LG BD390 - wszystko o odtwarzaczu

72artur

New member
Dreamerek napisał:
Do czego masz to podpięte? I jakie masz ustawienia?

Do Denona AVR1910 ale sprawdzałem też przy połączeniu bezpośrednio do TV i jest to samo tylko obraz. W BD390 ustawiłem HDMI i SPDIF na Przejście pier. - kombinowałem z różnymi ustaw i nic. Sprawdzałem na innych płytach i jest OK - może winny jest człowiek który przerabiał te dwa koncerty na DVD5 ale to mogę sprawdzić jak ściągnę oryginał.

PS
Jest nowy soft do BD390 - ver. 808529 jest szansa że pomoże ?

Pozdrawiam
 

Dreamerek

New member
Nie sądzę aby nowy soft coś zmienił. Telewizor zapewne nie ma dekodera DTS wiec takie podłączenie nie będzie działać. Spróbuj podłaczyć BD z Ampem poprzez optyk lub coaxial i wtedy sprawdź czy idzie DTS.
 

setunia

New member
Bez reklam
72artur napisał:
Do Denona AVR1910 ale sprawdzałem też przy połączeniu bezpośrednio do TV i jest to samo tylko obraz. W BD390 ustawiłem HDMI i SPDIF na Przejście pier. - kombinowałem z różnymi ustaw i nic. Sprawdzałem na innych płytach i jest OK - może winny jest człowiek który przerabiał te dwa koncerty na DVD5 ale to mogę sprawdzić jak ściągnę oryginał.

PS
Jest nowy soft do BD390 - ver. 808529 jest szansa że pomoże ?

Pozdrawiam

Jeżeli z amplitunera lub z BR-ki wypuścisz przejście pierwotne to:
-ampli z DTS HD zagra w DTS HD
--ampli bez DTS HD, ale z DTS zagra w DTS
- ampli bez DTS lub TV (nie słyszałem o takim z DTS) - cisza w głośnikach:(

@ArtS007 trzaski miałem tylko na analogu. Cyfrowe wyjścia zawsze ustawiałem na przejście pierwotne, bo nie lubię mieszania w dźwięku.
Z DD nawet Kaszpirowski nie zrobi dobrego DTS, a Dolby TrueHD chciałem mieć po analogu.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
To prawda. Jednak nie o to mi chodziło. Setunia wspominał, że nawet, gdy płyta była nagrana w DD, to amplituner pokazywał DTS. Skądś się to musiało brać. Ale nieważne, już tego nie sprawdzimy.

A Kaszpirowski? Kto wie? Ciekawe, czy gdyby udało sie wytłoczyc na winylowej płycie zapis bezpośrednio z odtwarzacza CD, to audiofil by sie połapał?

ArtS :)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
ArtS007 napisał:
Ciekawe, czy gdyby udało sie wytłoczyc na winylowej płycie zapis bezpośrednio z odtwarzacza CD, to audiofil by sie połapał?

mysle,ze bylby w stanie ocenic jedynie jakosc produktu finalnego na ktora to wplynelyby czynniki takie jak :jakosc nagrania cyfrowego,jakosc sprzetu dokonywujacego konwersji cyfrowo-analogowej, jakosc sprzetu zapisujacego sygnal analogowy na plycie winylowej. prawdopodobnie polapalby sie ,ze cos bylo "grzebane" .;)
 

trops55

Member
Mam Yamahę model bez nowych dekoderów i bez wejścia HDMI połączony z BD 390 po analogu (aby odtwarzać nowe formaty dźwięku). Zauważyłem istotny ''feler'' . Mianowicie przy tym podłączeniu mam bardzo niski poziom na wyjściu subwoofera . W ustawieniach audio BD 390 wyj. sub. mam ustawione na wysoki a w samym sub. potencjometr muszę dać na max. to i tak basu jest mało. Natomiast po optyku i coaxialu wszystko jest ok. potencjometr w sub. muszę zmniejszyć dosłownie na 1/3 jego zakresu t.j do tego samego poziomu jaki miałem ustawiony do tej pory dla DVD.
Nie wiem, czy to tylko przypadłość mojego egzemplarza a może tak ma być.
W związku z tym czy ktoś z Was ma tego BD podłączonego analogiem ze wzmacniaczem 5.1?
 

McMatheo

New member
"Jest nowy soft do BD390 - ver. 808529..." - za to uwielbiam ten sprzęt :D

I myślę sobie, że wszelkie błędy znikną dopiero z wersją 9789639519713 a nastąpi to w okolicach Wielkiej Nocy w 2014-tym i to w dodatku po wgraniu softu do modelu 370 przy zaistnieniu warunku - wgranie nastąpi między 17tą a 19.15, na wysokości 76 cm nad podłogą, na 7-mym pietrze w bloku mieszkalnym 10-piętrowym.

pozdrawiam cierpliwych
 

setunia

New member
Bez reklam
trops55 napisał:
Mam Yamahę model bez nowych dekoderów i bez wejścia HDMI połączony z BD 390 po analogu (aby odtwarzać nowe formaty dźwięku). Zauważyłem istotny ''feler'' . Mianowicie przy tym podłączeniu mam bardzo niski poziom na wyjściu subwoofera . W ustawieniach audio BD 390 wyj. sub. mam ustawione na wysoki a w samym sub. potencjometr muszę dać na max. to i tak basu jest mało. Natomiast po optyku i coaxialu wszystko jest ok. potencjometr w sub. muszę zmniejszyć dosłownie na 1/3 jego zakresu t.j do tego samego poziomu jaki miałem ustawiony do tej pory dla DVD.
Nie wiem, czy to tylko przypadłość mojego egzemplarza a może tak ma być.
W związku z tym czy ktoś z Was ma tego BD podłączonego analogiem ze wzmacniaczem 5.1?

Nie jestem mocny z Yamahy, ale jak każdy amplituner powinna mieć regulowany balans kanałów, tam powinieneś mieć podbicie basu na subwooferze.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
ten "brak basu" moze miec zupelnie inna przyczyne....;)
przy podlaczeniu analogowym amplituner sluzy wlasciwie tylko do wzmocnienia sygnalu podanego mu droga wielokanalowa tak wiec moze nie dzialac zwrotnica odcinajaca okreslone pasmo z reszty glosnikow i przekierowujaca je na amplituner - czyli caly uklad pracuje na "calym sygnale" ,sub dostaje tylko to co ma podane z odtwarzacza. oczywiscie po pierwsze trudniej jest mu sie wtedy "wybic" po drugie moze dostawac glownie pasmo ktorego nie jest w stanie odtworzyc, w przypadku dobrej klasy suba moze pracowac prawidlowo jednak tak niskie pasmo ,ktore generuje (a ktore otrzymuje z formatu HD-tam nie wycina sie rzeczy "nieslyszalnych") jest powiedzmy "slabo odbierane" przez sluchacza.

ps.uzylem oczywiscie wielu uproszczen -mam nadzieje ,ze moj wywod jest zrozumialy:D
 

trops55

Member
mat74 napisał:
ten "brak basu" moze miec zupelnie inna przyczyne....;)
przy podlaczeniu analogowym amplituner sluzy wlasciwie tylko do wzmocnienia sygnalu podanego mu droga wielokanalowa tak wiec moze nie dzialac zwrotnica odcinajaca okreslone pasmo z reszty glosnikow i przekierowujaca je na amplituner - czyli caly uklad pracuje na "calym sygnale" ,sub dostaje tylko to co ma podane z odtwarzacza. oczywiscie po pierwsze trudniej jest mu sie wtedy "wybic" po drugie moze dostawac glownie pasmo ktorego nie jest w stanie odtworzyc, w przypadku dobrej klasy suba moze pracowac prawidlowo jednak tak niskie pasmo ,ktore generuje (a ktore otrzymuje z formatu HD-tam nie wycina sie rzeczy "nieslyszalnych") jest powiedzmy "slabo odbierane" przez sluchacza.

ps.uzylem oczywiscie wielu uproszczen -mam nadzieje ,ze moj wywod jest zrozumialy:D

Masz oczywiście na myśli zwrotnicę w samym BD 390, która może być tego przyczyną. Notabene mam dobrej klasy sub.- Paradigme.
Przed ewentualną reklamacją 390 chcę być pewien,że winny jest BD. Dlatego ponawiam pytanie do właścicieli tego BD podłączonego analogiem z jakimkolwiek wzmacniaczem 5.1? aby zweryfikowali moje spostrzeżenia i sprawdzili czy w swoich zestawach jest taki sam poziom na wyjściu sub. 390, zarówno przy podłączeniu analogiem i optykiem lub coaxialem.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Jeżeli odtwarzacz wie, że masz subwoofer, powinno wszystko działać. W takim układzie wszystko zależy od ustawień odtwarzacza. Przejrzyj dokładnie ustawienia głosników w menu konfiguracyjnym.

ArtS :)
 

trops55

Member
ArtS007 napisał:
Jeżeli odtwarzacz wie, że masz subwoofer, powinno wszystko działać. W takim układzie wszystko zależy od ustawień odtwarzacza. Przejrzyj dokładnie ustawienia głosników w menu konfiguracyjnym.

ArtS :)

Kilka postów wyżej pisałem ... W ustawieniach audio BD 390 wyj. sub. mam ustawione na wysoki....
 

tomalo

New member
nie pamiętam jak jest w yamaszce, ale chyba w ampli masz opcje direct czy cos w tymm stylu...
spróbuj puscic omijając korektor i reszte dsp w ampli...
 

XiangXiou

New member
trops55 napisał:
Masz oczywiście na myśli zwrotnicę w samym BD 390, która może być tego przyczyną. Notabene mam dobrej klasy sub.- Paradigme.
Przed ewentualną reklamacją 390 chcę być pewien,że winny jest BD. Dlatego ponawiam pytanie do właścicieli tego BD podłączonego analogiem z jakimkolwiek wzmacniaczem 5.1? aby zweryfikowali moje spostrzeżenia i sprawdzili czy w swoich zestawach jest taki sam poziom na wyjściu sub. 390, zarówno przy podłączeniu analogiem i optykiem lub coaxialem.


Mam tak samo.
Do mojego Sony STR-DB930QS dokupiłem Sony BDP-s550 aby cieszyć się dźwiękiem HD wysłanym po analogu. Niestety lipa, basu praktycznie nie ma. Po optyku i coaxialu - buty spadają. Sprawdź w setupie ampli czy nie masz możliwości podbicia subwoofera. W swoim ampli, przy takim połączeniu mogę jedynie regulować balans frontów, a że odtwarzacz ma taki tor audio jaki ma...
 

tomalo

New member
rozumiem, że w BR sony masz taki sam objaw z analogami... czyli raczej nie wina odtwarzaczy...
 
Ostatnia edycja:

XiangXiou

New member
No niestety tak już jest, odtwarzacz nie jest wadliwy.
Tak jak pisałem, sprawdź czy masz możliwość podbicia subwoofera przy połączeniu analogowym. Niektóre amplitunery mają taką opcję. Nic więcej nie poradzisz.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Sprawdziłem menu odnoszące się do konfiguracji wyjścia analogowego. Jest stosunkowo ubogie. Jak juz wspominałem, ja mam połączenie przez HDMI. Z powodu braku kabelków nie jestem w stanie sprawdzić w praktyce wyjścia analogowego. Zauważyłem jednak, że gdy uruchomi się test, słychać go również na wyjściu HDMI.

Dlatego na Twoim miejscu spróbowałbym połaczyć odtwarzacz zarówno analogiem i optykiem, a następnie uruchomic test z poziomu BD390 i zobaczyć czy występuje różnica.

Nie napisałeś, czy rodzaj głośników ustawiłeś na Small, czy na Big. Nawet jeśli na Big, proponuję na próbę zmienić na Small.

Na koniec mała uwaga. Tak sobie ostatnio obserwuję, że instrukcje obsługi zaczynaja sprowadzać się do przeglądu opcji. I tak w przypadku ustawień głośników możemy dowiedzieć się, jak sie funkcje nazywają, ale już ani słowa na temat znaczenia parametrów. Dlatego nierzadko jesteśmy skazani na eksperymenty. Nie tak chyba powinno być.

I jeszcze jedno. W instrukcji napisale, że odtwarzacz nie posiada własego wzmacniacza, więc ostateczny efekt zależy od właściwości i ustawień amplitunera.

ArtS :)
 
Ostatnia edycja:

Dru

Moderator
witam
powoli się przymierzam do kupna tego odtwarzacza. Moje pierwsze pytanie jest takie - czy przez WiFi obsługuje kodowanie hasła, jeśli tak to jakie?
 
Do góry