Lg 65uh950v

Big-Apple

New member
Co o tym TV wiadomo

65UH950V


HDR z DV czy to jest model z HDR metadanymi? Czy ten model posiada HDMI 2.1?


To jest panel IPS? 100hz?

Podświetlenie EDGE. A tak w ogóle co daje podświetlenie FULL/Direclt LED w takim wypadku?

Czy takiego TV jeszcze u nas nie ma ?

cena ~1300zł gdzie takie SONY chce 15-17 .
 

Jimmy

New member
Ten TV jest w Euro RTV za 13 k. Tutaj główne parametry:
”Super UHD” IPS LCD
4K resolution
Dolby Vision
HDR10
Ultra Luminance
Passive 3D
120% Rec.709 color gamut
200 Hz panel
webOS 3.0
USB recording (only in Europe)
HEVC
VP9 (waiting for confirmation on Profile2)
40W 2.2 speakers (80W 5.2 in 86”)
20W woofer (30W in 86”)
Wireless Sound Sync
WiFi (ac standard)

Jeśli ktoś go ma, niech się podzieli wrażeniami. Jak jest z czernią? Czy lepiej niż w poprzednim UF950? Rajcuje mnie matryca IPS ze względu na dobre kąty.
 

barburian

New member
Bez reklam
Lg 65

Dziś porównywałem LG UH950V i UF950V generalnie obraz bardziej mi się podobał
na modelu z 2015 roku. HDR w telewizorach z podświetlaniem krawędziowym nie ma najmniejszego sensu, tak jak by go nie było efekt marny . Jedynie w takich TV jak DX900 ma to sens .
Ale to moje zdanie .
 

Jimmy

New member
DX900 ma zdaje się 512 stref wygaszania więc efekty widać. Niestety Panas DX900 ma chyba najgorsze kąty ze wszystkich aktualnie dostępnych tv klasy średniej. Trzeba siedzieć równo na wprost. Przekonałem się sam w Saturnie. Natomiast LG 65UH950V widziałem przez chwilę w Euro i kąty ma świetne, obraz wyglądał OK, ale nie miałem czasu przyjrzeć się bardziej.
 

barburian

New member
Bez reklam
Lg

DX900 ma zdaje się 512 stref wygaszania więc efekty widać. Niestety Panas DX900 ma chyba najgorsze kąty ze wszystkich aktualnie dostępnych tv klasy średniej. Trzeba siedzieć równo na wprost. Przekonałem się sam w Saturnie. Natomiast LG 65UH950V widziałem przez chwilę w Euro i kąty ma świetne, obraz wyglądał OK, ale nie miałem czasu przyjrzeć się bardziej.

No dokładnie DX900 do HDR idealny , a kąty w LG UF950V i UH950V lepsze bo to IPSy.
Ale ciężko porównywać DX900 z tymi LG-kami , tak jak byś miał porównać Lexusa LFA do *********************a i40
 

WPPP

Member
Dziś porównywałem LG UH950V i UF950V generalnie obraz bardziej mi się podobał
na modelu z 2015 roku. HDR w telewizorach z podświetlaniem krawędziowym nie ma najmniejszego sensu, tak jak by go nie było efekt marny . Jedynie w takich TV jak DX900 ma to sens .
Ale to moje zdanie .

Jeśli oglądany przez Ciebie model UH950V nie wyszedł z fabryki w jakimś zakresie generowania obrazu sknocony, to nie wiem/nie rozumiem jak mógł Ci się lepiej podobać obraz w UF950V, skoro panel w UH950V jest o wiele lepszy pod względem różnych parametrów technicznych.
W modelu UH950V jest co najmniej dużo większa jasność (o około 100%, a może i więcej), lepsza czerń (a w połączeniu z większą jasnością jeszcze lepszy kontrast), 10 bitowa matryca, nieco większa paleta kolorów, zwiększona o 50% pochłanialność wpadającego na ekran światła zewnętrznego- a to tylko oficjalne parametry. Niewykluczone, że poprawiono coś jeszcze, np. strefowe wygaszanie, sposób podświetlenia matrycy (w zakresie poza luminancyjnym). Ponadto, są jeszcze inne zmiany na lepsze, chociaż to już poza jakością wyświetlanego obrazu.

A to, że HDR niby nie ma sensu w TV z podświetlaniem krawędziowym niech zdecydowanym na to zaprzeczeniem będzie ten oto poniższy filmik- tak się składa, że idealnie pasujący do tematu, bo akurat porównujący obraz pomiędzy UF950V a UH950V.

https://www.youtube.com/watch?v=huObllpNUJw

Jeśli ktoś uważa, że na zaprezentowanym filmiku widzi lepszy obraz w UF950V, to ja nawet nie włączam się do tej dyskusji :).
 

barburian

New member
Bez reklam
Lg

Jeśli oglądany przez Ciebie model UH950V nie wyszedł z fabryki w jakimś zakresie generowania obrazu sknocony, to nie wiem/nie rozumiem jak mógł Ci się lepiej podobać obraz w UF950V, skoro panel w UH950V jest o wiele lepszy pod względem różnych parametrów technicznych.
W modelu UH950V jest co najmniej dużo większa jasność (o około 100%, a może i więcej), lepsza czerń (a w połączeniu z większą jasnością jeszcze lepszy kontrast), 10 bitowa matryca, nieco większa paleta kolorów, zwiększona o 50% pochłanialność wpadającego na ekran światła zewnętrznego- a to tylko oficjalne parametry. Niewykluczone, że poprawiono coś jeszcze, np. strefowe wygaszanie, sposób podświetlenia matrycy (w zakresie poza luminancyjnym). Ponadto, są jeszcze inne zmiany na lepsze, chociaż to już poza jakością wyświetlanego obrazu.

A to, że HDR niby nie ma sensu w TV z podświetlaniem krawędziowym niech zdecydowanym na to zaprzeczeniem będzie ten oto poniższy filmik- tak się składa, że idealnie pasujący do tematu, bo akurat porównujący obraz pomiędzy UF950V a UH950V.

https://www.youtube.com/watch?v=huObllpNUJw

Jeśli ktoś uważa, że na zaprezentowanym filmiku widzi lepszy obraz w UF950V, to ja nawet nie włączam się do tej dyskusji :).

Nie oceniałbym TV po filmikach z netu , mogę Ci przesłać dziesiątki filmików testowych gdzie Telewizory są ustawione tak że np... Sony XD85 czy XD93 LCD gra o niebo lepiej od LG OLED 4K ,a wiadomo że nie jest to prawdą ...
Na własnym materiale testowym LG UF950 wg. mnie zagrał lepiej i takie są moje odczucia wizualne.
Może wina oświetlenia w sklepie ,ale w tych warunkach UF950 zagrał lepiej.
Co do HDR zdania nie zmienię , przy tych parametrach TV LG nie ma sensu ładowanie go na siłę do TV bo taka moda..... to jak zawijanie kupiszcza w papierek i mówienie że ma się cukierek.
A cyfry nie kłamią...

2% Okno : 231 cd / m 2
10% Okno : 548 cd / m 2
25% Okno : 553 cd / m 2
50% Okno : 473 cd / m 2
100% Okno 371 cd / m 2

A marketing dobry wciśnie każdą ciemnotę.
 

WPPP

Member
A cyfry nie kłamią...

2% Okno : 231 cd / m 2
10% Okno : 548 cd / m 2
25% Okno : 553 cd / m 2
50% Okno : 473 cd / m 2
100% Okno 371 cd / m 2

A marketing dobry wciśnie każdą ciemnotę.

To są parametry UH85. I one mnie nie zadowalają w kontekście HDR. Ja bym tego modelu nie kupił, bo nie spełnia moich wysokich progowych wymagań. Ale co innego UH95, bo liczę (ale oczywiście mogę się przeliczyć), że model flagowy ma większą jasność (i inne lepsze właściwości), bo chociażby tak było (jest) pomiędzy UF85 a UF95. Prócz tego, wystarczy porównać jaki jest skok jasności pomiędzy UH77 a UH85, wobec czego istnieje szansa, że UH95 też będzie jaśniejszy w stosunku do UH85. Bo co innego specyfikacja oficjalnie podawana przez LG (UH77, UH85 i UH95 mają ją niemalże taką samą), a co innego walory faktyczne poszczególnych modeli.

A jeśli chodzi o zamieszczony filmik, to widać, że jasność jest duża, bo aż tzw. czarne pasy są rozjaśniane do niebieskiego. Nie podoba mi się to, ale to jest model wyprodukowany w grudniu, a seryjna produkcja UH95 ruszyła w marcu lub nawet w kwietniu. To jest model przedprodukcyjny, możliwe, że jeszcze nie w pełni dopracowany (tak samo jak to często bywa np. ze smartfonami na targach). Ale poza tymi pasami obraz samego filmu jest jak najbardziej ok.
 

Jimmy

New member
.... Ale co innego UH95, bo liczę (ale oczywiście mogę się przeliczyć), że model flagowy ma większą jasność (i inne lepsze właściwości), bo chociażby tak było (jest) pomiędzy UF85 a UF95..... istnieje szansa, że UH95 też będzie jaśniejszy w stosunku do UH85. Bo co innego specyfikacja oficjalnie podawana przez LG (UH77, UH85 i UH95 mają ją niemalże taką samą), a co innego walory faktyczne poszczególnych modeli.

Według flatpanelshd ..."LG explains that HDR "enhances contrast between dark and bright areas”. UH95 offers the best HDR experience of the two with “HDR Plus”. It sounds like the TV could be using a full-array local dimming system to improve contrast but LG has yet to confirm that.The UH95 models will also include an “SDR-to-HDR engine” that converts regular content to HDR.

Wygląda to obiecująco, szczególnie konwersja SDR do HDR i UH95 musi mieć w tym przypadku lepsze możliwości niż UH85.
 

vwrafi

New member
Jeśli oglądany przez Ciebie model UH950V nie wyszedł z fabryki w jakimś zakresie generowania obrazu sknocony, to nie wiem/nie rozumiem jak mógł Ci się lepiej podobać obraz w UF950V, skoro panel w UH950V jest o wiele lepszy pod względem różnych parametrów technicznych.
W modelu UH950V jest co najmniej dużo większa jasność (o około 100%, a może i więcej), lepsza czerń (a w połączeniu z większą jasnością jeszcze lepszy kontrast), 10 bitowa matryca, nieco większa paleta kolorów, zwiększona o 50% pochłanialność wpadającego na ekran światła zewnętrznego- a to tylko oficjalne parametry. Niewykluczone, że poprawiono coś jeszcze, np. strefowe wygaszanie, sposób podświetlenia matrycy (w zakresie poza luminancyjnym). Ponadto, są jeszcze inne zmiany na lepsze, chociaż to już poza jakością wyświetlanego obrazu.

A to, że HDR niby nie ma sensu w TV z podświetlaniem krawędziowym niech zdecydowanym na to zaprzeczeniem będzie ten oto poniższy filmik- tak się składa, że idealnie pasujący do tematu, bo akurat porównujący obraz pomiędzy UF950V a UH950V.

https://www.youtube.com/watch?v=huObllpNUJw

Jeśli ktoś uważa, że na zaprezentowanym filmiku widzi lepszy obraz w UF950V, to ja nawet nie włączam się do tej dyskusji :).

Jak na rok 2015 to UF950 był bardzo dobrym telewizorem. Mnie nie było na niego stać, ale jak oglądałem filmiki z testów, to obraz był na nim mega. Teraz, na tym filmiku gdzie stoi obok UH950, obraz z tego UF950 wygląda okropnie, wyblakły i ciemny, gorzej od mojego LF652V. Więc nie wiem co tu jest grane, oni chyba tak specjalnie preparują te pliki by pokazać jak to niby UH950 jest 1000000x lepszy od UF950. No bo czy ktoś w 2015 roku wydałby tyle kasy na najwyższy model LG z takim obrazem jak tu jest na filmiku ?
 

Big-Apple

New member
Jakie HDMI ma ten LG. Bo ostatnio czytałem że HDR HDrowi nie równy. HDR w metadanymi zmiennymi wymaga złącza HDMI 2.1 a HDR z Dolby Vision na razie tylko w Netflixie. Nie wiem czy DV posiada Ultra Blu Ray ale w master 4k bez upscala z 2k.


7f2fd559bcdf4ec112ac45e7f4a331f2_3x3.jpg


LGDV.jpg


Panele LG z DV w TCL?

_TCL_DV.jpg
 
Ostatnia edycja:

barburian

New member
Bez reklam
Poniżej filmik, oczywiście nie można się do końca sugerować takimi filmami, ale jak zerkniecie na 1:15 minutę filmu to widać dość mocno efekt halo i mocne świecenie od zakładek ,folderów menu z obrazkami. Tło powinno być czarne a świecenie jest tak mocne że robi się jasne .
Pewnie przy normalnym oglądaniu TV to nie przeszkadza ,ale w modelu 65UF950V nie było takiego świecenia . Tak pomijając ten efekt to bardzo fajny TV i chyba najlepszy IPS na rynku .

https://www.youtube.com/watch?v=7r1rPNRxc8I
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Model który testowałem miał problem ze stabilnością obrazu.
Ale poza tym był extra.
 

WPPP

Member
Model który testowałem miał problem ze stabilnością obrazu.
Ale poza tym był extra.

Kiki, a możesz z kilka zdań więcej napisać?

Dokładniej, to chętnie bym się dowiedział co dokładnie masz na myśli pisząc o problemie ze stabilnością obrazu?
Ale także, ażebyś wymienił z kilka najważniejszych Twoich pozytywnych spostrzeżeń i ocen (a może nawet wszystkie- bo przecież nie powinno ich być zbyt dużo), które to razem wzięte pozwoliły Ci wystawić ogólną ocenę dla tego TV określeniem ekstra?

Z góry dziękuję za ewentualne spełnienie mojej prośby :).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Miał bardzo dobre podświetlenie matrycy, dobrą czerń i świetne multimedia.
Bardzo dobra płynność pionowa i pozioma.
Na testowych obrazach stałych stabilności miał co jakiś czas małe drgania.
 

WPPP

Member
Miał bardzo dobre podświetlenie matrycy, dobrą czerń i świetne multimedia.
Bardzo dobra płynność pionowa i pozioma.

Wyśmienicie!
Jeśli masz rację (wystarczy, że bardzo dużo racji ;-)) to tego rodzaju cechy nie miał jeszcze nigdy żaden TV LCD od LG.

Na testowych obrazach stałych stabilności miał co jakiś czas małe drgania.

Te małe drgania to coś w rodzaju delikatnego, ale szybkiego przesuwania się i powrotu do prawidłowo wyświetlanego obrazu? Może coś takiego, jakby, dla przykładu, kanał tv miał zakłócenia? I czy można coś takiego gdzieś w internecie (youtube) zobaczyć? Czy zjawisko to ma jakąś fachową nazwę?

I czy wiesz lub domyślasz się czym to może być spowodowane i czy LG może to skorygować aktualizacją oprogramowania? I czy jest to widoczne przy normalnym oglądaniu, włączając w to przyglądanie się obrazowi pod tym kątem?
 
Do góry