Lg 47lx9500

NickSon

Member
don111 Padaj Twoje nastawy kaliborwales skale szaroci w trybie 10 punktowym? Normalka że nastawy z sieci mogą nie pasować do innej sztuki

Raz do oczekiwanych rezultattów można dość róznymi metodami jedni kalibrują szarości inni nie itd

Dwa użyty kolorymetr

Trzy w sieci czesto sa nastawy dla 55cali do 47 nie muszą pasować między takimi tv może być spora różnica np inne zasialnie itd Poza tym mogła nastąpić podczas produkcji zmiana dostawcy np kondesatorów czy innych elementów niby te same wartości a efekt końcowy może być delikatnie inny. wniosek taki że sztuka sztuce nie równa zwłaszcza tym z róznych okresó produkcji.

Nie no szybkośc matrycy DUŻO większa nie jest ale może znacząca.
Dla VT20 (a Ty miałeś chyba starszy model) i lx9500 ten sam portal wyliczyl 8.5 i 12ms więc raptem 3.5ms co mają powiedzieć ći co mają np.18ms więc nie wiem czy w tym twki ta cała tajemnica ruchu może kiedyś ktoś na pewniaka to wytłumaczy :)

Gorsze gradienty raczej ni ewpływają na poprawe jakości obrazu :) ale oczywiście uznaję że plazy robia za te ciut bardziej naturalne.

Jeśli chodzi o nastawy obrazu to mam sugestie odnośnie ostrości wyczytałem to w jednej z gazetek że zmieniamy tylko ostrośc poziomą na 60 pionowa zostaje na 50 podobno inne nastawy moga wnieść więcej złego niź dobrego tak samo wyostrzanie krawędzi wyłączone.

przy wyłączonym true motion jest gorsza płynność niż na plaźmie, jednak nieco się poprawiło gdy ustawiłem na 50hz sygnał wyjściowy w playerze HD (miałem wcześniej 60hz)
a widzisz to sam zrobileś babola i te przycięcia nie były winą tv tylko tego plejera w końcu to on kulawo konwertował z 50 na 60 tzn musisz w tym urządzeniu sam wybierac czy dajesz na wyjściu dajesz 48 50 i 60 Hz?

Don111 po chwili obcowania z LX9500 uwazasz że zrobileś dobry zakup?:) czy wolałbyś kupić plazmę. Myślę że jabyś posiedział z rok na LCD i mialbys przeskoczyć na plazmę to też byś cmokał że cos nie tak :).
Swoją droga ciekawe jak bedzie się rozwijała technika plazmowa. Gdy staje w kontrze do LCD to ma szanse i swoich zwolenników ale gdy za kilkanaście miesiecy zaczną wchodzić OLEDy to może nie podołać i naturalnie zdechnie gdy ceny oledów spadną.
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
don111 Padaj Twoje nastawy kaliborwales skale szaroci w trybie 10 punktowym? Normalka że nastawy z sieci mogą nie pasować do innej sztuki
tak, kalibrowałem w trybie 10 IRE przy użyciu Spyder3tv, wyszło to bardzo dokładnie, podobnie skala szarości
moje nastawy podam dziś nieco później

pisząc wcześniej o tym tv i oceniając wszystko, to "polepszacze" typu dynamiczny kontrast, wyostrzanie albo redukcja szumu oczywiście były powyłączane na starcie
ostrość pozioma/pionowa 50
odnośnie szybkości matrycy - z pewnością nie jest to 1,5x wolniej od plazmy bo smużenie zaczyna się dość szybko, ale sytuację bardzo mocno polepsza ustawienie samego blur na 1 (albo więcej - szczerze mówiąc różnicy między 1 a 10 nie widzę), wyostrza to wszystkie obiekty w ruchu i wtedy szybkością ten panel LG dorównuje plaźmie, jednak mam dziwne wrażenie mniejszej płynności, tak jakby na plaźmie było więcej klatek, być może to przez większą ostrość w LCD, trudno mi powiedzieć
jak ktoś chce sobie sprawdzić jak wygląda szybkość matrycy w ruchu to wrzuciłem programik PixelPerAnalyzer:
WRZUTA - PixPerAn
opcji judder w ogóle nie powinno być, na minimum od razu wszystko "przyspiesza", LG powinno pomyśleć nad innym algorytmem

a widzisz to sam zrobileś babola i te przycięcia nie były winą tv tylko tego plejera w końcu to on kulawo konwertował z 50 na 60 tzn musisz w tym urządzeniu sam wybierac czy dajesz na wyjściu dajesz 48 50 i 60 Hz?
w playerze mam do wyboru tryb 1080p/50 albo 1080p/60 na wyjściu, 24p także jest opcja (sprawdzałem ale lepiej ją wyłączyć)
być może to jest kwestia playera, muszę go i tak wymienić na inny (fajnie jakby miał możliwość zmiany czcionki, aby była wyświetlana na jakimś tle - znacie taki odtwarzacz ?), więc sprawdzę także i to

Swoją droga ciekawe jak bedzie się rozwijała technika plazmowa. Gdy staje w kontrze do LCD to ma szanse i swoich zwolenników ale gdy za kilkanaście miesiecy zaczną wchodzić OLEDy to może nie podołać i naturalnie zdechnie gdy ceny oledów spadną.
OLEDy prawdopodobnie będą gwoździem do trumny zarówno LCD jak i plazm, ale to zależy od ceny

Don111 po chwili obcowania z LX9500 uwazasz że zrobileś dobry zakup?:) czy wolałbyś kupić plazmę. Myślę że jabyś posiedział z rok na LCD i mialbys przeskoczyć na plazmę to też byś cmokał że cos nie tak :).
powiem tak, jestem zadowolony z tego tv ale niestety muszę przyznać że wymieniając moją 3 letnią plazmę na niego, liczyłem na dużo, dużo więcej
w zasadzie wszystkie jego wady obrazu nie mają dla mnie znaczenia, bo nie mam odbić w pokoju i oglądam na wprost więc są one praktycznie niewidoczne (halo, słabe kąty, szyba), wszystko rozchodzi się o ten ruch, który odstaje od reszty wysokiej jakości obrazu tego tv i to bardzo mocno zaniża moją ocenę końcową
w tej chwili mam dylemat, czy nie wymienić tego LG na Panasonica 50G30/GT30, bo z pewnością to jest dużo lepsza plazma od tej mojej, którą po porównaniu oceniam tylko trochę niżej od LG
choć ten Panasonic też ma swoje wady, więc nie będzie to łatwa decyzja
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
moje ustawienia z kalibracji kolorymetrem do temperatury 6500k (nocne oglądanie więc niezbyt jasne nastawy):

Energy Saving: Off
Picture Mode: Expert1
Backlight: 20
Contrast: 70
Brightness: 50
H Sharpness: 50
V Sharpness: 50
Color: 50
Tint: 0
Expert Control


  • Dynamic Contrast: Off
  • Noise Reduction: Off
  • Digital Noise Reduction: Off
  • Black Level: High
  • Color Gamut: BT709
  • Edge Enhancement: Off
  • Color Temp: Warm
  • Gamma: 2.2
  • Method: 10-Point
  • Pattern: Outer
  • 10-point
    • 0IRE: Red 0, Green 0, Blue 0
    • 10IRE: Red 0, Green 0, Blue 0
    • 20IRE: Red 0, Green +3, Blue -4
    • 30IRE: Red 0, Green 1, Blue -14
    • 40IRE: Red +4, Green 0, Blue -22
    • 50IRE: Red +8, Green +3, Blue -26
    • 60IRE: Red +8, Green +2, Blue -37
    • 70IRE: Red +17, Green +7, Blue -50
    • 80IRE: Red +24, Green +13, Blue -50
    • 90IRE: Red +37, Green 19, Blue -50
    • 100IRE: Red +8, Green +4, Blue -26
    • Luminance 70
 

NickSon

Member
Don patrząc na Twoje nastawy nocne widać że jesteś Plazmowiec :) dość mocno zjechałeś z podświetleniem i kontrastem :) Obawiam się że możesz już coś tracić z palety kolorów itd

w zasadzie wszystkie jego wady obrazu nie mają dla mnie znaczenia, bo nie mam odbić w pokoju i oglądam na wprost więc są one praktycznie niewidoczne (halo, słabe kąty, szyba),
Wypluj słowo słabe kąty :) kąty tego tv sa wmieniane w zaletach :) to jest LCD i w ramach LCD sie poruszajmy :) Oczywiście słabe ale w porównaniu do plazmy czy CRT jak chesz sie przekonać co znaczy słabe kąty to sprawdz inne LCD :)

Don Widzę że przywiązujesz sporą wagę do jakości obrazu myślę że powinieneś zainwestować w bezkompromisowy player HD polecam odtw blue ray OPPO BDP-93EU Nie wiem jak tam wgląda zarządzanie czcionką ale jest to sprzęt godny uwagi główne zalety to 2x HDMI 2xUSB WIFI czyta prawie wszystko miedzy innymi kopie płyt BR z HDD wielokanałowe analogowe wyjścia audiio i najważniejsze wysokiej klasy procesor wideo który idealnie upskaluje materiał 720 czy starsze filmy z DVD do 1080p
OPPO BDP-93, BDP-93NE (NuForce Edition), and BDP-95 Universal 3D Blu-ray Players
 

don111

Banned
obawiam się że ten input lag jest bardzo kiepski, wczoraj grałem w Fight Night 4 i opóźnienia są bardzo odczuwalne (prawie że nie można kontrować, gdy wcześniej nie miałem z tym problemów)
moja plazma miała 22ms (gdzieś tyle wyczytałem), więc tutaj w trybie gra będzie może drugie tyle, w innych trybach z włączonym local dimming takie gry są "niegrywalne", a szkoda bo bez local dimming tv traci swój największy atut (czerń)

Wypluj słowo słabe kąty :) kąty tego tv sa wmieniane w zaletach :) to jest LCD i w ramach LCD sie poruszajmy :) Oczywiście słabe ale w porównaniu do plazmy czy CRT jak chesz sie przekonać co znaczy słabe kąty to sprawdz inne LCD
tzn kąty są faktycznie bardzo dobre jeśli mamy oczy na wysokości tv, jak nieco z góry/dołu jest raczej kiepsko
za to fatalnie jest w nocy z efektem halo pod kątem, na wprost nie ma problemu

Don Widzę że przywiązujesz sporą wagę do jakości obrazu myślę że powinieneś zainwestować w bezkompromisowy player HD polecam odtw blue ray OPPO BDP-93EU
jakość jest wystarczająca na tym co mam :)
zmieniając player hd miałbym cichą nadzieję na jakąś poprawę ruchu w tym LG (być może to od playera po części zależy)
 

NickSon

Member
Pulsedriver Przykro mi ale tak jak przewidywalem moj tandetny panasonic za 350zł nie ma praktycznie zadnych maualnych nastawów :) Nie mogę ustawić czasów migawki. Niestety jeszcze do niedawna miałem przyzwoitego superzooma to mi młody siostrzeniec zostawił na przystanku w Zakopanym :???:
 

don111

Banned
zrobiłem filmik, w odbiciu LX9500 mój monitor LG W2343T, który ma input lag 18ms:
Product Face-Offs Monitors - DigitalVersus

tryb ekspert1 - wszystkie dynamiczne kontrasty, szumy itd powyłączane
1 - ekspert1, wyłączony local dimming i true motion
2 - ekspert1, włączony LD
3 - ekspert1, wł. LD i TM
4 - tryb gra

filmik ma przeciętną jakość, bo kręcony komórką w średniej rozdzielczości, zajmuje 18mb (w wysokiej prawie 100mb więc tego nie wrzuciłem)
wystarczy obserwować przeskakującą cyfrę od sekund :)
WRZUTA - Tv lg input lag lx9500

w trybie gra jest ok, szkoda że obraz wygląda przeciętnie i jest trochę kiepska płynność, z włączonym LD nawet bez true motion wygląda na to że jest >100ms
na ostatniej klatce filmiku końcówka 46ms na LX9500 i 29ms (chyba tyle) na monitorze, więc wygląda na to, że pomiary ok 33ms również z digitalversus tego tv są prawdziwe
na jednym zdjęciu uchwyciłem końcówkę 79ms na tv i 170ms na monitorze, także ok 110ms z local dimmingiem niestety...
 
Ostatnia edycja:

pulsedriver

New member
don111, dzieki za film na ktorym mozemy sprawdzic input lag naszych tv, byc moze w trybie gra nie wyglada rewelacyjnie , ale mozna grac a to chyba w tym trybie najwazniejsze.
 

don111

Banned
czy ktoś próbował instalować nowe aplikacje ?
jest może jakaś przeglądarka internetowa ?
czy jesteśmy ograniczeni do tych które są ?
 

don111

Banned
don111, dzieki za film na ktorym mozemy sprawdzic input lag naszych tv, byc moze w trybie gra nie wyglada rewelacyjnie , ale mozna grac a to chyba w tym trybie najwazniejsze.
ufff, można grać z local dimming i z input lagiem jak w trybie gra :)
musimy przy wyborze źródła, oznaczyć sobie wejście hdmi do konsoli jako "PC" i wtedy deaktywują się wszystkie ulepszacze ale wygaszanie zostaje, działają nawet tryby eksperckie, choć znika parę mniej istotnych regulacji
sprawdzałem na tym odliczaniu i liczba sekund przeskakuje idealnie na tv i monitorze z włączonym wygaszaniem, po zmianie na coś innego niż PC i wyłączeniu wszystkiego łącznie z true motion i local dimming w każdym trybie innym niż gra jest fatalnie... a tu mamy input lag z trybu "gra" i aktywne wygaszanie :)
no i teraz jakość jest świetna, różnica między LCD a moją plazmą zmniejszyła się do więcej niż akceptowalnego poziomu pod względem input laga i jakości obrazu (tu nawet jest lepiej - lepsza ostrość, wyrazistość choć kolorki troszke jednak gorsze i męczą bardziej), jest tylko minimalnie gorzej z płynnością, ale ogólnie problem input laga i jakości obrazu uważam za rozwiązany :)
 

Paszeko

New member
Konwersja 2D - 3D w LG 47LX9500

don111, napisales , ze ten tv ma konwersje 2d do 2d , ja nie bardzo wiem gdzie tego szukac , jak mozesz to napisz

Podajesz źródło w rozdzielczości 1080p, uruchamiasz 3D i ustawiasz na 3 opcję od lewej strony. Efekt niewielki ale jest. Poniżej 1080p opcja 3 i 4 są nieaktywne. Pozdrawiam.
 

mergerita

New member
Witam.
Od tygodnia jestem posiadaczką tego TV (można powiedzieć - szczęśliwą). Obraz z cyfrowej tv naziemnej rewelacja. Czyta prawie wszystkie pliki jakie mu zapodaliśmy z dysku USB. Jak dla mnie telewizor godny polecenia. Niestety w sklepach zostało tylko kilka sztuk.
 

Urko

New member
Lx9500 - problem z napisami

Puściłem House i TV nie widzi napisów, inne pliki avi z napisami i owszem widzi, Housa nie.
Nazwy plików takie same (poza rozszerzeniem), z odtwarzacza dixv idzie, na kompie idzie a na 47lx9500 nie idzie. Pięknie proszę o podpowiedź.
 
Do góry