LG 42LW4500 Input lag

wszebor

New member
Ostatnia edycja:

dune2

New member
Bez reklam
I bądź tutaj mądry.
Na polskich forach mówią, że nie ma input laga, a na zagranicznych forach jadą go po tym, że ma tego laga The Official LG LW450U 3D LED Thread | AVForums.com - UK Online - Page 28 [niemieckie forum: 20ms, gdzieś na polskiej stronie: 90ms,a na tej stronie LG 32LW450U - DigitalVersus podają 66ms]

Podobno najmniejszy input lag jest przez VGA i jest lepiej niż przez HDMI z PC i Game mode

Mam ten sam problem bo tez chce ktoregos LG i nie wiem co o tym myslec.
Jedni twierdza ze nie ma inni ze maly a jeszcze inni ze spory.
Czyzby losowosc polegajaca na tym jak sie trafi ?
 

luk4sek

New member
20 ms to tak jakby nie było laga, wartości 0 nie osiągnie się generalnie na żadnym LCD...osobiście nie testowałem tego w porównaniu z CRT, ale ja tego laga nie dostrzegam na PS3, a gram sporo i to głównie po sieci. B3 rządzi;)
 

wszebor

New member
Dzisiaj czytałem, że ma 140ms i nie nadaje się do grania :p
Szkoda, myślałem że uda się tanio zdobyć 3d'ka

"I forgot about the Rock Band (2) calibration so to get some concrete results i booted it up.
These are the results:
1. HDMI, Input label set to PC, Game Mode picture setting:
Audio delay: ~180ms
Video Delay: ~25ms
2. VGA, Game Mode picture setting:
Audio delay: ~0-20ms
Video Delay: ~0-10ms"

I inna ciekawostka:

"I have the latest firmware 04.60.26, 47" version of the screen.
Connected laptop via hdmi to test for input lag, set up monitor mirroring.
Went to http://tft.vanity.dk/inputlag.html
Used a canon eos 450d with 1/100 shutter speed to capture times
Results: -
With pc input/game mode on and everything else off, input lag is 67ms
With game inout/game mode and everything else off, input lag is 116ms"

20 ms to tak jakby nie było laga, wartości 0 nie osiągnie się generalnie na żadnym LCD...osobiście nie testowałem tego w porównaniu z CRT, ale ja tego laga nie dostrzegam na PS3, a gram sporo i to głównie po sieci. B3 rządzi:wink:

20 ms to nic pewnego, każdy mówi co innego.
Gra sama w sobie ma laga [jak się gra na rozdzielczości min. 720p] + lag z TV = sieka
Skoro nawet tego laga nie widzisz to musisz być po prostu nie czuły na to

Ja też nie za bardzo widzę laga. Grając na brata TV Samsung LE37a551p2rxxc nigdy nie przełączałem się na "tryb gry" bo obraz był do niczego, a i tak na "normal mode" żadnego laga nie odczuwałem. Dopiero jak podrównałem sobie B3 na obydwu trybach zobaczyłem różnice w lagu.
Czyli ciągle grałem na lagu w gry nawet tego nie widząc [ciekawe tylko jak duża jest różnica input laga pomiędzy tymi dwoma trybami]
 
Ostatnia edycja:

Pigway

New member
Ile razy można pisać, że nie ma input laga?
Tak trudno zrozumieć?
Mam, używam z PS3 praktycznie 24 godziny na dobę, platynuje gry jedna za drugą i lepszego TV w życiu nie widziałem!
Jakiś niedorozwinięty debil nastraszył Input Lagiem i teraz wszędzie się to szerzy.
W 3D ukończyłem już Motorstorm Apocalypse oraz Killzone 3, nie do opisania!
To już jest chore, debaty nad nieistniejącym defektem.

Dodam, iż ja jestem czuły na różnego rodzaju mankamenty, do tego stopnia iż w ciągu kilku miesięcy zakupiłem już dwa telewizory. Teraz lepiej trafić nie mogłem.
 
Ostatnia edycja:

luk4sek

New member
raczej grając po sieci w fpsy i mając laga na poziomie 70 czy więcej nie zdziałałbym nic;p
a na laga jestem czuły, bo mam też xboxa z kinectem, a na nim widać opóźnienia i to strasznie, jak się gra. Bez trybu gry nie ma co podchodzić nawet. Porównywałem go także z 2 letnim Sharpem i tak było to widoczne.

Na tym forum innej odpowiedzi nie zobaczysz, więc bez sensu ciągłe to pisanie, pytanie i tworzenie problemów;P zresztą nie tylko na tym forum ciągle poruszasz ten temat;p
 

p5zx

New member
Witam mam pytanko skoro problem input laga jest rozwiązany może ktoś mi powie czy próbował opcji DUAL PLAY na tym modelu ??

Pozdrawiam
 

ewoky

New member
Też się zastanawiam nad modelem lv570s. Oprócz oglądania TV ma mi też służyć też do grania na konsoli. Ciekawe wypowiedzi na temat input laga. Dzięki za info towarzysze forumowicze :)
 

poncz

New member
Pigway - skończ te farmazony. Zakupiłem tego LG w sierpniu zeszłego roku. Przesiadka z 32" Samsunga. Cóż mogę rzec - kolory - momentami nijakie, czasami przy dużych kontrastach [typu czarny napis na czerwonym tle] potrafi "rozlewać" kolory (nie wiem jak to dobrze nazwać). Imput lag był dla mnie bolączką od samego początku [dużo pyka [łem] w quakelive].

Powiem tak stary LCD Samsung dawał radę ale na LG JEST imput lag powyżej 1sekundy [mierzone przeze mnie z drugim monitorem]. Natomiast jeśli przypiszesz wejściu tryb pc [tym samym zablokowując mozliwość korzystania z takich dobrodziejstw jak: 100hz, true motion i innych poleprzaczy - szczerze mówiąc można regulować jasność kontrast i jeszcze jeden parametr] imput lag wynosi od 45-70ms - sprawdzone - łudziłem się może że złe zdjęcia trzasnąłem - niestety. Nie wiem dokładnie jak z trybem gry ale podejrzewam że usunie to laga rzędu do 5 ms.

Podsumowując - każdy kto chce na tym "pudle" oglądać filmy może spokojnie uderzać. Jeśli chodzi o gry i input LAGA który NIE JEST MAŁY [piszę to jako wymagający użytkownik] - z ustawieniami gry + input pc - jest znośnie lecz mimo to odczuwalnie [singleplayer, wolniejsze, spokojniejsze gry] natomiast gry gdzie nie wymagane są szybkie ruchy [pisząc szybkie mam na myśli - dobrego PRO gracza np w quakelive - gdzie bez machania myszką nic nie zdziałasz] - tragedia - nie oszukujmy się - jeśli grasz w coś jak QL to spokojnie możesz sobie ten ekran darować [ja niestety nie mam możliwości zwrotu więc odstawilem quake niestety] Lepiej kupić bez bajerów typu 3d a z mniejszym lagiem. pozdrawiam
 

wszebor

New member
Input PC to już przeżytek. Testami potwierdzono, że Input Game + AV Game jest lepsze :D [można do tego dodać sztuczkę z wył/wł TV, pomaga] Da się grać, ale tylko w 2D. W trybie 3D jest masakra, lag ogromny.... ;/
 

poncz

New member
wszebor - gdzie moge znaleźć informacje potwierdzające to co napisałeś? jedna rzecz jaka jest lepsza na game to możliwość regulacji kolorów bo na pc to kapsko jak nic.
 

wszebor

New member
wszebor - gdzie moge znaleźć informacje potwierdzające to co napisałeś? jedna rzecz jaka jest lepsza na game to możliwość regulacji kolorów bo na pc to kapsko jak nic.

AVForums.com - View Single Post - The Official LG LW550T 3D LED Thread Part 5 [ o ile wiem to porównanie softu 3 vs 4]

Gadałem z tym gościem niedawno, to nawet na najnowszym sofcie nadal używa input game + AV game. Nie robił testu pomiędzy softem 4 vs 5, ale uważa ze Input Game nadal jest lepszy niż PC

Wszebor - ten test dotyczy lw550t a my rozmawiamy o 42LW4500
Myślę, że lag na wszystkich modelach jest identyczny
 
Ostatnia edycja:

mateo85

New member
Czyli jedynym rozwiazaniem jest pasywny philips serii 7 input lag minimalny a reszta podobna do lg do tego ładniej wygląda .

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
 

QQQ_QQQ

New member
Cześć,
Dzisiaj oddebrałem LW4500 47'. Niestety LAG jest spory w moim odczuciu nawet na ustawieniach (HDMI) 'GRA' lub 'PC' z trybem AV MODE='GRA'. Te ustawienia trochę pomagają ale mimo to nie jest dobrze.
Nie wiem jak sprawdzić wersję softu na moim TV i czy aktualizacja pomoże - będę wdzięczny za radę jak wykonać aktualizację.

Zgadzam się z opinią, że nie powinno to bardzo przeszkadzać przeciętnemu graczowi ale jeżeli ktoś jest zapaleńcem FPS to polecam zwykły monitor.
 

QQQ_QQQ

New member
Po aktualizacji softu do wersji 04.60.36 problem znika całkowicie. Nie mierzyłem profesjonalnie ale 'na oko' nie ma odczuwalnego opóźnienia - nawet przy dyynamicznych grach! :)
 
Do góry