LG 50PV350 problem z lewym dolnym naroznikiem ekranu-wada matrycy

Kadajo

New member
Bez reklam
Bylem dziś u kolegi który posiada Plazme Smasunga model PS50C450, zgadnijcie co odkryłem w górnym lewym rogu ekranu. Dokładnie tak samo wyglądającą plamę jak ma większość z nas w naszych 350, jak widać nie jest to tylko przypadłość LG.
 

tomekjmopl

New member
Witam!

Może i ja dorzucę swoje 3 grosze do tego tematu.

Natrafiłem na ten wątek całkowicie przez przypadek, ale w sumie może zaciekawi Was moja historia.

Posiadam model LG 50PJ350 (z tego co się zorientowałem na szybko to różni się od 50PV350 głównie brakiem full hd) kupiony rok temu pod koniec stycznia 2011r - wyprodukowany został w pierwszym tygodniu 2011r w Polsce. Od samego początku TV ten miał fabryczną wadę matrycy - na czarnym tle na środku ekranu widoczne coś na kształt jasnego powidoku w kształcie "okularów/ gogli narciarskich" ;-) - dość sporych rozmiarów - tak na oko zajmowało to 2/3 ekranu. Zareklamowałem ten problem, i o dziwo pomimo sceptycznej opinii serwisanta, LG zarządziło wymianę ekranu (matryca przyszła podobno z Węgier). Została ona przeprowadzona u mnie w domu - przy okazji serwisanci elegancko mi porysowali obudowę - zamiast przygotowanego przeze mnie koca użyli do podłożenia pod TV jakiejś swojej zapyziałej foli :smile: - ale mniejsza o to. Teraz do sedna. Po "udanej" wymianie ekranu i pożegnaniu serwisantów zacząłem bacznie przyglądać się nowej matrycy na czarnym tle. I niestety okazało się, że ona również nie jest doskonała. W lewym dolnym rogu znalazłem podobny cień do opisywanego przez Was w tym topicu. Widoczny jest on tylko na ciemnym tle, tylko z bliska, jest stosunkowo niewielkich rozmiarów, - no i jest w rogu. Tak więc olałem ten problem i korzystałem z TV przez rok do teraz - porównując poprzedni problem z fabrycznym powidokiem ten naprawdę nie jest uciążliwy. Niestety pod koniec roku 2011r. TV zaszwankował i nie dało się go włączyć - okazało się, że padł zasilacz i serwis wymienił go niezwłocznie u mnie w domu. Przy okazji tej wymiany mogłem podejrzeć tabliczkę na "nowym" ekranie - widniał tam rok produkcji ... lipiec 2010 roku. Do czego zmierzam - wygląda na moim przykładzie na to, że problem tego zacienionego rogu występuje już dosyć długo (co najmniej 1.5 roku) i obejmuje matryce zarówno HD Ready jak i Full HD ... :fool:

P.S. Widząc skalę tego zjawiska, aż dziw bierze, że LG nie zdecydowało się tej wady kwalifikować nie jako wada, tylko jako właściwość ekranu :razz: - jak ma to miejsce w przypadku matryc lcd i martwych pikseli/zablokowanych subpikseli :)
 
Ostatnia edycja:

graby0

New member
Ja swój egzemplarz 350 kupiłem w grudniu ubiegłego roku. Dokładnie zapoznałem się z waszymi postami i nie zauważyłem żadnych wad matrycy. Jedynie do czego mogę się przyczepić to do "dopalania" plazmy. Zupełnie się na tym nie znam. Poproszę o pomoc mailową żeby nie spamować tematu. Jeżeli chcecie żebym podał datę produkcji to powiedzcie gdzie ją znajdę.
 

marecki6

New member
Bez reklam
w neo24 od tego statusu do sprzedaży jeszcze daleka droga ale ciekawe, że znają już oznaczenia nowego modelu :) ciekawe jaka będzie cena no i czym będzie się różnił od poprzednika (mam nadzieję, że matrycą)
 

garob

New member
w neo24 od tego statusu do sprzedaży jeszcze daleka droga ale ciekawe, że znają już oznaczenia nowego modelu :) ciekawe jaka będzie cena no i czym będzie się różnił od poprzednika (mam nadzieję, że matrycą)

To tez no i przede wszystkim iloscia wejsc HDMI (oczywiscie wieksza iloscia).
 

marecki6

New member
Bez reklam
już wiadomo, że LG i Samsung zapowiedzieli poprawę czerni w nowych plazmach więc jeżeli poprawią bolączki pv350 a do tego podkręcą jakość obrazu to następca pv350 może okazać się bezkonkurencyjny ... zaczynam się niecierpliwić :)
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Bylem dziś u kolegi który posiada Plazme Smasunga model PS50C450, zgadnijcie co odkryłem w górnym lewym rogu ekranu. Dokładnie tak samo wyglądającą plamę jak ma większość z nas w naszych 350, jak widać nie jest to tylko przypadłość LG.

to chyba epidemia więc obejrzałem na różnych jednolitych tłach "rogi" swojej plazmy (G30 Panasonica) nie ma tam żadnych plam ani przebarwień... nic też się nie odkleja bo filtr antyodblaskowy to nie naklejka jak w LG i Samsungach tylko jest natryśnięty na ekran... :bober:
 

bigxlx

New member
to chyba epidemia więc obejrzałem na różnych jednolitych tłach "rogi" swojej plazmy (G30 Panasonica) nie ma tam żadnych plam ani przebarwień... nic też się nie odkleja bo filtr antyodblaskowy to nie naklejka jak w LG i Samsungach tylko jest natryśnięty na ekran... :bober:

Jak dla ciebie laminacja oznacza "natrysniecie" to jak najbardziej powinienes byc zadowolony, a tak na marginesie to nie naklejka w LG tylko skin glass. :bober:
 

Kadajo

New member
Bez reklam
W sumie dochodzę do wniosku ze LG nie bez powodu jest tańsze od Panasonic'ów. Gdzieś te koszta muszą się odbijać, montują matryce niższej jakości, kalibrując ja tak żeby jak najmniej tych "niedoskonałości" było widać.
Kupując ten TV musiałem się liczyć ze stosunkiem Ceny.
 

bigxlx

New member
W sumie dochodzę do wniosku ze LG nie bez powodu jest tańsze od Panasonic'ów. Gdzieś te koszta muszą się odbijać, montują matryce niższej jakości, kalibrując ja tak żeby jak najmniej tych "niedoskonałości" było widać.
Kupując ten TV musiałem się liczyć ze stosunkiem Ceny.

Dobrze mowisz Panasa szklo jest najwyzszej CHINSKIEJ produkcji, jak nie wiezysz to zobacz jakie sa napisy na naklejkach na szkle matrycy, grunt to nie miec wiedzy i klepac glupoty.
 
Ostatnia edycja:
Do góry