LG 42LW4500 Input lag

Pigway

New member
Sprawdzę obydwa w Media Expert lub Mix Electronics jeżeli będzie możliwość, jednakże marne szanse by obydwa telewizory z tej samej serii stały na wystawie. Sam gdybym miał kupować, nie akceptuję innych niż fabrycznie zapakowane, tudzież warunek typu 'rozpakuje jak pan kupi' odpada. Mimo wszystko obydwa modele posiadają tę samą matrycę i wątpie czy jest między nimi różnica w obrazie. Tak na marginesie, co myślisz o Samsungu PS51D550?
 

barteknowack

New member
Bez reklam
O to fajnie , w razie jakby Ci się udało, najbardziej kluczowe byłyby płynność obrazu, jako taki poziom czerni (mimo że jest średni w tych modelach) no i ogólne wrażenie. No i 3D ale to chyba to samo będzie ;)

Na plazmach się nie znam nic a nic niestety, dla mnie obraz z plazmy zawsze jest zbyt ciemny :)
 

kamill1

New member
zielony jestem w temacie
jak sciągne film z neta 3d to np.dam go na penia odpale ten film w 3d na tym tele lg47lw4500 jak to jest??czy tylko musze miec blu-ray
 

Lysuu

New member
Po aktualizacji gry FPS, RPG działają wspaniale.
Killzone 3D wymiata.

Niestety telewizory LW4500 mają inny problem a mianowicie pionowe pasy, taka poświata biaława - jasna. Widać ją podczas szybkich akcji w Pro Evolution Soccer 12 oraz Fifa 12 (w Fifie znacznie mniej).
Niestety nie pomaga wybór różnych wejść HDMI, ustawień odświeżania czy ustawienie trybu np Gry
 

Picek_LBN

New member
Mógłbyś uchwycić te pasy na jakimś filmie i wrzucić to na YT?
Miałem jutro jechać po 47LW4500 ale teraz trochę się boję bo sporo gram w fifię. Miesiąc temu kupiłem model LK530 i tam podczas oglądania meczu podczas szybkich akcji pojawiały się pionowe ciemne pasy na ekranie. Było to strasznie irytujące i go zwróciłem.

Ciekawi mnie jaką posiadasz matycę IPS czy VA. Bo wyczytałem na avforums coś takiego
"Przy okazji nr seryjny z oznaczeniem AUSY odnosi się do S-IPS panele, AUSW odnosi się do H-IPS panele, zarówno firmy LG, i AUSD odnosi się do VA"
 
Ostatnia edycja:

Pigway

New member
Zapewne chodzi o 'background clouding', od tego zjawiska praktycznie żaden TV nie jest wolny, trzeba poprostu akceptować takie bzdurki. Im większa przekątna, tym bardziej takowe mankamenty drażnią. Picek, posiadałeś model LG 47LK530?
Mógłbyś coś więcej o nim napisać?, jaką posiada matrycę i jak wygląda sprawa z czernią?
 

Picek_LBN

New member
Miałem 42LK530, trafiłem na 99% na jakieś dziadowstwo w postaci matrycy bo kątów bocznych to to nie trzymało w ogóle. Pionowe jeszcze uszły ale IPS to na bank nie był. Czerń też bez rewelacji, przez to że jest loteria na co się trafi.
Jedynie bardzo przyjemnie działał TruMotion 100Hz i dlatego chcę wrócić do LG ale waham się czy brać coś z 3D np 47LW4500, 42LW570s czy bez 3D w postaci 47LV5500
 

Pigway

New member
Yhym,
Ja polecam z 3D, przyszłościowy zakup. Sam już na 99,9% zakupię LG 42LW4500 lub 5500.

Jak zakupisz, proszę napisz dokładnie nt Input Laga.
 
Ostatnia edycja:

Picek_LBN

New member
problem w tym że kupuję na raty w euro z połową wpłaty własnej
i jestem w stanie nagiąć budżet albo na 47LW4500-3500zł lub 42LW570S-3200zł
Zastanawiam się czy lepiej mieć 3D i większy TV czy mieć 3D + Smart TV ale 42". Lub bez 3D 42LV570S-2530zł , 47LV5500-3300zł
 

Pigway

New member
Jeżeli masz podłączoną PS3 z dostępem do sieci, to Smart TV jest poprostu zbędny. Natomiast jeśli nie, musisz zastanowić się co bardziej Tobie odpowiada, a tutaj niestety nie pomogę, ponieważ każdy oczekuje czegoś innego :).

Mając konsolę najlepszym wyborem jest LG z serii LW4500.
 

Loszka

New member
Chłopaki podepnę się do tematu. Wczoraj miałem już kupić tv marki samsung model ue40d5500 jednak po porównaniu z innymi tv w sklepie uznałem, że coś mi nie psuje. Obraz był za ciemny itd. Moją uwagę przyciągnął jednak LG lv570s. Nie potrzebuję 3d więc moje pytanie brzmi..warto inwestować w ten model?? Tv podoba mi się wizualnie jednak jak jest z cloudingiem w tych modelach?? Oglądam tv głównie nocą i boję się tego efektu. Może inny model godny polecenia?
 

Lysuu

New member
Pasy na 55 calach widać z odległości do 3 metrów. Na Fifie znacznie mniej.
Kolor czarny jest w porządku - lepszy niż na mojej starej plazmie Panasonic 46PY8P.
Obraz poza tym świetny. Co do pytania o ekran IPS itp. Ten model nie ma w numerze seryjnym takich oznaczeń. Regulacja zaawansowana w stosunku do Panasonica. 3D daje radę i nie męczy oczu.
Telewizor polecam i mimo tych pasków na Pro Evolution (ktorego jestem fanem) jestem zadowolony i postanowilem go nie oddawać. Inne plusy są ważniejsze :).
Nie zakupiłem modelu 570S czy 5500 bo nie potrzebuje funkcji SMART. Poza tym 570S to jakaś paskuda jest :)
 

Picek_LBN

New member
A na meczach też widoczne są te pasy? Cholera denerwuje mnie że ten problem w tak nasilonym stopniu występuje na LW4500, LW5500 i LV570s.
Ciekawe czy w wersjach tv bez 3d też jest to samo.
 

Pigway

New member
Pozwolę zacytować siebie z tematu powyżej...

'Boże, tak tutaj straszycie, że niedługo strach będzie cokolwiek kupić :? Mam w du**e, w miesiącu kupuje LW4500, wspaniały TV...'

Prawda jest taka, że jakiego TV by się nie wybrało, to każdy dogrzebie się problemów.
 

Lysuu

New member
To nie do końca tak...

Problem ten tym bardziej widac im wieksza matryca... to nie plazma tylko LCD i takie wady chyba tej technologii...

ale jak już pisalem ten TV jest swietny i mimo tego cloudingu nie oddam go :)

Na meczach na Canal+ HD tego nie ma
 
Ostatnia edycja:
Do góry