LG BD390 - wszystko o odtwarzaczu

slawkor

Member
Bez reklam
A jakie byście polecili zewnętrzne dyski twarde do tego playerka?
Lepiej 2,5 cala bez dodatkowego zasilania czy może 3,5 cala ale np z dodatkowym interfejsem e-sata + usb , żeby np szybciej kopiować z kompa.
Tylko zależy mi na tych sprawdzonych , które z tym odtwarzaczem współpracują.

I z innej beczki jaki polecacie router wifi ze stand. n do cyfrowej vectry, który by dobrze współpracował z tym LG?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Wydaje mi sie, że 2,5" dysk jest wygodniejszy, gdyż nie trzeba nosić zasilacza. Chyba, że komputer stoi przy odtwarzaczu.

ArtS :)
 

remmyhi

New member
Tak. Dobrze czyta.
A bez ironii, to wszystko zależy jakiej jakości jest płyta, na czym była nagrywana itp, itd.
 

slawkor

Member
Bez reklam
Pomóżcie!!!

Kupiłem sobie router NETGEAR wnr 2000 z wifi w standardzie n i chciałbym go połączyć z pc i lg bd 390 w cyfrowej vectrze 8mb

I tak:
-skonfigurowałem router wg cd (część jest po polsku a część po angielsku)
-na pc w nero media home udostępniłem foldery w sieci
-i tu zaczęły się schody a mianowicie
po włączeniu br wchodzę w menu ustawienia sieci/ sieć bezprzew./wykrywa mi utworzoną sieć i sieć baza
Po wciśnięciu przycisku na routerze nie wykrywa mi sieci ani też wpisując ręcznie adres (cmd/ipconfig /all).
Jak wpiszę że adres wykryty przez router jest dynamiczny to pisze że sieć bezprz. nie ma takiego adresu a jak statycznie to wpiszę wartości ip bramy itd chwilę się muli i znowu nic.

Może jest ktoś na forum kto umiałby mi wytłumaczyć krok po kroku jak to zrobić , żeby śmigało.
Trochę namieszałem ale chyba coś skumacie.:popcorn:
 

darecki_22

New member
sieć

Czy możliwe jest zestawienie połączenia w następującym układzie: router wifi (n) podłączony jest do koputera kablem seciowym (rj45), natomiast odtwarzacz BD 390 poprzez wi-fi z routerem. Odtwarzacz poprzez router łaczy się z internetem (youtube) i zasobami na dysku komutera (muzyka, foto, filmy). Router do połaczeń TP-LINK TL-WR740N. Pozdrawiam
 

kayu

New member
Tak - tak się da. Nie wiem tylko, czy wydajność WiFi n pozwoli na odtwarzanie contentu HD z komputera. U mnie WiFi g i układ ścian w mieszkaniu nie pozwalają.
 

Gee

New member
A ja zadam pytanie dotyczące regionów DVD i BLU-RAY. Mam trochę oryginalnych filmów z Azji - zastanawiam się czy będę je mógł oglądać bez większego problemu. Dzięki za odpowiedź!


Edit.

Widzę, że odtwarzacz ma blokadę - jednak ponoć jest możliwość jej zniesienia:
http://www.videohelp.com/dvdhacks/lg-bd390/10221

Ktoś próbował?
 
Ostatnia edycja:

slawkor

Member
Bez reklam
Już sobie poradziłem. router łączy się z netem i komputerem. Pliki udostępniam przez eksplorator Windows.
Problem leżał po stronie routera. Włączenie zabezpieczenia kodem PIN nie pozwalało na połączenie. Wystarczy zabezpieczenie przez WEP.
 

frontier

New member
Już sobie poradziłem. router łączy się z netem i komputerem. Pliki udostępniam przez eksplorator Windows.
Problem leżał po stronie routera. Włączenie zabezpieczenia kodem PIN nie pozwalało na połączenie. Wystarczy zabezpieczenie przez WEP.

Jak wybierzesz WEP to o n-ce możesz zapomnieć.
Spróbuj ustawić zabezpieczenie na WPA2-PSK (AES) i ustaw 8 znaków lub 64 znaki w standardzie HEX (szesnastkowym) tj wykorzystując: litery od a do f i cyfry od 1 do 0. Z tego co zauważyłem to BD390 nie obsługuje hasła w ASCII. Powinno zadziałać.
 

apple

New member
Przysłany zepsuty

Przesyłka dotarła, opakowanie było nienaruszone. Niestety nie sprawdzili sprzętu i został wysłany USZKODZONY - po podłączeniu do prądu i LCD komunikat: "Podajnik nie został wykryty. Proszę skontaktuj się z infolinią". Po wciśnięciu EJECT nic się nie dzieje. Mogę tylko oglądać filmy z YouTube czy serwera, ustawić opcje sprawdzić wersję oprogramowania (jest aktualna). Sprzet był odłączany i znów podłączany - bez poprawy.

W instrukcji nie ma nic o jakiejś mechanicznej blokadzie na czas transportu, nie widzę jej również na sprzęcie. Wniosek - uszkodzony napęd BD. Kto teraz zapłaci za dwukrotną wysyłkę kurierem do serwisu? Ile to zajmie? Oczywiście wkurzony klient... A wystarczyło sprawdzić towar, żeby klient nie był zawiedziony, ba WKURZONY. Wysyłający: Electro.pl
 

Gee

New member
Mam małe pytanie, czy istnieje możliwość przesuwania napisów góra-dół oraz wybór wielkości czcionki (MKV, AVI). Dzięki...
 
Do góry