LG 50PQ3000 mod na 50PQ6000

Jacaw

New member
merc416: ups... faktycznie przeoczyłem Twój temat i nie zauważyłem. Dzięki za odpowiedź, niestety w moim 42PQ3000 nie widzę takiej opcji, więc nie mogę sprawdzić co ona robi... w sumie szkoda, bo mogłoby być ciekawie. :)
 

jn13

New member
Przeczytałem chyba dokładnie wszystkie posty i mimo iż pytania padły nie znalazłem odpowiedzi w jaki sposób można zobaczyć te roboczo godziny w TV 42LGpq3000.
 

msx

New member
jn13 napisał:
Przeczytałem chyba dokładnie wszystkie posty i mimo iż pytania padły nie znalazłem odpowiedzi w jaki sposób można zobaczyć te roboczo godziny w TV 42LGpq3000.

wchodzisz w menu servisowe i tam jest taka zakladka UTT
pozdrawiam
 

bartekwwy

New member
zmieniłem opcje w telewizorze moge teraz oglądać filmy z pendrive
i mam pytanie czy opłaca sie rejestrować divix ?? co daje rejestracja czy to działa na pq3000 ?
 

pcemek

New member
Witam bardzo serdecznie.
Panowie gdzie znajdę soft do pq3000,pq6000?
Mam 42pq2000 z softem 3.37 i niestety żadna z możliwości wejścia do menu serw. nie działa nawet pilot z Lidla.
Prześlijcie jakiegoś linka.;)
Dziękuję i pozdrawiam
 

Lasica

New member
pcemek napisał:
Witam bardzo serdecznie.
Panowie gdzie znajdę soft do pq3000,pq6000?
Mam 42pq2000 z softem 3.37 i niestety żadna z możliwości wejścia do menu serw. nie działa nawet pilot z Lidla.
Prześlijcie jakiegoś linka.;)
Dziękuję i pozdrawiam

Jakbyś uważnie czytał inne tematy to byś wiedział, że taki soft nie jest dostępny, a nawet jeśli by był, to wgranie go samemu w domu nie jest możliwe.

Na dzień dzisiejszy w Twoim odbiorniku nie da się odblkować DivX, ale pocieszę Cię, nie masz czego żałować.

Pozdrawiam
 

Andrzej16

New member
Lasica napisał:
ale pocieszę Cię, nie masz czego żałować.

Pozdrawiam

Dlaczego? Bardzo fajnie chodzi w PQ200R. Wymieniają mi na PQ2000 i też bardzo bym chciał mieć DIVX. Więc jak to jest? Da się wejść do menu serwisowego w PQ2000? Czy nieodwołalnie nie?
Pozdrawiam
 

Lasica

New member
Andrzej16 napisał:
Dlaczego? Bardzo fajnie chodzi w PQ200R. Wymieniają mi na PQ2000 i też bardzo bym chciał mieć DIVX. Więc jak to jest? Da się wejść do menu serwisowego w PQ2000? Czy nieodwołalnie nie?
Pozdrawiam

Było już kilka razy pisane dlaczego. Dlatego, że kiepsko DivX wyglądaja odtwarzane przez USB. Są przekłamania barw, widać mocno przejścia tonalne, olbrzymie makrobloki, ciemne tłą wyglądaja koszmarnie. Napisy są nieskalowalne, nie można zmieniać parametórw obrazu takich jak jasność czy kontrast.

Ja oglądam DivX z kompa poprzez kabelek HDMI w trybie 720p i jakość jest nieporównywalna.
Różnica jak VHS vs DVD jak dla mnie.


TV nie nadaje się do oglądania DivX z USB, fajny bajer ale nieprzydatny.
Chyba, że ktoś jest ślepy i mu jakość obrazu nie przeszkadza...

Wymiana na pq2000 na 99% pozbawi Cię możliwości oglądania DivX z USB.
 

wojtas-op

New member
Lg 50PQ3000

Witam wszystkich.Ja kupiłem niedawno tv LG50PQ3000-ZA i chciał bym odblokować funkcje oglądania filmów przez pendraiwa ale za nic w świecie nie moge wejść do menu serwisowego,ani przez przytrzymanie klawiszy menu ani ok.czy ma ktoś informacje jak to zrobić?wersja oprogramowania to V3.38.0
 

Lasica

New member
wojtas-op napisał:
Witam wszystkich.Ja kupiłem niedawno tv LG50PQ3000-ZA i chciał bym odblokować funkcje oglądania filmów przez pendraiwa ale za nic w świecie nie moge wejść do menu serwisowego,ani przez przytrzymanie klawiszy menu ani ok.czy ma ktoś informacje jak to zrobić?wersja oprogramowania to V3.38.0

Jakbyś nie był takim leniem to byś poszukał i coś znalazł, a nie zadawał to samo pytanie 40 raz.

Jednym pomaga pilot z lidla, innym PDA z odpowiednim oprogramowaniem, a jeszcze innym nic nie pomaga.

Przeszukaj forum.
 

Andrzej16

New member
Jak w temacie.
Mam wersję gdzie tv nie reaguje na jednoczesne przyciśnięcie guzików OK, lub guzików Menu.
Pilota kupię w przyszły poniedziałek, jest podobny, może zadziała :) , może nie.
Pozdrawiam
 

nobodyabg

New member
witam posiadam Tv LG PQ3000 z softem 3.41.0 i za zadne chiny nie wejde w meni serwisowe probowalem wszystkich kombinacji.. Posiada ktos na to jakis patent?? oczywiscie chodzi o odblokowanie mozliwosci ogladania filmow przez USB..
 

westra

New member
odblokowanie

Witam , posiadam taki telewizor z oprogramowaniem V3.31.0 i nie ma najmniejszego wejścia w tryb serwisowy , oczywiście mam odblokowany , a tak na marginesie co wnosi ten nowszy soft ,czy tylko blokuje wejście w tryb serwisowy?
 

nobodyabg

New member
Nie powiem ci co wnosi nowa wersja soft'u bo nie mialem stycznosci z innymi wersjami.. Wiem tylko ze napewno nie da sie wejsc w meni serwisowe w zaden sposob opisany na forum..
 

manius11

New member
Menu serwisowe

Witam szystkich:-D [Jak dostać się do menu serwisowego LG]

Poczytałem trochę forum i widziałem problemy tych z nowszymi softami tv gdzie nie można za pomocą klawiszy ok lub menu wejść do meni serwisu. Ale jest też rozwiązanie tego problemu :-D

Przedstawiony sposób działa z nowszymi softami. Ja mam LG 50PS3000 ver. 3.40.0
w nowszych też będzie działało a także nawet w innych modelach nie powinno być problemu:)



Potrzebny potrzebny będzie:
1.Pilot serwisowy lub :kom: Nokia z Symbian v.3 z portem IrDa (tzw podczerwień) [Ja używałem N95]
2 Dostęp do internetu i to wszystko :smile:


Najpierw pobierzcie ten załącznik

Pobrany program instalujemy na telefonie. Po czym uruchamiamy go. [Spokojnie nie ma żadnych wirusów chcę wam pomóc a nie zaszkodzić:-D)

Po uruchomieniu szukamy ikonki TV wchodzimy szukamy LG a następnie szukamy IN-START Service +EZ... I wybieramy ten Model. Jakby nie było tego modelu to trzeba wziąść odswież które znajduje się na samej górze i telefon będzie wymagał połączenia z internetem oczywiście zgadzamu się (kto ma na kartę to pobierze max 50gr) Po podłączeniu powinna nam się załadować nowa większa lista modeli i powinien tam znajdować się ten w.w model.

Jak już nam się wszystko załączy włącznie z tym modelem co chcemy to będziemy mieć szare menu z 4 aktywnymi klawiszami będzie tam 1 2 * i #. Jak tak macie tzn wszystko dobrze zrobiliście:smile:
Następnie naciskamy opcje (na dole w lewym rogu są) a następnie ustawienia.

Wybieramy Tryb IR (ja mam np Metoda 1 i na tej mi zadziałało jak nie będzie chciało u kogoś z was to zmieńcie na inną metodę bo to są częstotliwości pracy diody)

No i zbliżamy się do Finału :mrgreen:

Wyłączamy te wszystkie opcje aby było te początkowe menu programu w telefonie. Powinny być widoczne klawisze 1 i 2. Szukamy portu Irda w telefonie i TV przykładamy telefon tym portem Irda w kierunku portu tv w odległości ok 15cm i naciskamy 2 kilka razy az na TV wyświetli się okienko do wpisania blokady. Pilotem wpisujemy 0000 i jesteśmy w menu serwisowym:-D


Życzę sukcesów myślę że nie będzie więcej pytań i wszystko zrozumiale i jasno wytłumaczyłem:krol:
 

Attachments

  • Psiloc_irRemote_S603rd.zip
    514 KB · Wyś: 170

kan32

New member
Witam wszystkich,jestem nowy na tym forum.Kupiłem LG 42 PQ 3000 oczywiście jestem zainteresowany odblokowaniem usb.U mnie jest brak możliwości wejścia w menu serwisowe,przetestowałem wszystkie kombinacje z pilotem i nic.Noki nie posiadam program w moim lg to v3.40.0,czytałem że jest możliwość wgrania innego softu przez pena,czy ktoś wie skąd go ściągnąć lub w jaki inny sposób dostać się do tego menu serwisowego.Szwagier ma 50 PS lub Sp3000 i bez problemu odblokowaliśmy.Dzięki za odpowiedzi ............wiem że ten wątek był już wielokrotnie poruszany,ale co telewizor to inna kombinacja.....
 
Do góry