LG BD370 wszystko o odtwarzaczu.

Tommy23

New member
Witajcie, jestem szczęśliwym posiadaczem LG BD370 od kilku miesięcy :). Chciałbym kupić
zewnętrzny twardy dysk, aby nie przegrywać wszystkiego na płytki z kompa bo już mi miejsca na nie brakuje :)
Słyszałem, że nie wszystkie twarde dyski współpracują z tym odtwarzaczem. Chciałem kupić jeden
z serii dysków WD My Book. Czy odtwarzacz będzie widział ten dysk? Jaki sformatować dysk FAT32 czy NFTS?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Tomek
 

kris_kjk

New member
LG BD370 nie widzi plików na partycji NTFS ... :-( ... trzeba sformatować pod FAT32 pamiętając o tym, że plik nie może być większy niż 4 GB - taki wymóg jest dla FAT32 ... więc np. dłuzsze filmy MKV trzeba dzielić na części ...
 

laycik

New member
Czesc!

Zastanawiam sie na kupnem jakiegos Full HD camcordera..jest na
ebay.de np. taki:
Panasonic HDC-SD10 Full HD Camcorder +NEU/OVP/Garantie+ bei eBay.de: (endet 18.06.10 20:22:31 MESZ)

Problem w tym, ze (chyba?) nasza 370 nie widzi formatu AVCHD. :(
Ten format jest "glownie obecnie stosowany jak i przyszlosciowy" i 99% Full HD Camcorderow
foruje wlasnie jego.
Powiedzmy, ze nagram na SD-16 Gb "taki material" jako Full HD..i co dalej?..
Do jakiego formatu taki AVCHD przerobic..bez straty jakosci (rozdzielczosc..audio..bitrate)
Avi..mkv..mpeg 2 ???..albo jak to odtworzyc na naszej 370..mysle, ze skopiowanie
z SD na pena plikow w AVCHD nic nie da..jasne, ze moge odtworzyc je laczac CaMc z moim LCD-Sony
bezp. po Hdmi..ale nie o to mi chodzi..chce to "wypalic..i dac kopie "dzieciom..
ale jak i jako co (format)?


Moze jakies rady Kolegow majacych nagrania w w/w formacie!


:D :D :) :)

Pozdr.
Kontrop



Jesli obraz nagrasz w full HD tzn 1920x1080 to nie powinno byc problemu z przerobieniem tego z mts na m2ts albo stricte struktore plyty blu-ray. tsMuxer powinien sobie poradzic z plikiem mts, natomiast jesli bys to nagral w rozdzialce np 1920x800 albo jakiejkolwiek innej niz full HD to tsMuxer rozciagnie ci przy tym obraz w pionie i wyjdzie ogolnie kiszka ;p
 

Tommy23

New member
Rozumiem, a jak sformatuje jedną partycję pod FAT32 a drugą pod NFTS to odtwarzacz będzie widział tylką tą FAT32 ?
Właśnie mam plik mkv Piraci z Karaibów :) zajmuje 6Gb, jakim programikiem najlepiej podzielić ten plik?
 

wofka

New member
Witam.
Czy ma ktoś doświadczenie z upgradem za pomocą plików przeznaczonych dla innej strefy świata? Mam na myśli pliki przeznaczone na rynek północno amerykański.
 

Tommy23

New member
OK z dyskiem już sobie poradziłem :)
Podzielić filmik mkv przez MKVtoolnix, ale mam jeszcze do was pytanko...jak nazywać te pliki po przetworzeniu przez MKVtoolnix, aby odtwarzacz podczas odtwarzania przeskakiwał od razu na drugi plik bez wskazywania recznego? Będe wdzięczny za odpowiedź.
 

Kontrop

New member
Czesc!

Wracajac do HD Camcordrow, czytam, ze 90% nagrywa w formacie AVCHD oraz
MOV H-264.

Nasza 370 nie widzi plikow *mts..mysle ze nie bedzie mozna bezp. z Daten CD (DVD)
odtworzyc i tego MOV(a)..pozostaje konwersja do avi..mkv..mpeg.

Sciagnalem kilka programow do takich konwersji: Free HD Converter..Movtoavi..Total Video Converter

mm.jpg


Niestety nie mam zadnego pliku w formacie MOV H-264..wiec nie moge sprawdzic
czy nasza 370 je odczyta.

Moze ktorys z Kolegow ma jakas "probke" w tym formacie i moglby ja dla mnie
"upnac" np. na RS.com...moze byc kilka MB..bardzo bylbym zoobowiazany!


:D :D :) :)

Pozdr.
Kontrop
 

demo84

New member
OK z dyskiem już sobie poradziłem :)
Podzielić filmik mkv przez MKVtoolnix, ale mam jeszcze do was pytanko...jak nazywać te pliki po przetworzeniu przez MKVtoolnix, aby odtwarzacz podczas odtwarzania przeskakiwał od razu na drugi plik bez wskazywania recznego? Będe wdzięczny za odpowiedź.

Ten program sam numeruje poszczegolne partie filmu tj; 001,002, 003 itp dodaje te cyfry do oryginalnej nazwy filmu.
 

demo84

New member
Czesc!

Wracajac do HD Camcordrow, czytam, ze 90% nagrywa w formacie AVCHD oraz
MOV H-264.

Nasza 370 nie widzi plikow *mts..mysle ze nie bedzie mozna bezp. z Daten CD (DVD)
odtworzyc i tego MOV(a)..pozostaje konwersja do avi..mkv..mpeg.

Sciagnalem kilka programow do takich konwersji: Free HD Converter..Movtoavi..Total Video Converter

mm.jpg


Niestety nie mam zadnego pliku w formacie MOV H-264..wiec nie moge sprawdzic
czy nasza 370 je odczyta.

Moze ktorys z Kolegow ma jakas "probke" w tym formacie i moglby ja dla mnie
"upnac" np. na RS.com...moze byc kilka MB..bardzo bylbym zoobowiazany!


:D :D :) :)

Pozdr.
Kontrop

niestety plik ma 257mb


przeklej.pl - deblin 720p h264 .mov. Wrzucaj i ściągaj filmy, muzykę, obrazki i inne pliki z przeklej.pl
 

frantic6

New member
hej. mam pytanko, mam film która zajmuje 12gb, i jak go odpalić na tym odtwarzaczu?? rozumiem że musi być sformatowany FAT32, tylko tam duże rozmiary plików niewchodzą, czy można film podzielić na mniejsze czesci?? albo czy jest jakas inna możliwość odpalenia tego filmu?? mam pena 16gb....
z góry dzięki
pozdr
 

derik

New member
hej. mam pytanko, mam film która zajmuje 12gb, i jak go odpalić na tym odtwarzaczu?? rozumiem że musi być sformatowany FAT32, tylko tam duże rozmiary plików niewchodzą, czy można film podzielić na mniejsze czesci?? albo czy jest jakas inna możliwość odpalenia tego filmu?? mam pena 16gb....
z góry dzięki
pozdr

MKVtoolnix dzielisz na ile części chcesz i oglądasz
pzdr.
 

Kristobal

New member
Ktoś z kolegów pisał wcześniej, że BD370 nie czyta filmów typu MOV kodowanych w H264, że porażka itp... Otóż nie jest to do końca prawda - nie jest potrzebne czasochłonne kodowanie na nowo!
Wystarczy załadować plik MOV do MKVToolnix i po kilku sekundach otrzymujemy plik mkv, który jest czytany przez nas odtwarzacz bez żadnego problemu!
W ten sposób oglądam zarówno trailery filmowe MOV, oraz filmy HD nagrywane przez lustrzanke Canon 550D w 1920x1080 :) - polecam !! (Lustrzankami Canona kręcono ostatni odcinek Doktora House, oraz ostatnio - True Blood).
 

kris_kjk

New member
Film HD z hybrydy HS10 po nagraniu ma rozszerzenie MOV ... nic nie konwertowałem zmieniłem tylko rozszerzenie pliku filmowego na MKV i działa na BD370.
 

Kristobal

New member
Ściągnąłem ten wyżej wymieniony plik .mov i zapisałem jako mkv za pomocą mkvtoolnix - 5 sekund:) Oczywiście, na BD370 film - reklamówka Szkoły Lotniczej w Dęblinie jest odtwarzania płynnie, bez żadnych zacięć, po prostu super :)
 

Kristobal

New member
Jeśli pliki mają więcej niż 4 GB, to owszem musisz dzielić, ale jaki to problem? Skoro dzielenie trwa tyle co kopiowanie pliku....
 
Do góry