Lg bd550

sluuurp

New member
Ja Ci napisałem, że SH93 będzie na pewno działał, bo taki mam, nawet dwa. Są bardzo ciche i pobierają mały pobór prądu co sugerują Ci nawet fachowcy z LG.
Nie piszę jak nie wiem na 100%, więc trudno mi poradzić Ci coś innego.
Jeden dysk 250GB 2,5" włożony do obudowy USB odtwarzacz mi uwalił nie wiedzieć czemu. Dlatego trzeba uważać. USB 2.0 jest to szybsze łącze. Występują jeszcze czasami 1.0

Co do kwestii menu nic nie odpowiem bo mam już odtwarzacz BD 570
 

lennox2

New member
Zaryzykowałam i kupiłam dysk 1 tb Seagate free agent, zasilany oczywiście z USB (z możliwością USB 3,0... cokolwiek to znaczy). Póki co sprawuje się świetnie, no a największa frajda to to, że wszystko mam na jednym dysku i nie muszę żonglować dwoma dyskami. Nie wiem, ale może ta informacja będzie dla kogoś przydatna?

A tak w ogóle, to - póki co przynajmniej - jestem z tego BD bardzo zadowolona. Czyta większość plików (kilka wpadek z mkv i avi z aparatu foto jestem w stanie przeboleć) bez przycinania, nie męczy się z dyskiem 1 tb zasilanym z usb, po coaxialu wysyła mi dźwięk wielokanałowy do wzmacniacza, więc... czegóż mogłabym chcieć więcej?
 
Ostatnia edycja:

swietyxxx

New member
Teraz po kolei żeby każdy zrozumiał.Posiadam bd550 od grudnia 2010 jestem bardzo zadowolony z niego ponieważ: czyta mi wszystko z HDD 3,5" 1TB toshiba (NTFS) z oddzielnym zasilaniem miałem kilka problemów z plikami mkv ale to jest problem bardzo prosty do załatwienia wystarczy ściągnąć sobie programik Format Factory który jest bezpłatny i ogólnie dostępny na necie do przeróbki rożnych plików na rożne formaty i można mkv na mkv wtedy bd sobie poradzi z odtworzeniem wiec chyba ten problem mamy z głowy. Następnie to nowy soft wprowadził niewielkie zmiany dotyczące OSD przy zmianie urządzenia z DVD na USB oraz dodano wyświetlanie dawno czekanej literki "ś" a tak to innych większych zmian nie zauważyłem jestem ogólnie bardzo zadowolony z niego i polecam każdemu kto by chciał kupić to cacko :)żeby nie pominąć mam podłączony odtwarzacz do telewizora LG LCD 32' i bardzo dobrze ze sobą współpracują.Jedno co bym chciał by było zmienione w następnym sofcie to tylko zmiana wielkości napisów bo bardzo mnie denerwują te małe literki :)
 
Ostatnia edycja:

negatyw001

Member
LG BD550 + dysk zewnętrzny + Ś

Witam
Dziś odbieram LG BD550. Zdecydowałem się na niego po przeczesaniu forów. Niewiele modeli w tej klasie cenowej ma wsparcie dla MKV i MP4.

Posiadam zewnętrzny dysk twardy 2,5" WD Caviar My Passport Essential 500gb. Sformatowany w NTFS bez podziału na partycje. Bez zasilania dodatkowego. Czytałem na forum o różnych problemach z dyskami. Raz je widzi, raz nie. Komuś przestał go widzieć po zaktualizowaniu firmware - a aktualizacja jest konieczna dla "Ś".
Jak to z tym jest? Czy dysk musi być podzielony w jakiś specjalny sposób? Widzi NTFS czy musi być przestarzały FAT32?
Czy faktycznie aktualizacja firmware - powoduje, że przestanie czytać dysk zewnętrzny?

Będę wdzięczny za garść porad od praktyków :)

Pozdrawiam
N
 

negatyw001

Member
P.S. Info z LG:

Informujemy, iż model BD550 obsługuje dyski zewnętrzne sformatowane w systemie NTFS podzielone na maksymalnie 6 partycji.

Aktualizacja firmware wprowadzająca poprawną obsługę polskich czcionek może powodować nieprawidłowości w odczycie danych z dysku zewnętrzneg. Firma LG pracuje nad rozwiązaniem tego problemu, odpowiednia aktualizacja usuwająca te problemy powinna być dostępna w najbliższym czasie.
Pozdrawiam
N
 

Anaaa

New member
Błąd podczas update'u

Witam, mam taki oto problem z owym odtwarzaczem... Podłączyłam go do sieci domowej a następnie ściągnęłam aktualizację, wszystko szło dobrze do czasu aż blu-ray miał się wyłączyć ;/ Przez dlugi czas wydawał jakieś zgrzyty (tak jakby nie mógł otworzyć kieszeni?) i po jakichś 4-5h został w końcu odłączony od zasilania. Od tej pory podczas uruchamiania pokazuje się ekran ładowania, ale gdy osiąga 100% nic się nie dzieje, stoi w miejscu. Jedynie dochodzą ciche odgłosy z urządzenia (coś tak jakby chciał czytać płytę).
Stąd moje pytanie: czy da się jakoś przywrócić poprzednią wersję oprogramowania/ wgrać jakiegoś update'a/ zrobić cokolwiek aby pracował normalnie?
Karta gwarancyjna niepodbita, a rachunek gdzieś wcięło... Ile mogłaby kosztować naprawa w serwisie?
 

lennox2

New member
Witaj. Ja własnie z obawy przed czymś takim unikam jak ognia aktualizacji. Mi - póki co przynajmniej - chodzi bez zarzutu, więc nie tykam niczego pomimo, że soft pewnie stary, jak świat.

A Ciebie chyba czeka wizyta w serwisie :-(
 

axelife

New member
Koledzy,

Czy ktoś z Was posiadających juz ten odtwarzacz mógłby sprawdzić czy posiada on opcje losowego odtwarzania plików mp3? I jeżeli tak - to dokładnie - jak ona działa - tzn czy jest np. podział pomiędzy losowe odtwarzanie jednego folderu oraz całej zawartości.

z góry dzięki!
 

Pazer

New member
witam, mam filmy w mkv których odtwarzacz mi nie czyta z pena, podobno pomaga przepuszczenie ich przez program Format Faktory, może ktoś powiedzieć ile zajmuje to czasu taka konwersja, wielkość filmu to 8GB ?
 

lennox2

New member
witam, mam filmy w mkv których odtwarzacz mi nie czyta z pena, podobno pomaga przepuszczenie ich przez program Format Faktory, może ktoś powiedzieć ile zajmuje to czasu taka konwersja, wielkość filmu to 8GB ?
Bardzo dużo. Bardziej polecałabym "przepis" Grubasa:
Sposób na bd550 i mkv'y :

1. ściągamy program tsMuxeR, wersja nieistotna, najlepiej najnowsza
2. włączamy, dajemy add, lokalizujemy nasz plik mkv, otwieramy
3. zaznaczamy ścieżkę video i zaznaczamy widziakiem opcję "Change level" i wybieramy 4.1, resztę widziaków odznaczamy
4. niżej w sekcji output zaznaczamy "Demux", wybieramy katalog wyjściowy
5. klikamy start demuxing i oczekujemy na zakończenie
6. ściągamy mkvtoolnix o którym była tu mowa, wersja nieistotna, najlepiej najnowsza
7. włączamy mkvmerge GUI, dajemy add, lokalizujemy katalog do którego wcześniej zdemuxowaliśmy mkv'a, zaznaczamy 2 pliki które się w nim znajdują ( może być więcej jeżeli nasz mkv ma więcej niż jedną ścieżkę audio i/lub napisy, więc ogólnie zaznaczamy wszystko co znajduje się w tym katalogu i dajemy OK )
8. powinien wyskoczyć komunikat o tym ze mkvmerge nie potrafi odczytać FPS'ów, klikamy OK
8. wybieramy ścieżkę video i klikamy zakładkę "Format specific options"
9. w polu FPS wpisujemy wartość taką jak miał nasz źródłowy mkv ( można to sprawdzić np. przy pomocy mkvinfo, przeważnie będzie to 23.976, ) , UWAGA : wartości z przecinkami czyli np. 23.976 wpisujemy nie z przecinkiem tylko z KROPKĄ tak jak ja to napisałem, inaczej program zgłosi błąd
10. opcjonalnie wybieramy katalog, wpisujemy nazwę pliku, naciskamy "start muxing" i po skończonym procesie cieszymy się filmem.

Cały proces trwa u mnie około 10 minut ( phenom x2, 4GB 1600 HX ), w przeciwieństwie do 3,5 godzinnego przekodowywania mediacoderem.
 

strzala2

New member
Mam problem. Otóż po podłączeniu do neta mojego blu-ray'a, nigdzie nie ma ikonki netcast :/ Dlaczego?

edit:
czy on czyta *flac? bo na kilku stronach pisze że czyta, ale jak wrzuciłem jedną piosenkę w tym formacie to nie znajdywało go.
 
Ostatnia edycja:

bumbum

New member
Mi zaktualizował wczoraj jak podłączyłem go do sieci jednak żadnych zmian nie zauważyłem. Nadal problemy z niektórymi mkv, nadal po ponownym uruchomieniu trzeba wyciągać wtyczkę usb pdf dysku i wkładać ponownie aby załapał. Menu te same, mogliby na stronie lg pisać jakie zmiany wprowadzają

Wysłano z HTC Desire z użyciem Tapatalk
 

Pazer

New member
prośba, jak piszecie np. wchodzi nowe firmware to podawajcie jakie ma oznaczenie, a jak ktoś je wgral niech pisze jakie zmiany wnosi
 

Pazer

New member
kurde co robie nie tak, wgrałem oprogramowanie z lutego, marca i ostatnio maja że brakuje mi polskich znaków, wgrywam oprogramowanie ze strony LG, moje ostatnie to: LG_BD_ 5200M50.ROM datowane na 18 maj a znaków polskich ciągle brak ?
 

kowala1974

New member
Mam problem. Otóż po podłączeniu do neta mojego blu-ray'a, nigdzie nie ma ikonki netcast :/ Dlaczego?

edit:
czy on czyta *flac? bo na kilku stronach pisze że czyta, ale jak wrzuciłem jedną piosenkę w tym formacie to nie znajdywało go.

Mam ten sam problem nie man netcast.
W home jest tylko konfig filmy muzyka i zdjęcia.

Do internetu jest podłączony poprawnie jak pokazuje test.
Ściąga i instaluje soft.

Jak ktoś może pomóc to z góry wielkie dzięki. :wink::wink::wink:
 
Do góry