LG 50UK6950 matryca VA ?

Markko

New member
Jak z odtwarzaniem filmów z pendrive? Łyka wszystko? Samsung ma podobno w najnowszych TV z tym problemy. Nie obsługuje wielu kodeków.
 

Bknz

New member
Witam,
czy udało wam się przeprowadzić kalibrację i możecie podzielić się swoimi ustawieniami obrazu w TV?
Sam kombinuję i na razie nic sensownego mi nie wychodzi, cały czas widać jak TV włącza podświetlenie strefowe w różnych częściach ekranu podczas oglądania filmu :( i widać jasny biały pas przez całą wysokość ekranu.
 

Bknz

New member
Napisz na PW - to CI wyślę.
Dzięki za pomoc :)



Mam do TV podpiętego Sound Bar LG SJ2 i jest problem, po wyłączeniu TV i ponownym włączeniu na nowo trzeba wejść w opcje dźwięku i podpiąć urządzenie BT. Jest to dość irytujące że TV nie Pamięta urządzenia BT i nie próbuje się z nim połączyć tylko odpala dźwięk na wbudowanych głośnikach.
Mieliście podobny problem z połączeniem BT, może wiecie jak temu zaradzić?
 

adam80

Member
Wyłączanie aktywnego podświetlania (bardzo wkurzające) obraz - opcje obrazy - regulacja jasności w celu ochrony oczu - należy to wyłączyć.
 

adam80

Member
Witam,
czy udało wam się przeprowadzić kalibrację i możecie podzielić się swoimi ustawieniami obrazu w TV?
Sam kombinuję i na razie nic sensownego mi nie wychodzi, cały czas widać jak TV włącza podświetlenie strefowe w różnych częściach ekranu podczas oglądania filmu :( i widać jasny biały pas przez całą wysokość ekranu.
Tryb ekspert (widne pomieszczenie) moje ustawienia na dzień:
Podśw. 18 (mam ciemny pokój)
Kontr.85
Jasn.38 Ostr.25
Kolor 41
Odcień 0
Kontr. dyn. średni
Super rozdz. średnia
Gamma kol. rozszerzona. Gamma 1.9
Redukcje szumów wyłączone
Prawdziwe Kino wł.
Reg. jasn. w celu ochrony oczu - koniecznie wyłączone
 
Ostatnia edycja:

k3lt

New member
Wlasnie odebralem tv i tak sie zastanawiam czy to normalne ze matryca jest podswietlana tak jak widac na zdjeciu? (telewizor wyswietla czarne tło)
 

Attachments

  • IMG_20190108_201331.jpg
    IMG_20190108_201331.jpg
    995,5 KB · Wyś: 83

adam80

Member
Mam to samo, ale jak telewizor dostaje jakikolwiek sygnał po chmurkach nie ma śladu - zero cloudingu, nawet na bardzo ciemnych filmach, pod tym względem najlepszy TV jaki miałem.
 
Ostatnia edycja:

k3lt

New member
OK jeszcze jedna rzecz, po wlaczeniu "HDMI Ultra Deep Color" nie ma dzwieku, testowane na 2 kablach HDMI podlaczanego w porcie 1 i 3.
Dekoder UPC Mediabox. Jakies pomysly co to moze byc?
 

adam80

Member
Pewno dlatego że UPC mediabox nie obsługuje HDMI Ultra HD Deep Color - nie jest nawet Ultra HD, więc nawet jakby dźwięk działał, to włączanie tej funkcji niema sensu.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każdy telewizor Led ma backlight, który załącza się wówczas gdy na ekran podawany jest sygnał. Do tego zdjęcia są prześwietlone i to mcno.
 

k3lt

New member
Pewno dlatego że UPC mediabox nie obsługuje HDMI Ultra HD Deep Color - nie jest nawet Ultra HD, więc nawet jakby dźwięk działał, to włączanie tej funkcji niema sensu.

A jesli chodzi o odtwarzanie filmow UHD z HDR'em z komputera przez SmartShare, UHD Deep Color powinien dzialac? Bo tez nie ma dzwieku.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
I to jest właśnie ta różnica. Bo niebiescy mają opiekuna który im tłumaczy jak chłopu na roli co zrobić , żeby wszystko grało...
 
Do góry