LG 65 BX vs CX - czy warto dopłacić?

kran_jan

New member
Dzień dobry wszystkim,

przymierzam się do zakupu telewizora OLED65BX3 w cenie ok 6200 zł (wykorzystując promocję -800zł). Wspomniany w tytule OLED65CX3LA można dostać wykorzystując tę samą promocję w cenie 7400 zł. Czy wg Was warto dopłacić do tego modelu? Czym w zasadzie się różnią (bo wiem że procesorem, ale co z tego wynika?)

Telewizor ma być wykorzystywany głównie do filmów (netflix, hbo), sportu (piłka nożna w c+) oraz gier (obecnie ps4, w przyszłości zapewne ps5).

Dzięki i przepraszam jeśli duplikat!
 
Tu masz różnicę:

The CX model series – like the 2020 GX, WX, and ZX OLED series – incorporate the aforementioned powerful a9 Gen 3 processor, which brings a step-up in performance for AI picture and sound processing. The opening price point BX OLED series is the only OLED class that uses a step-down processor. The BX models might present somewhat weaker content upscaling and will likely show artifacts like color banding and background noise more noticeably in some content. The rest of LG’s 2020 4K OLED series should deliver comparably excellent picture performance to the CX models. The images were stunningly clear, colorful and contrasty, with noticeable improvement at presenting visible textures and reducing some motion handling artifacts. For movie viewing the motion smoothing systems should be turned off if you want to preserve the artistic intent of the content producers.

Tu całość na temat 65CX: https://hdguru.com/23508/
 

kran_jan

New member
LG 65BX - raczej nie kupisz w tej cenie
LG 65 CX - też nie.

w neonet/mediaexpert są promocje opisywane wcześniej na stronie hdtv, w której dla produktu droższego niż 6k jest rabat 800 zł, warunkiem jest zamówienie drugiego produktu z kategorii promocyjnych.

Jaki masz teraz telewizor ?
Obecnie nie mam żadnego - zmiana mieszkania na większe. Wcześniej był Samsung lcd 32".
 

SDman

Banned
...Czy wg Was warto dopłacić do tego modelu? Czym w zasadzie się różnią (bo wiem że procesorem, ale co z tego wynika?)..
Tak jak zeszłoroczny LG B9 model BX jest podstawowym OLED`em.
LG B9 miał słabe skalowanie to dla mnie osobiście była największa wada tego modelu.
Chodzi mi o oglądanie zwykłej telewizji, coś mam wrażenie, że BX tego nie zapewni w dobrej jakości.
http://www.hdtv.com.pl/forum/1592925-post8.html
LG BX i seria nano mają ten sam procesor obrazu -Alpha 7 gen.3

Model CX ma dodatkowo poprawioną płynność ruchu vs LG C9 więc do sportu bardziej na 100% niż BX.
 

Staszek

Member
Widziałem u kolegi CX 65. Powala na kolana. Nie wiem, czy coś lepiej swieci w przedziale dla normalnego zjadacza chleba. ;) Dla mnie to the best. LG się mocno postawiło ;)
 

Staszek

Member
Tyle że, cena. No i nie wiem czy Sony nie tnie kosztów. Uczciwe porównanie.
Choćby HDMI 2.1. Za chwilę to będzie norma. A Sony okroił
 
Ostatnia edycja:
Tyle że, cena. No i nie wiem czy Sony nie tnie kosztów. Uczciwe porównanie.
Choćby HDMI 2.1. Za chwilę to będzie norma. A Sony okroił

Co do ceny, w dacie i godzinie publikacji mojego posta w RTVeuroAGD jest promocja 65CX - 8199, 65A8 - 8269. Na tym poziomie cenowym różnica w cenie daje wybór, kto woli LG kupuje 65CX, komu bardziej odpowiada Sony kupuje 65A8.

Jeżeli ktoś jest realnie zainteresowany, wystarczy śledzić sytuację na rynku.
 

Rybus85

New member
A u LG zdarzają się sytuacje że nawrt jak komuś dopiero co skończyła się gwarancja,to potrafią przyjąć sprzęt do naprawy.
 
Do góry