LG BD390 - wszystko o odtwarzaczu

ss2

New member
@frontier pytalem dlatego ze calosc kolekcji mam na HDD:) wiec odpala z usb czy nie odpala, moglbys sprawdzic te formaty?:) Mam jeszcze do ciebie pytanko, czy wystarczy napisy txt przerobic np programem Subtitle Workshop ustawic klatkowanie i smiga *.srt? A co z tym formatem *.smi?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Nawiązując do rozdziałów w pliku mkv zrobionym beazpośrednio z płyty DVD (niezabezpieczonej). Otóz po usunięciu rozdziałów z pliku wideo się nadal nie odpala. Odtwarzacz informuje o złym formacie wideo. Wygląda na to, że przyczyna może być to, że format obrazu to MPEG2.

Ten sam plik bez problemu odtwarzam z WDTV1 zarówno w wersji z rozdziałami, jak i bez rozdziałów.

Jeszcze popróbuję. Jeśli dojdę do bardziej szczegółowych wniosków, dam oczywiście znać.

ArtS :)
 

frontier

New member
@frontier pytalem dlatego ze calosc kolekcji mam na HDD:) wiec odpala z usb czy nie odpala, moglbys sprawdzic te formaty?:) Mam jeszcze do ciebie pytanko, czy wystarczy napisy txt przerobic np programem Subtitle Workshop ustawic klatkowanie i smiga *.srt? A co z tym formatem *.smi?

No to cię zmartwię. DVD z HDD chodzą ale bez napisów i menu (widzi tylko pliki *.VOB). Więc będzie trzeba je wypalić na płytki.

Odnośnie napisów, to zrobiłem kilka wersji napisów za pomocą Subtitle Workshopa, i tak: srt, smi, ssa, sub (Subviewer), oraz txt (microDVD) chodzą perfekcyjnie. Natomiast problem był z txt (TMplayer), te jakby przycinały.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
SRT są chyba najbardziej uniwersalne.

Przy okazji, bardzo podoba mi sie generowana czcionka w odtwarzaczu. Jednak nie widać kuirsywy. Czyżby odtwarzacz nie obsługiwał znaczników <i></i> w napisach SRT?

ArtS :)
 

frontier

New member
@frontier a z pena co mozesz odpalic ? najbardziej mi zalezy na mkv z napisami:D Pozdro!:bober:

Nie mam tak dużego pena aby to sprawdzić (potrzeba co najmniej 4GB) ale nie widzę przyczyn, dla której miały by mkv nie chodzić.
Mój dysk HDD to Toshiba 260GB 2,5'' formatowana na NTFS.
 
Ostatnia edycja:

smyrko1

New member
Witajcie,

a czy jest mozliwe aby z komputera wejsc poprzez LAN na dysk USB podpiety pod LG 390?

czy rozpoczecie odtwarzania plikow mp3 musi sie odbywac przy wlaczonym telewizorze czy wystarczy podpiac USB i nacisnac PLAY na odtwarzaczu?
 

matusz

New member
Witajcie,

a czy jest mozliwe aby z komputera wejsc poprzez LAN na dysk USB podpiety pod LG 390?

czy rozpoczecie odtwarzania plikow mp3 musi sie odbywac przy wlaczonym telewizorze czy wystarczy podpiac USB i nacisnac PLAY na odtwarzaczu?

1. Nie nie można

2. Tak musisz wejść w menu i zakładka muzyka.
 

vipmarcin

New member
Witam, jestem nowym użytkownikiem LG BD390 mój problem polega na tym, że wszystkie nagrywane płytki DVD, które mam w kolekcji są przez ten odtwarzacz rozbijane na poszczególne pliki VOB widoczne w ikonce FILM (płytka nie startuje jako DVD) - tego problemu nie ma z płytkami oryginalnymi.
Bardzo proszę o wskazówkę co robię źle.
Nadmieniam, że do tej pory płytki odtwarzane były bez problemu na zwykłym dvd.
 

vipmarcin

New member
Witam, jestem nowym użytkownikiem LG BD390 mój problem polega na tym, że wszystkie nagrywane płytki DVD, które mam w kolekcji są przez ten odtwarzacz widziane są jako katalog VIDEO_TS w ikonce FILM po wejściu w katalog film rozbity jest na kilka plików płytka nie startuje sama jako DVD- tego problemu nie ma z płytkami oryginalnymi.
Bardzo proszę o wskazówkę co robię źle.
Nadmieniam, że do tej pory płytki odtwarzane były bez problemu na zwykłym dvd.
 

frontier

New member
Witam, jestem nowym użytkownikiem LG BD390 mój problem polega na tym, że wszystkie nagrywane płytki DVD, które mam w kolekcji są przez ten odtwarzacz widziane są jako katalog VIDEO_TS w ikonce FILM po wejściu w katalog film rozbity jest na kilka plików płytka nie startuje sama jako DVD- tego problemu nie ma z płytkami oryginalnymi.
Bardzo proszę o wskazówkę co robię źle.
Nadmieniam, że do tej pory płytki odtwarzane były bez problemu na zwykłym dvd.

Kolego. U mnie chodzi bez problemu. Sprawdź czy płytka została nagrana jako skompilowane DVD a nie jako osobne pliki na płycie.
 

setunia

New member
Bez reklam
Trzaski były - i to potężne - przy wybuchach.
Na przykład pierwsza część Star Trek - w momencie przelatywania "pocisków" kolumny trzaskały jak stary trabant.
Mam głośniki Genius 5000 (wiem, wiem, tanizna, ale głos całkiem całkiem) podpięte analogiem i trochę czasu minęło, jak udało mi się wyeliminować te trzaski. Wystarczyło w ustawieniach dźwięku kolumny dobrać odpowiednie (małe) i teraz wszystko gra.
Od czasu ustawienia kolumn żadnych trzasków nie było.
BD390 gra świetnie.
pozdrowienia
r

Co do Twojego komentarza mojej opinii w sklepie Euro RTV - jak widać czytuję fora. Twoje głosniki są jak sam zaznaczyłeś małe, więc takie ustawienie zwrotnic odtwarzacza - bo to ustawienie dotyczy zwrotnic dźwięku sygnału wyjściowego jest jak najbardziej prawidłowe i od niego powinieneś w ogóle zacząć. Moje kolumny nie są na pewno małe i żeby wykorzystać w pełni ich możliwości nie miałem zamiaru kastrować dźwięku HD już w odtwarzaczu.
Poza tym data i jeszcze raz data. Mojego LG pozbyłem się w listopadzie i na pewno nie trzymałbym bubla 3 miesiące, aż ktoś coś wymyśli.
Pozdrowienia.
 
Ostatnia edycja:

garibaldi

Member
Witam.
Od około 4 miesięcy posiadam BD390. Generalnie sprzęt chodzi dobrze - podłączony mam go do Yamahy 765 i dalej do TV. Mam kilka pytań jednak które mnie nurtują. Może dacie rade mi odpowiedzieć na nie.

1) Jak ustawić BD390 by nie ruszał dźwięku zapisanego na dysku BR czy DVD tylko go puszczał do hdmi. Chce by Yamaha dekodowała samodzielnie dźwięk. W opcji wyboru formatu wyjściowego na BD390 są chyba 4 opcje - która powinna być ustawiona.

2) Jak puszczam test dźwięku z yamahy ładnie chodzą pojedyncze głośniki system 7.1. Jak z BD390 to tylko przednie... Jak w teście mają grać tylne to u mnie grają przednie. Jednak w filmach jest ok.

3) Najważniejsze - oglądam seriale - każdy odcinek ma po 350 Mb - avi. (oglądam poprzez DLNA). Napisy w str. W jednych odcinkach pokazują się napisy w innych nie i nie pomaga zmiana formatu na inne. W kompie wszystko gra.

4) Czy to loteria i norma że str + mkv w zależności od filmu raz chodzą raz nie ?

5) Podpoiłem Synology do BD390 po DLNA - zero napisów, a zdjęcia jak by były w rozdzielczości 64x64 na full screen - to normalne ???

P.S. Soft najnowszy w BD.
 

slawkor

Member
Bez reklam
Witam.
Od około 4 miesięcy posiadam BD390. Generalnie sprzęt chodzi dobrze - podłączony mam go do Yamahy 765 i dalej do TV. Mam kilka pytań jednak które mnie nurtują. Może dacie rade mi odpowiedzieć na nie.

1) Jak ustawić BD390 by nie ruszał dźwięku zapisanego na dysku BR czy DVD tylko go puszczał do hdmi. Chce by Yamaha dekodowała samodzielnie dźwięk. W opcji wyboru formatu wyjściowego na BD390 są chyba 4 opcje - która powinna być ustawiona.

2) Jak puszczam test dźwięku z yamahy ładnie chodzą pojedyncze głośniki system 7.1. Jak z BD390 to tylko przednie... Jak w teście mają grać tylne to u mnie grają przednie. Jednak w filmach jest ok.

3) Najważniejsze - oglądam seriale - każdy odcinek ma po 350 Mb - avi. (oglądam poprzez DLNA). Napisy w str. W jednych odcinkach pokazują się napisy w innych nie i nie pomaga zmiana formatu na inne. W kompie wszystko gra.



4) Czy to loteria i norma że str + mkv w zależności od filmu raz chodzą raz nie ?

5) Podpoiłem Synology do BD390 po DLNA - zero napisów, a zdjęcia jak by były w rozdzielczości 64x64 na full screen - to normalne ???

P.S. Soft najnowszy w BD.


Też mam tą konfigurację i wszystko śmiga jak należy.

ad.1 w lg ustaw tą 4 opcję wtedy puszcza dźwięk na ampli w bitstream i ampli sobie go obrabia.

ad.2 też się na tym zaciąłem ale ten test służy do wykrywania głośników jak podłączasz wyjściem analogowym

ad.3,4,5, dopiero po testach w sieci - nie mam jeszcze routera

Jeśli chodzi o mkv to z płytki , pendrive i dysków śmigają razem z napisami w formacie srt.
 

Jarosz74

New member
Witajcie
Jestem posiadaczem 390siatki od kilku dni (zakupiony anglia) ściągłem najnowszego softa, pytanka 2, czy można jakoś ściągnoc polskie menu, i czy lepiej podłączyc do telewizora (LG50S3000) przez hdmi czy przez component (Y, Pb, Pr)
(szukałem podobnych pytan na forom ale nie znalazlem)
Z góry wielkie dzięki
Regards
 
Ostatnia edycja:
Do góry