Lg 65uh950v

rafcio76r

New member
Bez reklam
Jak ja sprawdzałem w Saturnie LG 65UH950, to mogę potwierdzić, że multimedia działały świetnie. Płynność obraz naprawdę dobra.
Minusy jak dla mnie:
- słaba czerń,
- słabe kąty patrzenia jak na matrycę IPS.
Odnośnie stwierdzonych minusów, to nie wiem, być może z tym egzemplarzem było coś nie tak, albo mam zbyt duże wymagania od TV.
Jedno jest pewne, nie ma co kupować TV w ciemno. Przed zakupem trzeba sprawdzić TV na własnym materiale, żeby potem nie być rozczarowanym.
 

barburian

New member
Bez reklam
Cena fajna ,ale chyba bym wybrał opcję płatności przy dostawie.
Cena w MatrixMed... 10.900
Był 2 dni temu w MMarkt za 10.490 w promocji
 

WPPP

Member
Ale bez 3D, niestety.

Co gorsza, bez poszerzonej palety kolorów! DCI-P3 zaledwie 72%, czyli dno.
Oprócz tego, panel 8 bitowy.

Są też zalety, jak jasność 700 nitów (bez rewelacji, ale i tak nieźle, jak na obecny rok) i oczywiście podświetlenie pełne ze 128 strefami. Ale Full Led oznacza też pogrubienie TV. Pod tym względem, jak i w ogóle pod kątem wyglądu, LG UH95 w kategorii TV LCD jest mistrzem świata. No ale oczywiście kosztem dużo gorszego podświetlenia.

Szczególnie brak poszerzonej palety kolorów, jak dla mnie, dyskwalifikuje ten wyświetlacz, ale nie tylko. Jednak, jak napisał przedmówca, zależy co, kto lubi.
 
Ostatnia edycja:

WPPP

Member
Ale widziałeś go jak działa na własne oczy ?

W przypadku niektórych, a nawet wielu danych charakteryzujących TV, wystarczają mi one do oceny wartości TV, czyli bez sprawdzania tego osobiście. Sami branżowi dziennikarze opisują, że pojęcie "Technologia Premium Color" zastosowana przez Philipsa, to zwykłe mydlenie oczu (oszustwo), bo kolory są w nim takie, jak w tanich TV. To jest identyczna sytuacja, co z tegorocznym ColorPrime w LG, który jest oszustwem, kłamstwem LG, gdyż nie jest to poszerzenie palety kolorów. Tylko ColorPrime Plus, a więc tylko modele 8 i 9 serii mają poszerzone spektrum kolorów.
Osobiście nie zamierzam odtwarzać sobie filmu UHD z HDR i mieć na ekranie zwykłe kolory, jak od dziesięcioleci. Ale to i tak tylko jeden mój argument na NIE dla tego modelu TV. Mam ich dużo więcej, ale nie będę się więcej rozpisywać. Tyle wystarczy.
 

piterek45

New member
Szkoda tylko ze uf950 nie ma hdr ! przez co widać na filmie ze ma gorsze kolory a wy je porównujecie
jest jakoś tak ze filmy hdr źle wyglądają jak nie ma hdr
 

PeterD

New member
Szkoda tylko ze uf950 nie ma hdr ! przez co widać na filmie ze ma gorsze kolory a wy je porównujecie
jest jakoś tak ze filmy hdr źle wyglądają jak nie ma hdr
Nie prawda, UF950 z 2015 ma wysoką jasność, i po aktualizacji do najnowszego softu, jak włączysz mu jakiś materiał HDR, w prawym górnym rogu wyświetli się "Odtwarzanie treści HDR" Sprawdzone, działa.
 

barburian

New member
Bez reklam
Hdr

Nie prawda, UF950 z 2015 ma wysoką jasność, i po aktualizacji do najnowszego softu, jak włączysz mu jakiś materiał HDR, w prawym górnym rogu wyświetli się "Odtwarzanie treści HDR" Sprawdzone, działa.


Witaj, masz to przetestowane, podeślij jakieś foto, film - mam oficjalnego e-maila z LG Polska
że model 65UF950V nie obsługuje HDR i nie jest przewidziana aktualizacja zmiany oprogramowania
układowego.
 
Do góry