LG 50PA6500 albo Samsung PS51E530

astalavista

New member
Witam
Właśnie przyszedł czas na zmiane zamieszkania i co za tym idzie telewizora:)
Dużo czytałem tu na forum o telewizorach plazmowych... z listy wykreślałem i dodawałem telewizory...wiem że dużo osób poleca plazme panasonica gt30e...ale nie chce tle płacić za telewizor:)
Dlatego też na polu boju zostały dwa modele LG 50PA6500 i Samsung PS51E530.
Moje wymagania są skromne:
-telewizor będzie wisieć w salonie 20m2
-w ciągu dnia w salonie jest ciemno,okna nie będą się odbijać w ekranie,są też rolety
-telewizor ma sprawnie odbierać cyfre, ps3 i filmy z usb (divix)

Tak więc co polecacie z tych dwóch modeli?

Wielkie dzięki za pomoc.
 

Ssocka

New member
Witam.
Dołączam się do pytania co wybrać PA6500 czy E530?
Warunki podobne tyle że konsola x360 i cyfrówka naziemna.
Obecnie posadam Panasonika CRT 28cali.
Czytam forum już od roku i z każdym dniem trudniej jest coś wybrać.
Wcześniej rozważałem jescze 46g30e, bo podobna cena. Jednak po ostatniej godzinnej wizycie w Saturnie w Poznaniu, tv odpadł. Mają na jednej półce wszystkie palzmy 50 cali, można sobie porównać, ale nie byłem w stanie wychwycić żadnej różnicy w jakości obrazu /sygnał SD-sklawanie i HD/. G30 miał ciemniejszą czerń, ale po regulacji w LG było to samo. We wszystkich ekranach, lampy i otoczenie odbijały się podobnie.
Do tego jeszcze gwarancja, kiedyś Panasonic Polska dawał 5lat, a teraz parodia tylko 2, tak jak u wszystkich. A posiadałem Panasoniki i każdego naprawiałem, a dwa LG które użytkowałem, nadal śmigają u rodziny, tak więc jakość nie zawsze idzie z firmą, więcej zależy od szczęścia.
Bardzo często oglądam też u ojca 50VT30e, i jakoś specjalnie mnie nie zachwyca, szczególnie gdy pomyślę o cenie tego tv.

Teraz pytanie do użytkowników tych LG i Samsungów:
- czy jesteście zadowoleni z zakupu i czy rodzina jest zadowolona z użytkowania?
- jak z realnym zużyciem prądu w Samsungu, bo tylko o LG jest na forum, a ja w katalogowe dane jakoś nie wieżę, bo papier przyjmuje wszystko?
- czy ktoś miał problemy z serwisem tych marek w Polsce, robią problemy, może wydziwiają?
- jak z chłodzeniem tych telewizorów, bardzo się grzeją, bo w sklepie wszystkie miały podobną temperaturę?
- czy z obrazem z konsoli /xbox360 gry z 30fps/ rzeczywiście są takie problemy i czy to tak bardzo przeszkadza/problem omawiany już na forum ale.../?

Nadmieniam, że dla mnie tv ma wyświetlać obraz i inne pierdoły mnie nie interesują, zawsze można podłączyć go do nettopa i wszystkie bajery typu smarttv się chowją.
Pozdrawiam
 

Ssocka

New member
Skoro nie widzisz roznicy ... to "Dosia" - jesli pamietasz reklame.

I tak chyba się skończy, LG jest najtańszy.
Chyba, że chłopaki z PanasPolska dadzą 5 lat gwarancji, bo z tą przedłużaną przez sklep są kłopoty, ale o tym już było na forum.
Pozdrawiam.
Ps. To co, żaden użytkownik E530 się nie wypowie...
 

lm648

Banned
A jak myślisz kolego "mądraliński" ?

"mądraliński"??? ...... tylko tyle potrafisz ??? to forum nie służy chyba do obrażania ludzi jak pytają ???
Czekam, przedstaw swoje wiarygodne argumenty za/przeciw jednemu i drugiemu TV.
"Skoro nie widzisz różnicy ... to "Dosia" .........", chyba, że to jest tym argumentem, ale nie zauważyłeś że tym razem skierowany w drugą stronę :bober: A więc, jak to jest??? Który....???
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zdecydowanie Samsung. Lg ma gorszą obróbkę cyfrową i skalowanie. Nawet nie trzeba stawiać obok siebie żeby dostrzec różnicę.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
A to ciekawe,bo w tym to akurat zawsze Lg ''biło'' Samsunga i nie trzeba było ich stawiać obok siebie żeby dostrzec różnicę.....

Różnice mogą być w czerni,ale też zazwyczaj w niższych seriach Lg wypadało lepiej.
Jeśli Samsung,to od serii ''6''.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mam te modele więc wiem dokładnie i muszę zgadywać Podobało mi się w LG ...wyposażenie. Ale obraz jest zdecydowanie lepszy w Samsungu.
 

lm648

Banned
Mam te modele więc wiem dokładnie i muszę zgadywać Podobało mi się w LG ...wyposażenie. Ale obraz jest zdecydowanie lepszy w Samsungu.

Chwileczkę, masz czy sprzedajesz obydwa modele??? A taka sytuacja już nic nie ma wspólnego z obiektywizmem Twojej opinii. Jeżeli tak, to potwierdź to może testem a nie wysokością tzw. prowizji :bober:
Ja również mogę tak napisać: ale obraz jest zdecydowanie lepszy w LG,
a ponad to .................... "nie buczy"
w przeciwieństwie, ja go mam.:)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zachowaj głupie uwagi dla siebie. Każdy sądzi po sobie.
Jeśli Ty tak robisz to zaraz uważasz że inni tak robią .
Ja nie mam takiej potrzeby.

Mam obok siebie więc widzę różnicę.
Po to stoją obok siebie aby ludzie uczciwie widzieli różnicę.
I wiem co wybierają.

Jeśli Tobie pasuje jakość to ok. Tylko się cieszyć.
Jeśli ktoś chce zobaczyć różnicę to najlepszą formą jest prezentacja w domu - po to aby nie opowiadać głupot.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Fakt że w sklepie ''x'' lepiej sprzedają się Samsungi,to wcale nie oznacza że są lepsze od LG,bo w sklepie ''y'' znacznie lepiej sprzedają się Lg(cały czas mowa o niższych seriach)
 

astalavista

New member
To o obrazie już coś wiemy... przyjmuje że kiki wie co mówi;)
A takie pytanie jeszcze...sprawa divixów (avi) z pendriva w samsungu...chodzi wszystko nie ma problemów?
 

piotrux

New member
Ja zdecydowałem się na LG obraz żyleta, trochę ubogi w opcje ale nie ma co narzekać za taka cenę. Divx i mkv czyta super 1080 bez problemu tylko raz miałem problem z dźwiękiem nie czytał kodeka. Napisy chodzą bez problemu jak dotąd czytał wszystkie choć nie robiłem testów. Ramka cienka design 1 klasa wykonanie też. Denerwuje brak możliwości nadawania nazw dla programów analogowych. Szkoda że nie ma PVR nie nagrywa na pena i nie da się przewijać programu aktualnie oglądanego
 

lm648

Banned
.............Szkoda że nie ma PVR nie nagrywa na pena i nie da się przewijać programu aktualnie oglądanego
Za 2,2 k PLN chciał byś wszystkie bajery w jakie wyposażone są TV PDP za 5 k PLN :) nie żartuj :)
Biorąc relację jakość/cena ten TV wypada wzorcowo, a ma służyć tylko do prezentacji obrazu, Tak ?
 

piotrux

New member
Za 2,2 k PLN chciał byś wszystkie bajery w jakie wyposażone są TV PDP za 5 k PLN :) nie żartuj :)
Biorąc relację jakość/cena ten TV wypada wzorcowo, a ma służyć tylko do prezentacji obrazu, Tak ?

dlatego napisałem "...ale nie ma co narzekać za taka cenę".

Jestem bardzo zadowolony :grin:
 
Do góry