LG BX580 - odtwarzacz blue-ray 3D

marshal83

New member
Witam, wszystkich.
Od kilku tygodni jestem "szczęśliwym?" posiadaczem BX580

Jest to mój 2gi egzemplarz, gdyż pierwszy kupiłem w komisie i przed ukończeniem 2tygodniowej gwarancji rozruchowej zwróciłem z powodu NIE działającego portu USB. W każdym razie filmy Blu-Ray i divixy przez DLNA oglądało się znakomicie.

Sprzęt oddałem, zwrócono mi pieniądze, po mimo tego ,że USB udało im się naprawić, nie chciałem brać tego konkretnego egemplaża w obawie przed ponowną usterką portu USB (jak próbowano mi wmówić to przez moje updaty softu).

Dołożyłem do interesu 120zl i udało mi się nabyć nowiutki LG BX580 za 444zl w normalnym sklepie z pełną gwarancją.

Pierwszą i chyba nie najszczęśliwszą rzeczą którą zrobiłem było wgranie najnowszego softu:
MAIN VER: BD.8.42.127.D
SERVO VER: H80602 (H08SAN)

Od tej pory mój odtwarzacz zaczął żyć własnym życiem.
Przy zamkniętej przedniej klapce po uruchomieniu ŻĄDA włożenia płyty... inaczej jest błąd płyty i tak w koło Macieju- wysuwa ciągle tackę nie reagując na żadne inne polecenia z pilota.
Czasami w ogóle się nie chce włączyć, chociaż zupełnie przypadkiem odkryłem, że po włożeniu czegokolwiek do portu USB, włącza się jakby nigdy nic.
Cały czas muszę mieć otwarty przedni panel ! Tylko wtedy nie dopomina się o wsadzenie płyty na tackę a włącza się normalne menu.

Bardzo nielubi się z moim dyskiem zewnętrznym LG 500GB 2.5' HXD7. Fakt, że jest to dysk USB 3.0 ale nie powinno mieć to żadnego znaczenia gdyż dysk jest przecież kompatybilny wstecz. Wiec po podłączeniu dysku i włączeniu sprzętu pokazuje się error, czasami się włączy i powoduje, że mój nowiutki dysk wydaje jakieś dziwne odgłosy a czasami działa jak gdyby nigdy nic. Zupełnie tego nie rozumiem i nie ma na to żadnej reguły.
Najlepiej gdy nic nie jest podłączone i przednia klapka opuszczona, wtedy gdy nie komplikuję mu za bardzo życia da mi obejrzeć coś przez DLNA (napisy oczywiście wyświetla niepoprawnie ale to podobno norma przez dlna?).
Broń Boże nie mogę włączyć ponownie pliku który ostatnio oglądałem bo się po prostu wyłączy... Trzeba włączyć go ponownie odczekać swoje w kolejce (wiadomo DLNA musi się załadować) i wtedy już można ponownie otworzyć plik przy otwieraniu którego przed chwila się wyłączył.

Mógł bym pewnie wynaleźć jeszcze parę udziwnień ale po co...
Dodam jeszcze tylko, że za cholerę nie chce mi czytać plików .MKV

W każdym razie filmy Blu-Ray odtwarza pięknie a tym przecież koniec końców jest... odtwarzaczem...

Ludzie, żarty na bok ALE CZY mój BX580 jest nawiedzony/uszkodzony.
Czy macie jakieś lekarstwo na moje bolączki?
Serwis?!?, a może da się zrobić jakiś downgrade (wgrać starsze stabilniejsze oprogramowanie) proszę o rady. Czy wasze BXy też są takie porąbane?????? :|
 

marshal83

New member
Nie wiarygodne, już robiłem wszystko z tym odtwarzaczem i dalej nie chciał się włączyć. Już nawet znalazłem papiery i adres najbliższego serwisu.

Pomyślałem a co mi tam i przywaliłem z płaskiej w sam środek górnej obudowy.
CUD !!!! WŁĄCZYŁ SIĘ !
Od razu wgrałem przedostatnią wersje oprogramowania z pendriva i na razie nie zapeszając DZIAŁA :krol:
 

marshal83

New member
UWAGA!

Wszelkie problemy których doświadczacie ostatnio na swoich BX580 wynikają z wadliwego wypuszczonego jako ostatni Firmware. Do czasu wypuszczenia kolejnych poprawionych oprogramowań, zalecam wgranie ostatnich sprawdzonych prze ze mnie:

Firmware update for BX580:
LG_BD_5200B32[1].ROM_JAN.28.2010.zip


Pomoc techniczna dla produktu LG: BX580
 

misio777

Member
Ja też mam BX580 (BX582 na sprzęcie) od końca stycznia.

Aktualnie najnowszy soft, potwierdzam problem z plikami
video z USB, DLNA i LAN.:x

Jest jednak prostsze rozwiązanie niż cofanie się z softem !

Włożyć jakąś płytkę DVD z jakimś filmem na stałe i jest OK !!!
===============================================
Po starcie BX zaczyna odtwarzać z DVD - zatrzymujemy.
Menu i wybieramy co chcemy -> JEST OK !!!
===================================
Jeśli chodzi o pliki MKV to u mnie chodzi praktycznie wszystko !
Łącznie z 1080p i 3D !!!
Oczywiście z pena, HDD przez USB oraz LAN/DNLA. ! :p
Przełącza ścieżki audio oraz napisów wmuxowanych jak i zewnętrznych. :p

Potrzebny jest tylko jeden myk!
========================
Do poprawnego działania filmów MKV na TV oraz stacjonarnych
odtwarzaczach, zalecenie jest użycie-przemuxowanie programem
mkvmerge z pakietu mkvtoolnix v3.0 - !!!
http://www.bunkus.org/videotools/mkvtoolnix/win32/mkvtoolnix-unicode-3.0.0-setup.exe
Zaznaczam v3.0 !!!.
===============
Tzn. wczytać "add" nie działający plik do programu "mkvmergeGUI",
"Start muxing", otrzymujemy nowy działający plik z tą samą nazwą + (1).
I to wszystko !

Jak ktoś ma nowszą ver. to trzeba ją usunąć przed wgraniem 3.0 !!!
W nowszych ver. pakietu - trzeba się trochę bawić opcjami.

Jedyna upierdliwość tego BX'a to brak możliwości odtwarzania
gołych plików audio w formacie FLAC oraz AC3 i DTS.



Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

marshal83

New member
U mnie występuje jakiś dziwny problem z samoistnym wyłączaniem się odtwarzacza. Tak jakby brakowało mu prądu i się wyłącza z tego powodu (problem występuje przy odtwarzaniu z głownie z USB czasami po prostu płyty BD). Gdyby był to komputer stwierdził bym po prostu że ma za słaby zasilacz i dlatego się wyłącza. Coś na rzeczy może być tez z kodekami ale raczej obstawiał bym zasilanie. Jeśli chodzi o odtwarzanie filmów z HDD to po prostu porażka, normalnie pokazuje mi katalogi itd. ale gdy wybieram już film niezależnie od formatu ( divx, mkv, avi...) odtwarzacz wczytuje (przygotowuje sie do odtworzenia i nagle po prostu się wyłącza. Czasami wyłącza się po np. 3 sekundach odtwarzania. Jeśli chodzi o pendrivy sytuacja jest podobna, ale jest drobna róznica którą za moment opiszę.
Włączając odtwarzacz... czekam na wyświetlenie sie menu... wybieram plik z usb... i po kilku sekundach nagle odtwarzacz sam z siebie się wyłącza (tak jakby odłaczyć poprostu wtyczkę). Ale CO DZIWNE, jeśli pierw pobawie sie troche, sprawdzę pogode, przejrzę DLNA, (dlna czyta bez żadnych problemów [nie wyłącza się])i wtedy czyli po jakichs 3 minutach wchodzę na USB czyli pendriva, pliki wideo odtwarzaja sie zupełnie normalnie(odtwarzacz nie wyłacza się), niestety metoda ta nie dziala przy podłączonym HDD. Dysk mam USB 3.0 2,5 cala zasilany jedynie z kabelka USB. jest to model LG HXD7 500GB. Normalnie kupił bym dysk WD ale jakoś tak pomyślałem że mam TV, BD firmy LG to czemu by nie i do kompletu dysk tej firmy. Prubowałęm też z dyskiem WD 1TB 2,5' efekt taki sam. Jest to strasznie irytujące. Fakt są to dyski usb 3.0 ale sa kompatybilne wstecz i czasami (kiedyś) dzaiłały normalnie z tym odtwarzaczem. Próbowałem juz róznych softów poza drobnymi zmianami o ktorych nie warto pisach efekt zawsze jest ten sam. Czasami odtrawrzacz wogóle nie chce się właczyć, czasami włacza się ale bez działajacego frontowego wyświetacza(diody pokazujace minutnik itd...) Wtedy wystarczy przypierdo*ić delikatnie lecz stanowczo w niego, ew. mozno nim potrząsać. MAM JUZ DOSC TEGO GOWNA. na szczęście po rozmowie z infolinia dowiedziałem się ze mam wezwac kuriera DHL opisać problemi wysłać im go do naprawy na ich koszt. TAK ZROBIE! bo mimo tego ,że ciezko bedzie mi sie z nim pożegnać, DLNA naprawde uzywam codzinnie (ogromna sieć LAN, wielki wspolny serwer filmowy). Mam nadzieje ze sostane nowy egzemplarz lub chociaż wymienią w nim wadliwe elementy (podejrzewam zasilacz ale kij wie. KOCHAM GO I NIENAWIDZĘ!!! mozę doradzicie jakiś inny odtwarzacz BD-LG lub Samsunga(na czas naprawy a pozniej zostanie przeniesiony na inne stanowisko pod tv Samsunga) nie musi być 3D musi mieć USB i DLNA(xytać te wszystie formaty z mkv włacznie/głownie) i być w miare tani. Dzieki za wspołpracę i odpowiedz, przecież o to właśnie chodzi na forach. Pozdrawiam...

Edit. Moj pierwszy odtwarzaczy BX580 kupiłem w komisie, używany ale widać że niebył długo używany (oryginalne baterie były jeszcze w pilocie (stary soft) tam też wogóle nie działało USB, pozatym wszystko ok, oddałem kupiłem ten o ktorym teraz pisze (nowy)- ale wystawowy puszczali sobie avatara na nim w sklepie, ostatnia sztuka, podobno długo go nie używali ale kto to wie? Fajnie ze zapomnieli wyjąć płyty... teraz mam avatara w wersji 2d/3d na BD gratis :p
 
Ostatnia edycja:

jbravo

New member
Z moim jest dokładnie tak samo (sam się wyłącza). Kupiłem jakies 2 miesiące temu, zaktualizowałem soft i w końcu wysłałem pare dni temu do serwisu na ich koszt - zobaczymy co z tym zrobią...
 
Ostatnia edycja:

damian820927

New member
Bez reklam
Nie polecam nikomu tego LG omijać go szerokim łukiem, miałem kiedyś krótką przygodę z dwoma takimi egzemplarzami. Kupione i po jednym dniu zwrócone do sklepu i zwrot pieniędzy, obraz piękny i nic po za tym, miał nawet problem z niektórymi ścieżkami dźwięku HD MA, problemy z prawie wszystkimi plikami mkv obraz sobie dźwięk sobie... Jeden rzęził zaraz po odpaleniu nie wiem tak jak by jakiś kabelek był źle zamocowany i opierał się o wiatrak. Ciesze się że udało się zwrócić i odzyskać pieniądze.
 

marshal83

New member
Z moim jest dokładnie tak samo (sam się wyłącza). Kupiłem jakies 2 miesiące temu, zaktualizowałem soft i w końcu wysłałem pare dni temu do serwisu na ich koszt - zobaczymy co z tym zrobią...

Daj znać czy jest jakaś poprawa po powrocie sprzętu z serwisu.
Na razie się wstrzymam z wysyłką. Zobaczę co zrobią z twoim BXem.
Pozdrawiam i daj znać jak tylko będziesz mógł

@damian820927
Nie napotkałem problemów o których mówisz.
Raz nie chciał mi czytać jednego pliku mkv, po poradzie jednego z użytkowników forum przepuściłem go przez program "mkvmerge GUI x3.0.0 i po tej operacji działał bez zarzutu, nie zauważyłem problemu rozjezdzania sie dzwięku.... Odtwarzacz był by na prawde zajebi*ty gdyby nie te problemy z USB. Brakuje mu tylko jeszcze przeglądarki internetowej:)
 

damian820927

New member
Bez reklam
Najwidoczniej byly to az dwa pechowe egzemplarze... Ja osobiscie nie polecam jesli ktos chce miec spokuj i korzystac z odtwarzacza bez problemow proponuje wybor inne marki.
 

jbravo

New member
Odesłali mi już odtwarzacz z serwisu Łodzi po 12 dniach. Wymienili płytę główną. Mam teraz sterownik BD 8.42 114D i oprogramowanie H80597. Póki co nie wyłącza mi się już w trakcie odtwarzania.
Jest już co prawda nowszy soft ale boję się go wgrywać jak ten jest ok...
Wymienili mi jeszcze pilota bo ten się cosik zacinał :)
 

Gabber84

New member
Mam pytanie - planuję zakup tego BD, ale na chwilę obecną nie chcę więcej inwestować w ampli i głośniki...czy na chwilę obecną warto byłoby dokupić do niego jakieś lepsze głośniki komputerowe 2.0 albo 2.1? Mają wbudowany wzmacniacz, więc ruszy, tylko jak to podłączyć? Głośniki muszą mieć wielokanałowe wejścia? Tylko czy ktoś korzystał już z takiej opcji, czy to w ogóle ma sens? Zaznaczam, że nie jestem jakimś audiofilem, chciałbym jednak po zakupie sprzętu móc wycisnąć z niego jak najwięcej, ale chwilowo jak najmniejszym kosztem...a z biegiem czasu i tak dokupić resztę.
 

Gabber84

New member
Witam, kupiłem ten odtwarzacz, mam jednak pytanie - jak ustawić połączenie dlna - żebym mógł korzystać z plików na kompie...? No i jeszcze - udało się komuś podłączyć androidowym LG Remote?

Pzdr
 

misio777

Member
A po co Ci DLNA ?

LG ma jedną wielką przewagę nad resztą (jak dla mnie),
mianowicie - możliwość otwierania plików po sieci Microsoft Windows Network (otoczenie sieciowe).
Bez DLNA i związanych z tym kłopotów (kompatybilność, instalacja softu, dodatkowe obciążenie PC - konwersje) !

Pozdrawiam.
 

mirej

New member
Zalety i Wady

Czyta wszystkie formaty opisane w instrukcji ze wszystkich żródeł: płyty BD, USB, DLNA po kablu w HD, po WiFi działa płynnie HD z niskim bitrate np. TS nagrane na sprzęcie DVBs/DVBt z PVR.
Wady też posiada. Filmy zakodowane H264 i zapisane jako TS, MKV z dzwiękiem MPEG 1 nie są odtwarzane. (Działają z dzwiękiem AC3 i MPEG 2). Nie obsługuje płyt VCD i sVCD.
 
Do góry