LG 42LW4500 Input lag

Pigway

New member
Witam,

Jestem już niemalże w stu procentach zdecydowany na zakup telewizora LG 42LW4500, jednakże wciąż obawiam się występowania zjawiska zwanego jako Input Lag. TV będzie wykorzystywany przede wszystkim do PS3 oraz gier, tudzież muszę mieć pewność, iż efekt nie będzie zauważalny. W poprzednio utworzonym temacie, który został jednak zamknięty z uwagi na zły dział, dostałem kilka satysfakcjonujących mnie odpowiedzi, aczkolwiek wątek nie został zakończony. Podobno oznaczenie wyjścia HDMI, do którego podłączone jest PS3, jako PC eliminuje problem całkowicie. Jednakże czy po takim ustawieniu nadal będę mógł korzystać z 3D w grach oraz filmach, oraz czy obraz nie pogorszy się w żadnym stopniu. Chciałbym dodatkowo poznać opinię użytkowników korzystających z konsoli na tym TV, czy takie ustawienie rzeczywiście daje stuprocentowy efekt eliminacji Input Laga? Będę wdzięczny za całkowite rozwianie moich wątpliwości, za co z góry dziękuję. Dodaję także link do poprzedniego tematu.

http://www.hdtv.com.pl/forum/3d-tv/74101-lg-42lw4500.html
 

Pigway

New member
Czyli mam przez to rozumieć, iż mogę lecieć do sklepu po TV i nie martwić się że coś będzie nie tak? :). Chciałbym sie upewnić, ponieważ nie ma mozliwości zwrotu.
 

Pigway

New member
Niestety same żydy w moim mieście, nie przyjmą xD
Znajomy chciał oddać zakupiony TV i nie przyjęli.
Ostatecznie: na pewno będzie ok?

Taki mały Offtop, co sądzicie o Samsungu PS51D550? Czy lepiej tego LG?
 
Ostatnia edycja:

barteknowack

New member
Bez reklam
Niestety same żydy w moim mieście, nie przyjmą xD
Znajomy chciał oddać zakupiony TV i nie przyjęli.
Ostatecznie: na pewno będzie ok?

Taki mały Offtop, co sądzicie o Samsungu PS51D550? Czy lepiej tego LG?

Czy to nie jest prawnie uregulowane ? Ja bym się tym zainteresował i w razie co egzekwował swoje prawa.

Na pewno ok, choć np. 4500 ma gorszą matryce niż np 5500.
 

Pigway

New member
Kupując w sklepie internetowym, można zwrócić do 14 dni, natomiast w sklepie stacjonarnym można liczyć tylko na uprzejmość sprzedawcy.
Nadal jednak nie mam pewności co do Input Laga, zbyt wiele osób tym straszyło na forach zarówno polskich jaki i zagranicznych. Prosiłbym jeszcze o jakieś opinie użytkowników PS3 i tego TV. Gdzie dokładnie mam zmienić przypisanie HDMI jako PC, oraz czy wówczas jest możliwe korzystanie z trybu "Gra" oraz 3D?
 

Pigway

New member
Ja jednak biorę za gotówkę, dlatego też miesiąc wcześniej poszukuję informacji nt. TV, by nie było problemów :)

Zostało już kilka dni do zakupu, a ja nadal nie mam pewności. Boję się Input Laga i potrzebuję stu procent gwarancji że nie zastanę go w modelu LW4500, ponieważ potem już nic z tym nie zrobię. Jest także Samsung PS51D550, aczkolwiek nie ukrywam, że raczej wolałbym LG. Naprawdę nikt nie ma telewizora z serii LW podpiętego do PS3? Bardzo zależy mi na tym zapewnieniu, że będzie ok podczas gry w 3D jak i 2D.
 

Pigway

New member
Dzięki wielkie za precyzyjną odpowiedź :)
Faktycznie jest to bardzo dobry wynik, przeszukałem już cały internet w poszukiwaniu opinii i nic. Pamiętasz temat, w którym to wyczytałeś?
Jeszcze raz dzięki.
 
Ostatnia edycja:

Pigway

New member
42'. BD 3D mi nie potrzebny, mam PS3 :)
Dzięki za zainteresowanie i pomoc.
Rozważam jeszcze Samsunga PS51D550, ale Pasywne 3D bardziej do mnie przemawia.

Już na 100%, LG z Serii Cinema 3D, model LW5500 lub 4500.
Miałem LG i się nie zawiodłem, najlepsza firma wraz z Sony.
 
Ostatnia edycja:

barteknowack

New member
Bez reklam
Jak bardzo zależy ci na internecie i jakości obrazu.

Ja, gdyby jakość obrazu była ta sama w 4500 i w 5500, brałbym o 500zł tańszego 4500 a za reszte dokupił ten nowy player internetowy na Androidze co wyszedł niedawno, lepsze to o wiele niż te SmartTV LG. ;)
 

Pigway

New member
Czyli ten domniemany wysoki Input Lag to jeden wielki mit, skoro tak, to seria LW jest wręcz doskonała.
LW 5500 jakością obrazu nie różni się wogóle od 4500, posiada on kilka funkcji sieciowych, które z racji tego iż posiadam PS3, są dla mnie zupełnie zbędne. Tak więc postanowione, w najbliższym czasie zakupię jeden z powyższych modeli :).
 
Ostatnia edycja:

barteknowack

New member
Bez reklam
No właśnie bazuję na specyfikacji i opinii innych osób co do różnic w wyświetlaniu obrazu przez 5500 a 4500, technicznie się różnią, np. tym MCI, jeden z użytkowników powiedział też że na 4500 obraz jest wyraźnie gorszy.
Osobiście chciałbym to sprawdzić jednak nie mam możliwości, w sklepach zazwyczaj mają 4500 i 570s, przy czym tylko jeden jest podłączony, a o jakiejkolwiek współpracy nie ma mowy :?

Dałbyś rade odpalić ten sam materiał na dwóch modelach i pooceniać ?
 
Do góry