LG 50PQ3000 mod na 50PQ6000

Kedarz

New member
A jaką masz wersję firmware ? Ja kupiłem TV w zeszłym tygodniu (42pq3000) , wersja oprogramowania to 3.29.0 i zarówno wejsicie przez OK/OK oraz MENU/MENU działa.
 

janu

New member
Jacaw napisał:
janu: to raczej nie jest to. Właśnie zrobiłem fotkę o rozmiarach 1365:768 (czyli coś około 1,78) i niestety nadal są pasy po bokach i u góry, czyli zdjęcie nadal jest wyświetlane w okienku 4:3.

Na pewno TV zmienia proporcje zdjecia pobranego przez USB ?
Podesłałem Ci na priv zdjęcie, które u mnie wyświetla się pięknie na całym ekranie.
A może trzeba liczyć subpiksele ? Wtedy byłoby zrozumiałe, dlaczego wymiar zdjęcia w pikselach mniejszy niż wymiar ekranu w subpikselach powoduje wyświetlanie z ramką.
Zbadałem to zjawisko w drugą stronę niejako.... Wyświetlałem na TV zdjęcia 4:3 (z Canona SX100IS) zmniejszone (użyłem irfanview; zmniejszenie do 15-20% rozmiarów oryginału) i wtedy rzeczywiście ramki były dość duże i dookoła.
Ale zdjęcia nie zmniejszane, o proporcjach 4:3 wyświetlają się tak, że pasy mam tylko po bokach a nigdy na górze i na dole.
Wygląda na to, że nasze TV nie "rozciągają" zdjęć, natomiast "za duże" - dopasowują do rozmiarów ekranu.
janu
 

Tygrrysek

New member
Kupiłem TV jakies 2 tyg temu, i wersja firmware to v3.37.0 nic sam nie wgrywałem, taki ze sklepu przyszedł :) nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale mieszkam na codzień w wielkiej brytani, więc może tu maja w sklepach świeże z fabryki maszynki, a w polsce leżą w magazynach długo :)


Ps. Nie jest to wina tylko mojego egzemplarza, bo inni tez tak mają :) wkleił bym wam likna, ale forum mi nie pozwala :p
 
Ostatnia edycja:

Jacaw

New member
janu: dzięki za fotkę, niestety bez zmian, telewizor uparcie wyświetla ją tak jakby telewizor miał format 4:3 i nie da się go zmusić do czegoś innego. Sprawdziłem wersję oprogramowania i może tu tkwi jakieś wspólny mianownik, ja mam w moim 42PQ3000 wersję 3.31

Więc mam takie apel, aby inni też to sprawdzili i podali czy mają panoramiczne zdjęcia na całą szerokość ekranu, czy z pasami po bokach wyświetlaną w prostokącie o proporcjach 4:3 - no i oczywiście podali wersję oprogramowania (można to zobaczyć, bez wchodzenia do menu serwisowego przez ustawienia -> diagnostyka).
 

janu

New member
pl-fotoalbum-eu/janstron/a248109/00000003

zdjęcie panoramiczne do testów

Oczywiście zamiast myślników proszę wstawić kropki

janu
 

Kedarz

New member
Link:
http://pl.fotoalbum.eu/janstron/a248109/00000003

U mnie niestety kiszka soft 3.29.0

zdjecie2d27.jpg
 
Ostatnia edycja:

janu

New member
Baaardzo dziwne. Ja też mam 3.29.0.
Szukajmy wspólnie bo coś mi się nie chce wierzyć, że te same TV z tym samym softem wyświetlają zdjęcia różnie. Może coś w ustawieniach trzeba pogrzebać ?
Programy z anteny i DVD oglądamy zwykle w trybie zoom.
W trakcie wyświetlania zdjęć nie da się sterować opcjami "ratio" ale może ma to jakieś znaczenie ?

janu
 

Kedarz

New member
ZOOM też nic nie zmienia. Może to jest wina rozdzielczości matrycy (?). W końcu ja mam 42 cale i rozdziałkę 1024x768 (1,33) a Ty masz 50 cali i rozdziałkę 1366x768 (1,77)

EDIT:
Poeksperymentowałem i :
zdjęcie 734x414 (1,77) wyświetla małe na srodku ekranu
zdjęcie 1362x768 (1,77) wyświetla większe na środku ekranu ale nie na pełnym ekranie
zdjęcie 550x414 (1,33) wyświetla małe na środku ekranu
zdjęcie 1024x768 (1,33) wyświetla na całej wysokości ale po bokach czarne pasy

Czyli nadal kiszka :(
 
Ostatnia edycja:

hojlo1

New member
Bez reklam
Kedarz zapuść sobie np taki obrazek - 1600x1200 (1.33) i powinno być ok.

Zakładając że USB wyświetla "pixel w pixel" pomniejszając za duże fotki:
- mniejsze zdjęcia wyświetla z ramkami
- inne proporce niż 4/3 (w przypadku 42') przycina, by zmieścić na całym ekranie treść obrazka
- 4/3 powyżej "rozmiaru" ekranu zawsze dobrze dopasowuje.

Przy 50" rozdzielczość zapewne ma faktycznie 16/9 i stąd z USB dopasowuje inaczej.
 

pierwszy

Banned
witam
kupiłem parę dni temu 42pq200r (v3.17 ROM 42G2_4DA1F)i już zdążyłem odblokować usb:D
i przyglądnąć się paru fotkom. Powyższa przykładowa wyświetla się na środku ekranu bez rozciągnięcia.
ze stronki interfacelift.com/wallpaper_beta/downloads/ ściągnąłem jedną tapetę w kilku rozdziałkach tj.:

1. 1024x768 (4:3)
2. 1280x720 (16:9)
3. 1280x800 (16:10)
4. 1280x1024 (5:4)
5. 1600x1200 (4:3)
6. 1920x1080 (16:9)
7. 1920x1200 (16:10)

i na całym ekranie wyświetlane są te w proporcjach 4:3,
16:9 i 16:10 pasy góra dół,
5:4 pasy po bokach

edit:
dołączam załącznik (5.65MB) z testowanym zdjęciem w różnych rozdziałkach
i ciekawostka - fotki o rozdz. 320x480 tv nie wyświetla w ogóle...
View attachment 3358
 
Ostatnia edycja:

Kedarz

New member
Żadne z powyższych zdjęć nie zostało wyświetlone na pełnym ekranie. Największe, bo rozciągnięte na max do góry to te o rozdziałce 1024x768
 

Jacaw

New member
U mnie tak samo jak u kolegi Kedarz'a. Sam jestem ciekawe co LG pokombinowało, na chwilę obecną jedno co obserwuję (ale mogę się mylić) to, że:
- przy 42 calowych telewizorach najczęściej występuje problem z pasami po bokach, są wyjątki,
- przy 50 calowych telewizorach najczęściej nie ma problemu, też są wyjątki.
Ale ze względu na wyjątki, ta reguła nie sprawdza się w 100%.
 

pierwszy

Banned
eh, no fajny bajer z tym usb ale raczej z niego zrezygnuję tzn. nie będę używał... posiadam dvd Fergusona D780HX (hdmi, usb, divx, upscaller) podpiąłem go właśnie przez hdmi no i te fotki (pod względem proporcji o jakości nie wspominając:eek:k: ) wreszcie wyświetlają się jak powinny:krol:
divx i mp3 też grają lepiej
 

guit

New member
Kwestia zmiany dla portu USB.

Słuchajcie -
mam przed sobą warunki gwarancji i one nie precyzują jasno faktu ingerencji w ustawienia.
Napisane jest jasno, że nie są objęte gwarancją "uszkodzenia wynikłe w procesie nieautoryzowanej aktualizacji lub zmiany oprogramowania wewnętrznego urządzenia".
Przecież w przypadku zmiany wartości opcji dla portu USB, ani nie aktualizuję oprogramowania, ani go nie zmieniam.
Może jest tu ktoś zorientowany w prawie? :)

Pozdrawiam,
Zbyszek
 

merc416

New member
LG 42PQ200r i opcja bluetooh

witam. mam pytanie odnosnie opcji bluetooth w/w telewizorze ze po zalaczeniu tej opcji w menu servisowym jest widoczne w menu uzytkownika ale co mozna z tym zrobic wiecej.:(
 
Do góry