Lg bd 670

misio777

Member
Mam pytanie.Probowal ktos podlaczyc pod tego blu dysk zewnetrzny usb 2,5 cala wiekszy niz 1TB ?
Bo mi LG odpisalo ze dyski powyzej 1TB moga nie dzialac a chcialem kupic 2TB.


Z obsługą 2TB na NTFS'ie nie będzie problemu (Linux).
Dysk posiadający swoje zewnętrzne zasilanie - też OK.

Natomiast, przy zasilaniu dysku z portu USB odtwarzacza -> może być kłopot.
Chodzi o prąd rozruchowy dysku (w trakcie rozkręcania się) !
Tzn. USB odtwarzacza, może "nie dać rady go uciągnąć" w trakcie rozruchu.
W efekcie - dysk nie rozkręci się do pełnej prędkości => "nie zgłosi się" w systemie.

Musisz sprawdzić jego prąd rozruchowy (dane katalogowe) i porównać z popularnymi
dyskami 1TB ("Wymagane zasilanie do rozpędzenia talerzy" - typowo około 500 mA).

Nigdzie nie ma info, jaka jest wydajność prądowa portu USB w tym odtwarzaczu.

Ostatecznie, pozostaje eksperyment.


:hihi:
 
Ostatnia edycja:

jaras111x

New member
Misio777 widzę że jesteś tu najbardziej obeznany w takim razie mam pytanie. Czy ten Blu-ray jest na tyle fajny że po podłączeniu go do projektora benq w1070 będę mógł oglądać filmy filmy 3D nie tylko z płyt ale również zapisane na dysku zewnętrznym? czy on wspomaga format NTSC??
ewewntualnie jeśli nie ten to jaki z obecnie dostępnych polecasz oczywiście bez blokady cinavia :)
 
Ostatnia edycja:

loki7777

New member
A czy da sie w tym LG wylaczyc domyslne odtwarzanie napisow - bo szukam i znalezc nie moge:)
I widze ze sa problemy z x264 w full hd - moze kwestia kodowania ale sharp odtworzyl go bez problemu:(
 

dune2

New member
Bez reklam
Z obsługą 2TB na NTFS'ie nie będzie problemu (Linux).
Dysk posiadający swoje zewnętrzne zasilanie - też OK.

Natomiast, przy zasilaniu dysku z portu USB odtwarzacza -> może być kłopot.
Chodzi o prąd rozruchowy dysku (w trakcie rozkręcania się) !
Tzn. USB odtwarzacza, może "nie dać rady go uciągnąć" w trakcie rozruchu.
W efekcie - dysk nie rozkręci się do pełnej prędkości => "nie zgłosi się" w systemie.

Musisz sprawdzić jego prąd rozruchowy (dane katalogowe) i porównać z popularnymi
dyskami 1TB ("Wymagane zasilanie do rozpędzenia talerzy" - typowo około 500 mA).

Nigdzie nie ma info, jaka jest wydajność prądowa portu USB w tym odtwarzaczu.

Ostatecznie, pozostaje eksperyment.


:hihi:
Tak jak pisalem rozmawialem z konsultantami LG i to paroma i wiem na pewno ze bd670 czyta dyski do maks 1 TB.Nie stwierdzili ze wiekszych na pewno nie czyta ale firma LG nie daje zadnej gwarancji wiec to niewiadoma.
Postanowilem wiec kupic jakis zewnetrzny na usb 3.0 o pojemnosci 1 TB.
I tu wlasnie jest problem odnosnie zasliania przez usb.
Jak wiadomo bd670 ma usb 2.0 wiec natezenie pradu w gniazdku jest maks 500mA (0,5A)
W gniazdku usb 3.0 maks to 900mA (0,9A).
Konsultanci zalecali kupno dysku z usb 2.0 ale ja jestem uparty i chce miec na 3.0.
Filmy czesto zajmuje teraz tyle GB ze zgrywajac wieksza ilosc roznice beda spore.
Firma LG nie jest w stanie mi podac jakie w tym modelu jest natezenie pradu przez usb.
Czekam na odpowiedz bo mieli sie skontaktowac z fabryka ale jakos watpie by uzyskali takie dane.
Zreszta nawet jak mi podadza to i tak producenci dyskow nie podaja jaki jest pobor pradu danego dysku.
Tak wiec kupujac dysk na usb 3.0 jest to troche loteria.
Wiem z cala pewnoscia bo takowy mam ze dysk WD My Passport Essential SE 1TB usb 3.0 (WDBACX0010BBK-EESN) dziala prawidlowo.Filmy powyzej 8gb potrafia sprawiac problemy ale nie wiem czy to wina dysku czy odtwarzacza.Ogolnie uzywam tego dysku od ok 1,5 roku i wiecej dziala niz nie.
Teraz chce kupic kolejny dysk ale sa juz nowe modele.
Myslalem o Seagate Portable Backup Plus 1 TB USB 3.0 [STBU1000202] lub WD My Passport 1TB USB3.0 [WDBBEP0010BBL-EESN].
O ile nie dowiem sie czegos co bedzie przelomem to raczej wybiore WD.
Skoro poprzedni z serii my passport dzialal to zapewne jest szansa ze i ten zadziala.
Kupujac zewnetrzny dysk 2,5 cala na usb 3.0 chcac podlaczyc pod usb 2.0 najlepiej szukac takiego ktory ma mozliwie najmiejszy pobor pradu.Jako ze producenci nie podaja dokladnego poboru pradu trzeba chyba zwracac uwage na okreslenia typu "energooszczedny".
 
Ostatnia edycja:

misio777

Member
@dune2

Konsultanci LG "ech..." !!!

Onegdaj, bawiłem się konwerterem ATA/SATA na USB 2.0 z własnym zasilaniem, podłączałem dysk SATA Seagate 1.5 TB (ST31500341AS) do BD670 i BX580 - jedna partycja NTFS => oba odtwarzacze czytały dysk bez problemu.

W najnowszych instrukcjach obsługi do tych odtwarzaczy (do zassania ze strony LG) jest już podany max prąd USB = 500 mA.

Producenci dysków podają parametry (pobór prądu, prąd rozruchowy), trzeba dobrze poszukać !
W ostateczności pozostają narzędzia specjalistyczne, => podają wszystkie parametry dysku "na talerzu" a nawet więcej niż w danych katalogowych.

Dyski, które używam to Transcend 1TB i starszy 750GB (wszystkie USB 3.0) - żadnych problemów !
Pliki powyżej 8GB nie sprawiają żadnych problemów, mam sporo plików 18 do 24GB !
Prądy rozruchowe tych dysków to odpowiednio 500mA(1TB) i 940mA(750GB) !!!
Co ciekawe, Transcend 750GB przy wymaganym prądzie rozruchowym (Required power for spinup,940 mA) działa na tych odtwarzaczach bez problemu.

Rodzi się więc pytanie - jaka jest rzeczywista wydajność prądowa portów USB w tych odtwarzaczach ?
Można przypuszczać, że około 1A, ale to domysły.

Pozdrawiam.

:hihi:
 
Ostatnia edycja:

golos

New member
Boot na wyświetlaczu

Mam taki napis na wyświetlaczu. Czy coś z tym można jeszcze zrobić? Np. wgrać nowy soft.
 

misio777

Member
add. HDD 2TB USB 3.0
===================
Transcend - StoreJet 25H3P 2TB (TS2TSJ25H3P) - przetestowany na BD670 oraz BX580 !!!
Jedna partycja NTFS, żadnych problemów. :)

:hihi:
 
Do góry