LG BD390 - wszystko o odtwarzaczu

tomalo

New member
jedno krótkie pytanie... Czy w Waszych 390-tkach otwieranie/wysuwanie tacki przebiega wolniej niż zamykanie? Chodzi mi o to czy szybciej zamyka czy wysuwa tackę...
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Tomalo --- tak jest. Tacka wysuwa się w ok. 2 sek. a wsuwa 1 sek.
Moim zdaniem jest to normalne. W stojącym obok dvd Denona 1930
również wysunięcie jest nieco wolniejsze niż wsunięcie.
 
Ostatnia edycja:

IceBreaker

New member
Ja mam jeszcze pytanie odnośnie napisów.
Jeśli filmma zintegrowanw s obie np. angielskie napisy, to czy jest jakiś sposób żeby LG odtwarzał polskie napisy z pliku SRT w tym katalogu?
Mimo że nazwy plików są identyczne LG wogóle nie zwraca uwagi na plik z polskimi napisami tylko uparcie wyświetla zintegrowane angielskie.

Pozdrawiam
 

lauffer

New member
dlna

Witam
Przebrnąłem przez 17 stron tematu - uffff ;p
Za dwa dni przyjdzie do mnie BD390.
I w związku z tym mam pytanie: jaki serwer DLNA proponujecie do niego. Przez moment ktoś tu nawet testował chyba z 2 serwery ale końcowego wyniku testów już nie było.
Wymienione w wątku propozycje plus udostępnianie z windowsa podobno sprawiają problemy z przycinaniem.
Dzieki za propozycje.

Pozdrawiam
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
U mnie jako serwer plików pracuje sieciowy dysk 1TB we wszystkomającej obudowie ULS3282 kupionej we Wrocku od humanmedia (bittorenty też obsługuje) po sieci bezprzewodowej b/g hula aż miło. Niektóre mkv-y się tylko przycinają ale sądzę, że zmiana routera na N rozwiąże sprawę.
 

hd-man

New member
YouTube i przepustowość Internetu

Mam pytanie w sprawie korzystania z YouTube przez BD390. Dysponuję niezbyt szybkim łączem (256 Kbps) i zastanawiam się czy ma sens zakup routera bezprzewodowego i połączenie przez wifi. Czy BD390 buforuje filmy tak jak przeglądarka internetowa, czy też w moim przypadku będą się przycinały? Jaka musiałaby być przepustowość Internetu, żeby YouTube działał płynnie?
Pozdrawiam!
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Buforuje. Tak jak komp.
U mnie jest łacze 4Mb i śmiga. Nie wiem co byłoby na 256kb ale myślę, ze musisz przynajmniej 2Mb mieć żeby oglądać bez zacięć.
 

ernet

Active member
Bez reklam
Ja zupełnie z innej beczki...Do Użytkowników.

Współczesne kamery i aparaty fotograficzne zapisują "kręcone" filmy w formacie AVCHD ... Czy można te pliki odtworzyć poprawnie z Pendriva via USB ?
 

hd-man

New member
Fatman_1 napisał:
Buforuje. Tak jak komp.
U mnie jest łacze 4Mb i śmiga. Nie wiem co byłoby na 256kb ale myślę, ze musisz przynajmniej 2Mb mieć żeby oglądać bez zacięć.

Nie jestem pewien czy myślimy o tym samym. Oglądając YouTube w komputerze na wolnym łączu można wcisnąć pauzę, poczekać aż cały film załaduje się i później odtworzyć. Czy można to samo zrobić na BD390?
 

hd-man

New member
ernet napisał:
Współczesne kamery i aparaty fotograficzne zapisują "kręcone" filmy w formacie AVCHD ... Czy można te pliki odtworzyć poprawnie z Pendriva via USB ?
Można pod warunkiem, że kamera tworzy strukturę AVCHD lub zapisuje filmy jako pliki .m2ts . Sam posiadam kamerkę Toshiba Camileo H20, która zapisuje filmy jako .avi z kompresją h.256. BD370 odtwarzał te pliki ale bez dźwięku (komunikat: Brak wsparcia dla kodeka audio) BD390 nie odtwarza zupełnie. Po przerobieniu plików w multiAVCHD można oglądać także przez USB.
 
Ostatnia edycja:

ernet

Active member
Bez reklam
hd-man napisał:
Można pod warunkiem, że kamera tworzy strukturę AVCHD lub zapisuje filmy jako pliki .m2ts . Sam posiadam kamerkę Toshiba Camileo H20, która zapisuje filmy jako .avi z kompresją h.256. BD370 odtwarzał te pliki ale bez dźwięku (komunikat: Brak wsparcia dla kodeka audio) BD390 nie odtwarza zupełnie. Po przerobieniu plików w multiAVCHD można oglądać także przez USB.

A czy po nagraniu takiego oryginalnego pliku na płytę, to odtworzy ?
 

IceBreaker

New member
Ja muszę zakwestionować użyteczność LG BD390 jeśli chodzi o odtwarzanie plików większych np. *.mkv po WIFI. Czy wogóle komuś się to udało? Mi za każdym razem niezależnie od pliku wyświetla się - ".....nie moze odtworzyć tego pliku" - mało tego - po WIFI nie widzi napisów *.srt które znajdują się w tym samym katalogu co plik video. Po zgraniu tego na dysk i puszczeniu przez usb film jest odtwarzany bez problemu, napisy też widzi.
Ma ktoś jakiś pomysł o co chodzi i czy u Was tez tak się dzieje?

Pozdrawiam
 

ArtS007

New member
Bez reklam
To, że nie widzi napisów jest wina serwera mediów. Jedyne wyjście to udostępnienie folderu z filmem bez pośrednictwa serwera mediów.

ArtS :)
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Jak już pisałem przy wifi g fullHD nie daje rady, 720p daje radę i to jest normalne. Napisów srt w ten sposób nie sprawdzałem, ale txt "chodzą".
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Mam podłączony 390 do ruterka lanem, PC do ruterka wifi g. Na PC odpalony Nero MediaHome 4 i w tej konfiguracji 720p na 390 daje radę. Próbowalem "odpalić" wifi w 390 i ... "poległem". Mimo dobrej jakości sygnału wifi w miejscu 390 (sprawdzałem notebookiem i było b.dobrze) to nieudało mi się uzyskać stabilnego połączenia. Prawdopodobnie to wifi w 390 jest słabiutkie (być może u mnie).
 
Do góry