LG BD390 - wszystko o odtwarzaczu

KALAN

New member
Mam takie pytanie, ktoś napisał że jeśli bitrate jest większe niż 10 MB to będzie cieło. To prawda ten film już nie pójdzie ?:

Muxing mode : Container profile=Unknown@4.1
Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration : 1h 46mn
Bit rate : 15.4 Mbps
Nominal bit rate : 15.8 Mbps
Width : 1 920 pixels
Height : 816 pixels
Display aspect ratio : 2.35
Frame rate : 23.976 fps
Resolution : 24 bits
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Przypuszczam iż podejrzewam, że ograniczenie bitrate dotyczy filmów odtwarzanych z płyt DVD, z HDD może być wyższe.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Doprecyzuję, iż miałem na myśli filmy odtwarzane z nagranych na DVD plików (.mkv itp), DVD ma ograniczoną szybkość transmisji (ale raczej więcej niż 10 Mbps). A co do wspomnianego pliku, może problem leży tu: "Height : 816 pixels"?
 

kayu

New member
Czy komuś udało się ustawić udostępnianie plików w Windows 7 (x64, proff) tak, aby BD390 je widział ? Nie chę używać Nero Media Home. Na razie obchodzę problem za pomocą Windows XP Mode, ale na dłuższą metę jest to męczące.
 

frontier

New member
To ja tu trochę namieszałem.
U mnie 390 nie chce łykać filmów mkv fullHD (1080p) z dużym bitrate (ok. 13 Mbps), istotnie nagranych na płyty DVD - pokazuje, że "nie może odtworzyć pliku".
 

remmyhi

New member
Nie wiem czy już było, ale BD390 nie czyta plików MKV, gdy dodane są rozdziały (chapters).
Miałem jeden plik, gdzie były rozdziały i pokazywał "Nieobsługiwany kodek video" (sic!). Po odpakowaniu i spakowaniu do mkv bez rozdziałów poszedł bez problemów.
pozdrowienia
r
 

Yarp

New member
Sposób na MKV którego nie chciał czytac 390

Jedyna różnica jaką zobaczyłem za pomocą mkvinfo to coś takiego:

POPRAWNY
Writing application : mkvmerge v2.3.0 ('Freak U') built on Oct 7 2008 20:39:59
Writing library : libebml v0.7.7 + libmatroska v0.8.1
vs.

NIEPOPRAWNY:
Writing application : x264.exe
Writing library : mkv2rls lightning version

Odpaliłem mkvmerge, załadowałem, BEZ ZMIANY CZEGOKOLWIEK przemuksowałem do nowego pliku - i DZIAŁA! :p
Ale ja jestem kurna zdolny! :D i skromny :p
 

cgc

New member
Czy komuś udało się ustawić udostępnianie plików w Windows 7 (x64, proff) tak, aby BD390 je widział ? Nie chę używać Nero Media Home. Na razie obchodzę problem za pomocą Windows XP Mode, ale na dłuższą metę jest to męczące.

Mnie się udało, trzeba kliknąć prawym klawiszem na folder>udostępnianie>udostępnianie zaawansowane>zaptaszyć "udostępnij ten folder" , klikasz jeszcze uprawnienia i dajesz wszyscy, wystarczy "odczyt", ok i ok, u mnie działa, mam 7 64bit ultimate ale myślę, że pro sie specjalnie nie różni w tym temacie. W odtwarzaczu najpierw skanujesz sieć, wybierasz folder z listy i jak zapyta o login i hasło to wpisujesz takie jakimi się logujesz do systemu pamiętając żeby zostawić ptaszka u góry. Jak masz router z dhcp to warto skonfigurować statyczne dhcp albo ustawić IP na sztywno bo inaczej odtwarzacz pyta o hasło po każdej zmianie parametrów połączenia sieciowego. W razie problemów możesz na czas prób wyłączyć zaporę sieciową. Też mi się Nero nie podobał, jeszcze jeden zamulacz systemu poza tym odtwarzacz nie widzi zewnętrznych napisów do filmów udostępnionych przez nero.
 

apple

New member
Wygląd katalogów i miniatur

Nie znalazłem w wątku informacji o wyglądzie menu i wyświetlaniu miniatur - np. plakatów filmowych. W sklepach też nie ma tego odtwarzacza - do sprawdzenia (ponadto mam daleko:)
Obecnie - dla odtwarzacza WD HD TV, mam w katalogach filmów zapisane plakaciki w jpg. Każdy katalog z plikiem graficznym i plikiem video ukazuje się jako plakat.
Jak to wygląda w BD390 - wyswietla jpg z katalogu czy miniaturę reprezentującą plik video, ewentualnie klatkę filmu? Takie miniatury sa pomocne w wyszukiwaniu, wyborze, itp. Na stronie miesci sie około takich 10 miniatur.
 

Yarp

New member
Jak to wygląda w BD390
Jeśli dobrze rozumiem Twoje pytanie to nie ma czegoś takiego. Są trzy typy wyświetlania zawartości ale nie ma miniatur
Miniatury sa tylko przy MP3 - jeśli masz do pliku skojarzony jpg z okładką - to ikoną dla pliku mp3 jest własnie ta okładka
 

apple

New member
Widok katalogu jako plakat filmowy.

Jeśli dobrze rozumiem Twoje pytanie to nie ma czegoś takiego. Są trzy typy wyświetlania zawartości ale nie ma miniatur
Miniatury sa tylko przy MP3 - jeśli masz do pliku skojarzony jpg z okładką - to ikoną dla pliku mp3 jest własnie ta okładka

screen-video.jpg


Chodzi mi o widok jak wyżej - ciekawie, prawda?
Tak może być w WD HD TV.

W katalogu oprócz np. pliku avi musi być jakikolwiek plik.jpg - ja mam plakaty filmów. Poniżej obrazków wyświetlana jest nazwa wskazanego folderu (katalogu).

Ostatnie dwie ikony na powyższym obrazku to ikona katalogu bez pliku graficznego (ale z plikiem filmowym), oraz sam plik filmowy.

Oczywiście można w opcjach ustawić widok listy katalogów.

No więc jeszcze raz - czy taki lub podobny widok można ustawić w BD390?
 
Ostatnia edycja:

ernet

Active member
Bez reklam
No, poprawiło się, ale....

Zamieniłem router klasy "G" , na "N"
Netgear WNR2000 - Router Netgear w RTV EURO AGD
i powiem szczerze,że znacznie poprawił się transwer plików mp4. z kompa odtwarzanego na 390.Warto ! Ale, walczyłem z ustawieniami ( aby widział komórkę po WiFi i odtwarzacz ) ponad 3 godziny. Mój syn-11 lat- załatwił to w 4 minuty (sic!):p. Szczena mi opadła. PS. Pytanie: filmiki rodzinne w mp4. czasami się przycinają ( w szybkich scenach, trochę jak youtube na wolnym łączu ). Czy 390 je buforuje ? Pogratulujcie tu,w tym miejscu, mojemu synowi ! :-D
 

ernet

Active member
Bez reklam
Yarp i Gatar. WIELKIE DZIEKI

Zakładam że pytasz o dyski bez zasilania ;)
Ja mam ten
Samsung S2 Portable HXMU032DA/E32 320GB — CHIP
śmiga super i już zaczynam żałować że tylko 320GB :p

Yarp i Gatar. WIELKIE DZIEKI za pomoc w tej sprawie. Szcególne dzięki dla Yarp'a,który ( w korespondencji ze mną ) doradzał na wszelkie sposoby :blagam: Zadziwiające: podłaczałem kolejno dyski:WD,potem Trancend i.. żadnego z nich 390 nie widział ( dysk podpięty do USB,potem właczenie 390 i .... nic. Dopiero musiałem HDD odpiąć i podpiąć ponownie na włączonym 390, aby był do niego -HDD-dostęp ). Jako,że Yarp podpowiedział mi, jaki dokładnie ma dysk ( Gatar też ) kupiłem taki sam, jak Yarp i właśnie sprawdziłem: BEZ PROBLEMÓW. Nareszcie . Swoją drogą ciekawe dlaczego tak jest. Lokalny patriotyzm :D = LD+Samsung ?
 
Do góry