LG C1 ochrona ekranu - logo

Primer77

New member
Mam do Was pytanie, nie mogę dojść do tego jakie ustawienie wybrać przy ochronie ekranu przed wyświetlanym logo.Czy najwyższa ochrona to ustawienie wysoka,niska czy wył?
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Ta funkcja jest tak idiotycznie opisana w menu, że sam się nad tym zastanawiałem, jak miałem TV na testy.
 

SDman

Banned
Jest jeszcze jedna wyższa -nie oglądać programów z paskami i logiem stacji lub robić to z największym zoomem.:roll:.
 

VitoCx

Member
Ta funkcja jest tak idiotycznie opisana w menu, że sam się nad tym zastanawiałem, jak miałem TV na testy.
A czego tu nie rozumiesz? Wybierasz stopień ochrony.. wysoka, niska albo wyłączasz funkcje. No faktycznie niesamowita rozkmina.

Jest jeszcze jedna wyższa -nie oglądać programów z paskami i logiem stacji lub robić to z największym zoomem.:roll:.

Najlepiej nie oglądać wcale.. co za herezje.
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
Najśmieszniejsze to : wymyślać, projektować, konstruować, produkować nowe cudowne technologie w telewizorach ..... i jednocześnie ostrzegać w instrukcjach obsługi (i tym samym zabezpieczać się prawnie przed reklamacjami) w jaki sposób nie można oglądać obrazu na telewizorze.
 

VitoCx

Member
Najśmieszniejsze to : wymyślać, projektować, konstruować, produkować nowe cudowne technologie w telewizorach ..... i jednocześnie ostrzegać w instrukcjach obsługi (i tym samym zabezpieczać się prawnie przed reklamacjami) w jaki sposób nie można oglądać obrazu na telewizorze.


Gdyby nie ciągły rozwój technologii to byś siedział całe życie przed ekranem jednego telewizora i nie wiedział, że coś może być lepsze od tego co masz. Każda technologia ma swoje wady i zalety, tak jak w życiu nic nie jest idealne. Jednak rynek Oledów się stale rozwija, ciekawe dlaczego..:hmm:


Producent w instrukcji wskazuje, że ta technologia jest wrażliwa na statyczne obrazy i mogą one powodować wypalenia. Natomiast te wypalenia obejmuje gwarancja i z tego co ludzie piszą w necie to są one uwzględnianie w toku reklamacji.



Ale jeśli ktoś kupuje OLEDA do oglądania tylko programów informacyjnych to jest albo głupi, albo nic nie wiedział kupując taki rodzaj tv.
 

SDman

Banned
Od siebie jeszcze dodam, że są osoby, które kupiły OLED'a i oglądają w trybie dynamicznym, który nie ma nic wspólnego z poprawnym obrazem. No ale chwalą się że mają OLED.
 

Jacek W

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam wrażenie że czasami producenci trochę błądzą
Najpierw zajefajny model, super technologia, mega ciekawe funkcje. Potem trzeba chronić swój produkt przed nim samym. Jadna opcja wyklucza drugą. Jedno ustawienie uniemożliwia włączenie innej opcji w dalszym menu. Potem całymi tygodniami człowiek siedzi i stara się to jakoś ogarnąć. A na koniec puszczą filmy w najgorszej jakości i wszystko szlag trafił.
 

Vex

Member
Bez reklam
Nie wiem czemu w każdym temacie musi być jakaś mini wojenka OLED vs. LCD :D Nie chcesz OLED to kup LCD.

Od 2 miesięcy mam C1. Pierwsze co musiałem zrobić to obniżyć jasność, bo wypalał oczy. Obecnie jasność pikseli OLED na 80, kontrast 80, jasność 45, gamma 2.4 i najważniejsze zakres czerni PEŁNY!
Rozumiem, że zdarzają się wypalenia na OLED, ale według mnie, żeby na obecnych TV one powstały to ktoś musi to robić specjalnie.

Nie da się oglądać tego TV na jasności np 100/50, a co dopiero wyższych.

TV służy jako monitor i telewizor. Grywam w gry, gdzie są stałe elementy HUD itd. Z ciekawości włączam sobie jednokolorowe plansze i nic. Pewnie, TV jest nowy, więc nie ma pewnie na razie szans, żeby coś się stało, ale jak coś się wypali to dam znać :)
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Argumenty w stylu mam nowego OLEDa i nic się nie wypala są tyle warte, ile stwierdzenie, mam nowiutki samochód i korozja go nie bierze, więc nie zardzewieje. Zarówno jeden jak i drugi przypadek nie przeczą faktom, że OLEDY sie wypalają, tak samo jak, samochody rdzewieję. Jak szybko to nastąpi zależy w dużej mierze od sposobu użytkowania. To że OLED się wypali, jest 100% pewne. Jednemu się wypali za pół roku, innemu za 5 lat. Jeśli często grasz, to bliżej jesteś tego krótszego okresu niż dłuższego.
 

Manarino

Banned
Argumenty w stylu mam nowego OLEDa i nic się nie wypala są tyle warte, ile stwierdzenie, mam nowiutki samochód i korozja go nie bierze, więc nie zardzewieje. Zarówno jeden jak i drugi przypadek nie przeczą faktom, że OLEDY sie wypalają, tak samo jak, samochody rdzewieję. Jak szybko to nastąpi zależy w dużej mierze od sposobu użytkowania. To że OLED się wypali, jest 100% pewne. Jednemu się wypali za pół roku, innemu za 5 lat. Jeśli często grasz, to bliżej jesteś tego krótszego okresu niż dłuższego.


Tobie się nie wypali ,więc po co się prujesz .
Tak mnie zastanawia , po co wstawiłeś w tą stopkę to dziadostwo ?
Nie lepiej było by to opylić , wpłacić uzbieraną za ten szmelc zaliczkę i kupić na raty oleda ?
Wtedy byś miał chociaż podstawę, by powielać te frazesy w nieskończoność o oledach itp , bo miał byś jakiś styk z tą technologią, obcował z nią na codzień.
No i stopka znacznie lepiej by się prezentowała.

A tak nawrzucałeś szmelcu w stopkę, prujesz się na potęgę na temat czegoś, czego nie posiadasz,nie użytkujesz..
Jedyne co , to się kompromitujesz.
Nie czujesz tego ?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mam oleda i się nie wypalił, miałem wiele samochodów i żaden nie miał rdzy .
Dla niektórych to zawód , dla mnie - radość.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Tobie się nie wypali ,więc po co się prujesz .
Tak mnie zastanawia , po co wstawiłeś w tą stopkę to dziadostwo ?
Nie lepiej było by to opylić , wpłacić uzbieraną za ten szmelc zaliczkę i kupić na raty oleda ?
Wtedy byś miał chociaż podstawę, by powielać te frazesy w nieskończoność o oledach itp , bo miał byś jakiś styk z tą technologią, obcował z nią na codzień.
No i stopka znacznie lepiej by się prezentowała.

A tak nawrzucałeś szmelcu w stopkę, prujesz się na potęgę na temat czegoś, czego nie posiadasz,nie użytkujesz..
Jedyne co , to się kompromitujesz.
Nie czujesz tego ?

Człowieku, daruj sobie personalne wycieczki bo one nikogo nie interesują. Przy okazji, kasę mam na 15 takich OLEDów, więc odczep się a stopki mojej nie musisz czytać, jak ci się nie podoba.
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
A z twojej bije pustka. Jak masz takie bzdury pisać to daruj sobie.

Przy okazji macie świeżą recenzję tego wspaniałego OLEDa. Nie dość, że się wypala., to jeszcze ma listę wad dłuższą niż zalet. I to wyższy model Philipsa z aktualnej produkcji. Niejeden LCD dostawał łącznie więcej punktów:
https://geex.x-kom.pl/recenzje/becz...test-i-recenzja-telewizora-philips-55oled806/

Jak widać, sama matryca to nie wszystko.
 
Ostatnia edycja:
Do góry