LG 50UK6950 matryca VA ?

k3lt

New member
Ktos tutaj korzysta z Netflixa? Czy wam tez sie wylacza aplikacja przy ogladaniu materialow 4K z HDR przy próbie otworzenia ustawien obrazu?
"Aplikacja zostanie uruchomiona ponownie w celu uwolnienia pamięci"
 

k3lt

New member
Ponizej ustawienia do ktorych doszedlem po wlasnej amatorskiej "kalibracji" za pomoca testowych obrazow i wlasnych oczu. ;)

SDR:
Tryb Kino:
Podśw. 30 (zalezne od oswietlenia w pokoju gdzie ogladacie, jasne pomieszczenie = wyzsze podśw, ciemno = nizsze podśw)
Kontr. 80
Jasn. 46-48
Ostr. 10
Kolor 45-46
Odcień 0
Kontr. dyn. - wył.
Super rozdz. niska/średnia (mozna wlaczyc do materialow o niskiej rozdzielczosci, np. kablówka, od 1080p w gore powinno byc wylaczone)
Gamma kol. - Auto
Gamma 2.2
Balans Bieli/Temp. barw - Ciepła1
Poziom Czerni - Niski (jesli nie mozna zmienic zostawic na Auto)
Redukcje szumów - wył.
Prawdziwe Kino - wył. (jesli ogladamy glownie filmy/seriale to mozna wlaczyc, ustawia limit 24fps)
Reg. jasn. w celu ochrony oczu - wył.
True Motion - Wyczyść (w zaleznosci od upodoban i tego co ogladamy)

HDR:
Tryb Kino:
Podśw. 100 (w 4k HDR podswietlanie zawsze na max)
Kontr. 90
Jasn. 46-48
Ostr. 10
Kolor 45-46
Odcień 0
Kontr. dyn. - wył.
Super rozdz. - wył
Gamma kol. - Rozszerzona
Gamma 2.2
Balans Bieli/Temp. barw - Ciepła1
Poziom Czerni - Niski
Redukcje szumów - wył.
Prawdziwe Kino - wł.
Reg. jasn. w celu ochrony oczu - wył.
True Motion - Wyczyść (w zaleznosci od upodoban i tego co ogladamy)
Dynamiczne mapowanie tonów - wł. (po wylaczeniu jasne sceny w HDR sa przeswietlone i gubia detale, poprawia tez ciemne sceny)


Moze komus sie przyda, zaznaczam tylko ze matryce w tym samym modelu moga miec przerozne przypadlosci i zazwyczaj trzeba samemu cos nieco skorygowac. ;)
Obrazy testowe z ktorych korzystalem: https://drive.google.com/open?id=1080cBminzMUkhTm2NPNXvc2RZSYyXVjn

ps.
Niedlugo moze pojawi sie test tego TV na kanale YT "TV Calibration with Darko". :)
 
Ostatnia edycja:

k3lt

New member
Aha zapomnialem dodac, zalecane podswietlenie w SDR (do uzyskania 120 cd/m^2) to 45/100, ale mimo wszystko tak jak wczesniej pisalem to powinno byc ustawione indywidualnie w zaleznosci od tego jak mamy jasny pokoj/salon.
 
Wersja 70UK6500 pewnie nie jest na VA tylko IPS.

Sorki ale nie znalazłem na stronie LGdispaly... modelu UK6500 w 70 calach . Wiem że taki tv jest ale nie spotkałem się nigdzie z opisem potwierdzającym że posiada matrycę VA. Może nie potrafię znaleźć. Bez urazy. Znalazłem natomiast 70uk6950 i jest napisane że posiada matrycę VA. Nie widziałem żadnego z tych modeli na żywo ale szukam TV dla szwagra z dobrą czernią. Interesują go te dwa modele 6500 i 6950 w rozmiarze 70. Rozumiem że w obu są matrycę VA i RGB ? Proszę o pomoc i poradę.
 
Nie w tym miejscu chciałem umieścić swój post. Mało istotne . Panowie proszę o potwierdzenie czy modele w rozmiarze 70 cali ul 6500 i 6950 są na matrycach VA i RGB. Skoro tak to czym się różnią poza ceną?
 

eckonom

New member
70UK6950 ma w końcu matrycę VA czy IPS? Displayspecification mówi że VA znowu chyba tutaj na forum widziałęm że IPS, ma ktoś i może potwierdzić?
 

blueDolphin

New member
Mam 70UK6500 i jest VA. Pilot Magic się przydaje ale należy kupić go osobno.
Moim zdaniem, biorąc pod uwagę zależności koszt/jakość/możliwości/wielkość matrycy, nie warto dopłacać do droższych TV.
 
Według LGdisplay... 70UK6570 nie tunera DVB-T ?
Czy to aby prawda bo skoro tak to jednak różnica jest spora jeżeli o oglądanie telewizji naziemnej .
 

hazi25

Klub HDTV.com.pl
VIP
też dziś stałem się posiadaczem LG 50UK6950 przesiadka z IPSa LF652V jest lepiej póki co :) cena śmieszna na dzień dzisiejszy 2099 i znów kolejny LG ląduje u mnie...testy itd w weekend Calibration with Darko się też przyda na starym miałem tak skalibrowany i było ok
 
Ostatnia edycja:

kainmeiz

New member
czym różni się model: 50UK6950PLB od 50UK6470 oprócz Magic Pilota?
Parametry na https: displayspecifications są identyczne.

Czy warto dopłacać 400 zł do drożnego LG?
 

k3lt

New member
czym różni się model: 50UK6950PLB od 50UK6470 oprócz Magic Pilota?
Parametry na https: displayspecifications są identyczne.

Czy warto dopłacać 400 zł do drożnego LG?

Z tego co widze kilka sklepow w specyfikacji wymienia ze 50uk6470 jest na IPSie.

Edit:
https://www.lg.com/uk/tvs/lg-50UK6470PLC

Our latest Ultra HD innovation is built into the unique IPS 4K panel meaning your entertainment is viewable from any angle without distortion.

Oprocz tego podobnie jak 50uk6500 nie ma DTS:X, ma tez mniej wejsc HDMI.. to tak na szybko patrzac po specyfikacji.
Takze jesli chcesz oszczedzac to juz lepiej wez 50UK6500.
 
Ostatnia edycja:
Do góry