LG BX580 - odtwarzacz blue-ray 3D

mirej

New member
Nowy soft:
Ver: BD.8.97.142.D / DATE:2012.10.29
Ver: H80604 / DATE:2012.09.03


;-)
Po aktualizacji zauważyłem że nie ma opcji nagrywania płyt CD. Nie czyta przez USB plików *.m2ts
w których jest kodek wideo H264, jeżeli w pliku jest opis kodeka video MPEG to działa!!!
Do uzyskania informacji o pliku video użyłem. MediaInfo z pakietu K-Lite. :blagam: Czy istnieje możliwość wgrania starego softu BD.8.42.114.D tam wszystko działało.
 

misio777

Member
@mirej

Polityka LG w sprawie funkcjonalności ich odtwarzaczy Blu-ray
jest coraz "dziwniejsza" - obcinają możliwości (jak coś nie pisze
wprost w dokumentacji => To NIE MA ! :-(

W nowszych modelach jest jeszcze gorzej !
Chyba konsolidują softy od kilku modeli ?

Mój BX580 jest już w odstawce (u dzieci), nie analizuję już nowych softów - płyty chodzą - to jest OK.

Aktualna ver. MediaInfo 0.7.62.

Można wgrać starszy soft (downgrade) - z pena lub płyty, OSOBNO - SW oraz SERVO.
==================================================================

:hihi:
 
Ostatnia edycja:

mirej

New member
Nie instalujcie!!!!! BD.8.97.142D
Firmware zamyka możliwość oglądania filmów HD, AVC, m2ts, mp4, MKV które w MIME pliku ma avc, filmy z MIME mpeg jeszcze działają. Miałem nagrane na BD filmy z kamery w m2ts i teraz nie mam na czym oglądać!!!! LG blokuje możliwości sprzętu, które były dostępne w momencie zakupu. To draństwo !
 
Ostatnia edycja:

misio777

Member
Nie instalujcie!!!!! BD.8.97.142D
Firmware zamyka możliwość oglądania filmów HD, AVC, m2ts, mp4, MKV które w MIME pliku ma avc, filmy z MIME mpeg jeszcze działają. Miałem nagrane na BD filmy z kamery w m2ts i teraz nie mam na czym oglądać!!!! LG blokuje możliwości sprzętu, które były dostępne w momencie zakupu. To draństwo !

OJ, OJ - coś chyba przesadziłeś, u mnie pliki MKV i mp4 z AVC chodzą bez problemu !!!
======================================================================

Z plikami m2ts, mts, ts - zawsze były problemy, np. m2ts z jedną ścieżką dźwiękową => OK, ten sam z dwoma => wywrotka, m2ts z Dolby TrueHD lub DTS-HD Master Audio jako pierwszy w kolejce za video => wywrotka. Podobne perypetie z plikami MKV itd.

:hihi:
 

mirej

New member
Jednak nie przesadziłem.
Powrót do starszego firmware BD.8.42.130.D sprawił że wszystkie m2ts, mp4, H264 znów pięknie działają.
 

misio777

Member
@mirej

To mamy pat, u mnie na najnowszym sofcie pliki AVC(h264) działają u Ciebie nie ?
Tak nawiasem to większość pakuję do kontenera MKV (video+wybrane ścieżki audio->max HR).

:hihi:
 

marshal83

New member
Trochę odświeżę temat. Odtwarzacz zakupiłem 14.07.2011. Miałem z nim sporo przygód. Wgrywałem nowe softy.. myślałem że pomaga, tak naprawdę rozwiązywało dany problem tylko na moment. Krótko mówiąc ten odtwarzacz ma wadę fabryczną. Przestałem używać tego odtwarzacza na jakieś półtora roku, gdyż sprawiał zawsze jakiś denerwujący problem. Z lenistwa przekładałem termin wysłania do serwisu aż na ostatni moment 24 miesiące gwarancji. Wysłałem go w ten poniedziałek. Przyjechał kurier z DHL'a i zabrał go do serwisu do Łodzi. Mam nadzieję że zrobią go dobrze. Z tego co mi wiadomo wymieniają całą płytę główną. Gwarancji na ew. nie daj Boże 2gą turę reklamacji nie bedzzie już czasu. Chyba, że okres gwarancyjny jest przedłużany o czas odbioru od kuriera do dostarczenia z powrotem do klienta w co szczerze wątpię. W kazdym razie piszę ten post aby przypomnieć wam o tym że i wasze gwarancje mogą mieć się na ukończeniu i jeśli macie jakieś problemy ze swoim sprzętem to praktycznie na 100% z winy sprzętowej. Tak, że wysyłajcie od razu do serwisu wraz z podbitą gwarancją, dowodem zakupu(np. kserokopią)i opisem usterki. Ten model był/jest na prawdę świetny tyle, że miał wadę fabryczną.
Pozdrawiam.
 

marshal83

New member
Możliwe że masz rację ale wiekszość ludzi kupowała ten sprzęt gdy wyszedł bo był szałem nad szały, choc niektorzy faktycznie mogli czekac na obnizke cen i kupnic po np. 2 latach od pojawienia sie na połkach.(co z reszta nieozznacza ze tensprzet moze i ezal na tej polce 2 lata).
Do rzeczy... Oddali mi w piatek odtwarzacz. Wszystko śmiga tylko cos You Tube nie tryka ,wyskakuję wcąż informacja "Mogło wystąpić przeciżenie sieci"... z siecią wszystko ok Picasa i Pogoda działaja. Myslalem ze to moze chwilowy problem albo ze musze divixa zarejestrować ale to nie pomogło, od 4 dni wciąż problem z You Tube. Zaluje ze nie sprawdzilem tego czy dzialalo po naprawienu na tym sofcie co byl... bo pierw sprawdzalem najwazniejsze rzeczy a pozniej zrobilem updata. I teraz nie wiem o co cho z Tym YT? Ośieci mnie ktoś?
 
Ostatnia edycja:
Do góry