LG 65 BX vs CX - czy warto dopłacić?

jak30

Member
Wlasnie dojechał do mnie BX65.Obraz brzytwaTylko jeden problem.Netflix muli i nie ma treści 4kPozostale aplikacje bez uwag.W ustawieniach netflixa najwyższa jakość. Netlix , LG i dostawca internetu twierdzą ze u nich wszystko Ok. Próbowałem twardego resetu ,ponownie instalowałem Netflixa nic nie pomaga łącznie ze zmiana DNS.Moze ktoś zna przyczynę?
 

martingg

Member
Pytanie czy stojąc przed wyborem BX czy CX warto dopłacać do CX-a? Cały czas myśląc o LG OLED myślałem o modelu CX ale patrząc na poniższe porównanie, to bardzo zbliżone TV a momentami nawet BX wychodzi lepiej nie wiem jak to możliwe...
https://www.rtings.com/tv/tools/compare/lg-cx-vs-lg-bx/10619/13773
Słyszałem, że LG ma dobry serwis ale czy dobrze zrozumiałem, że LG wymienia wypalone panele?


150 nitów więcej w CX i procesor 7 vs 9 generacji z różnic sam oceń czy warto dopłacić 1000pln ~~
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jest również lepsze podświetlenie matrycy w CX.
Odpowiedzi na PW w kolejce, więc spokojnie poczekaj.
 

Jann

New member
Jak można rozwiązać problem z brakiem 4k w netflixie w serii BX ? Dodatkowo nie wiem dlaczego xbox one twierdzi, że TV nie wspiera dolby Vision, a przecież ma tę funkcję. Czy ktoś wie jak to włączyć?
 
Ostatnia edycja:

pantomima

Banned
Jest również lepsze podświetlenie matrycy w CX.
Odpowiedzi na PW w kolejce, więc spokojnie poczekaj.

Chyba nie będziesz się spierał z tym " wyjątkowym " testerem/znawcą... To SuperMan w świecie telewizorów, choć z nimi niewiele ma wspólnego.
Zreszta jak byś mógł? Ty swoją wiedzę opierasz tylko na pelnowymiarowych testach , zestawiasz również te i nie tylko te , skalibrowane telewizory ( w zasadzie wiekszosc modeli od chwili gdy pojawiły się na rynku )obok siebie , porownujesz , znowu testujesz i chcesz dyskutować z czytelnikiem sdman?

Jak przeczytasz tyle gazet co On , spędzisz tyle czasu w salonach na 5.minutowych testach , to wtedy będziesz mógł dyskutować.
Obecnie na Twoim miejscu lepiej siedział bym cicho ;)

Wiesz tyle o tych modelach ile czasu z nimi spędziłeś, ile testów i porównań dokonałeś , co chyba na ta chwilę jest już nie policzalne.
 
Ostatnia edycja:

pantomima

Banned
Jak można rozwiązać problem z brakiem 4k w netflixie w serii BX ? Dodatkowo nie wiem dlaczego xbox one twierdzi, że TV nie wspiera dolby Vision, a przecież ma tę funkcję. Czy ktoś wie jak to włączyć?

Zapytaj Sdman'a . Tester znawca z niego byle jaki , ale z dużym prawdopodobienstwem gdzieś pewnie o tym przeczytał . On duzo czyta. Skąd by czerpał wiedzę ? , z telewizorami przecież nie ma nic wspólnego.
Napewno coś na ten temat wyczytal .
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja bym dopłacił tym bardziej że masz dodatkowo dla niebieskich teraz dwa prezenty gratis łącznie o wartości ponad 1000 zł .
 

Jann

New member
Trochę odgrzeję temat ... Tak wziąłem BXa i raczej to będzie mój ostatni oled :) Największą wadą niestety jest upscaling . I nie piszcie ,że to problem z serią BX. Kolega ma C11 65 cali i niestety upscaling też leży. Może i samsung ma gorsze kolory i brak DV ale jednak upscaling ma najlepszy ;) Najgorszy jest szum przy ciemnych scenach. Oglądam filmy bluray 4k . Ponadto zaczęły "świecić" na biało krawędzie TV i pojawiły się pionowe pasy.
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
To niekoniecznie problem z serią BX a raczej ,a raczej na pewno z ustawieniami. Mam Panasa 65" , syn ma LG CX 65 " i Panas faktycznie troche lepiej upscaluje ale nie są to przepaści.W każdym razie na pewno ani na jednym ani na drugim nie zobaczysz szumu w cieniach (przy materiale jakośći BD) o pasach czy świeceniu krawędzi nie wspominając.
Wnioskując po twoim opisie stawiałbym na zbyt wysokie podkręcenie suwaków jasności i kontrastu-z SDR nie zrobi się HDR.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
1. BX ma słabszy procesor. Jeśli ktoś ma wyższe wymagania , musi na to zwracać uwagę przed zakupem i przygotować więcej kasy.
2. Znacznie lepszy procesor w tej klasie ma Philips w modelu 705
3. Kłania się kalibracja do BX
4. Pasy na krawędziach - nigdy nie słyszałem - ale to najprostrzy sposób - gwarancja . Od tego właśnie jest.
 
Do góry