LG BD390 - wszystko o odtwarzaczu

rb123

New member
dzwiek hd dts

posiadam karte dzwiekowa hd w komputerze wszystko mam polaczone przez hdmi do amplitunera denon 2808 dzwiek dts 1536kb/s idzie ale jak mam sciezke hddts lub true hd to mam tylko obraz a dzwieku nie ma co jest grane .pomoze ktos
 

cgc

New member
RB123 czy to ma jakiś związek z BD390?
Co rozumiesz przez wszystko mam podłączone..., chodzi o kartę, odtwarzacz, zegarek czy coś? Może ty podaj jakieś szczegóły a my może jakoś pomożemy.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Kol. rb123 , sądzę, że czytałeś tytuł wątku, więc jeśli gdzieś,
u Ciebie, w tych połączeniach po drodze jest BD390 to faktycznie masz problem.
Dzwoń do serwisu LG.
 

rb123

New member
dts hd

wspomniales o bd lg 390 ok ja man ten bluray.ale mi chodzi oto-odbieram filmy lub muzyke gdzie sa dzwieki dts 1536kb/s dts hd i true hd i tylko moge odebrac dts 1536kb/s jak przelacze w kmplayer na dts hd to jest tylko obraz ale dzwiek nie idzie i o to mi chodzi.mam polaczenie komputer -denon 2808 przez hdmi a karte dzwiekowa mam hd
 

cgc

New member
a możesz napisać jak odpaliłeś kmplayer na bd390? :)

Może ma specjalnego softa na nim :)
Chociaż z drugiej strony jak ma w domu np. rudego kota to może zapytać na Forum Właścicieli Rudych Kotów, może któryś miał taki problem z kmplayerem a jak nie ma rudego kota to może ma np coś innego co ma swoje forum, zawsze jest gdzie zapytać...
 

cgc

New member
wspomniales o bd lg 390 ok ja man ten bluray.ale mi chodzi oto-odbieram filmy lub muzyke gdzie sa dzwieki dts 1536kb/s dts hd i true hd i tylko moge odebrac dts 1536kb/s jak przelacze w kmplayer na dts hd to jest tylko obraz ale dzwiek nie idzie i o to mi chodzi.mam polaczenie komputer -denon 2808 przez hdmi a karte dzwiekowa mam hd

Proponuję przenieść wątek do innego działu ale skoro masz bd390 i ja też mam to Ci spróbuję pomóc :razz:, pytanie pomocnicze, to hdmi masz w karcie dźwiękowej czy graficznej? Problemem jest raczej niewłaściwa konfiguracja wyjścia dekodera dtshd (softowego lub sprzętowego w karcie dźwiękowej, zależy jaki masz)
 

rb123

New member
dtshd

hdmi podlaczony jest do karty graficznej z tylu w kompie ale w srodku jest spiete przez kabelek spdif odbieram dts dolby ale nie ma dzwieku przez dts hd i true dolby i to jest dziwne moze przez hdmi z kompa nie ida te dzwieki, tylko trzeba polaczyc piecioma czinczami z karty dzwiekowej
 

ss2

New member
Witam przesledzilem caly watek:) ale nie wiem czy mozna odpalac mkv,divix i dvd z usb. Sa jakies ograniczenia w tym temacie? Wiem ze konwersja napisow z *.txt do *.smi pomaga przy formacie mkv:D

Mam rowniez pytanko o dysk zewnetrzny najlepiej 3,5 cala ale taki ktory zgra sie z odtwarzaczem jak rowniez z Dreamboxem 800 no i rzecz jasna z lapkiem. Ma ktos jakas propozycje?

Czy ktos uzywa sprzetu wraz z ampli Onkyo 607, mam pytanie o przednie wejscie Hdmi. Czy ktos z was uzywa go jako polaczenia z np laptopem? jak wyglada wtedy odtwarzanie plikow multimedialnych? Sa jakies obostrzenia?

Z gory dziekuje !

Pozdrawiam!
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Jeśli 3,5 cala to tylko z zasilaniem zewnętrznym.
2,5 cala wiele działa bez problemu.
Ja mam 2,5 Seagate jakiś tam i jest oki.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Nie wiem czy już było, ale BD390 nie czyta plików MKV, gdy dodane są rozdziały (chapters).
To ciekawe spostrzeżenie. Chciałem wczoraj obejrzeć plik mkv zrobiony bezposrednio z płyty DVD. Zachował sie tak samo. Myslałem, że to wina kodowania wideo (MPEG2). Sprawdzę dziś te rozdziały, a w zasadzie ich brak.

ArtS :)
 

remmyhi

New member
To ciekawe spostrzeżenie. Chciałem wczoraj obejrzeć plik mkv zrobiony bezposrednio z płyty DVD. Zachował sie tak samo.
Miałem kilka, zazwyczaj wywalenie chapterów (tsmuxer+mkvtoolnix) pomagało, ale jest jeden koncert the Killers (10gb) który za chiny nie chce się dobrze odtwarzać. Szkoda, bo koncert jest dobry. Właśnie jestem za zachodnią granicą i szukam jakiegoś MediaMarkt w celach zakupu tegoż (i Gilmour'a) na Blue.
 

frontier

New member
Miałem kilka, zazwyczaj wywalenie chapterów (tsmuxer+mkvtoolnix) pomagało, ale jest jeden koncert the Killers (10gb) który za chiny nie chce się dobrze odtwarzać. Szkoda, bo koncert jest dobry. Właśnie jestem za zachodnią granicą i szukam jakiegoś MediaMarkt w celach zakupu tegoż (i Gilmour'a) na Blue.

Ja jak mam problemy z filmem to używam ImToo Hd Video Converter (płatny :(). Konwertuję nim film do profilu AVC/MPEG4, level 4.1, bitrate ok. 10Mb/s. (ok 1h kodowania na każdą 1h filmu). Następnie muxuję w MKVToolnix (aplikacja Mkvmerge) ścieżki video (przekodowane) z audio (z materiału wyjściowego). Napisy Srt zewnętrzne.
Hula jak złoto.

:popcorn:
 
Ostatnia edycja:

frontier

New member
Witam przesledzilem caly watek:) ale nie wiem czy mozna odpalac mkv,divix i dvd z usb. Sa jakies ograniczenia w tym temacie? Wiem ze konwersja napisow z *.txt do *.smi pomaga przy formacie mkv:D

Mam rowniez pytanko o dysk zewnetrzny najlepiej 3,5 cala ale taki ktory zgra sie z odtwarzaczem jak rowniez z Dreamboxem 800 no i rzecz jasna z lapkiem. Ma ktos jakas propozycje?

Czy ktos uzywa sprzetu wraz z ampli Onkyo 607, mam pytanie o przednie wejscie Hdmi. Czy ktos z was uzywa go jako polaczenia z np laptopem? jak wyglada wtedy odtwarzanie plikow multimedialnych? Sa jakies obostrzenia?

Z gory dziekuje !

Pozdrawiam!

Mogę Ci pomóc w zakresie mkv (divx nie używam, DVD po USB też nie - czy nie lepiej je wypalić na płytkach?)

MKV.
Moje testy pokazały że:
1. Filmy w całości (nie podzielone na części) w zasadzie chodzą.
2. Problem może być z levelem 5.1 (może przycinać)
3. Czasami nie chce wyświetlić filmu z bitrate pow. 10 ~ 11 Mb/s, a czasami pójdzie taki co ma 15 Mb/s. Nie wiem czemu.
3. Filmy pocięte i wypalone na płytach DVD - niestety nie odpalały (ciąłem je programem AVIMux_GUI i może jest problem ze wspomnianymi przez kolegę ArtS007 chapterami). Nie wiem.
4. Filmy kodowane za pomocą DivX lub Xvid i wmuxowane w kontener mkv chodzą dobrze, ale zazwyczaj są kiepskiej jakości (bitrate ok 5Mb/s)
5. Napisy wmuxowane (ssa) raz chodzą raz nie. Nie próbowałem wmuxować srt.
6. Napisy zewnętrzne srt. chodzą bez najmniejszych zastrzeżeń.
7. Napisów txt w jakiejkolwiek postaci nie testowałem.
8. Jeśli mam problem z filmem obrabiam go wg sposobu opisanego w moim poprzednim poście
http://www.hdtv.com.pl/forum/editpost.php?do=editpost&p=473973#417
 

smyrko1

New member
Witajcie,

a czy jest mozliwe aby z komputera wejsc poprzez LAN na dysk USB padpiety pod LG 390?

czy rozpoczecie odtwarzania plikow mp3 musi sie odbywac przy wlaczonym telewizorze czy wystarczy podpiac USB i nacisnac PLAY na odtwarzaczu?
 

silver_haze

New member
Witam
Mam taki problem. Testowałam BD 370 przez tydzień, zdarzało się że nie czytał niektórych mkv lub plików z napisami ale generalnie jakość DVD, mkv czy BD była naprawdę super. Jednak zależało mi aby mieć możliwość odtwarzania filmów z dysku zewnętrznego, więc wymieniłam BD 370 na 390. I jestem załamana. 390 czyta prawie wszystkie moje mkv ale problem jest inny. Mam wrażenie że jakość jest znacznie gorsza niż z 370. Filmy "skaczą" tzn. nie chodzą płynnie tylko można zaobserwować przycinanie szczególnie w wolnych scenach, najbardziej widoczne jest gdy kamera przesuwa się w poziomie. Z kolei na DVD widać zanikanie ostrości filmu. Wiem że na 370 nie było takich problemów.
390 ma najnowszy soft, podłączony kablem hdmi z zestawu. Czy kabel może mieć aż taki wpływ na jakość? 370 miałam podłączony dokupionym osobno, zdecydowanie grubszym hdmi.
pozdrawiam
 
Do góry