Tryby THX w niskich modelach LG

tdx

New member
Bez reklam
Witam,
miałem chwilę na zabawę menu serwisowym nowych LG,
Na razie znalazłem możliwość włączenia THX w modelach LD4**

i zdjęcia oczywiście...
 

Attachments

  • Zdjęcie0220.jpg
    Zdjęcie0220.jpg
    45,6 KB · Wyś: 5286
  • Zdjęcie0221.jpg
    Zdjęcie0221.jpg
    48,8 KB · Wyś: 8961

don111

Banned
jak się tam dostać ? ciekawy jestem czy w moim modelu jest możliwość uaktywnienia thx bo powinien ją mieć, to praktycznie ten sam model co LE8500 tylko z 3d (a LE8500 ma thx), do tego amerykańska wersja LX9500 ma też te tryby
 

tdx

New member
Bez reklam
pilot serwisowy (lub pilot uniwersalny ustawiony na LG)

przyciskasz SHIFT potem -/--
pojawia się okno w którym wpisuje się kod 0413
Wybierasz Tool Option4
THX ustawiasz z 0 na 1
THX media director z 0 na 1

i return

Od tej pory masz dostęp do tych trybów tak jak na zdjęciu
 

don111

Banned
cholera, nic z tego :(
mam shift i -/-- na tym pilocie Philipsa, działają niektóre klawisze, w tym shift (shift + inna kombinacja jest ok) ale ten -/-- już nie działa

"przyciskasz SHIFT potem -/--"
trzymając shift naciskamy -/-- ? jaka jest dokładnie ta kombinacja klawiszy i timing ?
 

don111

Banned
ok udało się, skorzystałem z tej instrukcji i irda w telefonie Nokia E66 :smile:

obydwa THX-y odblokowane, przy okazji to paskudne logo startowe LG po włączeniu tv zdezaktywowałem :D

Musimy posiadać telefon komórkowy z łączem IrDA (czyli podczerwień) pracujący na Symbianie S60v3 i dostępem do Internetu. Ja pożyczyłem do tego Nokię. Po prostu - wykorzystujemy telefon w roli pilota serwisowego.
I tak: pobieramy program "IrRemote" ze strony: Psiloc Shop
1) Instalujemy programik w swoim telefonie komórkowym.
2) Uruchamiamy program
3) Menu, a następnie "dodaj urządzenie"
4) Znajdujemy i wybieramy "TV"
5) Znajdujemy i wybieramy "LG"
6) Odświeżamy listę
7) Znajdujemy i wybieramy "In-Start Service Menu + EZ Adjust..."
8) Odświeżamy listę i wybieramy "mon"
9) Wybieramy "TV.LG IN-START Service Menu + EZ Adjust..."
10) Na ekranie telefonu pokaże się narysowana, niekompletna klawiatura pilota. Z klawiatury telefonu wciskamy "2" (przy klawiaturze QWERTY pamiętać o Ctrl) i trzymamy tak długo (nawet ok. 10-15 sekund), aż na ekranie naszego TV pokaże się prośba o hasło (może nie udać się za pierwszym razem, ale próbować !!!
11) Przy pomocy pilota od TV wpisujemy "0000" jako hasło (u mnie wchodziło hasło 0413)
 

don111

Banned
tak na szybko przejrzałem inne opcje i zaciekawiła mnie ta jedna:
p-gamma - 16 punktów (kilka nieaktywnych) w rosnącym zakresie od 0 do 1000, czyżby gammę można było sobie tu dowolnie regulować ?
 

tdx

New member
Bez reklam
Tego nie sprawdzałem. Patrzyłem wczoraj też na zablokowane funkcje internetowe ale jeszcze jeszcze nie testowałem.
 

lukbor2

New member
Czy tryb THX można też włączyć w 50pv350? Co z gwarancją? Czy jeśli dokona się jakiś zmian w menu serwisowym, to czy nadal będzie ona obowiązywać, czy serwis może odmówić naprawy?
 

tdx

New member
Bez reklam
dziś sprawdzałem nawet w PT250 się da włączyć THX włączyć :), co do zmian zawsze można wrócić do stanu pierwotnego.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
co do zmian zawsze można wrócić do stanu pierwotnego.

Można i owszem,ale w razie awarii tv musi się ''odpalić'' żeby do nich powrócić,bo w przeciwnym razie może być kicha....grzebanie w tv zawsze wiąże się z ryzykiem utraty gwarancji i trzeba to brać pod uwagę:)Ale jeśli warto;)
 

tdx

New member
Bez reklam
Panowie... jeśli zadacie pytanie na infolinii to faktycznie otrzymacie taką odpowiedz...
Ale miałem już kilka osób z TV LG które w ten czy inny sposób padły (i miały odblokowane USB) i ANI RAZU serwis się nie przywalił -> zarówno miejscowy jak i centralny
Jest ktoś na forum komu nie uznano gwarancji z tego powodu?
 

lukbor2

New member
A takie mam jeszcze pytanie, czy w menu serwisowym jest gdzieś opcja aktywacji PVR (time shift)? Słyszałem, że w Samsungach jakoś można to uruchomić. A jak sprawa wygląda w LG? Czy w trybie THX czerń, kolory itd. są faktycznie lepsze, czy podobny efekt można uzyskać odpowiednio ustawiając parametry ręcznie?
 
Do góry