenerować środki z wlasnej emerytury na takiego oleda. Boje się tylko, że dememcja starcza, ktora już Cię dopadła(co kednoznacznie wynika z Twoich wpisów), pogłębi się na tyle, że nie zasmakujesz już wtedy swiadomie tej jakości.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Dzisiaj OLEDY są w cenach podobnych a nawet dużo niższych cenach od dobrych LCD, twoje argumenty są więc jak kulą w płot.
Przykłady? Proszę:
LG OLED 55A1 3248 zł.
Philips 55OLED706 3799 zł.
LG OLED 55C1 3999 zł.
itp.
 
Ostatnia edycja:

Manarino

Banned
Dzisiaj OLEDY są w cenach podobnych a nawet dużo niższych cenach od dobrych LCD, twoje argumenty są więc jak kulą w płot.
Przykłady? Proszę:
LG OLED 55A1 3248 zł.
Philips 55OLED706 3799 zł.
LG OLED 55C1 3999 zł.
itp.

Zawsze na mysli mam flagowe oledy .

Testy porównawcze, które mają na celu wyłonić najlepszy obraz zawsze odbywają się na profesjonalnie skalibrowanych oledach i to tych z najwyzszej półki, najwyższych modelach .
A tych akurat ceny są dużo wyzsze .
 

VitoCx

Member
Specjalnie zapytałem o C1 bo podana cena to jego wymysł, który miał pomoc w obronie tezy. Żenada. Flagowe oledy zmiatają LCD z planszy.
 

Manarino

Banned
Specjalnie zapytałem o C1 bo podana cena to jego wymysł, który miał pomoc w obronie tezy. Żenada. Flagowe oledy zmiatają LCD z planszy.

Domyśliłem się, ale nie poruszałem tego wątku.

W zasadzie to nie bardzo jest z kim dyskutować.

Mamy tu do czynienia z dwoma dyletantami , w dodatku skrajnie ubogimi .

Gdyby jeden sprzedał ten swój obraz premium q90t , wart 3.800 a drugi to dziadostwo ze stopki to nadal nie byli by stanie wspólnie pozwolić sobie na flagowy oled z 2021 roku takich marek jak : Sony , Panasonic, LG, Philips .

Trzeba być naprawdę totalnym ignorantem ,by twierdzić, że led w przedziale cenowym 3.800/ 6.500 , w zasadzis każdy led ,dodatkowo nie skalibrowany profesjonalnie generuje obraz premium porównywalny do jakości obrazu flagowych oledów .

Demencja starcza jedynie broni tych deletantów .
 

Manarino

Banned
Trzeba jasno sobie powiedzieć i raz na zawsze uświadomić z jakim dziadostwem mamy do czynienia .

Sdman - dziadek w przeciągu dekady miał tylko dwa tv . Plazmę st60 no i obecnie leda q90t , cena 3800 .
Na więcej nie było stać. Nie było go stać na profesjonalną kalibrację. Ustawił parametry obrazu na oko i twierdzi, że ma obraz premium .
Nigdy nie posiadał oleda .
Źródło sygnału jakie podaje temu ledowi to kablówka :)


Na temat drugiego znawcy tematu wiele można wyczytać z jego stopki .

No i z kim i o czym tutaj dyskutować?

Vito , zapytaj emeryta (sdman) jaki ma system audio ? :)
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Z tobą się nie dyskutuje ciebie się .... .Januś biznesu i tyle. Wklej choć jedno zdjęcie miśku swojego użekającego Łoleda. Pisać i kopiować teksty to każdy może, znać nie musi się ani za grosz.
Jak ja cieszyłem się w 1990 świetnym TV Sony Trinitron to no wiesz...co ty robiłeś lub dopiero planowałeś robić.
Za 3800 to se co najwyżej OLED`a kupić możesz tego z najniższej półeczki .
Który nie koniecznie wiedzieć musi co to skalowanie i obraz w ruchu.
 

VitoCx

Member
Niestety tak to właśnie wyglada. Najwiecej do powiedzenia maja osoby, czerpiące wiedzę jedynie z internetu. Spotkasz takiego domorosłego omnibusa i prowadź z nim dyskusje.
 

SDman

Banned
Jak myślisz, że kupienie OLED`a czyni z Ciebie fachowca -znawcę to o czym ja mogę z Tobą dyskutować -ładna pogoda jutro będzie chyba.
 
Do góry