LG 42PJ350, Panasonic TX-P42X20E czy LG42PJ550

newcomer

New member
Przyszedł czas na wymianę TV. Nie interesuje mnie LED z powodu ceny z kosmosu
jak również LCD, który w mojej opinii oraz dużej grupy użytkowników ma gorszy jakościowo obraz od plazmy z tej samej "półki". Więc bardzo proszę o opinie tych trzech Plazm wymienionych w tytule, ewentualnie innych zbliżonych cenowo 2000zł.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
podaj jakie masz warunki :
odległość od ekranu ?
jak słońce świeci w pokoju ?
Jak duży jest pokój ?
jaki masz obecnie telewizor?
jakie programy najczęściej oglądasz?
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ?
preferowana wielkość telewizora?
preferowana marka ?
czego nie lubisz w telewizorach?
jakie urządzenia będą podłączone ?
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ?
jakimi złączami ?
jaki masz sygnał ?
ile programów HD ?
ma stać czy wisieć ?
jaka klasa cenowa ?
 

newcomer

New member
podaj jakie masz warunki :
odległość od ekranu ?
jak słońce świeci w pokoju ?
Jak duży jest pokój ?
jaki masz obecnie telewizor?
jakie programy najczęściej oglądasz?
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ?
preferowana wielkość telewizora?
preferowana marka ?
czego nie lubisz w telewizorach?
jakie urządzenia będą podłączone ?
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ?
jakimi złączami ?
jaki masz sygnał ?
ile programów HD ?
ma stać czy wisieć ?
jaka klasa cenowa ?
Ta sonda mi nie pomoże i nie wiem w czym ma mi pomóc ?W pierwszym poscie napisałem ze jedynie słuszny wybór to plazma.Proszę tylko o wskazanie który z tych trzech jest najlepszy i dlaczego ?
Choć tak prawdę powiedziawszy , to TV już zamówiłem (tyle było podpowiedzi :hmm:)Ale nadal jestem ciekaw waszej opini
 

mil998

New member
Największym plusem tych lg-ków jest USB 2.0 :shock:, lecz może słabo grać.
Zobacz jak w sklepach wygląda to LG, a najlepiej zamów prezentację do domu.

EDIT :

PJ350 - USB (JPEG, MP3)
PJ550 - USB (JPEG, MP3, DivX HD)

PJ550 najlepiej się prezentuję.
 
Ostatnia edycja:

newcomer

New member
mil998 i właśnie ten wybrałem. Nie uległem presji Panasonica, bo wierzę swoim oczom, a nie zabiegom marketingowym. Bo jak można wytłumaczyć kilkanaście sklepów odwiedzonych, gdzie w podobnej klasie cenowej w wypadku Panasonica nawet wyższej,Panasonic wypadał za każdym razem gorzej w porównaniu z konkuręcją.Dlaczego mimo tylu swoich wad opisywanych tu na forum , nadal jest tak mocno promowany ?Proszę wejść na fora Ameryki Północnej , lub Południowej, tam królują Samsungi i LG i uważane są za "boski" sprzęt w porównaniu z Panasonikiem
 

newcomer

New member
No i TV dojechał.



Jestem raczej wstrzemieżliwy wyrażaniu swoich uczuć. lecz teraz ich nie będę ukrywał.....

TV REWELACJA :-D:-D:-DDesign prosty a zarazem wysublimowany , a ze swoją grubością(5,5 cm) przypomina LED-a.Menu rozbudowane , a zarazem bardzo proste,rewelacyjne. Każdy kto umie czytać , nie powinien mieć najmniejszych problemów z ustawieniami TV.Wskazówki w nim zawarte są naprawdę przejrzyste.Menu jest tekstowe i ikonowe.

Teraz najważniejsza sprawa Obraz. Nie mam blue-ray(w tej chwili nie widzę potrzeby go kupować :)) , ani nawet tunera sat.HD. Posiadam (posiadałem)słaby sygnał z anteny TV naziemnej jak również tuner Dreambox 7020 si z pakietem Polsatu i Cyfry + bez programów HD jak również kino Domowe Panasonica.

Po podłączeniu do anteny analogowej, obraz mi się na tyle poprawił że wyglądał tak jak obraz z tunera cyfrowego (trochę gorzej) w sklepie, pod który były podłączone panasoniki.Natomiast jak podłączyłem pod tuner sat obraz wyglądał jak....z blue ray , tak, tak to nie jest żadna przenośnia, bynajmniej ja nie widziałem żadnych różnić między TV sklepowymi podłączonymi do blue ray , a moim podłączonym do Dreamboxa.Teraz sami do powiedzie sobie jak musiał wyglądać obraz z DVD
:eek:k:

Tak więc na pohybel panasonicowi , LG
RZĄDZi
 

fireman82

New member
Powiem ci tak, cieszę się, że jesteś zadowolony z TV, bo o to chodzi... ale gdybyś podłączył np. Panasa czy Samsunga w domu też byś był bardzo zadowolony. Nie porównuj obrazu w sklepie... to największy błąd. Sam pracowałem niedawno w salonie RTV AGD i powiem ci, że telewizorki podłączane są tam tak, żebyś kupił konkretny model lub markę (jedne zwykłymi euro za zeta inne componentami lub HD), są jeszcze oczywiście inne metody nakierowywania klienta na produkt 8), wtedy różnica rzuca się w oczy na korzyść modelu, który np. nie schodzi lub pilnie trzeba się pozbyć itp.
Oczywiście nie twierdzę, że w Twoim przypadku właśnie tak było....
Pozdrawiam i ciesz się plazmą....:-D
 

newcomer

New member
Jak z dzwiękiem ? Jeszcze nie testowałem, gdyż na nowo odkrywam moje filmy DVD :), które lecą przez kino domowe. Jedno wiem napewno - nic nie charczy , buczy czy też brzęczy
 

Luphis

New member
Powiem ci tak, cieszę się, że jesteś zadowolony z TV, bo o to chodzi... ale gdybyś podłączył np. Panasa czy Samsunga w domu też byś był bardzo zadowolony. Nie porównuj obrazu w sklepie... to największy błąd. Sam pracowałem niedawno w salonie RTV AGD i powiem ci, że telewizorki podłączane są tam tak, żebyś kupił konkretny model lub markę (jedne zwykłymi euro za zeta inne componentami lub HD), są jeszcze oczywiście inne metody nakierowywania klienta na produkt 8), wtedy różnica rzuca się w oczy na korzyść modelu, (...).:-D

Jak się kupuje nową "zabawkę" to zazwyczaj jest się zadowolonym, dlatego najlepiej oceniać, jak się już ochłonie ;) . Co do sklepów to rzeczywiście zazwyczaj promują jakieś konkretne modele. Ale jak się przejść po kilkunastu sklepach i popytać/pooglądać to jednak daje jakiś w miarę wymierny pogląd na sprawę.
 

kaukaz

New member
Bez reklam
No i TV dojechał.



Jestem raczej wstrzemieżliwy wyrażaniu swoich uczuć. lecz teraz ich nie będę ukrywał.....

TV REWELACJA :-D:-D:-DDesign prosty a zarazem wysublimowany , a ze swoją grubością(5,5 cm) przypomina LED-a.Menu rozbudowane , a zarazem bardzo proste,rewelacyjne. Każdy kto umie czytać , nie powinien mieć najmniejszych problemów z ustawieniami TV.Wskazówki w nim zawarte są naprawdę przejrzyste.Menu jest tekstowe i ikonowe.

Teraz najważniejsza sprawa Obraz. Nie mam blue-ray(w tej chwili nie widzę potrzeby go kupować :)) , ani nawet tunera sat.HD. Posiadam (posiadałem)słaby sygnał z anteny TV naziemnej jak również tuner Dreambox 7020 si z pakietem Polsatu i Cyfry + bez programów HD jak również kino Domowe Panasonica.

Po podłączeniu do anteny analogowej, obraz mi się na tyle poprawił że wyglądał tak jak obraz z tunera cyfrowego (trochę gorzej) w sklepie, pod który były podłączone panasoniki.Natomiast jak podłączyłem pod tuner sat obraz wyglądał jak....z blue ray , tak, tak to nie jest żadna przenośnia, bynajmniej ja nie widziałem żadnych różnić między TV sklepowymi podłączonymi do blue ray , a moim podłączonym do Dreamboxa.Teraz sami do powiedzie sobie jak musiał wyglądać obraz z DVD
:eek:k:

Tak więc na pohybel panasonicowi , LG
RZĄDZi
NEWCOMER prosimy o jakieś foty:bober:no i jak z tymi powidokami podobno to była[jest]? najgorsza bolączka plazm LG
 

newcomer

New member
Nie wiem jakich zdjęć oczekujesz ? Czy chodzi o jakość obrazu, jeżeli tak to nie umiem zrobić zdjęcia TV zwykłą cyfrówką by nie było na nim żadnych artefaktów. Musisz mi uwierzyć na słowo że obraz(myślę że mogę tak go określić z całą odpowiedzialnością) jest jak "żyleta" z tunera Sat.Wczoraj oglądałem na nim Avatar (DVD), film jak "znalazł" do oglądania na plazmie.Musze powiedzieć że robi wrażenie(obraz)Obraz idealnie czysty bez żadnych artefaktów, kolory "soczyste", a czerń jest taka jaką sobie ustawisz, może być smolista jak obudowa LG, lub z odcieniami szarości dla lepszej tonacji obrazu.

Jest tak jak pisał fireman82 Z tym że obrazy panasoników były podkręcone prawie na maxa , tylko po to by lepiej wypaść przy konkurencji .Wiem co piszę , gdyż miałem możliwość regulacji TV i ustawienia im podobnych parametrów , i w każdym przypadku Panasonik wypadał gorzej , by nie rzecz blado .Zbierałem się z kupnem około miesiąca , przez ten okres czytałem wszystko co możliwe oglądałem i testowałem w sklepie wiele egzemplarzy większości Panasoników.Teraz wiem że nie potrzebnie straciłem na nie czas. Cóż również uległem paranoi która panuje na tle tej marki.Gdzie nie zapytasz czy to w sklepie czy też na forum , to jedynym słusznym wyborem był panasonik . Pytając ludzi o TV to ten ma Panasa , to znowu ten, mało który miał samsunga , a jeszcze rzadziej LG. Co ciekawe z tych moich obserwacji, to ci co mieli Panasonik najbardziej narzekali na ich awaryjność wyprane kolory itp.Może dlatego że nasłuchali i naczytali się tylu pozytywnych opini o nich, a do tego ta wygórowana cena, która to w przekonaniu innych ma być adekwatna do jakości . Więc liczyli na coś lepszego Przy samsunguna wielu osobą nie podobał się ich nie naturalny obraz(teatralny) oraz kilka dokuczliwych ich cech, które dla mnie nie miały by znaczenia. Natomiast o LG słyszałem jedno słowo (szczerze wypowiadane)Zadowolenie

Najlepsze z tego wszystkiego jest fakt że mój bliski znajomy ,kupił miesiąc temu Panasonika TX-P42X20E w cenie promocyjnej :hihi:dlatego również brałem go pod uwagę, gdyż mgłę go nieźle przetestować. Więc jak był wczoraj u mnie to mu szczęka opadła , jak można wyciągnąć piękny obraz z plazmy . Dobrze że jest szczery i nie trwał przy opinii że panas jest jednie słusznym wyborem , ze gdyby nie mineło tyle dni to by w te pędy leciał go wymieniać, wszystko jedno na co byle nie na Panasonika. Jedynym minusem (nie dla mnie) dla malkontentów LG moz być jego błyszcząca matryca i obudowa. Jeżeli ktos przez cały czas oglądania filmu lub jakiegoś programu doszukuje się swojego odbicia zamiast skupic sie na filmie , to tylko może świadczyć o jego fobi maniakalnej , lub o narcyzmie.Mi osobiście w żaden sposób to nie przeszkadza
Zdjęcia były robione w godzinach rannych ,gdy słońce nieżle daje po oczach w moim pokoju​
 

Attachments

  • pol.jpg
    pol.jpg
    27,8 KB · Wyś: 3790
  • tvn.jpg
    tvn.jpg
    27,7 KB · Wyś: 3783

kaukaz

New member
Bez reklam
Newcomer jeszcze jedno pytanko jak z tymi powidokami są widoczne:niewiem: bo ja oglądałem plazme LG [2letnią] u kolegi pozostałosci okropne:( lecz podobno porawili ten mankament
 

newcomer

New member
Kaukaz jak narazie nie zauważyłem najmniejszych powidoków,ale tak prawdę powiedziawszy nie wiem jak długo trzeba oglądać jeden kanał by one pozostały(jest to moja pierwsza plazma)

Wczoraj oglądałem Polsat sport non stop od 22.00-6.00rano(boks)i nie pozostały żadne powidoki , a jak by nie patrzyć jest to 8 godzin
 

bogaty

New member
Bez reklam
mil998 i właśnie ten wybrałem. Nie uległem presji Panasonica, bo wierzę swoim oczom, a nie zabiegom marketingowym. Bo jak można wytłumaczyć kilkanaście sklepów odwiedzonych, gdzie w podobnej klasie cenowej w wypadku Panasonica nawet wyższej,Panasonic wypadał za każdym razem gorzej w porównaniu z konkuręcją.Dlaczego mimo tylu swoich wad opisywanych tu na forum , nadal jest tak mocno promowany ?Proszę wejść na fora Ameryki Północnej , lub Południowej, tam królują Samsungi i LG i uważane są za "boski" sprzęt w porównaniu z Panasonikiem
Każdy chwali swoje, ale ja akurat nie wybrałem panasonica ze względu na Markę, marketing tylko z tych samych względów co ty wybrałeś LG.W sklepie za 2600zł w tamtym okresie nie było nic lepszego, kolory czerń skalowanie SD ten X10 wygrywał ze wszystkimi.
 

fireman82

New member
Każdy chwali swoje... he he:lol:
No ale na prawdę nie ma się czego czepić jeśli chodzi o Panasa....:eek:k:
Do tego zdjęcie zrobione komórką.
 

Attachments

  • DSC00009.JPG
    DSC00009.JPG
    73,8 KB · Wyś: 3971
Do góry